Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
191726

چک نکردم ولی ظاهرا بین انیمه های این فصل، Wonder Egg Priority پروژه اورجینال آدم حسابی فصله...
و خب منم همیشه در مورد این اورجینال ها کنجکاوم
از اون جا که کلی کار اقتباسی خوب واسه پول به جیب زدن هست، آدم بعضی موقع ها فکر می کنه چی تو سر این استدیوها میگذره که کلید این مدل پروژه ها رو میزنن :D

خلاصه که دو قسمت اول رو دیدم

انیمیشن ها؟
20...روون، تمیز با کوروگرافی های بی نقص

طراحی کاراکترها؟
اونم 20... اصن این ماهیتو آی خیلی عشقه دیزاینش... :x فقط ام به ماهیتو محدود نمیشه، بقیه شخصیت ها و حتی هیولاها و.. خیی دیزاین چشمگیر و باحالی دارن

موسیقی و صداپیشگی؟
خیلی موسیقی محور نیست انیمه ولی با استایلش خیلی جوره. و صداپیشگی اش هم من قبل از این که الان چک کنم میتونستم قسم بخورم صداپیشه ی ماهیتو آی خود کوروساوا تومویو ئه (فوسفوفیلایت - کومیکو - Swindler و...) ولی کاشف به عمل اومد که صداپیشه اش یکیه به اسم کاناتا آیکاوا... و آمممم خیلی این بشر تاره کاره. این کلا دومین نقشیه که ازش تو MAL ثبت شده :D خودشم کلا 17 سالشه... :D صداهاشون خیلی شبیه بود

ولی از اینا بگذریم
داستان؟

اصن یه چیز عجیبیه :D
تم ها و موضوعیت اش یکم کلیشه ایه ولی خیلی خشن و واقعیه لذا دیدنش یه حس دردناک خوبی داره
ولی از اون طرف قالب روایی اش شبیه یه چیزی مثل Flip Flappers ـه (اگه دیده باشیدش میدونید منظورم چیه)
یه جوری هم کارگردانی شده که نویسنده و کارگردان نشستن 40 صفحه فیلمنامه واسه یه قسمت نوشتن بعد گفتن "خب... این تیکه و این تیکه و اون تیکه رو اگه بیننده توجه کنه به سرنخ های قبلی و نفهمه خیلی خره... نیازی با ساخت و انیمه کردن شون نداریم" و گرفتن 20 صفحه از متن رو جر دادن از این ور و اون فیلمنامه :|
یعنی قشنگ باید دو بار ببینی تا بفهمی که آهان! واسه این بود که این دختره الان رو تخت بیمارستانه چون قسمت قبلی همین اتفاق اون جوری اتفاق افتاد و...
و اینکه به غیر از اون یارو تخم مرغ فروشه (یا کرم شب تابه یا هر کوفت دیگه ای، نمیدونم :D) تقریبا هیچ کسی تو انیمه علاقه ای به Exposition و توضیح وقایع نداره اصلا :D که هر چند خیلی طبیعی می کنه قضیه رو ولی همزمان گیج کننده شون هم می کنه.

در کل اگه بخوام به چشم یه کار اپیزودیک نگاه کنم این قدر کیفیت ساختش خفنه و توپه که به اندازه کافی ارزش داره دیدنش
ولی خب باید چند تا قسمت دیگه ببینم تا بفهمم داستان کلی قراره چجوری پیش بره

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
طولانی ترین قسمت Re:Zero بدون ED و OP تقریبا با 30 دقیقه زمان! :x:x:x:x:x:x:x
ماشالا هر دفعه استاندارد های پخش رو خورد میکنن:))

دیگه داریم به نقاط Game Changer داستان میرسیم!
به به...بالاخره سوبارو تونست قدرت Sloth رو فعال کنه.
پاتراشه بالاخره انتقام خودش رو از گارفیل گرفت:))

اینکه چقدر گارفیل و سوبارو شبیه هم هستن خیلی خوب نشون داده بودن، رابطه برادری هم که با هم دارن اینجا شکل گرفت.
رئیس رئیس گفتن های گارفیل هم کلا عالیه:))
گذشته گارفیل هم عالی بود.:((:((:((:((

پیام های پاک و سوبارو برای روحیه دادن به املیا هم عالی بودن.:))

در آخر هم بالاخره املیا ساحره بودن خودش رو قبول کرد.
خیلی برای گذشته اش‌ هایپم:D
اینم آرت این قسمت:
EsLgV5uVoAMflQJ.jpeg
گارفیل از طفولیت تا گارفیلد شدن:D

آخرین ویرایش:

rezatala

کاربر سایت
Dec 27, 2018
214
کنشین قدیمی، همین 94 قسمتیه طنز هم داشت:-" ، در حد بقیه ی کارهای شونن تقریبا

احتمالا اون OVAها خیلی زدن تو خط جدی و این حرفا
هر جور حساب کنی تو اول و اخر و وسط ساموربازی چه جدیش،چه لش بازیش،چه تاریخیش هیچ سامورایی برتر از گینتوکی و هیچ شوگنی برتر از شوگن ادو یافت نمیشود.هیچ اما و اگری رو هم نمیپذیرم.
یک کلام ختم سامورایی=گینتاما

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
من فکر میکردم چیزای دارک دیگه به اندازه کافی دیدم چیزی نمیتونه سوپرایزم کنه ولی آقا این قسمت دوم Redo of Healer نشون داد، نه بابا مرز های جدیدی هم برای پیمودن هنوزم وجود داره!
:|?Wtf did I just Saw
توصیه بنده اصلا نبینید.

آخرین ویرایش:

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,073
نام
Mohsen
من فکر میکردم چیزای دارک دیگه به اندازه کافی دیدم چیزی نمیتونه سوپرایزم کنه ولی آقا این قسمت دوم Redo of Healer نشون داد، نه بابا مرز های جدیدی هم برای پیمودن هنوزم وجود داره!
:|?Wtf did I just Saw
توصیه بنده اصلا نبینید.
برسرک هم یکم همچین حال و هوایی داره بعد بعضی صحنه هاش هم به نظرم آشنا اومد. (ولی) حرفت باعث شد بشینم با خودم فکر کنم چرا منم حس بدی پیدا نکردم :| کی مریض شدم ؟ :|

ولی داستانش هم بد نیست قدرتش هم جالبه :-? اگر مثل این قسمت اینقدر دارک نباشه شاید بدرد بخوره. (البته انگار دارک تر از اینم میشه)

-------------------
اگرچه دارک و ترسناک دو مفهوم متفاوت دارن ولی هرموقع اینا به گوشم میخوره همیشه یاد ibitsu میوفتم. یکی از بی معنی ترین کارها خوندن مانگا ترسناک هست چون هیچی نداره :D میری صفحه بعد یه موجود ترسناک اماده نشسته هیچی برای سوپرایز کردنت نیست حتی Uzumaki هم که یکی از معروفترین مانگاهای ژانر ترسناک هست شخصا هیچ موقع ترسی نداشت برام (پس چرا ترسناک هستن ؟ چون با روح و روانت بازی میشه) البته آخرین کار ترسناکی که خوندم یه منهواهای جدیدی اومده بود که صدا داشت و از بالا میومدی پایین یهو یارو میدویید سمتت کار تمیزی هم بود اما این ibitsu هنوز پلان ها و داستان رو یادمه ... رو دستش دیگه ندیدم ترسناک هم نیست ولی نمیدونم فکر میکنم دارک تر و ترسناک تر از اون نباشه.
شاید به خاطر شخصیت اول بیچارس

پ.ن: توصیه بنده هم اینه نخونید (مثل من نباشید و حرف گوش کنید :D)

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
برسرک هم یکم همچین حال و هوایی داره بعد بعضی صحنه هاش هم به نظرم آشنا اومد. (ولی) حرفت باعث شد بشینم با خودم فکر کنم چرا منم حس بدی پیدا نکردم :| کی مریض شدم ؟ :|

ولی داستانش هم بد نیست قدرتش هم جالبه :-? اگر مثل این قسمت اینقدر دارک نباشه شاید بدرد بخوره. (البته انگار دارک تر از اینم میشه)
حرفم رو اصلاح کنم، والا بیشتر زیادی Edgyاهه تا دارک، برسرک استفاده داستان درستی از المان ها داره، ولی اینجا معلومه بیشتر واسه فان اش سکانس شکنجه گذاشتن.
بدرد من حداقل نمیخوره.
----
چیزی به اسم مانگا ترسناک با جامپ اسکر وجود نداره اصلا ولی من خودم به شخصه سر The Trails of Blood واقعا Tension ایی که داشت سر هر صفحه حس میکردم. خبری از هیولایی نیست، ولی با خود کرکترا واقعا میشه حس کرد.

Mahdi_MM

کاربر سایت
Jul 16, 2013
377
سلیقست دیگه8-> تم ساموراییش و اون مبارزاتش چقد بهم حال داد حتی لایو اکنشنشم دیدم? اصا اسم با توسای میومد تن و بدنم میلرزید از ابهتش.
سر voice actor هیمورا کنشین با انیمه ش مشکل داشتم. شاید بخاط این بود که اول لایو اکشن دیدم و بعد رفتم سر انیمه و با صدای خانم Mayo Suzukaze هیچ جوره نتونستم کنار بیام. حیف شد انیمه ش

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,954
نام
احمد
منم بالاخره دیدم این kaifuku majutsushi no yarinaoshi رو و فقط می شه گفت هوری شط (با استیل جوزف جواستار) :D
خیلی اعصاب سازنده خراب بوده :-" یه اخطاری چیزی بدن به بیننده که با فکر یه انیمه عادی میاد یهو کرک و پرش می ریزه :D
پ.ن: دوستان ظاهرا یک ورژن uncensored هم داره :| اگه انسانیتتون رو نمی خواید از دست بدید دنبالش نرید :-":D

آخرین ویرایش:

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,075
نام
محمد علی
زیر ژانر Reborn+Revenge که این انیمه فوق الذکر هم جزو اونه، به قله‌هایی رسیدن که قبل از اون ارو-گوروها داشتن اونجا در آرامش و تنهایی به سوزوندن ارزش‌های انسانی اوقات سپری می‌کردن.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
من امروز سر کنجکاوی مانگا رو خوندم که بدتر میشه یا نه و.... اینطور بگم، بلههههههه!
من مطمئنم نویسنده نفرت عجیبی نسبت به دنیا و انسانیت داشته، همچین حجم عظیم صحنه های ناگوار واقعا برای من غیر قابل باوره.
و اوه راستی براساس رمانه، یعنی صحنه های مانگا تازه قسمت های اوکی اش باید باشن و کات کرده زیاد باید داشته باشه، انیمه ایی که الان میبینیم هم صحنه های شکنجه رو تایم اشون رو زیاد کرده. خدا میدونه دیگه چیا توی اون تکست های نوشته شدن که توی انیمه و مانگا نیست.:|
یک نکته جالب اینجا بود، چون بلاهایی که سر شخصیت اصلی آوردن ده تا گاتس و گریفیث هم بدتره، سادیسم درونی آدم رو موقع انتقام گرفتن قلقلک میده ولی چون خودشم آدم جالبی نیست نمیشه زیاد طرفداری و همذات پنداری کرد!

Wolfkissed

کاربر سایت
Jan 21, 2021
15
جالبه فروم گيم انقدر هوادار انيمه داره :p

ميون بحثتون من مفهوم دارك رو با ترسناك خيلي جدا ميدونم

بنظرم تو داستانهاي دارك يه حس اندوه و خشم نهفته وجود داره كه هر لحظه ممكنه فوران كنه و اگه هم المان ترسي استفاده ميشه براي شديد تر كردن همون حس نفرت و خشمه تو فضايي كه هيچ رنگ و وارنگي وجود نداره
منتهي توي ترسناك هدف استفاده از المان وحشت و هميشه در حال فرار يا قرباني شدن هست حالا به هر شكلي
كاراكتر بشدت منفعله و بهترين راه حلش هم اينه كه بهترين راه فرار رو انتخاب كنه و زنده بمونه .

براي من توكيو غول يه انيمه دارك بود همين طور دث نوت هم همين طور .

و كلا انيمه به اصطلاح ترسناك رو درك نميكنم!

اها گفتم توكيو غول يادم اومد فصل اولش بي نظير بود اما شروع به سقوط كرد و پتانسيل بالاش رو از دست داد بنظره من

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,954
نام
احمد
من امروز سر کنجکاوی مانگا رو خوندم که بدتر میشه یا نه و.... اینطور بگم، بلههههههه!
من مطمئنم نویسنده نفرت عجیبی نسبت به دنیا و انسانیت داشته، همچین حجم عظیم صحنه های ناگوار واقعا برای من غیر قابل باوره.
و اوه راستی براساس رمانه، یعنی صحنه های مانگا تازه قسمت های اوکی اش باید باشن و کات کرده زیاد باید داشته باشه، انیمه ایی که الان میبینیم هم صحنه های شکنجه رو تایم اشون رو زیاد کرده. خدا میدونه دیگه چیا توی اون تکست های نوشته شدن که توی انیمه و مانگا نیست.:|
یک نکته جالب اینجا بود، چون بلاهایی که سر شخصیت اصلی آوردن ده تا گاتس و گریفیث هم بدتره، سادیسم درونی آدم رو موقع انتقام گرفتن قلقلک میده ولی چون خودشم آدم جالبی نیست نمیشه زیاد طرفداری و همذات پنداری کرد!
اینا البته cultural material حساب می شه برای ما :-":D

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,090
نام
هومن
بچه که نیستید اینطوری دارید هی می کوبید انیمه رو :D
هر دنیای یه احتمال داره از قضا من خیلی خیلی خوشم اومد از انیمه و خوب شد سانسور زیاد نداره!:))
سلیقه فرق داره یکی اینجا هست کشته مورده انیمه های غمناک و افسرده هست که من تحمل اش رو ندارم اینجور سبک هارو!یکی با مگا اینا کلا از پایه متنفره:D
چیزی که می خوام بگم اره انیمه صحنه زیاد داشت ولی همون شروع انیمه نوشته نوشتن :صحنه های این انیمه برای بزرگسالانه اگه تحملش اش رو ندارید نبینید:D
روند داستان سنتی شکنی کرده از 99% هم ژانر های این!دیگه اینطوری نیست یه قهرمان بیاد هی اتفاق های خوب بیافته یا شروع اولش بد باشه و هی لول اپ کنه و....
خوبه که کسی میاد با روحیات منحرفانه:))من شدیدا منتظره این انیمه بودم ولی این همه هیتر انتظارش رو نداشتم
برید همون solo leveling ببینید که طرف از چپتر 2 تا اخرین چپتر که اومده همه رو وانشات کرده بدون هیچ مشکل و کلی صحنه ژست گرفته که خودشو کوول نشون بده و ملت براش کف خون قاطی کنند!:|یه آنتاگونیست درست حسابی نداره هربار کسی میاد جلوش با انگار طرف قدرتش لول 1 بعد این شخصیت اصلی 9999... بعد یه فیگور با چشمای شیطانی نشون میده بووم تمام!
حالا تو این Kaifuku Jutsushi اومد نشون داد که اره همه کسایی که قهرمان میشن یا شاهزاده اینا... قرار نیست خوب خوب باشن یا هرکاری با شخصیت اول انجام بدن طرف گذشت داشته باشه یا.... بهترین صحنه بود اون قسمت دوم که هر بلایی که سرش اومد رو چندبرابرش رو برگردوند:D که همینش جالبه!حالا هی بیاید حالم بهم خورد وای جنتال طرف فلان شد و بهمان همون اول انیمه میگه اگه تحمل ندارید برید one peice ببینید:D
بعدش اینو ببینید بخاطر Revenge p..n :D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• Akiba
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر