Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,534
این هنوز تموم نشده؟
تموم شدنش که با همون سیزن اول بود، بقیه اش صرفا واسه پول در آوردن بود مخصوصا سیزن 2 که نویسنده اش بعضی المان های داستان سیزن 1 رو کپی پیست کرد :))

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,259
نام
امیر حسین
این رو هرکاری کنند متاسفانه دیگه نمیرسن به فصل اولش، چندبارم شانس دادم بهش...ولی واقعا نمیشه:D
فصل اول یه چیزایی داشت که نه میشه(یا حداقل نتونستن) بهترش رو در بیارن، نه میتونند مثل همون بسازن، که اگر بسازن کپی میشه و ... باز اون مزه ش رو از دست میده:D
یعنی هرچیزی که از این P-P بدبخت میسازن، صرفا میلک کردنه:|

-----

قسمت شده دوباره دارم Diamond no Ace میبینم:D
خودم فصل آخرش رو که شروع کردم بعد چند قسمت بی خیال شدم چون هیچی یادم نبود که الان کجا دارن مسابقه میدن و چه وضعیه...تا دوباره از اول یه تایمی بزارم برای دیدنش:D

این فصل هفتگی فقط vinland رو تو برنامه دارم، یه پایه انیمه بینم کنارم هست، گفتم پاشو بیا اینو ببینیم تا چند ماه باقی مونده تامین میشی:D

خلاصه اینکه، فعلا 14قسمت رو دیدیم
و من اومدم بازم بگم که Diamond no Ace بهترین انیمه ورزشیه :D
همینکه ساختارش این نیست که به زور تعدادشون به یک تیم میرسه، شخصیت اصلی(ها) به صورت خیلی خفنی میدرخشن و بقیه اعضای تیم کلا تو حاشیه ن ، کلا تو اوج باشن و بولدوزری رد بشن از روی همه
ایناست که کار رو جذاب میکنه:D
به طور کلی واقعا یک "تیم" و ورزش تیمی رو نمایش میده:D

البته من آرک های تمرین رو کلا دوست دارم، و اینجا هم تمرین اینا زیاده:-"
شاید اگر یکی فقط هیجان و مسابقات رو بخواد انقدر خوشش نیاد:-"

اگر ندیدید، ببینید:-"

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,534
این رو هرکاری کنند متاسفانه دیگه نمیرسن به فصل اولش، چندبارم شانس دادم بهش...ولی واقعا نمیشه:D
فصل اول یه چیزایی داشت که نه میشه(یا حداقل نتونستن) بهترش رو در بیارن، نه میتونند مثل همون بسازن، که اگر بسازن کپی میشه و ... باز اون مزه ش رو از دست میده:D
مشکلشون اینه که هر نویسنده ای رو بیارن در حد ناخن انگشت کوچیکه اوروبوچی هم نیست :D

Arios 22

کاربر سایت
May 6, 2014
623
نام
Ali
مشکلشون اینه که هر نویسنده ای رو بیارن در حد ناخن انگشت کوچیکه اوروبوچی هم نیست :D
دقیقا
فصل اول psycho pass به خاطر همین شخص کلا در یک لول و سطح دیگست.
به نظرم فصل اول جز بهترین انیمه هاست،خودم تا فصل دو و سینمایی ها دیدم بعد دراپ کردم احساس کردم داره به همون فصل اول هم خیانت میشه اینقدر که کش دادن و تصمیمات پوچ داخلش وجود آوردن.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
دوستان ترتیب دیدن Made in Abyss رو بهم میگید
چندتا سینمایی داره ؟ لازمه ببینمشون؟

فصل اول رو می بینی
بعد نگاه می کنی می بینی سه تا فیلم داره
دو تا فیلم اول رو ول می کنی (خلاصه فصل اول انیمه اند)
میری سراغ فیلم سوم که اسم اش Dawn of the Deep Soul ـه
اون رو که دیدی (و افسرده شدی)
میری سراغ فصل دوم

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
حقیقتا این انیمه ها رو کنار بزارید و برای ایران بیاید Genshin Impact بازی کنید:D
یعنی از اون بهتر بعید میدونم گیر بیارید در مورد ایران:D

جدا از محیط و اسم کاراکتر و مراسم و ... ته جین و حلوا و اینا هم داریم:p
از نظر وضع سیAسی و اینا هم حقیقتا خیلی شبیهه:-"
استفاده از سازهای ایرانی مثل سه تار و سنتور و دف و ... هم در آهنگ ها فراوان است:-"

واقعا جاش بود تبلیغ بکنم این رو:-"
View attachment VID_20230102_113101_111.mp4

Poppy war

کاربر سایت
Mar 19, 2021
38
آقا تریلر Fate Strange/Fake اومده
و چقـــــــــــدر خوبه :x

حقیقتا Strange/Fake تنها اثر فعلی از سری Fate ـه که برام واقعا مهمه بنا به سابقه نویسنده و تعریف هایی که ازش میشه
و این تریلر اصلا ناامید نکرد منو. همون حس مخوف بودن و Epic بودنی که از سری فیت انتظار داشتم رو سر تا پاش داره

و عجب آهنگ خفنی زده هیرویوکی ساوانو. کم اسمی نیست هیرویوکی ساوانو ولی پر کردن جای کالافینا واقعا کار سختیه واسه این سری.

==========================

راستی صحبت از مانگاهایی شد که من معرفی می کنم و شما نمی خونید

شده من یه مانگا رو این جا دو بار معرفی کنم؟
الان میخوام این کار رو کنم :>
من خودم مانگا رو 4 سال پیش همین جا معرفی کرده بودم. پستش هست
بعد ولی خودمم ادامه ندادمش به خاطر انتشار ماهیانه اش
تا این که اخیرا به سرم زد دوباره از اول شروعش کردم و آنگویینگ شدم و دیدم اوه هولی شعط (:D) هنوزم این مانگا شاهکاره
باید هر جور شده به بقیه اطلاع بدم اینو

و این جوری شد که من دوباره دارم یه مانگا رو معرفی می کنم :D

View attachment 280645

خیلی بخوام خلاصه کنم Witch Hat Atelier یه مانگا تو سبک جادو و جنبله که واقعا حس جادویی داره. چیزی که تقریبا تو کمتر آثار این ژانر تو بین مانگاها کل مدیا میشه پیدا کرد.
واقعا جور دیگه ای نمیشه این شاهکار رو توصیف کرد.
ولی بذا من دوباره خلاصه داستان رو بگم براتون

داستان روایتگر یه دختر کوچولو و بامزه ای به اسم کوکو ـه که دنیایی که توش زندگی می کنه جاییه که آدم ها کنار جادوگرها زندگی می کنند. ولی جادوگرها خیلی جامعه شون مجزا و انحصارگرا تره و عملا هیچ آدم عادی ای نمیتونه جادوگر و ساحره شه تو این دنیا و...
کوکو تو همچین دنیایی زندگی می کنه و محسور جادو و جادوگرهاست. تصور کنید یه دختر روستایی ساده حتی با یه جادویی که کاشی ها رو درخشنده می کنه عین خر تیتاپ خورده ذوق می کنه :D

View attachment 280648

این قضیه هست تا این که یه جادوگری به اسم کوییفری سرزده به مغازه ی مادر کوکو سر میزنه و موقع تعمیر یکی از درشکه های اون جا از همه میخواد از محل خارج شن که اسرار جادو نباید لو بره.
کوکوی قصه ما که کنجکاوی اش بیش از حد گل می کنه. شروع می کنه سرک کشیدن و لحظه اجرای جادوی کوییفری رو می بینه. در کمال تعجب تنها کاری که کوییفری می کنه کشیدن نقش و دایره های مختلف روی یه تیکه کاغذه.
از اون جا شصت کوکو خبردار میشه که کل چیزی که بین یه آدم عادی و جادوگرها وجود داره نقاشی ـه.

کوکو دست به کار میشه و سعی می کنه همون شب از رو کتاب جادویی که خیلی وقت پیش پیدا کرده بود و هیچی ازش سر درنمیاورد نقش هاش رو روی کاغذ کپی کنه. نتیجه اش این میشه که یه جادوی ممنوعه ای به وجود میاد از دل این طرح و نقش ها و مادر کوکو طلسم میشه و بدنش کریستالیزه میشه.
کوییفری متوجه این قضیه میشه و کوکو رو نجات میده و بهش قول میده که به کوکو جادوگری یاد بده و در عوض کوکو هم کمک کنه تا با هم راز جادوی ممنوعه ای که روی مادرش طلسم گذاشته رو پیدا کنن.

این جوری میشه که کوکو راهی محلی میشه که کوییفری و شاگرداش توش به تمرین جادو مشغولن. یه محل کوچیک و درندشت وسط تپه های سرسبز. جایی به اسم آتلیه جادوگری کوییفری!
و قصه Witch Hat Atelier شروع میشه.

View attachment 280647

بهترین چیز در مورد Witch Hat Atelier اگه تا الان متوجه نشدید خود آرت استایل شه

کامومه شیراهاما، مانگاکای این اثر رسما نابغه است. فارغ التحصیل دانشگاه هنر توکیو (که به پوست کندن دانشجوهاش معروفه) بوده این خانم و در حقیقت اولین کارهای رسمی اش تو حوزه کمیک های غربی بوده و با همکاری DC و Marvel و Star Wars کار خودش رو استارت میزنه. این قدر اون جا کارش می گیره که کسی جلوشو (با سن واقعا کم اش) برای شروع اولین کار سریالی اش تو سال 2019 نمی گیره و Witch Hat atelier شروع به منتشر شدن می کنه.
بعد این همه جایزه Eisner رو برده (برای کمیک بوک آرتیست هاست این) هم کلی جایزه از جشنواره های مانگا تو ژاپن

واقعا جزو اون دسته از آرتیست هاست که هنرش هیچ جای ایرادی نداره. بکگراندها پر جزئیات اند. پنل بندی ها یه چیز افسانه ای ایه. طراحی شخصیت ها بلافاصله به دل می شینه بلکه شخصیت و خلق و خو شون رو تو یه نگاه تشریح می کنه و در نهایت به شدت فانتزی کارهاش قویه.

View attachment 280650

ولی آرت استایل فقط یه بخشی از جادوی Witch Hat Atelier ـه.
Lore و قانون های این دنیا است که بخش دیگه جادوی کار رو به عهده اش داره. تضاد خیلی قشنگی بین دنیای معصومانه دخترهایی که شخصیت اصلی داستان اند و حقایق وحشتناک و چیزهای فاکدآپی که با جادو میشه ساخت و تاریخچه اش به وجود داره که به نوبت مانگاکا این دخترها رو باهاشون دونه دونه روبرو می کنه که خیلی فوق العاده است.

به طور مثال جادوگرها برای این که تعادل دنیا به هم نریزه و جادو و استفاده اش از کنترل خارج نشه یه سری قوانین به شدت سخت گیرانه دارند که یکی از مهم ترین هاش اینه که کشیدن طرح دایره های جادویی روی بدن افراد کاملا ممنوعه و نمیشه جادو رو مستقیم روی جاندارها اعمال کرد. چون نتایج مهیبی داره اصولا.
هیچ جادویی به غیر از یه جادو. اونم جادوی از بین بردن خاطراته.
جادوگرها با این یه دونه جادو، تمام موقعیت هایی که آدم های عادی متوجه راز جادو میشن رو کامل پاکسازی می کنن. نه تنها این بلکه جادوگرهای خاطی رو هم با این کار از جادو کاملا بی اطلاع می کنن و تبعید میشن یه جای دیگه. سر همین فشار به کوکو تو کل داستان خیلی زیاده. چون عملا آدم عادی ایه که کوییفری قاچاقی داره بهش آموزش میده و نگه داشتن رازش پلات پوینت مهمی میشه تو داستان

اینا حالا یه گوشه هایی شه. چرا جادو محدود شده؟ چی گذشته بین جادوگرها و حاکم های بزرگ؟ چرا دو نوع جادوگر کلاه تیز و کلاه لبه دار داریم؟ چجوری یه سری تمدن کهن به خاطر جادوگری به تاریخ پیوستند؟ و... هی مانگا از این مدل شبهه ها ایجاد می کنه تو هر آرک و با هنر تمام نه تنها جابشون میده بلکه شخصیت ها رو با تار و پود این قضایا درگیر می کنه که باعث میشه اهمیت شون بیشتر از Lore و دانش بیشتر از دنیای داستان باشه.

View attachment 280651

کنار همه این چیزا، شخصیت پردازی عالی، سیستم جادوی ساده ولی دوست داشتنی و جذاب و در کل پلات جذب کننده همشون یه کاری می کنند که Witch Hat Atelier تقریبا کار بی نقصی باشه

انیمه این کار چند وقتیه تایید شده. میتونید صبر کنید انیمه بیاد بعد برید سراغ این کار ولی فقط کافیه یه چپتر از مانگا رو بخونید تا متوجه شید عملا هیچ راهی نداره تو انیمیشن دو بعدی بدون پول پاشیدن تو در و دیوار استایل شیراهاما رو از آب در آورد (مگه این که گیبلی تو اوجش همچین کاری رو اقتباس می کرد که دیگه غیر ممکنه)

در کل شدییییید پیشنهاد میشه
کاریه که حتی بعد 4 سال ضعیف تر هم که نشده هیچ بهتر هم بوده آرک های اخیرش
حال که بحث این مانگا پیش اومد،به شما پیشنهاد میدم که حتما انیمیشن خانه جغد(the owl house)رو ببینین؛
فاز این اثر بشدت شبیه همین مانگا هستش(البته المان هایی از هری پاتر هم توش هستش)
فقط یه نکته،فصل اول اصل یه مقداری متوسط هستش ولی از فصل دوم اثر بشدت بهتر میشه.
داستانش هم درباره دختری به نام لوز نوسدا هستش که به صورت اتفاقی به دنیایی دیگه تلپورت میشه و ماجرا های مختلفی براش پیش میاد.

emperor 69

Killer
کاربر سایت
Mar 7, 2008
3,801
نام
حسن

-----

قسمت شده دوباره دارم Diamond no Ace میبینم:D
خودم فصل آخرش رو که شروع کردم بعد چند قسمت بی خیال شدم چون هیچی یادم نبود که الان کجا دارن مسابقه میدن و چه وضعیه...تا دوباره از اول یه تایمی بزارم برای دیدنش:D

این فصل هفتگی فقط vinland رو تو برنامه دارم، یه پایه انیمه بینم کنارم هست، گفتم پاشو بیا اینو ببینیم تا چند ماه باقی مونده تامین میشی:D

خلاصه اینکه، فعلا 14قسمت رو دیدیم
و من اومدم بازم بگم که Diamond no Ace بهترین انیمه ورزشیه :D
همینکه ساختارش این نیست که به زور تعدادشون به یک تیم میرسه، شخصیت اصلی(ها) به صورت خیلی خفنی میدرخشن و بقیه اعضای تیم کلا تو حاشیه ن ، کلا تو اوج باشن و بولدوزری رد بشن از روی همه
ایناست که کار رو جذاب میکنه:D
به طور کلی واقعا یک "تیم" و ورزش تیمی رو نمایش میده:D

البته من آرک های تمرین رو کلا دوست دارم، و اینجا هم تمرین اینا زیاده:-"
شاید اگر یکی فقط هیجان و مسابقات رو بخواد انقدر خوشش نیاد:-"

اگر ندیدید، ببینید:-"

حالا که داری ورزشی نگاه میکنی Aoashi رو هم ببین بد نبود
----------
از اخرین باری که پست زدم چقدر گذشته ؟ ( بارسم شکل 2نمره :D )

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
Trigun Stampede خوبه ها.
مخصوصا از لحاظ بصری که تقریبا 3D هست و انیمیشن ها حرف نداره.
هرچی نمونه مزخرف از ورود 3D تو ذهنتون دارین (اسمش نبر 2016 :-" ) بریزین دور ، استودیو Orange انیجا ترکونده.
اینهم بزرگترین و پرخرج ترین کارشون تا امروز هست.
View attachment Trigun Stampede.mp4

سبک کار هم وسترن پساآخرزمانی هست.
یجورایی دوباره سازی انمیه دهه 90 هست با تم تقریبا غربی.

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,259
نام
امیر حسین
حالا که داری ورزشی نگاه میکنی Aoashi رو هم ببین بد نبود
----------
از اخرین باری که پست زدم چقدر گذشته ؟ ( بارسم شکل 2نمره :D )
ورزشی رو با پیشنهاد و تشویق خودت که گفتی کوروکو نو بسکت ببینم شروع کردم:D پس اینم میزارم تو لیست:D

انقدری گذشته که اولش فکر کردم اشتباه دیدم که پست دادی:)) کجا بودی بدین گونه تو افق محو شدی:-"

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر