Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:

sopranus

کاربر سایت
Jan 17, 2009
1,507
نام
aliakbar
دوستانی که با کنسول بازی میکنن بعید میدونم از بازیهای هاردکور pc خوششون بیاد‌.

این بازی رو pc با موس و کیبورد هم سخته وای به حال کنسول که با دسته قراره منوهای پیچیده و زیاد بازی رو بالا پایین کنی

دوستانی که مثل من جذب نمرات بازی شدن فکر نکنم این بازی واسه شروع این سبک مناسب باشه چون دنیای بازیهای هاردکور pc متفاوت از بقیه بازیهاست و نسبت به تازه واردها فوق‌العاده بیرحمن

آخرین ویرایش:

The Pale King

The old King of Hallownest
کاربر سایت
Jul 5, 2008
1,027
نام
امیر حسین
دوستانی که با کنسول بازی میکنن بعید میدونم از بازیهای هاردکور pc خوششون بیاد‌.

این بازی رو pc با موس و کیبورد هم سخته وای به حال کنسول که با دسته قراره منوهای پیچیده و زیاد بازی رو بالا پایین کنی

دوستانی که مثل من جذب نمرات بازی شدن فکر نکنم این بازی واسه شروع این سبک مناسب باشه چون دنیای بازیهای هاردکور pc متفاوت از بقیه بازیهاست و نسبت به تازه واردها فوق‌العاده بیرحمن
من روی پیسی بازی کردم و علاوه بر موس و کیبورد که کنترلش واقعا عالی هست، یک بار هم دسته ی ایکس باکس رو بهش وصل کردم و کلا منوی بازی عوض شد. برای من اصلا سخت نبود کنترل با کنترلر.
حرکت کاراکترا با دسته با انالوگ ها انجام میشه درست مثل دیوینیتی. یعنی شخصیت کاملا حرکت میکنه و نیاز نیست جای خاصی کلیک کنی که عملا راحت تر از موس هست.
موقع فایت هم با زدن دکمه ی پشت (Lb) منو باز میشه و شما میتونی اسپل هایی که میخوای رو انتخاب کنی. بازی اصلا و ابدا با کنترل سخت نمیشه. بلکه اونقد قشنگ و مجزا این حالت رو طراحی کردن که شما توی ده دقیقه عادت میکنی.
با وصل شدن دسته، کلا منوی زیر بازی هم عوض میشه و یه منوی مجزا میاد روی کار.
واقعا باید افرین گفت به این سازنده.
من شخصا به دلیل مشکلات کمر که دارم، نمیتونم رو پیسی مداوم بازی کنم. از طرفی چون نسخه ی پی اس ۵، تروفی هم داره، ترجیح میدم صبر کنم تا کنسولی رو بزنم .

پ.ن: گویا تایید شده که بازی کراس سیو هست. یعنی میتونید با ساختن اکانت larian ، سیو های نسخه استیم رو منتقل کنین به پی اس ۵ :D

آخرین ویرایش:

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
641
نام
فرشاد
طبیعی هست سر هر فابت 5 6 ساعت گیر کنی و 100 بار لود گیم کنی تا شاید بشه ردش کرد یا من دارم یه جای کار رو اشتباه میرم؟
واقعا درک نمیکنم چطور باید 13 14 انمی رو همزمان توی اوایل بازی با این لول بزنم
قشنگ فقط نیم ساعت طول میکشه تا نوبتم بشه:))

shayan.1989

کاربر سایت
Sep 18, 2009
67
نام
shayan
عزیزانی که اکانت ترکیه دارن برای ps5 بازی چرا انقدر اونجا ارزونه ؟ این طبیعیه که جای 1500 لیر ( 70 دلار ) 700 لیر باشه؟
به جا هم ارزون میدن ادم شک میکنه
:))

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
3,020
نام
محمد
طبیعی هست سر هر فابت 5 6 ساعت گیر کنی و 100 بار لود گیم کنی تا شاید بشه ردش کرد یا من دارم یه جای کار رو اشتباه میرم؟
آقا خیلی خیلی داری اشتباه میری.:D
ببین بازیای لارین کلا ساختارشون جوری هست که اوایل ممکنه آدم توش گیج بزنه و کلا نفهمه داره چیکار می کنه ، اما دستت که بیاد چی به چیه برات مشخص میشه همه چیز نظام منده.
_________
توی فایت ها سعی کن از خلاقیتت استفاده کنی ،یه مثال خیلی خیلی ساده، جادوی grease فقط برای prone کردن دشمن نیست. یه گریس بزن به یه منطقه ، بعد همونجا را هم به جادوی آتش بزن و... بوم :D

به درصد احتمال برخورد جادو/ضربه به دشمن دقت کن. نباید انتظار داشته باشی ضربه ای که احتمال برخورد ۲۰٪ داره ، واقعا نتیجه بده.

از باف/دی باف ها استفاده کن.

از prone روی دشمنای قوی تر استفاده کن. واقعا به کار میاد.

اوایل کار سعی کن لازیل و شدوهارت تو تیمت باشن. واقعا اتک های خوبی دارن.

________
به طور کلی اگه درست بازی کنی، یه مبارزه شلوغ و معمولی بازی ، حدود ۵-۱۰ دقیقه طول می کشه.

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
641
نام
فرشاد
آقا خیلی خیلی داری اشتباه میری.:D
ببین بازیای لارین کلا ساختارشون جوری هست که اوایل ممکنه آدم توش گیج بزنه و کلا نفهمه داره چیکار می کنه ، اما دستت که بیاد چی به چیه برات مشخص میشه همه چیز نظام منده.
_________
توی فایت ها سعی کن از خلاقیتت استفاده کنی ،یه مثال خیلی خیلی ساده، جادوی grease فقط برای prone کردن دشمن نیست. یه گریس بزن به یه منطقه ، بعد همونجا را هم به جادوی آتش بزن و... بوم :D

به درصد احتمال برخورد جادو/ضربه به دشمن دقت کن. نباید انتظار داشته باشی ضربه ای که احتمال برخورد ۲۰٪ داره ، واقعا نتیجه بده.

از باف/دی باف ها استفاده کن.

از prone روی دشمنای قوی تر استفاده کن. واقعا به کار میاد.

اوایل کار سعی کن لازیل و شدوهارت تو تیمت باشن. واقعا اتک های خوبی دارن.

________
به طور کلی اگه درست بازی کنی، یه مبارزه شلوغ و معمولی بازی ، حدود ۵-۱۰ دقیقه طول می کشه.
باور کن همه اینایی که میگی رو انجام میدم
ولی بازم 14 نفر همزمان رو نمیشه هندل کرد
گریس که هیچی، الان از این بشکه ها گانپودر هم دارم باز درست جواب نیست

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
3,020
نام
محمد
باور کن همه اینایی که میگی رو انجام میدم
ولی بازم 14 نفر همزمان رو نمیشه هندل کرد
گریس که هیچی، الان از این بشکه ها گانپودر هم دارم باز درست جواب نیست
نکنه تو کمپ گابلینایی ؟ اونجا نباید با همشون دربیوفتی ها.
تا خود داخلی ترین قسمت کمپ را میشه با مذاکره رفت جلو.
من اولین مبارزه ام تو کمپ برای نجات هالسین بود. اونجا یا هر جای دیگه نباید بذاری نیرو جدید فراخوانی کنند. باید طبل ها/چشم های متحرک/ یا اون دو تا بچه که فرار می کنند را اول بکشی

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
641
نام
فرشاد
نکنه تو کمپ گابلینایی ؟ اونجا نباید با همشون دربیوفتی ها.
تا خود داخلی ترین قسمت کمپ را میشه با مذاکره رفت جلو.
من اولین مبارزه ام تو کمپ برای نجات هالسین بود. اونجا یا هر جای دیگه نباید بذاری نیرو جدید فراخوانی کنند. باید طبل ها/چشم های متحرک/ یا اون دو تا بچه که فرار می کنند را اول بکشی
دقیقا هموجام، داخلش هم با هموم مذاکره رفتم و اون سه تا لیدر هم زدم کشتم
الان از در کمپ میای بیرون 13 14 تا گابلین سرحال و خوشحال ایستادن
گشتم شاید راه خروج دیگه ای باشه که انگاری نیست

• Like
Reactions: Jhamed

Oakenshield

Fire and Cold Ashes
کاربر سایت
Jan 23, 2015
3,020
نام
محمد
دقیقا هموجام، داخلش هم با هموم مذاکره رفتم و اون سه تا لیدر هم زدم کشتم
الان از در کمپ میای بیرون 13 14 تا گابلین سرحال و خوشحال ایستادن
نه دیگه ، زیر نقشه بازی هستا، یه گزینه داره به اسم map.
روش که بزنی، میتونی تلپورت کنی به emerald grove environs .

دوشواری نداره که :D

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
641
نام
فرشاد
نه دیگه ، زیر نقشه بازی هستا، یه گزینه داره به اسم map.
روش که بزنی، میتونی تلپورت کنی به emerald grove environs .

دوشواری نداره که :D
خدایی یعنی چطور من این رو نفهمیده بودم x_x
میدونی چند ساعته دارم جون میکنمممممممممممممم:((

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,643
نام
کورش
تلپورت رو که دوستان گفتن و تقریبا همه اینجای بازی بجای خروج از در تلپورت میزنن ولی اینکه این قسمت بازی یخورده سخته درسته یعنی بدون تلپورت با اینکه زدن همشون غیر ممکن نیست ولی به دردسرش نمیارزه
اما دقیقا بعد از اینجا بازی اسونتر میشه و تو کل این نقشه فقط یک مبارزه نسبتا سخت میمونه یعنی وقتی به حدود لول 5 میرسید. همین تیکه هم که گیر کردید رو میتونید با لول 5 برگردید و براحتی فارم کنید فقط خیلی مهمه دقت کنید همه جای این نقشه رو بگردید. ایتمهای فوق العاده ای در این نقشه هستن که اسلحه یا جادوی اخر بازی رو باز میکنن مخصوصا جادویی در این نقشه هست که توضیحاتش نشون میده فوق العاده قویه یا کوئست لاین گرفتن زره لجندری در اخر بازی از همین نقشه شروع میشه ولی سر راست نیست و همه جا رو باید بگردید.
اگر کسی توضیح بیشتری خواست بگه توضیح بدم چی رو نباید در این نقشه جا بذارید ولی کلا خودتون بگردید.
بعد برای اینکه بازی از این هم اسونتر بشه میتونید وقتی به لول 5 رسیدید از خروجی سمت چپ نقشه خارج شید به نقشه بعد و اولین اسلحه لجندری بازی رو بگیرید. این حدودا دیگه کاملا به بازی مسلط میشید و بجای پرهیز از درگیری مستقیم میرید تو دل دشمن.
برای همینه که میگم خوب بگردید. اونجا حداقل 3 تا راه خروج داره. البته فکر میکنم 4 تا راه خروج دیدم ولی 3 تاش رو امتحان کردم و یک راه دیگه رو امتحان نکردم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر