Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:
واقعا بعد 2 نسخه اخیر Divinity و یکی دوتا بازی با کیفیت دیگه بطور چشم گیری پلیرهای این سبک زیاد شده.
همین الان یکی دو میلیون فروخته رو PC ، بعد انتشار کامل فکر کنم واقعا به فروش کنسول نیاز نداشته باشن که اعلام کنن سوددهیِ بازی به چند برابری هزینه ساخت رسیده.
گرچه فروش کنسولی Div 2 هم طبق شنیده ها خیلی خوب بوده.

با توجه به فروش خفن Divinity 2 که چند میلیون فقط روی PC فروخت و الان که Swen میگه فروش BG3 حدود 5برابر بیشتر از DIV 2 تو مدت ارلی اکسس بوده ، دیگه حساب کن چه فروشی خواهد کرد.

پس این ملت رو باید ایزومتریک-طور زد پس کلشون :D
بحث فروش و سود دهی یه چیزه
بحث GOTY یه چیز دیگه:دی

باید خیلییییی تو چشم بیای و تبلیغات قویی داشته باشی، تا بتونی برای این مورد رقابت کنی:دی و سبک هم بی تاثیر نیست در نهایت :-"
البته از نظر امتیازات احتمالا میترکونه، خودشم باعث میشه ملت سرشون برگرده طرفش، حتی اگر زیاد اهل این سبک نباشن

اما خوب دو تا بازی با فن بیس خیلی قوی امسال جلوش هست ، زلدا و استارفیلد
اولی که ترکوند، دومی هم احتمالش زیاده:دی

ولی به نظرم کلا میزان تبلیغاتشون کمه... اینا مثلا باید هفته ای یکی از Origin کاراکترها رو براش یه تریلر معرفی بدن (و وسط همون تریلرم از قابلیت های دیگه ش بگن)
حالا این قضیه خرس!!! خیلی سر و صدا کرد و اوردشون تو چشم نسبت به چند وقت قبلش:))
اما مسلما ارزش بازی بیش از اینجور چیزاست:دی

ولی به نظرم کلا میزان تبلیغاتشون کمه... اینا مثلا باید هفته ای یکی از Origin کاراکترها رو براش یه تریلر معرفی بدن (و وسط همون تریلرم از قابلیت های دیگه ش بگن)
اما مسلما ارزش بازی بیش از اینجور چیزاست
بعد از شوکیسی که داشتن اکثر گیمینگ یوتوبرا تقریبا هر روز یه ویدیو درباره بازی میدن . هایپ پشت این بازی خیلی اورگانیکه :D

بعد نکته جالب اینجاست که انقدر اسکیل و اسکوپ بازی خفنه یه عده از بازیسازا توی اکتیویژن بلیزارد و ابسیدین و اینسومنیاک توییت زدن و فرمودن اقا از ما انتظار نداشته باشید همه بازیامون این استانداردو داشته باشن و بالدورز گیت ۳ استثناست و ... :))
جهت اطلاع بیشتر:

آخرین ویرایش:
بعد از شوکیسی که داشتن اکثر گیمینگ یوتوبرا تقریبا هر روز یه ویدیو درباره بازی میدن . هایپ پشت این بازی خیلی اورگانیکه :D

بعد نکته جالب اینجاست که انقدر اسکیل و اسکوپ بازی خفنه یه عده از بازیسازا توی اکتیویژن بلیزارد و ابسیدین و اینسومنیاک توییت زدن و فرمودن اقا از ما انتظار نداشته باشید همه بازیامون این استانداردو داشته باشن و بالدورز گیت ۳ استثناست و ... :))
جهت اطلاع بیشتر:
اورگانیک خالی به نظرم کمه:دی اینا باید زور بزنند اونی که اهل این سبک هم نیست هایپش بچسبه به سقف :دی
وقتی بازی خفن میسازی، باید تبلیغاتتم خفن باشه:دی
خداکنه از نظر موفقیت مثل ویچر3 عمل کنه و اینا هم مثل CDPR خفن بوست بشن... ولی در عین حال جنبه ش رو داشته باشن:-"
منظورم از تبلیغ خفن، مثل سایبر پانک یا الدن رینگه، که سال ها مورد انتظارترین بازی سال بودن...
اینا بازیشون پتانسیلش رو داره، ولی این نوع هایپ رو خیر:-"

آره دیدم سازنده ها هم کف کردن دارن و از الان برا بازیشون دمیج کنترل میکنند و اینا رو با راک استار مقایسه میکنند :))

بحث فروش و سود دهی یه چیزه
بحث GOTY یه چیز دیگه:D

باید خیلییییی تو چشم بیای و تبلیغات قویی داشته باشی، تا بتونی برای این مورد رقابت کنی:D و سبک هم بی تاثیر نیست در نهایت :-"
البته از نظر امتیازات احتمالا میترکونه، خودشم باعث میشه ملت سرشون برگرده طرفش، حتی اگر زیاد اهل این سبک نباشن

اما خوب دو تا بازی با فن بیس خیلی قوی امسال جلوش هست ، زلدا و استارفیلد
اولی که ترکوند، دومی هم احتمالش زیاده:D

اما مسلما ارزش بازی بیش از اینجور چیزاست:D
کلا من خیلی بهش امیدوارم ، حالا نه اینکه حتما Goty بشه.
با اینکه بنظرم کاملا پتانسیلش رو داره.
حداقلش اینه که نامزد بشه ، مثل اون سالی که Hades شد و کنار بازیهای دیگه لیاقت گوتی شدن هم داشت.

در مورد تبلیغات اینها ناشر ندارن .
اینکه این چند سال آخر رو چطوری با 400-300 نفر کارمند و هزینه گزاف ساخت همچین بازی پرخرجی جلو اومدن و همچنان مستقل موندن خودش واقعا جای تحسین داره.
نشون میده بازیهای قبلی + نسخه ارلی اکسس BG3 دارن خوب کار میکنن و بازی از همین الان حداقل پلیرهای چند میلیونی خودش رو داره.

اما مهمتر برام اینه که واقعا یک RPG مردافکن باشه که تا سالها با خودش و اکسپنشنهاش زندگی کنیم.
مثل بازیهای قبلی استودیو یا ساخته های بتسدا.

کلا من خیلی بهش امیدوارم ، حالا نه اینکه حتما Goty بشه.
با اینکه بنظرم کاملا پتانسیلش رو داره.
حداقلش اینه که نامزد بشه ، مثل اون سالی که Hades شد و کنار بازیهای دیگه لیاقت گوتی شدن هم داشت.

در مورد تبلیغات اینها ناشر ندارن .
اینکه این چند سال آخر رو چطوری با 400-300 نفر کارمند و هزینه گزاف ساخت همچین بازی پرخرجی جلو اومدن و همچنان مستقل موندن خودش واقعا جای تحسین داره.
نشون میده بازیهای قبلی + نسخه ارلی اکسس BG3 دارن خوب کار میکنن و بازی از همین الان حداقل پلیرهای چند میلیونی خودش رو داره.

اما مهمتر برام اینه که واقعا یک RPG مردافکن باشه که تا سالها با خودش و اکسپنشنهاش زندگی کنیم.
مثل بازیهای قبلی استودیو یا ساخته های بتسدا.
بازی حتما عالی میشه...
من خودم بازی های قبلی اینا رو نزدم، ولی سر این یک سالی هست یکی از بچه ها(که اونم از یکی که ارلی اکسس زده) بسی هایپم کرده برای بازی:)) چیزایی که میگن واقعا عجیب غریب و خفنه:دی

اینا ناشر ندارن، ولی فکر کنم با سونی یه قرارداد تبلیغات و اینا دارن...احتمالا:-"
و اینجا بیشتر انتقادم به سونیه که ملعون تو یک بازی گوتی متریال الان داری دم دستت و دست بر قضا شانست گرفته انحصاری زمانیتم شده و میتونی شاخ به شاخ بشی با رقیب:-"
تبلیغ کن لعنتی:))

به به دوستان rpg دوست جمعشون جمعه . اگه کسی خواست مثل من این عنوان رو حتما تجربه کنه حتما نسخه های قبلی رو بازی کنه داستان های این سری تکرار نشدنین.

و یک سوال بی ربط داشتم نسخه آخر بازی the bard's tale iv director's cut با آخرین آپدیتو کجا بگیرم برای کامپیوتر (نسخه ps4 جیلبریک شده رو از دانلود ها دانلود کردم با آپدیت 12 گیگی 1.04 بهینه سازیش داغون بود)

و یک سوال بی ربط داشتم نسخه آخر بازی the bard's tale iv director's cut با آخرین آپدیتو کجا بگیرم برای کامپیوتر (نسخه ps4 جیلبریک شده رو از دانلود ها دانلود کردم با آپدیت 12 گیگی 1.04 بهینه سازیش داغون بود)
خب همونجا حتما نسخه PC هم داره.
این هم جدا میزارم ، شاید نیاز باشه چند باری دیگه بهش ریپلای بشه بعدها.

حتما خیلیهاتون نسخه های BG I-II رو بازی نکردین و میخواین بدونین که داستان اونها چی بوده که برای نسخه سوم آماده بشین.
یا مثل من سالهای پیش بازی کردین و نیاز دارین که دوباره براتون یادآوری بشه.
پس این ویدئو رو ببینین:

این هم یک ویدئوی دیگه اگه 2نسخه اول BG رو تجربه نکردین و یا میخواین که مرور بشه براتون:

این یکی پرزنتیشن خیلی بهتری داره ، اگه BG3 رو دنبال میکنین قطعا این کانال یوتوب رو هم دنبال کردین.

خب همونجا حتما نسخه PC هم داره.

این هم یک ویدئوی دیگه اگه 2نسخه اول BG رو تجربه نکردین و یا میخواین که مرور بشه براتون:

این یکی پرزنتیشن خیلی بهتری داره ، اگه BG3 رو دنبال میکنین قطعا این کانال یوتوب رو هم دنبال کردین.
آپدیت آخرشو نداره بهینه سازی این بازی داغونه

humor این بازی نکست لوله کلا تالاحا چیزی شبیه به این ندیده بودم :))
لایو استریم های استودیو رو ببین متوجه میشی چرا به این نتیجه رسیدی :))
یک مشت خوشحال پرانرژی دور هم جمع شدن ، هرکی هم بره اونجا همرنگ خودشون میکنن.

ولی ببینید من اینو الان می گم سونی باید استدیو این بازی رو بخره . این و CD تنها استدیو های شاخصی هستن که برای rpg های غربی موندن(ماکرو همرو دیگه خریده :D ) و هنوز تصاحب نشدن. اگه نخره بعدا تنسنت و یا امبرس و یا .... می خرنش.

• Smile
Reactions: Irisviel Ackerman
ولی ببینید من اینو الان می گم سونی باید استدیو این بازی رو بخره . این و CD تنها استدیو های شاخصی هستن که برای rpg های غربی موندن(ماکرو همرو دیگه خریده :D ) و هنوز تصاحب نشدن. اگه نخره بعدا تنسنت و یا امبرس و یا .... می خرنش.
Tencent چند سال پیش ۳۰ درصد از سهام استودیو رو خریده

• Sad
Reactions: rpg321

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or