Multi Platform Assassin's Creed Mirage

سازنده
Ubisoft Bordeaux
تاریخ انتشار
5 October
ناشر
Ubisoft
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S

a3fep-tl283.jpg

Developer: Ubisoft Bordeaux
Publisher: Ubisoft
Genre: Action Adventure
Release Date: October 12, 2023
Platforms: Xbox Series X/S, Playstation 5, Xbox One, Playstation 4, Microsoft Windows

- بازی شما را در نقش بسیم بن اسحاق جوان، 20 سال پیش از وقایع نسخه Valhalla قرار می‌دهد.
- طبق گفته سازندگان، این بازی بسیار داستان محور است.
- خانم شهره آغداشلو بازیگر و صداپیشه، کار صداگذاری راهنما و استاد ایرانی بسیم، یعنی روشن را انجام خواهد داد.
- این نسخه به نوعی بازگشت به ریشه‌های سری می‌باشد.
- مخفی کاری، پارکور و ترور بخش‌هایی کلیدی از گیمپلی را تشکیل می‌دهند.
- محل وقوع داستان، بغداد قرن نهم می‌باشد.
- شخصیت‌های تاریخی واقعی نقش مهمی در پیش‌برد داستان ایفا می‌کنند.
- قیمت نسخه پایه این بازی 50 دلار می‌باشد.
- برای اولین بار در تاریخ این سری، قلعه الموت به تصویر کشیده خواهد شد.

ACMirage_Basim_Promotional_Image_1.jpg ACMirage_Roshan_Promotional_Image_1.jpg

Screenshots

IMG_20220910_223547_441 (1).jpg IMG_20220910_223548_730.jpg
IMG_20220910_223551_602.jpg IMG_20220910_223552_635.jpg

Box Art

AC_Mirage_cover.jpg AC_Mirage_Deluxe_cover.jpg

Trailers

آخرین ویرایش:

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
بازی یک 3 تا 4 ساعتی بازی کردم.
بازی خوبیه، نسبت به دو نسخه قبلی به نظرم بهتر هست، نکته مهمش این هست که وقتی به 2 نسخه قبلی نگاه میکنی این نسخه یک جورایی دگرگونی میشه و همین جذابش کرده. سعی کرده به اساسین کرید 1 وفادار باشه ولی خب نمیشه گفت زیاد ارتباطی باشه حتی محیط و... هم نیست.
بازی به طور کلی وام دار Origins هست. یعنی اگر بخوام نگاهش کنم به نظرم یه DLC برای اون بازی هست تا والهالا، حتی توی محیط بازی خیلی جاها میبینی که از اشیاء و... استفاده شده که توی اورجینز بود. گیم پلی بازی هم خیلی نزدیک به اورجینز هست.

یک سری تغییرات دادن مثلا اومدن تیر و کمان حذف کردن به جاش پرتاب چاقوش جوریه که از تیر و کمان بهتر عمل میکنه :D یعنی اینقد که با چاقو پرت کردن میتونی آدم بکشی با تیر و کمان تو نسخه های پیش نمیتونستی!

پارکور بازی هم خوبه به نسبت دو نسخه قبل پارکور بهتری داره ولی پارکورش اصلا آزادی عمل بهت نمیده و یک جاهایی خنگه، یک جورایی شبیه یک ماشین اتومات که گیربکسش گاهی خنگ میزنه ( میتونین یه ماشین چینی با گیربکس CVT رو مد نظر بگیرین :>)، مخصوصا جاهایی که دو حالت میشه مثلا یک جا هست یک بالکن ولی نمیخوای بری توی بالکن و میخوای ادامه مسیر از دیوار بری بالا چندبار ممکنه بره روی بالکن و خب سرعت پارکور هم خیلی پائین هست.

انیمیشن های بازی خوبه ولی شدیدا تکراری مثلا اساسین کردن ملت توی 4 یا 5 انیمیشن خلاصه میشه، شما توی یونیتی از هر سمت میومدی یک انیمیشن میدیدی برام سوال چرا همونارو کپی نکردن، وقتی همین چندتا انیمیشنی هم که کپی کردن برای اساسین کردن ملت از یونیتی هست خب 4 تا بیشتر اضافه میکردین! انیمیشن هاش هم شدیدا کند شده یعنی نفر اول رو میکشی تا بسیم به خودش بیاد نفر دوم فهمیده و اصلا اون حس بزن در روئی که توی نسخه های اولیه تا یونیتی میبینی توی اساسین کردن، توی این بازی نمیبینی کلا حس جالبی بهم نمیده.

گیم پلی بازی تو بخش مخفی کاری هم به طور کلی به نظر من یک Splinter Cell در دوران بغداد هست، بسیم بیشتر شبیه سم فیشر تا یه اساسین، حتی از در و دیوار بالا رفتن هم سنگینیش دقیقا آدم یاد سم توی این دو نسخه آخر میندازه حتی مطمئن نیستم ولی به نظرم یک سری از انیمیشن های اونو هم کپی کردن! این قابلیت مولتی کیل هم که تو بازی هست تقریبا همون قابلیتی هست که توی اسپلینتر سل بود فقط دیگه حال نداشتن انیمیشن براش تعریف نکردن یهو میپره یارو میکشه تموم میشه یک ترکیبی از SC و Shadow of mordor ...

طراحی شهرش قشنگه ولی اصلا به پویایی هیچ کدوم از نسخه های پیشین نیست، قبل این بازی داشتم ac revelations رو دوباره میرفتم فقط دلت میخواد تو محیط قدم بزنی محیط شلوغ پر از جزئیات و کلا NPC هایی که مشغول کارن، حالا اساسین کرید 3 و یونیتی بماند که واقعا از این جهت هنوز بی نظیرن ولی این بازی خیلی اینطور نیست یعنی اصلا نیست! فقط گاه بی گاه میبینی 4 تا آدم وایسادن با هم حرف میزنن یا یکی داره میوه میفروشه حتی رفتم تو یک کارگاهی دیدم یارو جلو یه میزی وایساده و هیچ کاری نمیکنه به میز خیره شده!

درضمن سیستم جیب بریش رو دوست داشتم ایده قشنگی بود، چیزی که توی نسخه های اولیه خیلی مسخره بود یک دکمه میگرفتی جیب یارو میزد اینجا یک کم چالش بر انگیزه.

درباره هوش مصنوعی NPC ها هم خب نسبت به دو سه نسخه اخیر که خیلی بهتر عمل میکنن ولی خب رفتار هاشون سینوسیه! مثلا 3 تا گارد هستن، یکیشون میکشی، از اون 2 تا گارد باقیمونده یکیش جسد میبینه میاد سمت آدم ولی اون یکی هیچی! اینم میکشی باز اون هیچ واکنشی نشون نمیده! یا مثلا پشت سر یارو راه بری میفهمن ولی بالا سرشون بدوئی هیچی نمیفهمن! کلا بالانس نیست یعنی کلا اگر یک گارد جسدی رو دید دیگه بقیه گارد ها براشون مهم نیست جسد هست نیست!

سیستم کامبت هم ترکیبی از یونیتی هست که سعی کردن یک سری از المان های نسخه های اول هم بهش اضافه کنن ولی در کل از اون شلم شولبای والهالا و به خصوص اودیسه که هی قل بخوری اینور قل بخوری اونور بکشی ملت رو خیلی بهتره!

DoReMi

کاربر سایت
Feb 24, 2022
300
بعد از نصفه ول کردن اوریجینز و تجربه چند ساعته از فاجعه ای به اسم اودیسه، از دنیای AC دور شدم.

این بازی تنها نکته مثبتش طراحی بغداد هست.
صداگذاری فاجعه، موسیقی متن فراموش شدنی، نریشن و داستان خیلی ساده و آبکی و دشمنانی که در کل نقشه کپی پیست شدن. وارد فاز گیم پلی نشم که بسی فاجعه س و تنها بخشی که قابل تحمل در اومده، مخفی کاری بازی هست.

در ۲۰۲۳، باز هم نسخه ی فول آپدیت و پچ شده از unity رو بعنوان بهترین نسخه بعد از اثر اول و سه گانه اتزیو میدونم. این بازی انگار تمام زورش رو زد که از مدیوم گیمینگ، برای اولین بار بصورت کاملا جدی و explicit ایده ی حضور اجنه در دنیای انسان ها و استقبال از ورودشون به دنیای آدمیزاد پرده برداری کنه و این تنها رسالت به یاد ماندنی بازی بود.

hbk2008

کاربر سایت
Dec 8, 2021
108
بچه ها من از revelations به بعد هیچکدوم رو بازی نکردم
میریج که کرک نشده بین یونیتی ، سندیکیت ، ۳ ، ۴ ، اورجین ، اودیسه و والهالا اول کدومو‌ برم

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,771
نام
Masoud
میریج که کرک نشده بین یونیتی ، سندیکیت ، ۳ ، ۴ ، اورجین ، اودیسه و والهالا اول کدومو‌ برم
به ترتیب تاریخ انتشار که بازی نکردی به نظر من ...

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
برو 3 رو بازی کن، بعد 4 رو بازی کن بعد روگ رو بازی کن بعد یونیتی رو با تمام پچ ها و مد های جدیدش بازی کن. اون سه تای آخر هم بریز دور، سندیکیت هم بهش به عنوان یه DLC برای یونیتی نگاه کن که به جاش شمشیر با مشت و لگد باید ملتو بزنی :|
اگر بخوای داستانی هم پیش بری اینطور میشه :
اول 4، بعد 3 بعد روگ بعد یونیتی

eandm

کاربر سایت
Oct 30, 2022
450
در مورد اورجین ، اودیسه و والهالا مخصوصا دوتای آخری شما فقط یه چیزی باید تکرار کنی
شماره سوم بازی بزرگیه ولی شاید گرافیکش تاریخ مصرف گذشته باشه ولی یونیتی از نظر گیمپلی و داستان و گرافیک با کل آپدیتاش بگیری یکی از بهترین نسخه هایی سری هست .

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
822
در مورد اورجین ، اودیسه و والهالا مخصوصا دوتای آخری شما فقط یه چیزی باید تکرار کنی
شماره سوم بازی بزرگیه ولی شاید گرافیکش تاریخ مصرف گذشته باشه ولی یونیتی از نظر گیمپلی و داستان و گرافیک با کل آپدیتاش بگیری یکی از بهترین نسخه هایی سری هست .
یونیتی روی کنسول ها هم این آپدیت هایی که می گی رو داره؟ گرافیکش روی کنسول قابل تحمله؟

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,453
یونیتی روی کنسول ها هم این آپدیت هایی که می گی رو داره؟ گرافیکش روی کنسول قابل تحمله؟

بله.
قابل تحمل..؟ از بعض الحاظ هنوز بهترین تجربه بصریه سریه بعد از 9 سال!

S0lid Snake

کاربر سایت
Sep 26, 2012
2,116
نام
آرمان
یه ده ساعتی از این Mirage رو بازی کردم و بعد سال ها اولین بازی یوبی سافته که تو همون ساعت اول دراپ نکردم و از خریدش پشیمون نشدم :D نکات مثبتش مثل بغداد و مخفی کاری و گرافیک انقدر خوب هستن که باعث میشه از نکات منفی بشه چشم پوشی کرد و از بازی لذت برد مخصوصا برای کسی که فن AC 1-3 باشه که در این صورت Must playه. حداقلش از آشغال های Valhalla و Odyssey و حتی Unity که حتی بعد چند گیگ آپدیت بازم حسی broken و گلیچی بودن داره فرسنگ ها بهتره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر