Multi Platform Baldur's Gate III

سازنده
Larian Studios
تاریخ انتشار
[PC | 3 August 2023] [PlayStation 5 | 6 September 2023] [Xbox Series X/S | TBA]
ناشر
Larian Studios
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S
logo-desktop.dd69ffb.png

Developer/Larian Studios
Publisher/Larian Studios
Genre/Turn-based RPG
Platform/PC
Release date/TBA
هر چیزی که باید در مورد بازی Baldur’s Gate 3 بدانید
(با تشکر از @EAST2WEST)

طرفداران ژانر بازی‌های نقش آفرینی کامپیوتری (CRPG) برای سال‌ها منتظر معرفی قسمت بعدی از سری کلاسیک بازی Baldur’s Gate از استودیوی بایوور بودند تا در نهایت به لطف استودیوی مستقل و بلژیکی لارین، آرزوی دیرینه‌ی آنان تحقق یافت. خالقان سری بازی نقش‌آفرینی Divinity: Original Sin با کارنامه درخشان خود ثابت کردند که سزاوارند تا روایت‌گر فصل جدیدی از دنیای سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان باشند.

استودیو لارین در ژوئن سال 2019 با تریلری سینمایی، بازی Baldur’s Gate 3 را معرفی کرد در این تریلر یکی از سربازان فلیمینگ فیست (Flaming Fist) را می بینیم که زخمی و تلوتلو خوران کوچه‌های شهری رو به ویرانی که مملو از جنازه است را طی می‌کند، و در صحنه‌ی آخر به طور زجرآوری به یک مایند فلیر (Mind Flayer) تغییر شکل ‌‌می‌دهد.

اما ما در مورد بازی Baldur’s Gate III چقدر می‌دانید ؟ در این مقاله به تمام نکاتی مهمی که در مورد این بازی وجود دارد به طور خلاصه خواهیم پرداخت.

ادامه ....

آخرین ویرایش:
من نسخه های قبلیو بازی نکردم میشه یه راست رفت رو این؟

البته یه مشکل دیگه هم هست اینکه من RPG شروع کنم حداقل دوماه درگیرش میشم استارفیلدم که ماه بعدش میاد موندم بیخیالش شم بزارم واسه آخر سال یا نه :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: DedSec88

البته یه مشکل دیگه هم هست اینکه من RPG شروع کردم حداقل دوماه درگیرش میشم استارفیلدم که ماه بعدش میاد موندم بیخیالش شم بزارم واسه آخر سال یا نه :D
تا اونجایی که میدونم نیازی نیست که ۱ و ۲شو بازی کرده باشی. ظاهرا بیش از ۱۰۰ سال بین اتفاقات ۲ و ۳ فاصله هست.

اگه میخوای کلیت داستانشونو بدونی ولی حال بازیشونو نداری، میتونی خلاصه داستانشونو که تو یوتوب مردم گذاشتن تماشا کنی.

البته یه مشکل دیگه هم هست اینکه من RPG شروع کنم حداقل دوماه درگیرش میشم استارفیلدم که ماه بعدش میاد موندم بیخیالش شم بزارم واسه آخر سال یا نه :D
داستان ربطی نداره ولی قطعا یه اشاره هایی بهش میشه .

===========================================================

dark urge رو که معرفی کردن avatar هست یعنی اگه انتخابش نکنید اول بازی به عنوان companion نمبینیدش فکر میکنم بک استوریش ربط داشته باشه به بازی های قبلی بدون اسپویل گفتم :D

نمیدونم استریم دیدین یا نه ولی دیروز سر استریم آخرهاش Swen گفت که همین الان کانالمون بخاطر اون صحنه خرس (کنار آب که خرس به ومپایر طوطی روپایی زدن نشون داد) تو Tiktok بن شد :D
اگر هم ندیدین بخاطر تایم بالای 4-3 ساعته ، این 15 دقیقه رو ببینین که خلاصه کل اطلاعاتیه که دیروز نمایش داد.

البته حتما بعدش اون 40 دقیقه آخر که گیم پلی از دو حالت مختلف نشون میدن رو هم ببینین.
این ماجرای خرس خیلی سر و صدا به پا کرده و یه جوری شده که من که کلاً تا دیروز کاری با بازی نداشتم هم نظرم بهش جلب شده! :D واقعاً هم ایده‌ش جالب بود و هم به خاطر حاشیه‌هاش یه تبلیغ خوبی برای بازی شد بین جماعتی که زیاد دنبال اخبارش نبودن، مثل خودم. :D

چند ساعت پیش یک مقاله جالب درباره اوریجین Dark Urge اومد که یکمی وارد جزئیاتش شد. (مقاله چندتا اسپویلر برای اولای بازی داره.)

به طور خلاصه و بدون اسپویلر، Dark Urge ناخودآگاه تو بعضی کاتسین ها به اصطلاح فرمون ماشین رو به دست میگیره و بدون انتخاب شما یک کار وحشتناک انجام میده. >:):D

تا قبل این مقاله خیلی پلیرا فکر میکردن که با Dark Urge شما بین انجام دادن یا ندادن یه کار بد انتخاب دارین، ولی ظاهرا اینطور نیست (حداقل همیشه نه).

چند ساعت پیش یک مقاله جالب درباره اوریجین Dark Urge اومد که یکمی وارد جزئیاتش شد. (مقاله چندتا اسپویلر برای اولای بازی داره.)

به طور خلاصه و بدون اسپویلر، Dark Urge ناخودآگاه تو بعضی کاتسین ها به اصطلاح فرمون ماشین رو به دست میگیره و بدون انتخاب شما یک کار وحشتناک انجام میده. >:):D

تا قبل این مقاله خیلی پلیرا فکر میکردن که با Dark Urge شما بین انجام دادن یا ندادن یه کار بد انتخاب دارین، ولی ظاهرا اینطور نیست (حداقل همیشه نه).
آره دیگه تو استریم هم سر پورتال همینطوری شد که طرف کمک میخواست گفت دستم رو بگیر.
این بنده خدا هم قرار بود کمکش کنه رفت تو فکر زد دستش رو به کل گرفت :))

حالا این قضیه اتومات هم بشه دیگه فکر کنم صحنه های عجیب غریبی شکل بگیره :D

آره دیگه تو استریم هم سر پورتال همینطوری شد که طرف کمک میخواست گفت دستم رو بگیر.
این بنده خدا هم قرار بود کمکش کنه رفت تو فکر زد دستش رو به کل گرفت :))

حالا این قضیه اتومات هم بشه دیگه فکر کنم صحنه های عجیب غریبی شکل بگیره :D
اگر اشتباه نکنم گذاشتن چت انتخاب کنه که چه بلایی سر gale بدبخت بیاد .

خب خبر رسیده که بازی 17000 تا پایان داره :| :D
برای مقایسه، ویچر 3 فقط 36 تا اندینگ داره!
جدی به نظرم پتانسیل GOTY شدن رو داره . چیزی نیست که بازی نداشته باشه . تا خرخره هم که Woke ئه :دی :|

جدی به نظرم پتانسیل GOTY شدن رو داره . چیزی نیست که بازی نداشته باشه . تا خرخره هم که Woke ئه :D :|
indeed :دی
مشکل اینه که ایزومتریکه. ملت حال نمی کنن با بازیای ایزومتریک :|

جدی به نظرم پتانسیل GOTY شدن رو داره . چیزی نیست که بازی نداشته باشه . تا خرخره هم که Woke ئه :D :|
ویژگی خوبش اینه که تو صورتت نیست.
خیلی خوبه که میتونی مسیرهای دیگه رو هم پیش بگیری تا این المان ها رو به اجبار تجربه نکنی.
صرفا یک کمپین از قبل تعریف شده نیست که به اجبار انتخابهای از پیش تعریف شده جلوت بزاره.
لعنتی بازی بطور وحشتناکی وسیعه و هیچ مسیر و انتخابی درست و کامل نیست.

این موردش خیلی خوبه ، تا اینقدر که من بدم نمیاد بعد از یکی دوبار انتخابهام رو طوری انجام بدم که بتونم این ویژگیها رو تو کرکترها و انتخاب های مختلف ببینم.
================
indeed :D
مشکل اینه که ایزومتریکه. ملت حال نمی کنن با بازیای ایزومتریک :|

واقعا بعد 2 نسخه اخیر Divinity و یکی دوتا بازی با کیفیت دیگه بطور چشم گیری پلیرهای این سبک زیاد شده.
همین الان یکی دو میلیون فروخته رو PC ، بعد انتشار کامل فکر کنم واقعا به فروش کنسول نیاز نداشته باشن که اعلام کنن سوددهیِ بازی به چند برابری هزینه ساخت رسیده.
گرچه فروش کنسولی Div 2 هم طبق شنیده ها خیلی خوب بوده.

با توجه به فروش خفن Divinity 2 که چند میلیون فقط روی PC فروخت و الان که Swen میگه فروش BG3 حدود 5برابر بیشتر از DIV 2 تو مدت ارلی اکسس بوده ، دیگه حساب کن چه فروشی خواهد کرد.

پس این ملت رو باید ایزومتریک-طور زد پس کلشون :D

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or