Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
والا انیمه هایی که عموماً ساخته میشه به ارولوژی و اینا مربوطن تا روانشناسی:D

علی ای حال، Bokurano و Mardock Scramble به ذهنم میاد.

اون انیمه که گفتی رو هم ندیدم:D

منظورت از ارولوژی رو که نگرفتم:D منحرف بودن اینا؟:D ولی منظورم کارهایی عین سایکوپس و اونجلین (اونگالیون) و ارگو پراکسی و ... یا کلا هرچیزی که تم فلسفی/روانشناختی داره. من بیشتر با این مدل انیمه ها حال میکنم و خصوصا از انیمه های شلوغ اصلا خوشم نمیاد. مثلا Kyousogiga رو که دیدم واقعا سر در نمیاوردم دارم چی میبینم!:D البته قسمت های اولش خیلی اینجوری بود.

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
دوستان یه انیمه روانشناسی طور معرفی کنید ببینم. یا فلسفی. معروف هارو هم از دم دیدم. مغسی
حتماً باید روانشناسی باشه...روانی باشن نمیشه :D

Monster تم اصلی جنایی ـه...ولی مخلوتی روانشناسی هم داره.
Welcome To The NHK اگه ندیدی...حتماً ببینش...شاید دیگه بیخال انیمه دیدن شدی
Aku no Hana روانی ـن
Death Parade حتماً دیدیش...نه!

اون انیمه ای که صفحه ی قبلی رو ندیدم...ولی من کلاً عمراً سمت همچین انیمه هایی برم

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
دوستان یه انیمه روانشناسی طور معرفی کنید ببینم. یا فلسفی. معروف هارو هم از دم دیدم. مغسی
Ghost in the shell : Stand alone complex هردو سیزنش.شاید دقیقا اون چیزی که میخوای نباشه،ولی خب به نظرم تو صنعت انیمه شبیهش پیدا نمیکنی:D.فوق العادس.

Serial Experiment Lain هم هست که در مورد یک دنیای مجازی،یک چیزی شبیه ماتریکسه.یه جا شنیدم که منبع الهام ماتریکس بوده،ولی خب راستش درباره صحتش تحقیق نکردم،ولی اینو می دونم انیمه بسیار خوبیه:D.

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
حتماً باید روانشناسی باشه...روانی باشن نمیشه :D

Monster تم اصلی جنایی ـه...ولی مخلوتی روانشناسی هم داره.
Welcome To The NHK اگه ندیدی...حتماً ببینش...شاید دیگه بیخال انیمه دیدن شدی
Aku no Hana روانی ـن
Death Parade حتماً دیدیش...نه!

اون انیمه ای که صفحه ی قبلی رو ندیدم...ولی من کلاً عمراً سمت همچین انیمه هایی برم

مانستر رو که آریا ساما بهم داد دیدم!:D خیلی هم عالی بود.

Welcome to the NHK رو ندیدم. ولی اگه از اینایی هست که همدیگه رو تیکه پاره میکنن که مرسی!:D اصلا روحیه همچین چیزهایی رو ندارم!:D

Aku no Hana رو هم ندیدم!:D

ولی Death Parade رو دیدم.

منظور من از تم روانشناسی، پلات داستان و شخصیت هاست. مثلا Evangelion کامل روانکاوی فرویده. یه پسری که دچار عقده ادیپه و ... و کامل همه چی مو به مو بر مبنی نظریات فروید بنا شده. خصوصا انسان به مانند یه سوژه کنش گر که خودش تصمیم میگیره چیکار کنه و آزاده. و از این مفهوم برای نفی متافیزیک استفاده میکنه و میشه انسان هایی که علیه فرشته ها/خدایان میجنگن. یا مثلا ارگو پراکسی کلا از دکارت تا زبان شناسی دریدا رو شخم میزد. اونجا که میگفت من فکر میکنم، پس هستم غلطه و درست اینه که من فکر میکنم، پس تو هستی من واقعا مغزم رو دیوار پخش بود!:D من از این چیزا خوشم میاد!:D موشیشی رو هم دوست داشتم. لامصب 20 دیقه یه اپیزود میدیدم، 20 دیقه هم باید وقت میزاشتم هضم کنم الان چی دیدم!

آقا اصلا یه سوال!!! این نویسنده های مانگا اصولا تحصیلاتشون چیه؟ به طرز عجیبی آدم های با سوادی هستن. از همه چی هم سر در میارن. از فلسفه و روانشناسی و ادبیات و سیاست بگیر تا سایبرنتیک و تئوری توطعه و فراماسونری و ...

Ghost in the shell : Stand alone complex هردو سیزنش.شاید دقیقا اون چیزی که میخوای نباشه،ولی خب به نظرم تو صنعت انیمه شبیهش پیدا نمیکنی:D.فوق العادس.

Ghost in the Shell که پیغمبر منه باو!:D اتفاقا دقیقا همون چیزی هست که من میخوام. تم سای فای و فلسفه و ... هرچی من دوست دارم توش جمع شده!:D دقیقا Ghost in the Shell مصداف بارز چیزی هست که بالا میگم. نویسنده این مانگا کامل فیلسوفه. داستان جهان بینی نویسنده نسبت به مفاهیم عمیقی مثل روح و ذهن و رابطه خدا و مخلوق در قالب انسان و ماشینه.

نکته عجیب و جالب توجه برای من این هست که مثلا توی اروپا همچین آدم هایی میشینن کتاب های قطور و فلسفی مینویسن، یا دست آخر داستان های پیچیده، تو ژاپن مانگا! عجیبه واقعا!

TwistedFate

کاربر سایت
Jul 31, 2013
407
نام
Alireza

اگه با مانگا مشکلی نداری Eden: It's an Endless World رو بخون. داستانش سایبرپانک و آخرالزمانی با درون مایه های فلسفی و مذهبیه. اگه با Evangelion حال میکنی احتمالا از اینم خوشت میاد.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
اگه با مانگا مشکلی نداری Eden: It's an Endless World رو بخون. داستانش سایبرپانک و آخرالزمانی با درون مایه های فلسفی و مذهبیه. اگه با Evangelion حال میکنی احتمالا از اینم خوشت میاد.

اسمش که منو قلقلک میده!:D همین الان میرم سراغش. لینک نداری نگردم؟:D

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
اوه اوه یادم رفت،انیمه ای وجود داره به نام Aoi Bungaku.این انیمه اقتباسیه از چندتا از بزرگترین آثار ادبیات ژاپن:Dاز اعجوبه هایی مثل ریونوسکه آکتاگاوا.من قبل از دیدن انیمه داستان هایی رو (از آکتاگاوا)که توی انیمه بود رو خونده بودم؛اقتباس خیلی خوبی بود،با چندتا تغییر بجا و درست.
یکی دیگه از داستان هاش اقتباسی از رمان No Longer Human بود،پرفروش ترین رمان ژاپنه اگه اشتباه نکنم.
اینا به کنار،موسیقی انیمه استثنائیه:D.فقط موسیقیش انیمه رو "واجب به دیدن" میکنه:D.

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,769
نام
Masoud
مانستر رو که آریا ساما بهم داد دیدم!:D خیلی هم عالی بود.

Welcome to the NHK رو ندیدم. ولی اگه از اینایی هست که همدیگه رو تیکه پاره میکنن که مرسی!:D اصلا روحیه همچین چیزهایی رو ندارم!:D

Aku no Hana رو هم ندیدم!:D

ولی Death Parade رو دیدم.

منظور من از تم روانشناسی، پلات داستان و شخصیت هاست. مثلا Evangelion کامل روانکاوی فرویده. یه پسری که دچار عقده ادیپه و ... و کامل همه چی مو به مو بر مبنی نظریات فروید بنا شده. خصوصا انسان به مانند یه سوژه کنش گر که خودش تصمیم میگیره چیکار کنه و آزاده. و از این مفهوم برای نفی متافیزیک استفاده میکنه و میشه انسان هایی که علیه فرشته ها/خدایان میجنگن. یا مثلا ارگو پراکسی کلا از دکارت تا زبان شناسی دریدا رو شخم میزد. اونجا که میگفت من فکر میکنم، پس هستم غلطه و درست اینه که من فکر میکنم، پس تو هستی من واقعا مغزم رو دیوار پخش بود!:D من از این چیزا خوشم میاد!:D موشیشی رو هم دوست داشتم. لامصب 20 دیقه یه اپیزود میدیدم، 20 دیقه هم باید وقت میزاشتم هضم کنم الان چی دیدم!

آقا اصلا یه سوال!!! این نویسنده های مانگا اصولا تحصیلاتشون چیه؟ به طرز عجیبی آدم های با سوادی هستن. از همه چی هم سر در میارن. از فلسفه و روانشناسی و ادبیات و سیاست بگیر تا سایبرنتیک و تئوری توطعه و فراماسونری و ...

Ghost in the Shell که پیغمبر منه باو!:D اتفاقا دقیقا همون چیزی هست که من میخوام. تم سای فای و فلسفه و ... هرچی من دوست دارم توش جمع شده!:D دقیقا Ghost in the Shell مصداف بارز چیزی هست که بالا میگم. نویسنده این مانگا کامل فیلسوفه. داستان جهان بینی نویسنده نسبت به مفاهیم عمیقی مثل روح و ذهن و رابطه خدا و مخلوق در قالب انسان و ماشینه.

نکته عجیب و جالب توجه برای من این هست که مثلا توی اروپا همچین آدم هایی میشینن کتاب های قطور و فلسفی مینویسن، یا دست آخر داستان های پیچیده، تو ژاپن مانگا! عجیبه واقعا!

Texhnolyze
این انیمه رو ندیدم ، در موردش هم چیزی نمیدونم :D ، ولی اسم و کاورش رو که میبینم فکر میکنم باید در مورد همین موضوعی باشه که دنبالشی B-)
خلاصه خودت یه تحقیقی بکن یا کسی دیده بیاد بگه چجوریاست ...

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
نه اتفاقا اصلا از این خبرا نیست .شخصیت اصلیش ی ادمه بدبختِ گوشه گیره که فکر میکنه همه دنیا بر علیه‌شه. البته باتوجه به چیزایی که گفتی فکرنمیکنم دقیقا اون چیزی باشه که میخوای

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
اوه اوه یادم رفت،انیمه ای وجود داره به نام Aoi Bungaku.این انیمه اقتباسیه از چندتا از بزرگترین آثار ادبیات ژاپن:Dاز اعجوبه هایی مثل ریونوسکه آکتاگاوا.من قبل از دیدن انیمه داستان هایی رو (از آکتاگاوا)که توی انیمه بود رو خونده بودم؛اقتباس خیلی خوبی بود،با چندتا تغییر بجا و درست.
یکی دیگه از داستان هاش اقتباسی از رمان No Longer Human بود،پرفروش ترین رمان ژاپنه اگه اشتباه نکنم.
اینا به کنار،موسیقی انیمه استثنائیه:D.فقط موسیقیش انیمه رو "واجب به دیدن" میکنه:D.

اینم رفت برای دنلد!:D

Texhnolyze
این انیمه رو ندیدم ، در موردش هم چیزی نمیدونم :D ، ولی اسم و کاورش رو که میبینم فکر میکنم باید در مورد همین موضوعی باشه که دنبالشی B-)
خلاصه خودت یه تحقیقی بکن یا کسی دیده بیاد بگه چجوریاست ...

از دیکشنری ژاپن، آریا ساما میپرسم ببینم چی به چیه!:D ولی به قول خودت به قیافش میخوره جالب باشه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
@Cloud Strife

ماکان اگه یه انیمه تاپ تو سبک روانشناسی ..فلسفی میخوای بشین همونی که گفتم رو ببین دیگه .. هیچ کدوم از هم سبک هاش حتی نزدیکشم نمیشن ... ولی اگه بازم خواستی اینا بد نیست
Paranoia Agent
serial experiments lain

الان ارشیوم در دسترسم نیست حافظه هم که ندارم وگرنه چیزای خوب بازم داشتم برات

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
قسمت سوم DGm :|

خیلیییی دارن سعی میکنن خوب بسازنش (که خب واقعا معلومه چون یه سری جاهاش خیلی خوبه) ولی بازم میگم انقدر تعداد قسمتا کمه دارن همه چیز رو سریع و بدون انتقال حس نشون میدن

این چپترایی که تو این قسمت اتفاق افتادن رو با انیمه مقایسه کنید میفهمید. تو مانگا خیلی حس حماسی تر و دارک تر و خفنی داره ولی تو انیمه به خاطر عجله ای نشون دادن همه چیز گند زده شده توش

این چپترایی که این قسمت رو نشون میدن چند تا صحنه خیلی خفن رو داشت که تو انیمه اصلا به اون خفنی نبود برای مثال

آخرین ویرایش:

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,253
نام
امیر حسین
اومدم مثل هر هفته بگم که چقدر ارسلان خوبه!:x چقدر من این انیمه رو دوست دارم!:x و کلا چقدر حال میده! :D :x
از اپنینگ بگیر و برو تا اندینگ،همه چی عالی:x :d
و باز هم لازمه لعن و نفرین کنم به اون بیشعورهایی که تصمیم گرفتن 8 قسمتی بسازنش:| :| :|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر