Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:
دوست دارم تجربه کنم بازی رو ٬ ولی این سیستم مبارزات نوبتی رو اعصاب نیست؟
سلیقه ایه دیگه. تو خودت علایق و سلیقه خودتو بهتر از همه میشناسی.
من خودم تا ۴-۵ سال پیش اصلا سمت بازیهای نوبتی نمیرفتم، ولی بعد بازی کردن Divinity 2 و سری پرسونا علاقه مند شدم به سبکش.

• Like
Reactions: Destro
دوست دارم تجربه کنم بازی رو ٬ ولی این سیستم مبارزات نوبتی رو اعصاب نیست؟
سوالت مشخصه که با این گیم پلی مشکل زیربنایی داری.

این بازیها که یک تیم باهاته اگه نوبتی نباشه باید سیستم pause بزارن که عملا همون میشه (مثل دراگون ایج و... )

بنظرم اگه میخوای یک بازی با مبارزات نوبتی رو شروع کنی چه بازیی از این بهتر؟
دیگه باید چی بسازن که ترغیب بشی به تجربه این نوع از گیم پلی؟

• Like
Reactions: Destro and DedSec88
دوستان من تو همین Dror Ragzlin گیر کردم
ینی اتفاقی که افتاد اینبود که همه افراد تو اون اتاق رو کشتم و بعدش کل قلعه گابلین ها بام دشمن شدن منم خیلی بلد نیستم سیستم مبارزشو ترجیح میدادم در برم

سوالت مشخصه که با این گیم پلی مشکل زیربنایی داری.

این بازیها که یک تیم باهاته اگه نوبتی نباشه باید سیستم pause بزارن که عملا همون میشه (مثل دراگون ایج و... )

بنظرم اگه میخوای یک بازی با مبارزات نوبتی رو شروع کنی چه بازیی از این بهتر؟
دیگه باید چی بسازن که ترغیب بشی به تجربه این نوع از گیم پلی؟

مشکل من اصن با نوبتی بودن نیست شطرنج هم نوبتیه ولی بنظرم خفن ترین بازی جهانه :D
مشکل این 600 تا آیتم و اسپل و اتریبیوت هست که باید یه پنجاه ساعتی وقت بذاری یاد بگیری

مشکل من اصن با نوبتی بودن نیست شطرنج هم نوبتیه ولی بنظرم خفن ترین بازی جهانه :D
مشکل این 600 تا آیتم و اسپل و اتریبیوت هست که باید یه پنجاه ساعتی وقت بذاری یاد بگیری
پس مشکلت اینه که بازی بیش از حد محتوا و مکانیک داره:D
این بازیها مخصوصا برای پلیرهایی که تجربه اولشونه دور اول جنبه آموزشی داره.

• Like
Reactions: DedSec88
پس مشکلت اینه که بازی بیش از حد محتوا و مکانیک داره:D
این بازیها مخصوصا برای پلیرهایی که تجربه اولشونه دور اول جنبه آموزشی داره.

منم به عنوان اولین تجربم مشکلی با کامبتش نداشتم. اتفاقا خیلی جالب و ارضا کنندس به قولی ولی خب این حجم از گستردگی و آزادی عمل و انتخاب و آیتم و سلاح و اسپل و کرکتر و npc و ... رو واقعا نمیتونم پردازش کنم :D یعنی واقعا نمیشه تصور کرد که چه پدری ازشون دراومده برای ساخت این بازی و از همه مهمتر اینکه اینقدر ترتمیز رو PS5 پورتش کردن. کار هر کسی نیست این سبک رو اینقدر خوب چه از نظر تکنیکی و گرافیکی چه ساختار و گیم‌پلی، رو کنسول پیاده کنی. کاری که کردن واقعا ستودنیه. منم بتونم این شلوغی و پیچیدگی بازی رو هضم کنم حتما واسش خیلی بیشتر وقت میذارم :D

منم به عنوان اولین تجربم مشکلی با کامبتش نداشتم. اتفاقا خیلی جالب و ارضا کنندس به قولی ولی خب این حجم از گستردگی و آزادی عمل و انتخاب و آیتم و سلاح و اسپل و کرکتر و npc و ... رو واقعا نمیتونم پردازش کنم :D یعنی واقعا نمیشه تصور کرد که چه پدری ازشون دراومده برای ساخت این بازی و از همه مهمتر اینکه اینقدر ترتمیز رو PS5 پورتش کردن. کار هر کسی نیست این سبک رو اینقدر خوب چه از نظر تکنیکی و گرافیکی چه ساختار و گیم‌پلی، رو کنسول پیاده کنی. کاری که کردن واقعا ستودنیه. منم بتونم این شلوغی و پیچیدگی بازی رو هضم کنم حتما واسش خیلی بیشتر وقت میذارم :D
سلام و درود
تو این سبک قرار نیست که همه ی ایتم ها و اسپل ها رو بشناسی و به کار ببری، ببین سبک بازی خودت چطوره ( چه سبکی خوشت میاد) و همون ایتم هایی که برات کاربردیه یاد بگیر، ( نمیشه همه چی رو تو بازی دونست و استفاده کرد، اینکار از بازی زده میکنه ادمو)
راستی رو ps5 خوبه کیفیت و مخصوصا کنترول بازی،
من دارم divinity original sin 2 میرم، تموم بشه صاف شیرجه میزنم تو این شاهکار

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

من امروز اومدم روی ps5 بازی کنم دیدم هرکدوم سیو هام را لود میکنم بازی کرش میکنه حنی new game هم میزدم کرش میکرد گفتم دیگه سیو هام و اینهمه ساعت بازی پرید ولی توی ردید سرچ کردم فهمیدم یه درصد زیادی این مشکل براشون پیش اومده و راه حلی که گفتن این بود که تیک کانکت به اینترنتا توی منوی دستگاه باید غیر فعال کنی تا درست بشه :| من با همین روش مشکلم حل شد گفتم اینجا بگم اگه کسای دیگه هم اینطور شدن بدونن چیکار کنن

من امروز اومدم روی ps5 بازی کنم دیدم هرکدوم سیو هام را لود میکنم بازی کرش میکنه حنی new game هم میزدم کرش میکرد گفتم دیگه سیو هام و اینهمه ساعت بازی پرید ولی توی ردید سرچ کردم فهمیدم یه درصد زیادی این مشکل براشون پیش اومده و راه حلی که گفتن این بود که تیک کانکت به اینترنتا توی منوی دستگاه باید غیر فعال کنی تا درست بشه :| من با همین روش مشکلم حل شد گفتم اینجا بگم اگه کسای دیگه هم اینطور شدن بدونن چیکار کنن
منم دیروز همین مشکلو تجربه کردم. ظاهرا یه ربطی به سرورای خود Larian داشته.

• Like
Reactions: sam.fisher
بنظرم جالب میشه اگه تو نسخه بعدی قابلیت تشخیص صدا هم بذارن، که دیگه خیلی از کارهارو بتونی زبونی بگی و بازی خودش تاس ر بریزه و انجام بده.

اینو میگم چون هم به تجربه DnD دور همی شبیه تر میشه و هم دیگه آدم تو منو ها کمتر گیج میشه.

آخرین ویرایش:
BG3 Voice actors playing DnD
دیشب داشتم تو یوتیوب میچرخیدم که به این Gem برخوردم، قسمت ۲ هم داره اگه خوشتون اومد. واقعا ویس اکتر های بازی SUPER Talented هستن. به شدت لذت بردم.
چیز دیگه ای که برام خیلی جالب بود این بود که هر کی گیم رو درست حسابی بازی کرده باشه الان کامل بلده DnD بازی کنه، اینجا هر سناریویی گفته میشد من تو ذهنم میومد چه اسپلی بهتره یا اگه بخوام فلان کارو بکنم چه اسکیلی باید proficient باشم.
خلاصه که Nerdی شدیم سر این گیم.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or