Multi Platform Assassin's Creed: Valhalla

سازنده
Ubisoft Montreal
تاریخ انتشار
November 10, 2020
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
https___forum.bazicenter.com_attachments_1633365649901-png.227035_.jpg

Publisher: Ubisoft
Developer: Ubisoft Montreal
Genre: Open-World RPG
Release Date: Holiday 2020
Platforms: PS4-PS5-X1-XSX-PC-Stadia​
اطلاعات کلی
  • تیم Black Flag و Origins مسیئولیت ساخت بازی را بر عهده دارد.
  • علاوه بر استودیو مانتریال، 12 استودیوی دیگر یوبیسافت و همچنین استیودی Sperasoft در ساخت بازی همکاری دارند.
  • بازی بین نسلی بوده و برای اکثر پلتفرم های موجود منتشر میشود.
  • بازی یک نفره بوده و قابلیت Co-Op وجود ندارد.
  • همچون ادیسه، قابلیت انتخاب جنسیت کرکتر وجود دارد
  • وقایع بازی در انگلستان و نروژ اتفاق می افتد.
  • انگلستان شامل 3 شهر بزرگ می شود: London، Winchester وJórvík
  • نقشه ی بازی مقداری از ادیسه بزرگ تر است.
داستان
  • وقایع بازی در سال 873 آغاز میشود.
  • شخصیت اصلی Eivor نام دارد.
  • بازی مناطق مختلفی همچون نروژ و اسکاتلند را شامل می شود.
  • Hidden Ones و Order of the Ancients نقش بسیار مهمی در بازی دارند و از این نظر بازی با AC4 مقایسه شده است.
  • بازی در نروژ آغار میشود، Eivor به دلیل سختی های داخل کشور و به منظور یک شروع تازه به همراه افرادش راهی انگلستان میشود.
  • Eivor در مقطعی از داستان، با اساسین ها ملاقات و از آن ها هیدن بلید را دریافت میکند.
  • دلیل نصب هیدن بلید بالای مچ، ترساندن دشمنان است.
  • باور بر این است که اساسین ها ارتباطاتی با ادین دارند.
  • Eivor در ابتدا به دلیل اهداف مشترک با اساسین ها همکاری میکند اما در ادامه و با پیشرفت داستان به صورت کامل به آن ها میپیوندد.
  • فیگور های تاریخی همچنین المان های ماورایی مرتبط با اساطیر نورث در بازی وجود دارد.
  • قابلیت انتخاب دیالوگ تا حدودی در بازی وجود دارد. برخی از آن ها مرتبط با تصمیم های داستانی داخل Settlement می باشد.
  • با این حال تایید شده که Eivor یک شخصیت مشخص و پابرجا داشته و همانند یک صفحه ی سفید نبوده که توسط بازیکن پر شود.
  • از این رو سازندگان Eivor رو با Geralt نزدیک تر میدانند تا Dragonborn.
  • شخصیت داخل تریلر، شاه آلفرد، در ابتدا یکی از ویلن های بازی می باشد، اما در ادامه همه چیز ممکن است تغییر کند.
  • ساکسون ها دشمنان اصلی می باشند، با این حال برخی از وایکینگ ها ممکن است در مقابل بازیکن قرار بگیرند.
  • هر 2 حالت مذکر و مونث برای شخصیت اصلی Canon می باشد، اما چگونگی آن مشخص نیست با این حال سازندگان اطمینان داده اند که با انجام بازی این سوال رفع خواهد شد.
  • بخش مدرن بازی، ماجرای لیلا حسن را دنبال میکند. سازندگان اذعان داشته اند که ایده ای که مدت ها برای این بخش در نظر داشته اند در این نسخه انجام داده اند.
  • از لفظ "خاتمه" برای داستان بازی استفاده شده و گفته شده پلات های داستانی مهمی در این شماره به سرانجام میرسد.
گیم پلی
  • تمرکز بیشتر روی المان های RPG
  • بازگشت سپر
  • مشابه سری سولز، قابلیت Dual-Wield با هر ترکیبی از سلاح ها، حتی ۲ سپر!
  • قابلیت شخصی سازی مو، لباس، ریش، تتو و War Paint وجود دارد.
  • تمامی Gear ها منحصر به فرد هستند.
  • Gear ها قابلیت آپگرید دارند، با این حال امکان اتمام بازی با Gear های آغازین وجود دارد.
  • Ability ها برمیگردند و انواع مختلفی همچون پرتاب تبر را شامل می شود.
  • مهارت ها از Skill Tree وسیع بازی که اینبار Skill Graph نامیده میشود، قابل دریافت هستند.
  • سیستم لول بندی از بازی حذف شده و سیستمی بر مبنای قدرت جایگزین آن شده است.
  • بر خلاف لول، اینبار اسکیل و Gear راه های اصلی ارتقا و پیشرفت کرکتر هستند.
  • سیستم مبارزات بازی خشن، سنگین و پر سر وصدا توصیف شده.
  • سلاح ها با استفاده از Rune ها قابل شخصی سازی هستند. (مشابه سیستم Engraving در ادیسه)
  • سیستم قطع عضو در بازی وجود دارد.
  • تیم تمرکز ویژه ای روی تنوع و شکه کننده بودن مبارزات داشته است.
  • دشمنان جدید در سرتاسر بازی ظاهر میشنود تا از حس یکنواختی جلوگیری شود.
  • هر نوع از دشمنان دارای نقاط ضعفی هستند که با شناسایی آن ها میتوان سرنوشت مبارزه را تغییر داد.
  • دشمن سرسختی که در تریلر توسط Eivor کشته میشود یک Ring Leader است.
  • Longboat ها ابزاری برای حمل و نقل سریع می باشند، نه مبارزه.
  • همچنین Raid ها با استفاده از Longboat صورت میگیرد.
  • خدمه ی Lonboat قابل شخصی سازی هستند.
  • Eivor میتواند Raid هایی علیه سایر گروه ها همچون، تمپلارها، ساکسون ها، وایکینگ های رقیب و "یک گروه مرموز" هدایت کند.
  • علاوه بر Raid ها، Assault ها نیز وجود دارند که شامل ست-پیس های بزرگ هستند.
  • نفرات استخدام شده، در Settlement مشغول میشوند.
  • Settlement هاب بزرگ بازی میباشد که نقش حیاطی در روند داستانی خواهد داشت.
  • با پیشرفت در بازی قابلیت ساخت Tavern، انواع خانه ها و همچنین Black Smith در هاب، جهت ارتقای سلاح ها وجود دارد.
  • برخی از المان های UI جهت تشویق بیشتر به گشت گذار، حذف شده است.
  • قابلیت رومنس در بازی وجود دارد.
  • مینی گیم های مختلفی از جمله تاس بازی، ماهی گیری، رجز خوانی و مسابقات نوشیدن در بازی وجود دارد.
  • کلاغ ادین نقش عقاب در نسخه های قبلی را خواهد داشت.
  • بازگشت Social Stealth!
  • هیچ اجباری برای انجام ساید کوئست ها به منظور پیش روی در داستان وجود ندارد و بازیکن می تواند به هر ترتیبی که میخواد محتوای بازی را مصرف کند.
نسخه های مختلف

Last edited by a moderator:

max-pain

کاربر سایت
Oct 9, 2012
552
نام
کامران
میخوام ظرفیت یک بگیرم یه سوال داشتم باگ های بازی رفع شده یا هنوز صبر بکنم بزارم آپدیت های بیشتری براش بیاد؟

Efikiller

کاربر سایت
Nov 20, 2016
561
نام
Erfan
میخوام ظرفیت یک بگیرم یه سوال داشتم باگ های بازی رفع شده یا هنوز صبر بکنم بزارم آپدیت های بیشتری براش بیاد؟
باگا هنوزم هست ولی واقعااا تعدادش کم شده من امروز صبح دوساعتی بازی کردم فقط به یع باگ برخوردم که از صخره ای که باید بالا میرفت باگ شده بود و بالا نمیرفت
و اینم بگم قبل اپدیت من خیلی مشکل دیرلود شدن تکسچر های رو داشتم ولی الان کامل رفع شده من که چیزی ندیدم

voldmort

AʙʏsSw̶ᴀʟᴋεЯ
کاربر فعال
May 28, 2015
10,014
نام
ali
به نظرم صبر کنید فعلا:D
حیفه که سرخاطر باگ های متعدد ، لطمه ایی به تجربه ی شیرینش زده بشه
حالا ما دیگه طاقت نیوردیم، ولی شما صبر کنید

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
داداش نکته اینجاست که بشه 3070 خرید !
الان نزدیک 30 تومنه 3070 ضمن اینکه اینقدر مموریش کمه که بخری 1 سال دیگه 4k مدیوم هم نمیتونی بازی کنی
گرافیک برای این نسل جدید بازیها زیر 16 گیگ خریدن اشتباه محضه !

قیمت 2070s قبل از این معرفی ها بین 22 تا 26 بود بسته به مدل با دلار 22 تومنی الانم 3070 رنجش بین 24 تا 30 می شینه(مدل های کاستوم 3070 گرون ترن) من 24 که دوستان می گن با گارانتیش ندیدم الان کمترین مدل 2 فن کلاک دیفالتش که قیمت جهانیشم 500 دلاره می دن 26.5 که احتمالا تا 24 هم ریزش کنه به شرط ثبات دلار روی 25 تومن

حرف شما درسته منم از اول مدام می گفتم رمش کم میاد اما نکته ش اینجاست که هر نسل دارید می گید ارزش نداره نخرید تا نسل بعد با همین فرمون بریم هیچ وقت صاحب کارت نمی شیم یعنی نسل قبلی 1 عده زیادی گفتن که می شینن برای نسل جدید یا بازم صبر کنن تا 2 3 سال دیگه؟ این وسط 2 3 دیگه هم بی گیم می مونن
حرف شما در حالتی درسته که بر فرض 2070s یا بالاترش شخص خریده باشه و الان دیگه نیازی به ارتقا نبینه
انویدیا خیلی شرکت باهوشیه و هر کاریم که بکنی شما بازنده هستی سری قبل خیلی ها رو با ری تریسینگ ترغیب کرد این سری هم با دستکاری درایورهاش این کار رو می کنه یعنی 1 دفعه می بینید بازی های جدید اختلافشون برای تکنولوژی ری تریسنگ خیلی بیشتر از الان می شه این پست یادتون باشه سال دیگه اختلاف ری هاشون مقایسه کنید با بنچمارک های جدید بی دلیل هم انویدیا نگفته نسل rt core های جدید که بعدا هم نتونید چیزی بگید.
حالا کسی که می خره این نسل رو چی؟ هیچی باید باز سری 4000 هم که اومد باز عوضش کنه به همین ترتیب بگیرید برید
پس اگر ارتقا ندید 1 سری چیزا یا خیلی چیزا رو از دست می دید اگرم بدید خوشحال نیستید که اینقدر پول دادید البته این مورد اخری بیشتر برای ایران صدق می کنه چون جنس ها 2 برابر قیمت واقعیش هستن خیلی هاش اصلا نیستن گارانتی هاشونم که ازاردهندس نحوه ی برخورد فروشنده ها هم که باهاتون مشابه طلب کاراس انگار دارن بهتون لطف می کنن جنس می فروشن کافیه یکمی هم قیمتشون مناسب باشه ژست کسی رو می گیرن که داره بهتون پول قرض می ده.
نتیجه گیری:کلا pc همینه هر 2 3 سال باید گرافیکش رو ارتقا بدی چه بسا پردازنده با مادربردش رو پس یا باید این پذیرفته بشه یا بیخیال pc بشید یا اینکه الکی خودتون فریب بدید که نیازی به سری جدید ندارم یا با کمبودش کنار بیاد

• Like
Reactions: ehsangk31 and kamyy

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
انویدیا خیلی شرکت باهوشیه و هر کاریم که بکنی شما بازنده هستی
عزیز دل این چه حرفی هایی هست که مدام تکرار میکنید ؟!!

اگر اینطوری حساب کنی ... AMD از همون اولش بازنده هستیم
مخصوصا با کنفرانسی که نشون میداد توی تمام بنچمار ها 6800XT بالاتر از 3080 هستش ؟! (اگر انویدیا اینطوری هایپ میکرد که تا الان کشته بودیش ؟!)
AMD از این لحظه بازنده هستش چون توی فیچر های نسل بعدی حتی با کیفیت پایینتر ... فریم خیلی ضعیفتری میده !

بنچمارک تقلبی AMD
a8LqARC.png

3pQN0DL.png

4K-Doom.png

4K-Gears.png

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
عزیز دل این چه حرفی هایی هست که مدام تکرار میکنید ؟!!

اگر اینطوری حساب کنی ... AMD از همون اولش بازنده هستیم
مخصوصا با کنفرانسی که نشون میداد توی تمام بنچمار ها 6800XT بالاتر از 3080 هستش ؟! (اگر انویدیا اینطوری هایپ میکرد که تا الان کشته بودیش ؟!)
AMD از این لحظه بازنده هستش چون توی فیچر های نسل بعدی حتی با کیفیت پایینتر ... فریم خیلی ضعیفتری میده !

بنچمارک تقلبی AMD
a8LqARC.png

3pQN0DL.png

4K-Doom.png

4K-Gears.png

نفهمید چرا جواب پست من ربط دادی به AMD من کاربرا می گم که هر کاری بکنید باز بعد از 3 سال نیاز به تعویض پیدا می کنید حتی نسل قبل هم که سری 1000 فوق العاده عمل کرد باز بامبول جدید ری تریسینگ رو شد که خیلی از جمله خودم به سمتش کشید. بعدشم که DLSS بود که انصافا تکنیک فوق العاده ای هست(نسخه 2 ش البته)
پس اگر هر کاری بکنید هر برنامه ریزی بکنید باز 1 جورایی کاربر مجبور به ارتقا می کنن از این لحاظ گفتم بازنده ای چرا باید انویدیا بیاد سری موبایل 3080 با رم 16 گیگ بده بعد نسخه قوی تر دکستاپش بشه 10 گیگ؟
حالا می خواید اسمش بازیابی رقابت یا هر چیز دیگه ای بذارید به هر حال PC ماهیتش همینه اگر قبول کنید چاره ای ندارید جز ارتقا هر 3 سال 1 بار دیگه حس بازنده بودن ندارید.
نمونه دیگه این کار حذف SLI از 3080 با 3070 بود درسته که SLI به درد نمی خوره زیاد اما برای کسایی که می خواستن 3090 بخرن قطعا گزینه بهتری می شه یعنی با 1400 دلار قطعا کارایی خیلی بهتری می گرفتید پهینای رم هم به شدت بیشتر می شد تازه در PCIE4 هم محدودیتش از بین می رفت در تکنیک جدید حتی رم گرافیک هم جمع بسته می شه یعنی عملا فلسفه 3090 حذف می شد که به لطف حذف اجباریش برطرف شد(حتی جای SLI در 3080 هست اما مشخصه بعدا تصمیم به حذفش گرفتن)
AMD هم بحثش جداست تبلیغات اونم جالب نبوده کلا هر جفتشون هایپ الکی زیاد کردن AMD فعلا مونده تا NVIDIA برسه اما همین که AMD اینقدرا پیشرفت کرده که کارتش همزمان با NVIDIA داده کاراییشم تقریبا نزدیکش هست و مهم تر از همه در حالت اورکلاک مکس 380W مصرف می کنه اما 3080 تا 470W هم می ره در حالی که این عدد همیشه برعکس بود خیلی به نظرم

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: kamyy

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
نفهمید چرا جواب پست من ربط دادی به AMD من کاربرا می گم که هر کاری بکنید باز بعد از 3 سال نیاز به تعویض پیدا می کنید حتی نسل قبل هم که سری 1000 فوق العاده عمل کرد باز بامبول جدید ری تریسینگ رو شد که خیلی از جمله خودم به سمتش کشید. بعدشم که DLSS بود که انصافا تکنیک فوق العاده ای هست(نسخه 2 ش البته)
پس اگر هر کاری بکنید هر برنامه ریزی بکنید باز 1 جورایی کاربر مجبور به ارتقا می کنن از این لحاظ گفتم بازنده ای چرا باید انویدیا بیاد سری موبایل 3080 با رم 16 گیگ بده بعد نسخه قوی تر دکستاپش بشه 10 گیگ؟
حالا می خواید اسمش بازیابی رقابت یا هر چیز دیگه ای بذارید به هر حال PC ماهیتش همینه اگر قبول کنید چاره ای ندارید جز ارتقا هر 3 سال 1 بار دیگه حس بازنده بودن ندارید.
نمونه دیگه این کار حذف SLI از 3080 با 3070 بود درسته که SLI به درد نمی خوره زیاد اما برای کسایی که می خواستن 3090 بخرن قطعا گزینه بهتری می شه یعنی با 1400 دلار قطعا کارایی خیلی بهتری می گرفتید پهینای رم هم به شدت بیشتر می شد تازه در PCIE4 هم محدودیتش از بین می رفت در تکنیک جدید حتی رم گرافیک هم جمع بسته می شه یعنی عملا فلسفه 3090 حذف می شد که به لطف حذف اجباریش برطرف شد(حتی جای SLI در 3080 هست اما مشخصه بعدا تصمیم به حذفش گرفتن)
AMD هم بحثش جداست تبلیغات اونم جالب نبوده کلا هر جفتشون هایپ الکی زیاد کردن AMD فعلا مونده تا NVIDIA برسه اما همین که AMD اینقدرا پیشرفت کرده که کارتش همزمان با NVIDIA داده کاراییشم تقریبا نزدیکش هست و مهم تر از همه در حالت اورکلاک مکس 320W مصرف می کنه اما 3080 تا 430W هم می ره در حالی که این عدد همیشه برعکس بود خیلی به نظرم
اینکه عملکرد چند مدل اشتباه بوده یا یک تصمیم اشتباه بوده را تعمیم دادن به کل عملکرد انویدیا ... (جمله ی خودتون را تکرار میکنم) انویدیا خیلی شرکت باهوشیه و هر کاریم که بکنی شما بازنده هستی !!!
اگر انویدیا شرکت زرنگی هست و در هر صورت هدفش بازنده کردن مشتری هستش ! حتما شرکت رقیب هدفش ارتقای معنویات ما هستش ؟!!!

AMD اینقدرا پیشرفت کرده که کارتش همزمان با NVIDIA داده کاراییشم تقریبا نزدیکش هست
این نزدیک شدن نیست که با قیمت نجومی یک کارت ضعیف تر با امکانات خیلی کمتر را بده بیرون

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اینکه عملکرد چند مدل اشتباه بوده یا یک تصمیم اشتباه بوده را تعمیم دادن به کل عملکرد انویدیا ... (جمله ی خودتون را تکرار میکنم) انویدیا خیلی شرکت باهوشیه و هر کاریم که بکنی شما بازنده هستی !!!
اگر انویدیا شرکت زرنگی هست و در هر صورت هدفش بازنده کردن مشتری هستش ! حتما شرکت رقیب هدفش ارتقای معنویات ما هستش ؟!!!

به این نوع پاسخ دادن می گن مغلطه کردن
من حرفم اینه که شما اگه بخوای فکر کنی می تونی 1 کارت بخری و تا 6 7 سال عین کنسولا راحت بشی بازنده هست کلا ماهیت PC اینکه باید هر 3 سال 1 بار دستی به سر و روش بکشی و الا بازی های جدید عذابت می دن
پس اگر دیدمون رو عوض کنیم این حس بازنده بودنه از دست می ره یا اینکه باید بیخیال PC شد کلا(البته کنسولا هم دارن با دادن نسخه پرو اینا همین کار رو می کنن اگر اینم نسلم این سنت تکرار بشه دیگه کنسولا هم عین PC می شن.)
حالا من نمی دونم شما وکیل مدافع انویدیا هستی که هر کجا ازش انتقاد می کنم رگ کردنت باد می کنه میای ازش دفاع کنی :D

• Sad

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
به این نوع پاسخ دادن می گن مغلطه کردن
حالا من نمی دونم شما وکیل مدافع انویدیا هستی که هر کجا ازش انتقاد می کنم رگ کردنت باد می کنه میای ازش دفاع کنی :D
توی اون تاپیک که طرفدارای انویدیا پریدن بهم به خاطر نقد علیه میزان رم ها ... خودتون هم حاضر بودید اونجا ....

صحبت من ....
من فقط یک چیز را در نظر گرفتم ...
وقتی یک تجربه ی اشتباه در میاد نباید بار دوم تکرارش کرد!

از 780TI و 780 که بگذریم ... میدونیم که 970 به خاطر رمش ضربه خورد و نه فقط توی بازی که توی کار کردن هم مشکل داشت با چند تا نرم افزار . در واقع بازدهی هسته ی گرافیک بیشتر از بازدهی رمش بود (گلوگاه رم)
الان یا تا دو سال دیگه مشکلی ندارند ولی سال سوم با به بلوغ رسیدن نسل جدید ...احتمال تکرار تجربه ی اشتباه زیاد هست و اینکه 3070 تبدیل بشه به یک 970 دیگه ...!
بحث فقط رزولوشن بازی نیست ... بازی RDR2 توی همین نسل ... حتی با رزلوشون 1080 نیاز به حداقل 6 گیگ رم داشت برای نرم اجرا شدن!
ما الان میان نسلی نیستیم ! مشخص نیست نسل جدید قرار هست چه مقدار به Vram وابسته باشه.
چیزی که قابل پیش بینی نیست این مساله هستش که طراحان و برنامه نویس های انجین جدای از تیم های انویدیا و مایکروسافت ... چه چیزهایی را اضافه میکنند برای بهبود کیفیت بصری بازی ها
چون گرافیک در اولویت هستش براشون تا پرفورمنس و جیب ما ...(خیلی سخت تر شده پیش بینی)
نمیدونم چرا رگ گردنم اونجا باد نکرد !

ممنون که اسم روی پاسخ من گذاشتید فقط یک برچسب هم روی این صحبت بگذلرید ...

انویدیا خیلی شرکت باهوشیه و هر کاریم که بکنی شما بازنده هستی

عین صحبت خودتون ....

آخرین ویرایش:
  • Sad

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
عین صحبت خودتون ....

دیگه کامل توضیح دادم شما بخوای رم بالا داشته باشی بری سمت 6800 یا 6700 به جاش در بازی های ری دار به مشکل می خوری بری سمت انویدیا 2 سال دیگه رمش مشکل ساز می شه کلا نخری منتظر بمونی تا نسل بعدیش 2 3 سال لذت بالای بازی ها رو از دست می دی بخوای 1500 دلار بدی پای 3090 نسل بعدی کارتت 400 دلارم نمی خرم کلی ضرره پس در هر صورت بازنده ای من ترجیح دادم همون 2 3 سال انتخاب کنم و قطعا نظر همه با من یکی نیست
من برچسبی نزدم نظر شما محترمه من می گم قطعا 2 3 سال دیگه 8 گیگ یا حتی 10 گیگ رم کم میاد و انویدیا هم با علم اینکه می دونسته این کار رو کرده تا نسل بعدیش هم مجبور به اپگرید بشید. aMD هم چون نمی تونسته از لحاظ DLSS یا ری به انویدیا برسه به جاش از رم بالا استفاده کرده تا اون عده جذبش بشن
فکر کنم مسئله خیلی سادس و شما حالا اصرار داری که نه 8 گیگ رم تا 6 سال دیگه کافیه یا هر چی می گم نظرتون محترمه اما 2 سال دیگه ثابت می شه من اشتباه می کردم یا شما
مشکل اصلی منم این نسل غیر از رم کارت ها که ادم باز مجبور به ارتقا در اینده می کنه که اصلا خوشایند مخصوصا با شرایط ایران نیست مشکل کمبود و بالا رفتن قیمتش هست

kamyy

کاربر سایت
Mar 20, 2013
3,874
نام
بنیامین
دیگه کامل توضیح دادم شما بخوای رم بالا داشته باشی بری سمت 6800 یا 6700 به جاش در بازی های ری دار به مشکل می خوری بری سمت انویدیا 2 سال دیگه رمش مشکل ساز می شه کلا نخری منتظر بمونی تا نسل بعدیش 2 3 سال لذت بالای بازی ها رو از دست می دی بخوای 1500 دلار بدی پای 3090 نسل بعدی کارتت 400 دلارم نمی خرم کلی ضرره پس در هر صورت بازنده ای من ترجیح دادم همون 2 3 سال انتخاب کنم و قطعا نظر همه با من یکی نیست
من برچسبی نزدم نظر شما محترمه من می گم قطعا 2 3 سال دیگه 8 گیگ یا حتی 10 گیگ رم کم میاد و انویدیا هم با علم اینکه می دونسته این کار رو کرده تا نسل بعدیش هم مجبور به اپگرید بشید. aMD هم چون نمی تونسته از لحاظ DLSS یا ری به انویدیا برسه به جاش از رم بالا استفاده کرده تا اون عده جذبش بشن
فکر کنم مسئله خیلی سادس و شما حالا اصرار داری که نه 8 گیگ رم تا 6 سال دیگه کافیه یا هر چی می گم نظرتون محترمه اما 2 سال دیگه ثابت می شه من اشتباه می کردم یا شما
مشکل اصلی منم این نسل غیر از رم کارت ها که ادم باز مجبور به ارتقا در اینده می کنه که اصلا خوشایند مخصوصا با شرایط ایران نیست مشکل کمبود و بالا رفتن قیمتش هست
منم با شما موافقم

سال های آینده (2/3 سال) گرافیک ها زیر 8 گیگ پاسخگو اجرای روان و قابل قبول بازی ها نیستند . در کنار گرافیک حداقل 16 گیگ رم فرکانس بالا هم نیاز هست.

(به نظرت 1080ti چند سال دیگه می تونه نیاز برآورده کنه ؟؟؟؟؟؟؟ 30 40 فریم )

کم کم گرافیک 3060

• Like
Reactions: s.1

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
منم با شما موافقم

سال های آینده (2/3 سال) گرافیک ها زیر 8 گیگ پاسخگو اجرای روان و قابل قبول بازی ها نیستند . در کنار گرافیک حداقل 16 گیگ رم فرکانس بالا هم نیاز هست.

(به نظرت 1080ti چند سال دیگه می تونه نیاز برآورده کنه ؟؟؟؟؟؟؟ 30 40 فریم )

کم کم گرافیک 3060

1080TI خیلی کارت قوی هست اما دیگه انویدیا بیخیال بهینه سازیش شده الان رسما شده در حد 2060S دیگه چون برای بازی های جدید بهنیه سازی روش انجام نمی شه ضمن اینکه نبود DLSS با ری یعنی دوران این کارت به پایان رسیده اگر دارید سریع ردش کنید بره الان به قیمت عالی 14 15 می شه فروختش عملا اون رم 11 گیگش به هیچ دردی نمی خوره
3060 هم شایعه شده که 6 گیگ هست کارتش پس بیخودی منتظر 3060 نشینید ضمن اینکه بیادم احتمالا در حد 2070S می شه قیمتشم در ایران همون حدودش بشینه پس 2070S که الان می شه با 18 خرید توصیه می شه الان 2070S هم قوی تر از 1080TI شده

• Sad

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
نوشته ی منو خوندید که قبل از شما گفتم 8 گیگ کافی نیست ؟

شما گفتی در هر صورت انویدیا شرکت زرنگی هست و مشتری را را بازنده میکنه در هر شرایطی !
بقیه صحبت ها هم که گفته ی خودم بود ! فکر کنم اشتباه نقل قول کردید ....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر