PlayStation Astro Bot

• Thread starter Thread starter FUTURE
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز
سازنده
Team Asobi
ناشر
Sony
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 5

2024-05-31_021909.jpg

Developer: Team Asobi
Relese Date: September 6, 2024
Platform: PS5

- سفر به 6 کهکشان با 80 مرحله مختلف
- 15 قابلیت جدید برای استرو
- بیش از 70 دشمن جدید و باس
- پشتیبانی کامل از دوال سنس و قابلیت‌های پیشرفته
- حضور شخصیت‌های بیشتر از دنیای پلی‌استیشن با نقشی پررنگ‌تر در بازی

53758812254_e04a25d578_b.jpg53758812219_86b792c7cf_b.jpg53758476866_aca0637690_b.jpg
53757572417_2114de7c1f_b.jpg53758812209_08437ae784_b.jpg53758681598_0dd26d3007_b.jpg
2024-06-01_181147.jpg2024-06-01_181227.jpg2024-06-01_181403.jpg

آخرین ویرایش:
حالا که بازی موفق شده، یاد یکی از بهترین مقالات و بیانیه های تحلیلی شرایر برای سه سال پیش کنیم
که فرمود، سونی فقط بلاک باستر براش مهمه :))
Sony’s Obsession With Blockbusters Is Stirring Unrest Within PlayStation Empire
اتفاقا از اول نسل، بیشترین تمرکز رو جز لایو سرویس، روی عناوین با مقیاس کوچک داشته(از نظر مالی داشته) و حتی به غیر از استدیو های خودش، به شدت رو فاند استدیو های مستقل تو کشور هایی که صنعت گیم قوی ندارند انجام داده:دی
یادمه اون زمانم کلی سونی فحش خورد ولی مشخص شد، همه افراد همیشه هم نظرات درست و قطعی نمی تونن بدن:دی

مربع شد دکمه منفورم:-" :))
هر مانعی میباختم یه ربطی به مربع داشت:)) :دی
ولی بیشوخی چسبید...چالشا لازم بودن برا بازی>:)

رفتی این مرحله رو؟ من فعلا بیخیالش شدم دارم اسپیس مرین بازی میکنم:دی روحم جلا پیدا کرده، قشنگ گیرز آو واره:دی

بالاخره تموم شد و کاش نمی‌شد! یعنی اگه ۲۰۰ ساعت دیگه هم ادامه داشت، ازش خسته نمی‌شدم و واقعاً چنان لذتی از بازی بردم که تعریف کردنش سخته و از محدوده امتیاز و این جور چیزها خارجه!
واقعاً باید یه تشکر جانانه کرد از تیم اسوبی بابت ارائه همچین شاهکاری که باعث شد ژانر پلتفرمر سه‌بعدی بعد از مدت‌ها یه اثر بزرگ دیگه در کنار معدود بازی‌هایی مثل سری ماریو پیدا کنه. بازی‌ای که تک‌تک لحظاتش با عشق ساخته شده و نسیم محبت(!) رو می‌شه از همه زوایای اون استشمام کرد (چی می‌گم! :دی).
گیم‌پلی به شدت خوش‌ساخت و بی‌ایراد، موسیقی‌های معرکه‌ای که واقعاً نقش زیادی توی جذاب‌تر شدن بازی دارن، گرافیک هنری درجه یک و فوق‌العاده تماشایی، حتی فیزیک عالی و بافت‌های مختلفی مثل پارچه و فلز و... که ترکیب بصری و لمسی اون‌ها با کمک دوال‌سنس یه تجربه‌ای رو رقم می‌زنه که مشابهش کم پیدا می‌شه.
قدرت‌های کمکی که توی بعضی از مراحل هستن هم واقعاً دلچسب از آب در اومدن. از نمونه‌های بامزه‌ای مثل اسفنج با قابلیت جذب و دفع آب یا فیلی که عسل و سیمان و... قورت می‌ده و بعدش تخلیه می‌کنه به عنوان سکو تا نمونه‌های استانداردتری که جاهای دیگه هم دیدیم ولی توی Astro Bot به قدری خوب به کار رفتن که آدم کلی ذوق و شوق پیدا می‌کنه. مثل قابلیت آهسته کردن زمان که از سال‌ها قبل توی صنعت بازی بوده، ولی اینجا خیلی حس جالبی داشت و اصلاً حالت تکراری به آدم دست نمی‌داد. یا قابلیت کوچیک شدن که یه چیز قدیمی توی صنعت بازی هست، ولی اینجا یکی از درخشان‌ترین مراحل رو به خودش اختصاص داده بود.
نوع طراحی مراحل رو هم واقعاً دوست داشتم و نه بیش از حد کوچیک بودن و نه خیلی بزرگ که آدم گم و گور بشه و احساس خستگی بکنه. یه حالت متعادل و مناسب که با وجود ابعاد نه‌چندان بزرگ، سوراخ سنبه‌های مختلفی هم دارن و بعضی وقت‌ها به سختی می‌شه یه سری از کاراکترها یا پازل‌ها رو پیدا کرد. غول‌های بازی هم خیلی خوب بودن و با اینکه اوایل آسون هستن، ولی به تدریج به جاهای جالب‌تری می‌رسن و حتی یه حالت ست‌پیس‌طوری هم توی بعضی بخش‌ها دیده می‌شه که خیلی جالب از آب در اومده. پایان بازی هم که... الله اکبر!
در مورد درجه سختی هم که قبلاً گفته بودم، خوشبختانه مرحله آخر یه سیلی اساسی بهم بود و حساب کار دستم اومد! :دی بارها و بارها ترکیدم و بالاخره به سختی تموم شد و امیدوارم اگه برنامه‌ای برای پشتیبانی از بازی داشته باشن، باز هم از این جور مراحل چالشی بذارن و بیچاره‌مون کنن!
توی اسپویلر یه ذره در مورد کاراکترهای مهمون صحبت می‌کنم و البته جا داره بگم که انقدر کیفیت Astro Bot بالاست که بدون حضور این کاراکترها هم شاهکار بود و اینا بیشتر حکم ادویه رو برای خوشمزه‌تر شدن بازی دارن. :دی
انقدر کاراکتر جالب داشت که می‌شه یه طومار در موردشون نوشت! خود کاراکترها به کنار، انیمیشن‌هاشون هم فوق‌العاده بود و مثلاً این بنده خدا از Journey که داشت دوخت و دوز می‌کرد خیلی بامزه بود:

44af21_24ASTRO-BOT-20240919184440-.jpg

یا جناب نیتن در حال PS1 بازی کردن:

5c8e21_24ASTRO-BOT-20240917203538-.jpg

سالید اسنیک هم مجلات مستهجن می‌خوند و بعدش عرق شرم می‌ریخت! :دی

c9d521_241.jpg

سایکو منتیس هم حضور جالبی داشت:

476921_24ASTRO-BOT-20240920092542-.jpg

یه سری از بامزه‌ترین‌ها هم برای Resident Evil بودن. :دی

326821_24ASTRO-BOT-20240920092028-.jpg

لارا کرافت و فرار بی‌پایانش از دست دایناسور هم عالی بود! :))

326821_24ASTRO-BOT-20240919184151-.jpg

در کنار کاراکترهایی با فیزیک آدمیزادی، کاراکترهای حیوونی هم جالب بودن.
از تریکوی مظلوم:

659521_247.jpg

تا حتی چیزی مثل Aibo، سگ رباتیک معروف سونی که اینجا می‌شد دو نسل قدیم و جدیدش رو دید:

1f6621_245.jpg

------------------
کاراکترهای فرست‌پارتی یا انحصاری و نیمه‌انحصاری به کنار، توجه به کاراکترهای تردپارتی هم برام خیلی جالب بود و وقتی برای اولین بار بعضی از این‌ها رو می‌دیدم واقعاً ذوق‌زده می‌شدم و مثلاً انتظار ملاقات با رازیل و کین رو نداشتم! :دی با اینکه بعضی از نسخه‌های این سری هم روی کنسول‌ها در انحصار پلی استیشن بودن، ولی باز فکر نمی‌کردم اینجا خبری ازشون بشه.

efa121_24ASTRO-BOT-20240919184622-.jpg

یا از اون جالب‌تر، حضور آرتور از سری Ghosts 'n Goblins بود! تا جایی که یادمه، این سری به جز بازی‌های Maximo که آرتور کاراکتر اصلی اون‌ها نیست، ارتباط خیلی نزدیکی با پلی استیشن نداشته ولی اینجا حضور داشت و به اون ماجرای لباسش هم اشارات بامزه‌ای شده بود!

12f021_24ASTRO-BOT-20240919184544-.jpg

-----------
این وسط غیبت بعضی از کاراکترها برام عجیب بود. حالا بازی‌ای مثل The Order: 1886 به جای خود، ولی دیگه کاراکتری مثل Sweet Tooth از Twisted Metal رو باید حتماً می‌ذاشتن. گذشته از اینکه این سری در دوران PS1/PS2 جزو خوب‌های پلی استیشن بود، سریالش هم همین چند وقت پیش پخش شد و نمی‌دونم جریان چی بوده که توی بازی حضور نداشت! قضیه وقتی عجیب‌تر می‌شه که توی نیمچه‌مستندی که از مراحل تولید بازی اومده، این بنده خدا توی طرح‌های اولیه دیده می‌شه. نمی‌دونم، شاید در آینده یه DLCـی چیزی می‌خواد بیاد و اونجا می‌رن سراغش.

a49321_24astrooui.jpg

و حتی عجیب‌تر از اون، غیبت کامل کاراکترهای اسکوئر انیکس بود! این شرکت توی دوران PS1/PS2 و حتی همین دوره‌های اخیر، نسبت بسیار نزدیکی با پلی استیشن داشته و کلاً Final Fantasy از وقتی سه‌بعدی شد، با پلی استیشن هم‌خونواده شد. یا مثلاً سری Kingdom Hearts و چیزهای دیگه. ولی دریغ از یدونه کاراکتر! در حالی که چمیدونم حتی اون دختره از سری Ridge Racer هم توی بازی حضور داشت ولی کلاود و سورا و بقیه کاراکترهای اسکوئر انیکس نه! خیلی دوست دارم دلیلش رو بدونم و بعیده خارج از اینا باشه:
۱. یه DLC در دست ساخته که کاراکترهای اسکوئر انیکس هم نقش پررنگی توش دارن.
۲. اسکوئر انیکس پُررو بازی درآورده و تقاضای پول نجومی کرده که البته بعیده. یعنی وقتی این همه کاراکتر ریز و درشت و حتی نمونه‌های نه‌چندان نزدیک به پلی استیشن توی بازی حضور دارن و این شرکت‌ها طمع نکردن، فکر نکنم اسکوئر انیکس هم درخواست عجیبی داده باشه.
۳. بین رؤسای سونی و اسکوئر درگیری پیش اومده و کار به فحاشی و زد و خورد رسیده و قهر کردن، که این هم باز بعیده! چون Astro Bot که یه روزه ساخته نشده و از مدت‌ها قبل در دست تولید بوده و اجازه حضور کاراکترها رو قبلاً گرفتن. وقتی همین امسال FFVII Rebirth رو داشتیم، یعنی در دوران تولید Astro Bot روابط حسنه برقرار بوده.
پس فعلاً همون مورد اول رو در نظر بگیریم بهتره و تنها توجیه منطقی همونه. :دی

باز هم باید بگم که دمت گرم تیم اسوبی، و امیدوارم بازی موفق عمل کنه و بازی‌های بعدی‌شون هم همین قدر محشر و دوست‌داشتنی باشن.

آخرین ویرایش:
به نظرم لذت بازی بدون هدست صدای افکت که از بلند گوی دسته میاد خیلی باحاله من سر فوت کردن مونده بودم کلا نابود شدم وقتی تو دسته فوت کردم خیلی حال داد

• Like
Reactions: SΛDrA-HhH
خب منم قسمت شد بازی رو تموم کنم و فکر کنم ۶۰ ساعت طول کشید بدون حتی یک ثانیه خستگی.تقریبا همه مراحل رو کامل رفتم ولی حتما وقت میذارم برا پلات کردنش.
در یک کلام شاهکار به تمام معنا.گیم پلی،خلاقیت مراحل،گرافیک و موسیقی بی نظیر.این موسیقی مرحله آخر چقدر خوب بود. از موسیقی خودِ بازی اصلی هم بهتر بود.منظورم همون دختره چاق و زشته هستش :)
تک تک مراحل‌ علاوه بر جذابیتشون برات خاطرات خوش گذشته رو هم زنده میکرد و لذت بازی ۲ چندان میشه.اگه کسی تجربه نکرده و یا تو برنامش نیست حتما استرو رو بزاره تو اولویت.
خلاقیت سازندهاش وصف ناپذیره.یه جا که این یارو برات گردونه شانس نشون میده وقتی چرخوندمش د..وس جاش رو عوض کرد ، مُردم از خنده 😂 یاد اون کلیپه افتادم که خانم معلم مدرسه دستکاری میکرد
دم سازندهاش گرم

خب Nebula اول تموم کردم واقعاً شاهکاره همه چی عالیه....لبخند از رو لبت نمیره وقتی بازی می کنی....ترک I Am Astro BOT هم که کار تکمیل می کنه \m/:D
در همه این احوالات خانومم داشت با تأسف نگام میکرد می گفت خجالت نمی کشی 31 سالته گفتم تازه من کم سن پلیر های این بازی ام :D

• Smile
  • Like
Reactions: blak and Arios 22

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or