Assassin Creed:Trivia|پست اول حتما خوانده شود Spoiler Warning*|

نقش مطالب این تاپیک در بهبود اطلاعات شما از داستان AC

• زیاد

رای‌ها: 216 74.2%
  • متوسط

رای‌ها: 44 15.1%
  • کم

رای‌ها: 13 4.5%
  • هیچ

رای‌ها: 18 6.2%

• مجموع رای دهنده‌ها
    291
ممنون:d
من اساسین رو همینجوری بازی میکنم و تموم میکنم سریع!!
ولی اصلا حال و حوصله ندارم بفهمم داستانش درباره چیه!
با این تفاسیر شما 80 درصد لذت این بازی رو ازدست دادین چون نقطه قوت این بازی داستان بسیار قویش هست

سلام من فقط به عشق این بازی و تاپیک عضو این سایت شدم :d

من بازیو تموم کردم ولی یه چیزایی رو نفهمیدم ......

خطر لو رفتن داستان ......

من نفهمیدم

دزموند ناجی دنیا هست درست ...ناجی زمان ما یا اینده یا گذشته ؟؟؟ صحنه ی پایانی که اتزیو میگه گوش کن بعد سه نفر میان دو زن و یک مرد که جایی عجیب که خورشید و زمین رو نشون میده اینجا دقیقا چه اتفاقی میفته ؟؟؟؟به دزموند چی میگن ؟؟؟
وقتی پدر دزموند در ماشین و باز میکنه معنی اش چیه ؟؟؟
اون دنیایی که نشون داد در حال سوختن توسط خورشید گذشته هست یا اینده؟؟؟اتفاق افتاده یا نه ؟؟؟

یه دنیا ممنون میشم .....چون واقعا برام مبهمه .....

من یک چیزی رو نفهمیدم این دزموند تا قبل از AC1 هیچی درباره این دنیای اساسین و... نمیدونست، الان میگی دزموند تحت تربین و... بوده؟
اره این عین حرف های بیل بود توی Animus Island هم میگه. میپرسه که رابطه ی دزموند و لوسی چجوری بود؟ شان و ربکا هم پاسخش رو میدن و میگن که آره یه جورایی همدیگر رو دوست داشتن. در ادامه بیل میگه که از بچگی اونارو تحت تربیت داشته.توی Desmond Journey هم فکر کنم یه اشاراتی شد، شما که داری میری اون مراحل یه دقت بکن:d، من به خاطر ندارم
درباره ی پاسخ دوستان به اینکه قبلا دزموند نمیدونست اساسین هست یا نیست، بله درست هست جوابتون. بازی هم زیاد بهش توجهی نکرد. وقتی هم که ویدیچ توی ACI به دزموند میگه که تو یک اساسین هستی، دزموند این مسئله رو رد میکنه و میگه من فقط یه کافه چی هستم نه بیشتر!
تویDesmond Journey هم دزموند دوران کودکیو نوجوانیش به یادش میاد، اینکه مرتبا یه صدای بهش میگفت تو یک اساسین هستی!تو یک اساسین هستی.....دزموند هم 15-16 سالگی از اون Black-Hills (همون مکان تولدش به اصطلاح The Farm) فرار میکنه و دیگه چیز خاصی یادش نمیاد. ضمن اینکه همونطور که دوستان اشاره کردن دچار Bleeding-Effect هم شد.ابته از طرفی BE برای دزموند تاثیرات مثبتی هم بار اورد و مهارتهاش رو بهبود بخشید.
خوش آمدید....
اون دنیایی که نشون داد در حال سوختن توسط خورشید گذشته هست یا اینده؟؟؟اتفاق افتاده یا نه ؟؟؟
بیل ماشین رو باز میکنه تا اون مکانی رو که اون سه تا الهه/فرشته/...بهش اشاره کرده بودند رو ببینه. در واقع اونا این همه راهو اومدند تا به این منطقه برسند. #489 رو بخون حواب تمامی سوالاتتون داده شده.

همون پستی رو که اشاره کردم بخون، اون دنیا گذشته بود، درباره ی اتفاق افتادنش توی واقعیت مشخص نیست یه سری مدارک هست یه سری مدارک نیست. ولی توی بازی که واقعیه و فعلا ما در حد همون بحث میکنیم.

[FONT=&amp]دوستان این ترجمه دیالوگهای مهم سکانس 9 بازیه جایی که دیالوگها چندان مهم نبوده کلی نوشتم[/FONT][FONT=&amp]
[/FONT]
بسیار از شما سپاس گزارم.به روندتون دادمه بدید، چرا که بهش نیاز داریم.
[FONT=&amp]سوفیا از اتزیو میپرسه قبلاً از کلمه ای به نام Creed نام بردی، این یعنی چی؟ و در جواب اتزیو همون جمله معروف رو میگه [/FONT]Nothing is true, everything is permitted.[FONT=&amp]که سوفیا میگه این یه جورایی گمراه کننده نیست. و اتزیو هم یه سری توضیحات میده که زیاده و در مجموع میشه گفت که میگه منظور از اینکه میگه Nothing is true یعنی این که بنیادهای اجتماعی ما همه شکننده هستن و ما مانند چوپانهایی حافظ تمدن خود هستیم و اینکه میگیم everything is permitted یعنی اینکه ما مسئول پیامد تمامی اعمال خودمون هستیم حالا چه خوب چه بد. و بعدش سوفیا ازش میپرسه آیا بابت تصمیماتی که گرفتی متأسف هستی؟ و از اینکه مدت زیادی رو به عنوان یه آدمکش زندگی کردی؟[/FONT]
جواب اتزیو بسیار برای من جالبه. توی صفحات اولیه هم دوست عزیزی به این موضوع پرداخته بودند، من اون موقع واقعا نمیدونستم پیام این شعار یعنی چی، ولی الان فکر کنم دیگه همه متوجه اش شده باشند.

نمیدونم توجه کردین یا نه ولی وقتی Ezio دوباره به Masyaf برمیگرده اگه آرم آساسین ها رو نگاه کنین وسطش نوشته علی . دوبار بصورت برعکس همدیگه .
بله درسته. سایت ها و مجلات(بازی) پارسی زبان هم بهش اشاراتی داشتند و این مسئله رو بعضی هامذهبی و بعضی ها چیز دیگری(بیخود و نامربوط) خوانده اند. مسائل مذهبی هم توی فروم بازی جا نداره. به خاطر همین ازش صرف نظر کردیم.من و شما و بقیه هم بهتره ازش صرف نظر کنیم :d

دوستان، من تقریبا سعی میکنم هر هفته 1 بار یا دوهفته یکبار، به اینجا سر میزنم، اینکه جواب سوالاتتون رو شاید دیر مگیرید یا شاید مطالب دیر بروز میشه دیگه ببخشید. شما کمک کنید تا این تاپیک همیشه دارای محتوا باشه.سپاس از همه ی شما اساسین ها!:d

دوستان این بازی به این بزرگی به این صراحت داره به مسایلی مانند منجی واینا اشاره میکنه اونوقت شما براتون جلب توجه کرده که یه ارم زدن توش نوشتن علی؟!

اون رو خود طراح مراحل بازی عنوان کرده که مامیخاستیم حالت هزار تو (نمیدونم خارجیش چی میشه) داشته باشه (البته ما هم هویجیم و حتما هم حرفشو باور میکنیم!)

راستی دوستان من پک بلک باکس بازی رو گرفتم ولی مراحل مربوط به خود دزموند توش اجرانمیشه .وقتی که نکه های انیموس رو گرفتم میرم داخل حافظه ها همین که میاد لود شه یهو از بازی میپره بیرون.خاستم بدونم پچی چیزی براش نیومده بیرون که درست بشه؟

راستی من تمام بازی رو فیلم گرفتم کسی قسمتی رو خاست بگه

من بازیو تموم کردم ولی یه چیزایی رو نفهمیدم ......

خطر لو رفتن داستان ......

من نفهمیدم

دزموند ناجی دنیا هست درست ...ناجی زمان ما یا اینده یا گذشته ؟؟؟ صحنه ی پایانی که اتزیو میگه گوش کن بعد سه نفر میان دو زن و یک مرد که جایی عجیب که خورشید و زمین رو نشون میده اینجا دقیقا چه اتفاقی میفته ؟؟؟؟به دزموند چی میگن ؟؟؟

یه دنیا ممنون میشم .....چون واقعا برام مبهمه .....

ببین دوست عزیز داستان 4 تا نسخه بازی کاملا بهم وابستس.یعنی برای فهم یه سری چیزا باید نسخه های قبلی رو تموم کنی.

سکانس اخر بازی رولیشنز ژوپیتر یکی از الهه های باستانی(الکی) میاد و برای دزموند شرح میده که چه طوری زمین قبلا در زمان گذشته نابود شده(الکی) و فقط عده کمی از انسانها زنده موندن و دوباره زمینو از دوباره ساختن.براش توضیح میده که چه جوری میتونه جلوی نابودی دوباره کره زمین رو گرفت .برای این منظور به دزموند میفهمونه که چیکار کنه و راهماییش میکنه بهسوی یه نقطه ای که به نظر من 99 درصد تو امریکاس.همونجایی که یه ون رو میبینی روی جاده ای که حرکت میکنه که یه سری توربین بادی بغل جادس. بعدش هم به اونجا میرسن و بابای دزموند در ونو باز میکنه و دیگه هولولــــــــــــــــــــــــــــو!ادامه داستان در قسمت بعدی.

بیخود ذهنتو درگیر این قضایا نکن.از بازی لذت ببر!

منم یه چیزایی برام گٌنگه هنوز....
1-مگه Apple of Eden یه دونه نیس؟؟!پس چطور درحالی که توو این نسخه توو ماسیاف بود و همونجا ام موند توو Brotherhood وقتی توو زمان حال بودیم ام توو رٌم بود!!
2-آخرش که دزموند گفت میدونم الان باید چیکار کنیم,میخواد چیکار کنه؟؟!در واقع یعنی وظیفش اینه که جلو نابودیه جهانو بگیره یا انسانارو بسوی اون پناهگاه ها ببره؟؟
3-مگه Subject 16 ام assassin نبوده؟؟چرا این وظیفه به اون محوّل نشده؟؟
4-بابای دزموند یهو از کجا پیداش شد و وارده این ماجرا شد؟؟!

به نظر من 99 درصد تو امریکاس
شک نکن.100% توی نیویورک هم هست.(سیب بزرگ!)
-مگه Apple of Eden یه دونه نیس؟؟!پس چطور درحالی که توو این نسخه توو ماسیاف بود و همونجا ام موند توو Brotherhood وقتی توو زمان حال بودیم ام توو رٌم بود!!
خیر. شش تا هستن.
-اولیش دست ناپلئون بود که تونست در انقلاب فرانسه ازش استفاده کنه.دومین کسی که صاحبش شد Houdini بود.سومین نفر هم Oswald!
دومین سیب، دست مالک توی معبد سلیمان در AC 1 بود.و بعد المعلم و بعد الطائر که تا سال 1257 در اختیارش داشت.بعد از الطائر Elizabeth I of England و بعد گاندی!
نکته: در ترور جان کندی از دو سیب اول و دوم استفاده شد.(!)
سومین سیب دست تمپلارها افتاد و اولین نفر استفاده کننده ازش جرج واشنگتن بود. پس از او روزولت و پس از او Lyndon B. Johnson که در آپولو 11 ازش استفاده کرد و تونست سیب پنجم رو از ماه بر روی زمین بیاره!
چهارمین سیب اولین صاحبش رو نمیدونم ولی میدونم که Nikola Tesla یه مدتی اون شیء رو در دست داشته.این سیب از اون سیباست. از دست Mark Twain و ادیسون و هنری فورد بگیر تا آدولف هیتلر رفته!
پنجمین سیب هم جریان عملیات آپولو11 بود که Lyndon B. Johnson بدستش میاره.
ششمین سیب هم اتزیو پیداش کرد. اتزیو با استفاده از عصای بهشتی تونست Vault زیرواتیکان رو باز کنه و ششمین سیب رو به دست بیاره. این سیب هم اکنون دست دزموند مایلز هست.
-آخرش که دزموند گفت میدونم الان باید چیکار کنیم,میخواد چیکار کنه؟؟!در واقع یعنی وظیفش اینه که جلو نابودیه جهانو بگیره یا انسانارو بسوی اون پناهگاه ها ببره؟؟
یعنی اینکه دزموند الان کاملا توجیه شده که کی هست. میدونه که از نسل کی هست. از همه مهمتر دورگه هست.اون سه تا الهه به اصطلاح Those Who Came Before دزموند رو با وظیفه اش آشنا کردند، در واقع به دزموند فهموندند که کی هست، چه وظیقه اش داره و.....دزموند الان چند تا وظیفه داره. جلوگیری از دسیسه های تمپلارها، نجات دنیا، به دست آوردن تکه های بهشتی دیگه(شاید)......
-مگه Subject 16 ام assassin نبوده؟؟چرا این وظیفه به اون محوّل نشده؟؟
دقیقا فرق همه با دزموند این هست که دزمودند دو رگه هست. Eagle Vision داره. همون حس ششم که فقط TWCB داشتن و پس از اون آدم و حوا اولین انسان هایی بودند که تونستند به این ویژگی دست پیدا کنند. الطائر و اتزیو و جیووانی بورجیا هم از اون افراد خاصی بودند که این توانایی رو داشتند.

4-بابای دزموند یهو از کجا پیداش شد و وارده این ماجرا شد؟؟!
پدر دزموند مسئولیت دزموند رو برای تربیت کردنش به عنوان یک اساسین به عهده داشت. خودش هم یک اساسین بود. بعد از فرار کردن دزموند از محل زندگیش طبیعی که پدر (همچنین تمپلارها و اساسین ها) به دنبال پیدا کردن دزموند به راه افتادند. دزموند توسط ابسترگو شناسایی میشه. با لوسی فرار میکنه. اطلاعات دزموند به دست اساسین ها میرسه و پدر دزموند ازش باخبر میشه و میاد به دنبال پسرش. البته اینجا تنها یک رابطه ی خانوادگی مطرح نیست. قضیه نجات یه نسل تمدن هست.:d

• Like
Reactions: ™PersiaWar
مرسی!
یه سؤال کلّی:به چه دلیلی TWCB وظیفه ی نجات دادن دنیا رو فقط به عهده ی این فرقه(البته افراد خاصّش) گذاشتن؟؟!
بعد من این ارتباط حس ششم این الهه ها رو با دزموند و الطائر و اتزیو و جیووانی بورجیا متوجه نمیشم!!یعنی چرا اون حسّه ششمی که اونا دارن اینا ام دارن؟؟!اگر بین انسانها ارثی باشه که با توجه به اینکه آدم و حوّا اولین انسانایه روی زمین بودن پس باید همه انسانهای بعدشونم این ویژگیرو داشته باشن نه فقط 4 نفر

بچه ها من فکر میکنم اگر اطلاعات بازی رو توی ویکیپدیا هم بزارید بد نباشه ها.

یا از این سیستم ها مثه اساسینپدیا همچین چیزی.
چون فکر میکنم داستان بازی خیلی بزرگتر از چیزیه که فکرش رزو بکنیم :دی.

دیالوگ هایی که ترجمه شده رو کسی میشه بزاره پست اول؟ الان 36 صفحه رو باید بگردم؟ :(

یه سؤال کلّی:به چه دلیلی TWCB وظیفه ی نجات دادن دنیا رو فقط به عهده ی این فرقه(البته افراد خاصّش) گذاشتن؟؟!
بعد من این ارتباط حس ششم این الهه ها رو با دزموند و الطائر و اتزیو و جیووانی بورجیا متوجه نمیشم!!یعنی چرا اون حسّه ششمی که اونا دارن اینا ام دارن؟؟!
یه سوال بسیار عالی!
انسان ها با Those Who Came Before ازدواج میکنند. فرزندان این دو نژاد در واقع حالت نیمه خدایی دارند. تازه اونم بعضی هاشون همونطور که خودتون گفتید.این حس ششم همون Eagle Vision هست. از طرفی اسم "ابن لا احد" اینجا خودش رو نشون میده. یعنی اینکه فرزند/پسر هیچ کس. توی همه ی ادیان هم فقط آدم و حوا فرزند/پسر هیچ کس هستند. اینجا هم روی فرضیات صحبت میکنیم. بازی به طور دقیق مشخص نکرده و فقط یه سری صحبت های پراکنده هست. یه چیز جالبی خدمتتون عرض کنم. ویدئوی The Truth رو یک بار دیگه با اسلوموشن نگاه کنید. به بدن آدم و حوا خوب خوب دقت کنید. قسمت های پشت بدنش توی بعضی از صحنه ها یهو نورانی میشه. یه خطوط عجیبی یهو روی بدنش به رنگ زرد درخشان نقش میبنده. این خطوط دقیقا با بافت سیب بهشتی یکی هستند(متاسفانه من ویدئوش رو الان در دسترس ندارم).
اگر بین انسانها ارثی باشه که با توجه به اینکه آدم و حوّا اولین انسانایه روی زمین بودن پس باید همه انسانهای بعدشونم این ویژگیرو داشته باشن نه فقط 4 نفر
کلا بشریت وجود نداشت. Those Who Came before اونها رو به وجود آورد. انسان ها تبدیل به برده برای TWCB شده بودند که پس از مدتی شورش میکنند و اولین جنگ رخ میده. پس از اون اولین فاجعه رخ میده و همین بود که توی Revelations صحبتش رو کردیم. TWCB و انسان ها تصمیم میگیرند که در کنار هم زندگی کنند و معابدی برای آیندگان به جای بگذارند و....در نهایت نسل TWCB منقرض میشه و انسان ها به دو دسته تمپلار و اساسین ها تقسیم میشند. اساسین ها میشن از نسل آدم و حوا. تمپلارها میشن از نسل قابیل!. قابیل برای به دست آوردن سیب بهشتی برادر خودش هابیل رو میکشه و نماد تمپلارها رو حتی اون درست میکنه. اختلاف از اینجا شروع میشه و.....
اینکه چرا فقط این 4 نفر دارن دقیق دقیق مشخص نیست.جز همین 2 خط
The bloodline of the original Assassins was formed centuries ago, after various members of Those Who Came Before conceived children with members of the human race. These children had the visual appearance of humans, but were gifted with several extra senses from Those Who Came Before, such as Eagle Sense.
دیگه بیشتر از چیزی در اختیار ما نیست. الان وقت این رسیده که یوبی درباره ی TWCB به بیشتر بگه. از جنگ ها، از آدم، از انقراض، حتی از تمدنشون، .....نه اینکه بریم مصر و فرانسه و آمریکا و .....دیگه وقتش باید تموم شده باشه.

بچه ها من فکر میکنم اگر اطلاعات بازی رو توی ویکیپدیا هم بزارید بد نباشه ها.
-من بیشتر تمایل داشتم که توی بازیسنتر بشه یه همچین سیستمی رو راه اندازی کرد. البته سایت یه نظرسنجی رو هم در این موضوع برگزار کرد.اگه ممکن بود مطالب تاپیک توی بخش مقالات قرار بگیره و کلا بشه یه پروفایل مخصوص برای AC منحصرا بازیسنتر داشته باشه اینا خوب میشد، ولی خوب همونطور که مطلع هستید یه سری محدودیت ها برای سایت هست و همینکه ما میتونیم براحتی درباره ی AC توی تاپیکهای مختلف گفت و گو کنیم، دانسته ها مون رو به اشتراک بگزاریم، باید خیلی هم از بازیسنتر سپاس گزار باشیم!

یا از این سیستم ها مثه اساسینپدیا همچین چیزی.

درسته. توی ویکی انگلیسی هست.ویکی فارسی رو هم یکی از دوستان(نه از اعضای اینجا یا هر سایت بازی دیگه ای) راه اندازی کرده و مطالبی توش قرار گرفته. مثل ویکی انگلیسی. سعی بر این بود تا الان کلی مطلب دیگه اضافه بشه، منتها من برام مشکلی پیش اومده و فرصتش رو ندارم. همین که به عشق شما اساسین ها سر بزنم.حالا ویکی پارسی زیاد پا نگرفته و احتیاجی فعلا به قرار دادنش نیست،ولی در کل یه همچین جایی وجود داره.:biggrin1:
دیالوگ هایی که ترجمه شده رو کسی میشه بزاره پست اول؟ الان 36 صفحه رو باید بگردم؟ :(
روچشم. پست اول ویرایش شد.:biggrin1:

• Like
Reactions: shayan7

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or