Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:
كجا ميشه under dark?

بعد الان تو كمپ همه دارن ازم درخواستاى بيشرمانه ميكنن فرقى ميكنه با كدوم وارد عمل بشيم؟ :D

Underdark یه مسیر مجزا به Moonrise Tower ـه که راه دسترسی بهش از طریق غار مقر گوبلین هاست.
باید بری تو اتاق یکی از رییس ها (اون جادوگره). حالا یا کلیدش رو میدزدی یا میکشیش کلیدشو برمیداری یا Lockpick می کنی در هر صورت، رد که شدی یه غول تشن اون جاست اون رو یا راضی می کنی که تقریبا غیر ممکنه اگه Critical Success نگیری یا باید بکشیش
بعدش یه معما حل می کنی و از یه نردبون خیلی طولااااااانی میری پایین میرسی به Underdark

اونم با خودته. از اون جا که من بستم با کارلاک و آستاریون بزن ببند داشته باشم مجبور بودم درخواست بانو Aezel رو رد کنم :-" گویا یه سری بزن ببندها پوئن های تاکتیکال داره. اونش رو من دیگه نمیدونم

p
Underdark یه مسیر مجزا به Moonrise Tower ـه که راه دسترسی بهش از طریق غار مقر گوبلین هاست.
باید بری تو اتاق یکی از رییس ها (اون جادوگره). حالا یا کلیدش رو میدزدی یا میکشیش کلیدشو برمیداری یا Lockpick می کنی در هر صورت، رد که شدی یه غول تشن اون جاست اون رو یا راضی می کنی که تقریبا غیر ممکنه اگه Critical Success نگیری یا باید بکشیش
بعدش یه معما حل می کنی و از یه نردبون خیلی طولااااااانی میری پایین میرسی به Underdark

اونم با خودته. از اون جا که من بستم با کارلاک و آستاریون بزن ببند داشته باشم مجبور بودم درخواست بانو Aezel رو رد کنم :-" گویا یه سری بزن ببندها پوئن های تاکتیکال داره. اونش رو من دیگه نمیدونم

من شخصا خودم به shadowheart تمايل دارم ولى پا نميده لامصب :D

كجا ميشه under dark?
اگه رسیده باشی بهش قطعا میدونی منظورم کجاس. چندین تا مسیر برای رسیدن بهش هست، اگه میخوای اسپویل کنم برات.
بعد الان تو كمپ همه دارن ازم درخواستاى بيشرمانه ميكنن فرقى ميكنه با كدوم وارد عمل بشيم؟ :D
فرقی تو گیم پلی نداره. هرکدومو بیشتر باهاش حال میکنی انتخاب کن.
من شخصا خودم به shadowheart تمايل دارم ولى پا نميده لامصب :D
رومنس شدوهارت به شدت در مقایسه با بقیشون slow burnئه. :D منم خودم بار اول اونو انتخاب کردم، ولی خیلی طول میکشه اتفاق خاصی بیفته. :D

اگه رسیده باشی بهش قطعا میدونی منظورم کجاس. چندین تا مسیر برای رسیدن بهش هست، اگه میخوای اسپویل کنم برات.

فرقی تو گیم پلی نداره. هرکدومو بیشتر باهاش حال میکنی انتخاب کن.

رومنس شدوهارت به شدت در مقایسه با بقیشون slow burnئه. :D منم خودم بار اول اونو انتخاب کردم، ولی خیلی طول میکشه اتفاق خاصی بیفته. :D

احساس ميكنم يه اشتباه مهلكى كردم.

من اومدم بچه زرنگ بازى در بيارم با مينارا دست به يكى كنم از پشت خنجر بزنم به درويد ها و تيفلينگا دو نفر از دوستان منو ترك كردن :D

• Like
Reactions: BARDI YA
احساس ميكنم يه اشتباه مهلكى كردم.

من اومدم بچه زرنگ بازى در بيارم با مينارا دست به يكى كنم از پشت خنجر بزنم به درويد ها و تيفلينگا دو نفر از دوستان منو ترك كردن :D
انتخاب بسیار خبیثیه، چه توقعی داشتی؟ :D دروید ها بعضیاشون بد بودن، ولی تیفلینگ ها چه گناهی کرده بودن؟ :D
Gale هم اگه قانعش نکنی ترکت میکنه.

• Like
Reactions: BARDI YA and Erebor
انتخاب بسیار خبیثیه، چه توقعی داشتی؟ :D دروید ها بعضیاشون بد بودن، ولی تیفلینگ ها چه گناهی کرده بودن؟ :D
Gale هم اگه قانعش نکنی ترکت میکنه.

يه سيوى از قبل خنجر زدن دارم ميخوام كار زشتمو جبران كنم.
اصلا ديدم اون بچه هاشونم زدن كشتن واقعا از خودم بدم اومد :D

بچه پرو وقتی خواب بودم اومده بود خون بخوره ، منم کشتمش :-" بعدن به درد میخوره که از سیو قبلی لود کنم یا نه ؟
Astarion خودش و کوئستش فوق العاده جالبن. توصیه میکنم سیوتو برگردونی.

خب دوستان خبر خوب اینکه نسخه ترایل دو ساعته بازی برای پلاس پریمیوم اومده. برای افراد مثل منی که تعدادشون هم کم نیست و ایده ای از بازی ندارن و خیلی دو به شک هستن این ترایل عالیه. من واقعا امروز یهویی خیلی رفتم تو فکر که بازیو بگیرم یا نه که شب اومدم خونه دیدم بله نسخه آزمایشی اومده.
البته خبر بد اینه که در کنارش ترایل ارباب حلقه ها غلوم دنگ هم اومده:D

دوستان بنده را در arcane tower دريابيد.
اون تورت ها رو غير فعال كردم ولى ديگه نميدونم بايد چه كنم.
برو پایین ترین طبقه برج و یه آیتم خیلی خاص پیدا کن، بعد باهاش برج رو فعال کن.
اگه راهنمایی دقیقتر خواستی:
تو باغچه پشت برجه یه گل که تششعات آبی داره پیدا کن، بعد برو زیرزمین برج و گله رو بزار تو موتور برج.

خب دوستان خبر خوب اینکه نسخه ترایل دو ساعته بازی برای پلاس پریمیوم اومده. برای افراد مثل منی که تعدادشون هم کم نیست و ایده ای از بازی ندارن و خیلی دو به شک هستن این ترایل عالیه.
چندتا مورد مهم بگم
۱- اگه تا حالا بازی RPG به سبک D&D بازی نکردی، با ۲ ساعت تقریباً و تحقیقاً هیچی ازش دستگیرت نمیشه
۲- حتی اگر دو به شک هستی و چیزی در مورد این سبک بازی نمی دونی، توصیه می کنم این سبک رو با این بازی شروع کنی. یک دل که نه، صد دل عاشقش میشی و تبدیل میشه به یکی از بهترین تجربه های گیمینگ ت، فقط باید حوصله به خرج بدی تا توی بازی راه بیفتی و مکانیسم هاش دستت بیاد. وگرنه اول کاری یه دفعه می خوره توی ذوقت و این برای ۱۰ ساعت اول بازی کاملاً طبیعیه (با توجه به اولین تجربه این سبک)
۳- اگر PC قدرتمند داری، این بازیها روی PC یه حال و هوای دیگه ای دارن (منظور ماوس و کیبورده)

برو پایین ترین طبقه برج و یه آیتم خیلی خاص پیدا کن، بعد باهاش برج رو فعال کن.
اگه راهنمایی دقیقتر خواستی:
تو باغچه پشت برجه یه گل که تششعات آبی داره پیدا کن، بعد برو زیرزمین برج و گله رو بزار تو موتور برج.

مشكل اينه چطور برم پايين؟ كسيم تو اكيپ پرواز نميكنه 8-|

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or