Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,381
اقا یه کارتونی چند وقت پیش اومد که سرنشینان یه سفینه فضایی سفینشون سقوط میکرد تو یه سیاره عجیب و خطرناک اسمش چی بود؟ همین یکی دو ماه پیش اومد فکر کنم شاید کمی بیشتر
یه کارتون دیگه هم بود که تو زمان دایناسورا بود و شخصیت اصلیش حرف نمیزد کلا و با یه دایناسور بود اونم میشه اسمش رو بگید

• Like
Reactions: zack fair and m.a.t

Mammadkherad

کاربر سایت
Jan 15, 2023
51
نام
ممد
اقا یه کارتونی چند وقت پیش اومد که سرنشینان یه سفینه فضایی سفینشون سقوط میکرد تو یه سیاره عجیب و خطرناک اسمش چی بود؟ همین یکی دو ماه پیش اومد فکر کنم شاید کمی بیشتر
یه کارتون دیگه هم بود که تو زمان دایناسورا بود و شخصیت اصلیش حرف نمیزد کلا و با یه دایناسور بود اونم میشه اسمش رو بگید
scavengers reign
Genndy Tartakovsky's Primal

آخرین ویرایش:

XsmokeX

کاربر سایت
Sep 24, 2012
2,970
نام
احمد
fate apocryphaچند برابر solo leveling بهتر بود . نمی دونم چه طور نمره می دن توی انیمه لیست :D
خیلی عجیبه که @Akiba بعد همچین اظهار نظری هنوز شلوارت رو سرت نکشیده:-":D

Apocrypha انیمیشناش مقداری ضعیف تر بود از سولو لولینگ (البته باز از 95% درصد انیمه ها بهتر بود). اون زیگ هم از حق نگذریم جزو نکبت ترین مین کاراکتر های دنیای انیمه بود :D سولو لولینگ حداقل تا اینجای کار (منهوا رو نخوندم) داستان خیلی جذابی داشته....

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,339
نام
امیر
بالاخره منم به پخش هفتگی وان پیس رسیدم و احساس خلا می‌کنم، قسمت جدید هم که ۸ روز دیگه میاد. :(
باید برم تو خط خواندن مانگا و در کنارش انیمه های سینماییش رو هم ببینم، بجز موارد زیر بازم چیزی هست که باید دید یا همین ها اصل کاری هستن؟
Clockwork Island Adventure
Chopper's Kingdom on the Island of Strange Animals
Dead End Adventure
Baron Omatsuri and the Secret Island
The Cursed Holy Sword
Giant Mecha Soldier of Karakuri Castle

One Piece Film: Strong World
Straw Hat Chase
One Piece Film: Z
One Piece Film: Gold
One Piece: Stampede
One Piece Film: Red

اول که شروع کردم میگفتم کو تا برسم به پخش هفتگی و طولانیه ولی الان انگار مثل یه چشم بهم زدن گذشته و چه تجربه بی نظیری بود این شاهکار.

Screenshot_2024-04-10-12-26-18-587_com.mxtech.videoplayer.ad.jpg
^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

Screenshot_2024-04-10-15-51-02-479_com.mxtech.videoplayer.ad.jpg
:)):)):))=))

Screenshot_2024-04-10-19-21-49-393_com.mxtech.videoplayer.ad.jpg
جوی بوی در حال طناب زدن <):)

و اینکه gear5 لوفی دقیقا همون چیزیه که باید باشه یه آپگرید پرفکت واسه لوفی که کاملا با شخصیتش همخونی داره.
ولی خب طبق معمول تو فندوم وان پیس هم یه عده هستن که همیشه در حال نق زدن هستن و از همه چی ایراد می‌گیرن، این دوستان انتظار داشتن لوفی که از اول انیمه تا اون موقع همیشه در حال اون مدل کارها بوده یهو سر دنده پنج بیاد بشه مخلوط سوکونا، آکاینو و آیزن! :)

از @Akiba و @Z-fan هم ممنونم که جزء عوامل ترغیب کننده من واسه شروع کردن وان پیس و ادامه دادنش بودن.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
1712929672706.png

همین چند روز پیش کل مانگای Dungeon Meshi رو تموم کردم و این قدر فکرمو درگیر کرد و میخواستم در موردش بنویسم که از اون ور بوم افتادم (و در کنار خستگی های سربازی) کلا بیخیال نوشتن طومار براش شدم
شاید بعدا که انیمه تموم شد یه چیزی براش نوشتم
فعلا فقط میتونم بگم که حتما ببینیدش

ولی The First Slam Dunk?
نه این فرق می کنه
اینو میتونم در موردش کوتاه بنویسم :D

اسلم دانک بعد این همه سال هنوزم تو ده تا مانگای برتریه که من تو عمرم خوندم (لیست کامل این زیره :D)

1712929847554.png

ولی خب هیچی از انیمه اش ندیده بودم و وقتی شنیدم اقتباسی که شده ازش ناقصه و شامل بازی آخر مانگا نمیشه، با خودم گفتم ارزش نداره دیدنش و خود مانگا در کل تجربه به شدت بهتریه (با این که این روزها فکر نکنم اسکن درست و حسابی ازش تو اینترنت باشه، ولی بازم من به همه پیشنهادش می کنم، با اختلاف بهترین مانگای ورزشیه)

تا این که چند سال پیش یهو خبر اومد که قراره آخرین بازی و آرک نهایی Slam Dunk تو قالب یه فیلم سینمایی به اکران دربیاد
اونم تحت عنوان The First Slam Dunk. یه کار انیمه سه بعدی که تریلرهاش به شدت هیجان انگیز بود و نوید یه اقتباس تمیز از کارهای تاکهیتو اینوئه رو می داد
ما هم گفتیم ایول. غافل از این که یه سال و نیم باید صبر می کردیم تا کیفیت خوبش تو اینترنت پیدا شه :(

ولی خب زمان میگذره و بعد یه سال و نیم، تقریبا 10 روز پیش نسخه بلوری فیلم بیرون اومد و به دنبالش کیفیت خوب کار رو اینترنت

و ما هم تو مرخصی هامون بالاخره امروز دیدیمش :D :x

First-Slam-Dunk-hero-min.jpg

داستان فیلم ساده است
ما داریم آخرین بازی و آرک مانگای اسلم دانک و رقابت بین دبیرستان شوهوکو و شخصیت های اصلی رو با دبیرستان مدعی قهرمانی "سانوئه" رو مشاهده می کنیم
فیلم خیلی مصممه که این داستان کاملا مستقل از روایت مانگا و انیمه میتونه به عنوان داستان خودش عملکرد کاملی داشته باشه و به همین منظور شخصیت اصلی فیلم برخلاف مانگا و انیمه، ساکوراگی هانامیچی نیست و این بار تمرکز رو میاگی ـه.
این شاید تنها نقطه ضعف داستان باشه. میاگی کاراکتر خوبیه و فلش بک قوی ای هم داره که خیلی خوب با بازی گره میخوره. مشکل این جاست میاگی به خودی خود داستان کاملی تو مانگا داشت و میتونستن رو کاراکتری مثل روکاوا بیشتر تمرکز کنند.
با این که ساکوراگی این جا اون تمرکز شخصیت اصلی بودن رو نداره ولی تک تک سکانس های طلایی اش تو مانگا طی این آرک این جا به بهترین نحو ممکن اقتباس شده و از همین یه فیلم میشه خیلی راحت فهمید چرا این بشر این قدر شخصیت محشر و دوست داشتنیه.
پیسینگ فیلم هم یکی دیگه از مشکلاتشه که خیلی بالا و پایین داره به خاطر سوییچ کردن بین خود بازی و فلش بک میاگی که یخورده انرژی فیلم رو میگیره. شایدم مشکل از من باشه که پشت مانیتور لپ تاپ این فیلم رو دیدم و اگه مثلا سینما بودم این مشکل کمتر بود و اتفاقا این بالا و پایینه به بیننده حس بهتری القا می کنه. (بالاخره The First Slam Dunk الان پنجمین فیلم انیمه پرفروش تاریخه، خیلی گنده است این اسم اسلم دانک برای دنیای بسکتبال)

در کل اگه بخوایم به داستان نگاه کنیم، تفاوت با مانگا زیاده به خاطر یه سری تصمیمات مثل تغییر فوکوس از هانامیچی به میاگی و عوض کردن پیکر بندی پایان فیلم که اصلا مشابه مانگا نیست و میذاره اون تجربه برای کسایی که میخوان مانگا رو بخونن و داستان کامل براشون لو نره حفظ شه. این جا فقط داستان، داستان گذشته و آینده میاگی و بازی شوهوکو و سانوئه است که در نوع خودش برای یه فیلم مستقل دو ساعته کاملا جوابه.

ولی از داستان بگذریم که راستش خیلی مهم نیست
اومدید بسکتبال ببینید
و هولی شعط قراره بسکتبال ببینید :D

اکشن این انیمه گادلایکه. تصمیم به استفاده از سبک تلفیقی سه بعدی و دو بعدی این جا ناجور با سبک طراحی اینوئه تطابق داره و با این وجود فیلم به هیچ وجه تلاش نمی کنه استوری بردش تحت چنگال پنل های مانگا محدود باشه. برعکس! به خاطر سه بعدی بودن همه چیز خیلی سریعتر و دینامیک تره و یه جوریه که تجربه مانگا و انیمه خیلی دور از هم ولی به یه اندازه مفرحه

پنج دقیقه انتهایی خود بازی تو انیمه چنان کارگردانی و صداگذاری خفنی داره که هنوز تو ذهنمه و نفسم رو حبس کرده بودم که چی میشه با این که عملا مانگا رو خونده بودم و میدونستم چی میشه :D در این حد خوبه :D

در کل چه اسلم دانک خوندید و چه نخوندید این فیلم پیشنهاد میشه که فیلم ورزشی واقعا محشریه و لیاقت اسم Slam Dunk تاکهیتو اینوئه رو کامل داره

Irisviel Ackerman

کاربر سایت
Aug 26, 2011
3,339
نام
امیر
ادامه داستان بعد از قسمت ۱۱۰۰ رو از کدوم چپتر باید بخونم؟
تو پست قبلی شخصیت های محبوبم رو یادم رفت بگم، سخته انتخاب ولی اگه مجبور به انتخاب باشم شخصیت های مورد علاقه ام این ها هستن:
لوفی
زورو
چوپر
با حضور افتخاری یوهوهوهو.

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,390
نام
محمد
بالاخره منم به پخش هفتگی وان پیس رسیدم و احساس خلا می‌کنم، قسمت جدید هم که ۸ روز دیگه میاد. :(
باید برم تو خط خواندن مانگا و در کنارش انیمه های سینماییش رو هم ببینم، بجز موارد زیر بازم چیزی هست که باید دید یا همین ها اصل کاری هستن؟
Clockwork Island Adventure
Chopper's Kingdom on the Island of Strange Animals
Dead End Adventure
Baron Omatsuri and the Secret Island
The Cursed Holy Sword
Giant Mecha Soldier of Karakuri Castle

One Piece Film: Strong World
Straw Hat Chase
One Piece Film: Z
One Piece Film: Gold
One Piece: Stampede
One Piece Film: Red

اول که شروع کردم میگفتم کو تا برسم به پخش هفتگی و طولانیه ولی الان انگار مثل یه چشم بهم زدن گذشته و چه تجربه بی نظیری بود این شاهکار.

View attachment 334261
^:)^ ^:)^ ^:)^ ^:)^

View attachment 334262
:)):)):))=))

View attachment 334265
جوی بوی در حال طناب زدن <):)

و اینکه gear5 لوفی دقیقا همون چیزیه که باید باشه یه آپگرید پرفکت واسه لوفی که کاملا با شخصیتش همخونی داره.
ولی خب طبق معمول تو فندوم وان پیس هم یه عده هستن که همیشه در حال نق زدن هستن و از همه چی ایراد می‌گیرن، این دوستان انتظار داشتن لوفی که از اول انیمه تا اون موقع همیشه در حال اون مدل کارها بوده یهو سر دنده پنج بیاد بشه مخلوط سوکونا، آکاینو و آیزن! :)

از @Akiba و @Z-fan هم ممنونم که جزء عوامل ترغیب کننده من واسه شروع کردن وان پیس و ادامه دادنش بودن.
کلا هر فندوم بزرگ و معروف بشه این جریانات رو داره، من خودم اصلا هیچ کدوم از دیسکورس های این تاکسیک فن ها رو دنبال نمیکنم و با خیال راحت از اثر لذت میبرم.
ادامه داستان بعد از قسمت ۱۱۰۰ رو از کدوم چپتر باید بخونم؟
تو پست قبلی شخصیت های محبوبم رو یادم رفت بگم، سخته انتخاب ولی اگه مجبور به انتخاب باشم شخصیت های مورد علاقه ام این ها هستن:
لوفی
زورو
چوپر
با حضور افتخاری یوهوهوهو.
بنظرم انیمه زیادی خوب شده، حیف بپری و مانگا بخونی.:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر