Multi Platform Assassin's Creed: Valhalla

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
November 10, 2020
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
https___forum.bazicenter.com_attachments_1633365649901-png.227035_.jpg

Publisher: Ubisoft
Developer: Ubisoft Montreal
Genre: Open-World RPG
Release Date: Holiday 2020
Platforms: PS4-PS5-X1-XSX-PC-Stadia​
اطلاعات کلی
  • تیم Black Flag و Origins مسیئولیت ساخت بازی را بر عهده دارد.
  • علاوه بر استودیو مانتریال، 12 استودیوی دیگر یوبیسافت و همچنین استیودی Sperasoft در ساخت بازی همکاری دارند.
  • بازی بین نسلی بوده و برای اکثر پلتفرم های موجود منتشر میشود.
  • بازی یک نفره بوده و قابلیت Co-Op وجود ندارد.
  • همچون ادیسه، قابلیت انتخاب جنسیت کرکتر وجود دارد
  • وقایع بازی در انگلستان و نروژ اتفاق می افتد.
  • انگلستان شامل 3 شهر بزرگ می شود: London، Winchester وJórvík
  • نقشه ی بازی مقداری از ادیسه بزرگ تر است.
داستان
  • وقایع بازی در سال 873 آغاز میشود.
  • شخصیت اصلی Eivor نام دارد.
  • بازی مناطق مختلفی همچون نروژ و اسکاتلند را شامل می شود.
  • Hidden Ones و Order of the Ancients نقش بسیار مهمی در بازی دارند و از این نظر بازی با AC4 مقایسه شده است.
  • بازی در نروژ آغار میشود، Eivor به دلیل سختی های داخل کشور و به منظور یک شروع تازه به همراه افرادش راهی انگلستان میشود.
  • Eivor در مقطعی از داستان، با اساسین ها ملاقات و از آن ها هیدن بلید را دریافت میکند.
  • دلیل نصب هیدن بلید بالای مچ، ترساندن دشمنان است.
  • باور بر این است که اساسین ها ارتباطاتی با ادین دارند.
  • Eivor در ابتدا به دلیل اهداف مشترک با اساسین ها همکاری میکند اما در ادامه و با پیشرفت داستان به صورت کامل به آن ها میپیوندد.
  • فیگور های تاریخی همچنین المان های ماورایی مرتبط با اساطیر نورث در بازی وجود دارد.
  • قابلیت انتخاب دیالوگ تا حدودی در بازی وجود دارد. برخی از آن ها مرتبط با تصمیم های داستانی داخل Settlement می باشد.
  • با این حال تایید شده که Eivor یک شخصیت مشخص و پابرجا داشته و همانند یک صفحه ی سفید نبوده که توسط بازیکن پر شود.
  • از این رو سازندگان Eivor رو با Geralt نزدیک تر میدانند تا Dragonborn.
  • شخصیت داخل تریلر، شاه آلفرد، در ابتدا یکی از ویلن های بازی می باشد، اما در ادامه همه چیز ممکن است تغییر کند.
  • ساکسون ها دشمنان اصلی می باشند، با این حال برخی از وایکینگ ها ممکن است در مقابل بازیکن قرار بگیرند.
  • هر 2 حالت مذکر و مونث برای شخصیت اصلی Canon می باشد، اما چگونگی آن مشخص نیست با این حال سازندگان اطمینان داده اند که با انجام بازی این سوال رفع خواهد شد.
  • بخش مدرن بازی، ماجرای لیلا حسن را دنبال میکند. سازندگان اذعان داشته اند که ایده ای که مدت ها برای این بخش در نظر داشته اند در این نسخه انجام داده اند.
  • از لفظ "خاتمه" برای داستان بازی استفاده شده و گفته شده پلات های داستانی مهمی در این شماره به سرانجام میرسد.
گیم پلی
  • تمرکز بیشتر روی المان های RPG
  • بازگشت سپر
  • مشابه سری سولز، قابلیت Dual-Wield با هر ترکیبی از سلاح ها، حتی ۲ سپر!
  • قابلیت شخصی سازی مو، لباس، ریش، تتو و War Paint وجود دارد.
  • تمامی Gear ها منحصر به فرد هستند.
  • Gear ها قابلیت آپگرید دارند، با این حال امکان اتمام بازی با Gear های آغازین وجود دارد.
  • Ability ها برمیگردند و انواع مختلفی همچون پرتاب تبر را شامل می شود.
  • مهارت ها از Skill Tree وسیع بازی که اینبار Skill Graph نامیده میشود، قابل دریافت هستند.
  • سیستم لول بندی از بازی حذف شده و سیستمی بر مبنای قدرت جایگزین آن شده است.
  • بر خلاف لول، اینبار اسکیل و Gear راه های اصلی ارتقا و پیشرفت کرکتر هستند.
  • سیستم مبارزات بازی خشن، سنگین و پر سر وصدا توصیف شده.
  • سلاح ها با استفاده از Rune ها قابل شخصی سازی هستند. (مشابه سیستم Engraving در ادیسه)
  • سیستم قطع عضو در بازی وجود دارد.
  • تیم تمرکز ویژه ای روی تنوع و شکه کننده بودن مبارزات داشته است.
  • دشمنان جدید در سرتاسر بازی ظاهر میشنود تا از حس یکنواختی جلوگیری شود.
  • هر نوع از دشمنان دارای نقاط ضعفی هستند که با شناسایی آن ها میتوان سرنوشت مبارزه را تغییر داد.
  • دشمن سرسختی که در تریلر توسط Eivor کشته میشود یک Ring Leader است.
  • Longboat ها ابزاری برای حمل و نقل سریع می باشند، نه مبارزه.
  • همچنین Raid ها با استفاده از Longboat صورت میگیرد.
  • خدمه ی Lonboat قابل شخصی سازی هستند.
  • Eivor میتواند Raid هایی علیه سایر گروه ها همچون، تمپلارها، ساکسون ها، وایکینگ های رقیب و "یک گروه مرموز" هدایت کند.
  • علاوه بر Raid ها، Assault ها نیز وجود دارند که شامل ست-پیس های بزرگ هستند.
  • نفرات استخدام شده، در Settlement مشغول میشوند.
  • Settlement هاب بزرگ بازی میباشد که نقش حیاطی در روند داستانی خواهد داشت.
  • با پیشرفت در بازی قابلیت ساخت Tavern، انواع خانه ها و همچنین Black Smith در هاب، جهت ارتقای سلاح ها وجود دارد.
  • برخی از المان های UI جهت تشویق بیشتر به گشت گذار، حذف شده است.
  • قابلیت رومنس در بازی وجود دارد.
  • مینی گیم های مختلفی از جمله تاس بازی، ماهی گیری، رجز خوانی و مسابقات نوشیدن در بازی وجود دارد.
  • کلاغ ادین نقش عقاب در نسخه های قبلی را خواهد داشت.
  • بازگشت Social Stealth!
  • هیچ اجباری برای انجام ساید کوئست ها به منظور پیش روی در داستان وجود ندارد و بازیکن می تواند به هر ترتیبی که میخواد محتوای بازی را مصرف کند.
نسخه های مختلف

Last edited by a moderator:

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
بازم ناشکری نکن
اشتباهت همون خرید 4k بود کارت گرافیکت خوبه راحت تا نیمه نسل میتونی فول اچ دی با تنظیمات بالا بازی کنی فقط مانیتورت سطح انتظارتو برده بالا
برا همین من موندم تو فول اچ دی
الان مانیتورت روی فول اچ دی کیفیتش بده یا ۲k?
حتما به ۳۰۷۰ فکر کن اما نه الان قیمتش الان تا حدود ۲۴ اومده بزار زیر ۲۰ بیاد عوض کن بهترین جهش به ۳۰۷۰ هیتش منم تو فکرشم
کیفیت مانیتور روی هر رزولیشنی به غیر فور کی بد میشه چون پیکسل پخش میکنه تار میشه 3070 کارت عالیه حالا تا مدلهای معروف پیدا بشه و قیمتها خوب بشه کلی مونده تازه 3070 هم برای فور کی 6 ماه دیگه کم میاره اصلا رزولیشن فور کی یه چیز مایداری هست بدرد هر کس نمیخوره من بیشتر به فکر تعویض مانیتور هستم به 2k تا تعویض گرافیک در ضمن من اصلا مشکل سیو بازی ندارم نمیدونم چرا برای بعضیها اینجا بازی سیو نمیشه

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
بازی روی رزولیشن ۲k با تنظیمات الترا های یا اخرین تنظیمات بالای ۵۰ فریم میده ولی روی رزولیشن ۴k روی تنظیمات های زیر فریم هم میاد با کارت گرافیک ۵۷۰۰ ای ام دی واقعا حیف شد کاشکی ۲ سال پیش مانیتور ۲k میخریدم حیف شد چون رزولیشن کم کنی تصویر به شدت کیفیتش میاد پایین تا جایی که حالت بهم میخوره نمیدونستیم مملکت به این شکل تغییر میکنه فکر کردم همیشه میشه خرید الان چند روزه دارم رو حالت پنجره بازی میکنم که حالم گرفته هست ولی بازم خدارو شکر که بازی میکنیم کاشکی قیمتها طوری بود یه ۳۰۷۰ میخریدم فورکی بازی میکردم چون واقعا ادم فور کی داشته باشه ۲k بازی کنه ظلمه همون موقع میخاستم ۲۰۸۰ سوپر بگیرم ۱۲ تومان بود پولم داشتم گول رفیق نامرد خوردم گفت پولت را حروم نکن همین بسته تو رو الان پولم حروم نشد خوبه
مدل مانیتورت چیه داداش ؟

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
مدل مانیتور ال جی 27ud59 w
بنظرم داداش شما اینو بفروشی میتونی یک دونه 1080 144 هرتزی خوب بگیری بنظرم بازم بهتر از 2k هستش
یادمه یک مقاله خوندم نوشته بود برای برخی مانیتورهای 2k از پنل های 4k استفاده کردن که کیفیت مانیتور رو کمی پایین آورده

• Sad
Reactions: kamyy

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
بنظرم داداش شما اینو بفروشی میتونی یک دونه 1080 144 هرتزی خوب بگیری بنظرم بازم بهتر از 2k هستش
یادمه یک مقاله خوندم نوشته بود برای برخی مانیتورهای 2k از پنل های 4k استفاده کردن که کیفیت مانیتور رو کمی پایین آورده
نه بابا چه کاریه
حیف این مانیتور نیست بفروشه
بالاخره آخرش یه کارت گرافیک خوب میخره و 4k رو میتونه راحت بازی کنه حالا همه بازیها نشه تعداد زیادیشو راحت با ۳۰۷۰ میتونه بازی کنه

• Like

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
نه بابا چه کاریه
بالاخره آخرش یه کارت گرافیک خوب میخره و 4k رو میتونه راحت بازی کنه حالا همه بازیها نشه تعداد زیادیشو راحت با ۳۰۷۰ میتونه بازی کنه
داداش نکته اینجاست که بشه 3070 خرید !
الان نزدیک 30 تومنه 3070 ضمن اینکه اینقدر مموریش کمه که بخری 1 سال دیگه 4k مدیوم هم نمیتونی بازی کنی
گرافیک برای این نسل جدید بازیها زیر 16 گیگ خریدن اشتباه محضه !

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
داداش نکته اینجاست که بشه 3070 خرید !
الان نزدیک 30 تومنه 3070 ضمن اینکه اینقدر مموریش کمه که بخری 1 سال دیگه 4k مدیوم هم نمیتونی بازی کنی
گرافیک برای این نسل جدید بازیها زیر 16 گیگ خریدن اشتباه محضه !
کارتهای ۶۸۰۰ xt و ای ام دی میاد اونم قیمتش خوبه نزدیکای ۳۰۸۰ فریم میده قیمتش با ۳۰۷۰ برابره
البته الان ۳۰۷۰ تا ۲۴ هم هستش قیمتش

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
نه بابا چه کاریه

البته این مانیتوری که دوستمون دارن FreeSync هستش و مناسب کارت های انویدیا نیست به جای ۳۰۷۰ مدل هم رده سری 6000 AMD قطعا بازدهی بهتری خواهد داشت براشون
منم خودم این مانیتور رو دارم و برای بازی های کنسولی ازش استفاده میکنم با کارت انویدیا که تستش کردم به شدت مشکل Screen Tearing ایجاد میکنه
برای همین مجبور شدم یه مانیتور Asus PG279Q بگیرم که Gsync انویدیا داشته باشه و رزولوشنش هم 2K باشه
پیشنهاد میکنم اگر میخوان کارت انویدیا خریداری کنن حتما مانیتوری با پشتیبانی از جی سینک تهیه کنن که بهترین تجربه ممکن رو داشته باشن

• Like
Reactions: tokio_hotel

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
داداش نکته اینجاست که من همون موقع اینو خریدم البته اونموقع گرافیکم ضعیفتر بود دوباره مانیتور فول اچ دی 144 خریدم ولی در کمال ناباوری با اینکه چند سال فول اچ دی استفاده میکردم مانیتور را تا روشن کردم خاموش کردم بردم پس دادم اشنا بود بعد از چند ماه یه نفر بهم گفت چشمت بعد چند روز بهت عادت میکنه باز همون تکرار شد تا روشن کردم خاموشش کردم بردم پس دادم اینقدر فول اچ دی برام بی کیفیت شده بود حالم بهم خورد انگار تصویر تاره این مانیتور اگه بخام روش فول اچ دی بازی کنم بازم کیفیت رنگش و روشنایی و شفافیت از خود مانیتور فول اچ دی بالاتره ولی روی خود این مانیتور بی کیفیت نشون میده من پی اس فور پرو وصل میکنم با اینکه 2k هست بازی ولی اصلا تفاوت رزولیشن را متوجه نمیشی البته انحصاری ها را میگم نمیدونم چه تکنیکی دارن بازیهاش ولی رو پی سی نشان میده

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
البته این مانیتوری که دوستمون دارن FreeSync هستش و مناسب کارت های انویدیا نیست به جای ۳۰۷۰ مدل هم رده سری 6000 AMD قطعا بازدهی بهتری خواهد داشت براشون
منم خودم این مانیتور رو دارم و برای بازی های کنسولی ازش استفاده میکنم با کارت انویدیا که تستش کردم به شدت مشکل Screen Tearing ایجاد میکنه
برای همین مجبور شدم یه مانیتور Asus PG279Q بگیرم که Gsync انویدیا داشته باشه و رزولوشنش هم 2K باشه
پیشنهاد میکنم اگر میخوان کارت انویدیا خریداری کنن حتما مانیتوری با پشتیبانی از جی سینک تهیه کنن که بهترین تجربه ممکن رو داشته باشن
gsync نسبت به vsync تو فریم ریت بازی تاثیر داره؟

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,235
نام
Mohammad
gsync نسبت به vsync تو فریم ریت بازی تاثیر داره؟

خیر تا اونجا که میدونم ارتباطی به فریم ریت نداره
با اینکه gsync یک تکنولوژی سخت افزاری هستش و از چیپ اختصاصی‌ (رم حدودا ۷۰۰ مگی DDR3) استفاده میکنه اما روی فریم ریت تاثیری نداره
اگر اشتباه نکنم فقط بحث هماهنگی فریم ها تو این قضیه مطرحه.

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,396
نام
مهدی یوسفی اصیل
داداش نکته اینجاست که من همون موقع اینو خریدم البته اونموقع گرافیکم ضعیفتر بود دوباره مانیتور فول اچ دی 144 خریدم ولی در کمال ناباوری با اینکه چند سال فول اچ دی استفاده میکردم مانیتور را تا روشن کردم خاموش کردم بردم پس دادم اشنا بود بعد از چند ماه یه نفر بهم گفت چشمت بعد چند روز بهت عادت میکنه باز همون تکرار شد تا روشن کردم خاموشش کردم بردم پس دادم اینقدر فول اچ دی برام بی کیفیت شده بود حالم بهم خورد انگار تصویر تاره این مانیتور اگه بخام روش فول اچ دی بازی کنم بازم کیفیت رنگش و روشنایی و شفافیت از خود مانیتور فول اچ دی بالاتره ولی روی خود این مانیتور بی کیفیت نشون میده من پی اس فور پرو وصل میکنم با اینکه 2k هست بازی ولی اصلا تفاوت رزولیشن را متوجه نمیشی البته انحصاری ها را میگم نمیدونم چه تکنیکی دارن بازیهاش ولی رو پی سی نشان میده
والا خود من مانیتور الترا واید ایسوس دارم 2k هستش باهاش مشکلی ندارم
برای 4k روی tv خونه استفاده میکنم ( زمانی که یک بازی مورد علاقه ام میاد )
مثلا اویل 3 ریمیک رو همون روز عرضه اوردم انداختم روی Tv تمومش کردم
باز سعی کن فعلا گرافیک های جدید رو نگیری
دلیل اول کم بودن VRAM گرافیک ها
دوم سری 30 انودیا یک مقدار مشکل داشت بنظرم حداقل برای خرید گرافیک صبر کن

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر