Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:
دست شما درد نکنه توضیحاتتون خیلی خوب بود ... من چون ماموریت
wyll رو نرفته بودم و یهو با ورود به منطقه mountain pass دیو شد
فکر کردم دیگه نمیشه برگشت و کارهای قبلی رو رفت !

درباه کویست فرعی که میگم در نقشه نشون نمیده مثلا
کوییست همون جادوگره که می زنه 2 برادر زنه رو می کشه هیچ علامتی در نقشه نیست که به نظرم یا باگی هست یا حتما مشکلی چون گشتم بدون نشانه کوییست و بالاخره کلبه رو پیدا کردم که باید این علامت رو بذارن تا طرف گم نشه

پ.ن: واقعا دم سازنده ها به شدت گرم بعد 35 سال گیمری تنها بازی ای هست که دارم مو به مو زمین رو شخم می زنم حتی برای من این بازی از دارک سولز هم بهتره ! چه کردند ! قشنگ عشق به بازی سازی از سر و روی بازی می باره دمتون گرم سازنده ها. با ویدیوی ign هم به شدت موافقم واقعا سازنده ها باید بترسن و یک فکری برای خودشون بر دارن! درسته قبل این بازی کلی بازی شاهکار هم داشتیم اما اصلا نمیشه استودیوی تقریبا کوچکی (با 450 کارمند) با بودجه نه خیلی زیاد (احتمالا 100 میلیون) , نه چندان شناخته شده (چند عنوان محدود مطرح) مثل لاریان رو با غول های این صنعت از نظر بودجه، تجربه و هزار پیشینه دیگه مقایسه کرد ! رد دد، زلدا، ویچر، gta، بازی های شاهکار کمپانی های متعلق به مایکروسافت و سونی و ... رو کلی پشتوانه دارن ! اما این استودیوی تقریبا کوچک شاهکار کرده واقعا توقع از بازی سازی رفت بالا ! خوشحال میشم نظر دوستان رو بدونم درباره اینکه موافق هستین یا نه !
موافقم دوست عزیز، من خیلی وقتها میبینم که بعضی از دوستان اشاره میکنن سنشون رفته بالا و برای گیمینگ پیر شدن و دیگه اون حسو حال سابق براشون نیست، سوای دغدغه، هدف و مشکلات روزمره زندگی اگه بخوایم به صورت خالصانه خود بازیها و صنعت گیم و مخاطبنیش روبه صورت گلوبال ارزیابی کنیم که چرا یک فرد دچار این بحران میشه که به نظر بنده تو چند سال اخیر با مشاهداتی که داشتم دیدم این حس مشترک فقط مختص سنین بالا نیست در واقع مشکل اصلی گیمرها نیستن، در حال حاظر به نظر بنده سن صنعت گیم رو به افول و پیری هست به دلیل نبود ایده های جدید و گیر کردن تو منجلاب تکرار و مکرارت و به برده گرفتن و سواستفاده از دوپامین ملت برای درآمدزایی دراز مدت برای همین وقتی یک بازی rpg نوبتی که خیلی ها ازش فراری بودن ولی با ارائه ایده های جدید و دیده نشده و موج خلاقیتی که تو گیم پلی ، لول دیزاین و داستان بازی به کار برده شده خیلی ها بدون در نظر گرفتن سبک به سمت بازی هجوم میارن، در کل برای شخص من مهم نیست که امسال 20 تا 30 تا بازی میاد مهم مواردی هست که بهش اشاره کردم، برای همینه که بازیهایی مثل botw ، elden ring ، divinity original sin 2 و red dead redemption 2 تو 5 سال اخیر به شدت درخشیدن. در کل این نظر من هست.
به نظرم دلیل اصلی موفقیت استدیو لرین هم داخل این ویدیو مال 4 سال پیش هست کاملا مشخص و گویای همه چیزه.

دوستانی که بازی میکنن، شما چه کلس و سابکلسی انتخاب کردین؟ تجربتون باهاش تا حالا چطور بوده؟
من نژاد half-elf کلاس Warlock و the fiend انتخاب کردم و ازونجای که من همیشه دوست داشتم melee و spellcaster همزمان باشم class action رو pact of blade انتخاب کردم ، در حال حاظر هم مولتی کلس هستم 5 لول اختصاص دادم به warlock و 2 لول به fighter و این کار باعث میشه شما تو لول 2 fighter یه action surge بگیرید که یه اکسترا اکشن بهتون میده میتونید جادو بزنید یا melee در کل به نظرم ترکیب فوق العاده ای هست.

View attachment 303857

بی نظیر. با لپ تاپ روی اولترا و 4k و بدون fsr بهم ۵۰ فریم میده. چه گرافیکی. چه موسیقی ای. چه گیم پلی ای. چقد بهینه اخه. چطوری میشه به این بازی زیر ۱۰ داد؟ چه توقعی از یه گیم دارن مگه؟

ببخشید مشخصات لپ تاپ شما چیه ؟ من با 1050 رو کمترین تنظیمات 30-32 تا میگیرم کمترینش هم 22 ایناست. روی تنظیمات ultra-high هم باز 30 تا میگیرم و کمترین همون 20 اینطورا.
تو این چیزا خیلی وارد نیستم ولی اینکه رو کمترین گرافیک 30 تا میگیرم و روی بیشترین هم باز 30 تا میگیرم فکر میکنم یه جای کار مشکل داره. تو همین محیط هم تست گرفتم.
با dx11 و vulkan هم خیلی فرقی نداره.
------

یه مشکل دیگه هم که دارم صفحه لودینگ نزدیک 40-60 ثانیه طول میکشه ! هارد لپ تاپ ssd ـه اینترنت رو نگاه کردم چندنفر که سیستمشون از من قوی تر بوده هم این مشکل رو دارن.

بازی اینقدر خوبه با همینا 3-4 ساعت رفتم الان هم میتونم ادامه بدم فقط میخوام ببینم اگر میشه یه هل داد بهتر اجرا بشه اینکار رو بکنم.
ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

ببخشید مشخصات لپ تاپ شما چیه ؟ من با 1050 رو کمترین تنظیمات 30-32 تا میگیرم کمترینش هم 22 ایناست. روی تنظیمات ultra-high هم باز 30 تا میگیرم و کمترین همون 20 اینطورا.
تو این چیزا خیلی وارد نیستم ولی اینکه رو کمترین گرافیک 30 تا میگیرم و روی بیشترین هم باز 30 تا میگیرم فکر میکنم یه جای کار مشکل داره. تو همین محیط هم تست گرفتم.
با dx11 و vulkan هم خیلی فرقی نداره.
------

یه مشکل دیگه هم که دارم صفحه لودینگ نزدیک 40-60 ثانیه طول میکشه ! هارد لپ تاپ ssd ـه اینترنت رو نگاه کردم چندنفر که سیستمشون از من قوی تر بوده هم این مشکل رو دارن.

بازی اینقدر خوبه با همینا 3-4 ساعت رفتم الان هم میتونم ادامه بدم فقط میخوام ببینم اگر میشه یه هل داد بهتر اجرا بشه اینکار رو بکنم.
ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه
لپ تاپم asus g15 ae هست.
Ram: 32 gb
Cpu: amd 5900 hx
Graphic: amd 6800m 12gb

لپ تاپتون رو مطمعن بشید که روی بالاترین پرفورمنس خودش هست. از طرفی مطمعن بشید که توی تنظیمات بازی، فریم ریت رو روی ۳۰ لاک نکرده باشید.

• Like
Reactions: XMohsen and rpg321
رفقا یه سوال!
این نره غول تو کمپ گابلینا که رو صندلی نشسته رو چجوری باید کشت؟ من اون رهبر اولی رو تو اتاق تنها بود زدمش اون یکی دیگه رو هم فرستادم از کمپ بیرون پی نخود سیاه این یارو هم اچ پیش زیاده هم دور و برش آدم زیاده! نکته بعدی هم این هالسیم کجاست ؟ پیداش نمیکنم؟!

رفقا یه سوال!
این نره غول تو کمپ گابلینا که رو صندلی نشسته رو چجوری باید کشت؟ من اون رهبر اولی رو تو اتاق تنها بود زدمش اون یکی دیگه رو هم فرستادم از کمپ بیرون پی نخود سیاه این یارو هم اچ پیش زیاده هم دور و برش آدم زیاده! نکته بعدی هم این هالسیم کجاست ؟ پیداش نمیکنم؟!
توی همون کمپ گابلینها یه زندان هست توش یه خرسه چنتا بچه بهش سنگ میزنن همون خرسه هالسینه:D جلوی سنگ زدن بچه ها رو بگیر بعدش هالسین حمله میکنه بعد اینکه همه رو کشتین هالسین به فرم نرمالش برمیگرده فقط حواست باشه بعد نجات دادن هالسین گابلینها باهات دشمن میشن دیگه نمیتونی صلح آمیز اونجا بگردی.

رفقا یه سوال!
تو کمپ گابلینا وقتی وارد فضای shattered sanctum میشی راهرو مستقیم برو اولین باسی که میبینی اسمش true soul gut که یه راه پله کنار مجسمه بدون سر اونو برو بالا بعدش راهرو سمت چپ تا ته بری میرسی به یه در که هالسین اونجاس.

تو طول بازی به یک سری بشکه هایی میرسید که با رنگ قرمز زرد آبی روش برچسب خورده اینارو پیشنهاد میکنم بفرستید تو اینونتوری بعدش send to camp کنید ، کاراییشم اینه که خیلی راحت زمانی که باسها وارد مذاکره شدید و اجازه رفت آمد تو قلمرشون پیدا کردید میرید خیلی راحت بشکه قرمزارو کنارشون قرار میدید و بعد از منفجر کردن باسو خیلی راحت one shot میکنید، اینکارو میتونید تو فضای کمپ که گابلین زیاد هست هم بکنید، البته من خودم از lump war horn استفاده کردم و 3 تا orges احظار کردم از بالا همرو زدم ولی در کل سعی کنید بشکه هارو تا جایی که میشه نگه دارید چون باسها و دشمنای سرسخت زیادی تو طول بازی هست که بهتره اونجا استفاده بشه.

سلام تاپیک مشکلات برا این بازی پیدا نکردم اینجا میگم
بعد اپدیت صدا تو بازی ریپ میزنه قطع وصل میشه مشکل از کجاس اگه تایپک مشکلاتم دارید پاس بدید اونجا

لپ تاپم asus g15 ae هست.
Ram: 32 gb
Cpu: amd 5900 hx
Graphic: amd 6800m 12gb

لپ تاپتون رو مطمعن بشید که روی بالاترین پرفورمنس خودش هست. از طرفی مطمعن بشید که توی تنظیمات بازی، فریم ریت رو روی ۳۰ لاک نکرده باشید.
خب لپ تاپ شما خیلی قوی تره :D
همه رو انجام دادم تنظیمات game mode و nvidia control panel و تنظیمات خود بازی و اپدیت درایور و سیستم و ...
بازی کلا با cpu ـه نزدیک 70-80% از cpu داره استفاده میکنه gpu خیلی کم استفاده میشه !
نمیدونم از کرکه یا خود بازی نیاز به یه پچ داره فعلا گذاشتم رو همون low با 40 تا دارم میرم :D

فقط یه مشکلی که هست انگار این Act 1 چون مدت زیادی تو EA بوده خیلی polish شده و اگر برسی Act 3-2 به دروازه و شهر اینا اونجا fps خیلی میاد پایین طرف با 30xx کاهش فریم داره چه برسه مال من.

-----------------

ویرایش : جواب سوال قبلی رو پیدا کردم.
من تقریبا قسمت پایین نقشه رو کامل جمع کردم (به جز یه سنگ و خاک هایی که نیاز به بیل داره) دارم میرم سمت بالا دیگه. این غار گابلین ها رو الان برم یا زوده میمیرم ؟ برم بالا رو جمع کنم بعد بیام برم سراغشون ؟
اگر چیزی این نواحی هست که نباید از دست بدم بگید

و اینکه این روابط بین شخصیت ها صرفا برای عشق و ایناست یا مزایای دیگه ای داره ؟ و از همه مهم تر فقط با یکی میتونی باشی یا میتونی 2-3 تا رو باهم ببری جلو :-"

آخرین ویرایش:
خب لپ تاپ شما خیلی قوی تره :D
همه رو انجام دادم تنظیمات game mode و nvidia control panel و تنظیمات خود بازی و اپدیت درایور و سیستم و ...
بازی کلا با cpu ـه نزدیک 70-80% از cpu داره استفاده میکنه gpu خیلی کم استفاده میشه !
نمیدونم از کرکه یا خود بازی نیاز به یه پچ داره فعلا گذاشتم رو همون low با 40 تا دارم میرم :D

فقط یه مشکلی که هست انگار این Act 1 چون مدت زیادی تو EA بوده خیلی polish شده و اگر برسی Act 3-2 به دروازه و شهر اینا اونجا fps خیلی میاد پایین طرف با 30xx کاهش فریم داره چه برسه مال من.

-----------------

ویرایش : جواب سوال قبلی رو پیدا کردم.
من تقریبا قسمت پایین نقشه رو کامل جمع کردم (به جز یه سنگ و خاک هایی که نیاز به بیل داره) دارم میرم سمت بالا دیگه. این غار گابلین ها رو الان برم یا زوده میمیرم ؟ برم بالا رو جمع کنم بعد بیام برم سراغشون ؟
اگر چیزی این نواحی هست که نباید از دست بدم بگید

و اینکه این روابط بین شخصیت ها صرفا برای عشق و ایناست یا مزایای دیگه ای داره ؟ و از همه مهم تر فقط با یکی میتونی باشی یا میتونی 2-3 تا رو باهم ببری جلو :-"
این یارو راهنمایی کامل هر اکت رو میذاره فعلا فقط اکت 1 رو گذاشته

• Like
Reactions: XMohsen
آقا یک سئوال برای منطقه نرسیده به moonrise tower

الان برای اینکه تاریکی منو احاطه نکنه مجبورم شعله روشن کنم که واقعا اتک کمی داره نسبت به اسلحه های اصلی خودم راهی داره که این شادو از خون من کم نکنه بدون شعله

آقا یک سئوال برای منطقه نرسیده به moonrise tower

الان برای اینکه تاریکی منو احاطه نکنه مجبورم شعله روشن کنم که واقعا اتک کمی داره نسبت به اسلحه های اصلی خودم راهی داره که این شادو از خون من کم نکنه بدون شعله
من گفتم یه ادیت بکنم چون متوجه شدم منظورت همون torch هست که باید 4 نفر همزمان استفاده کنن ، یکمی بری جلوتر moon lantern میگیری که یک نفر میتونه حمل کنه به جای 4 نفر که همونطور قبل گفتم میتونی بدی دست کامپنیین.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Dark_Souls

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or