Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Mahdi_MM

کاربر سایت
Jul 16, 2013
377
درک نمیکنم چطور بعضی از دوستان میتونن اوپنینگ و اندیگه انیمه ها رو ببینن!!!!?????
همش اسپویلره حاجی, همش
نمیدونم چه مرگشونه که تمام اتفاقای فصل رو توی این دو بخش نشون میدن
یکی دوتا انیمه که الان اسمشون یادم نیست همینجوری یه سری از اتفاقای توی فصل رو تو همین دو بخش دیدم دیگه هیچ وقت نمیبینم اپنینگ و اندینگ رو 😕😐
حرفتو قبول دارم اصلا یه سری انیمه ها نصف شخصیت های داستانو توی opening لو میده :D
من میذارم اپیزود های آخر هر فصل با دقت می بینمش بهتره
برای منم سواله چرا انقدر اسپویلر داره
واقعا دوستان دارن مرز های جدیدی از اسپویل رو کشف میکنن. دوست من، رفیق گرامی، عزیز من واله... بااله... هر چیزی اسمش اسپویل داستانی نیست.
بالای ده بار سر این موضوع تو همین تاپیک بحث کردیم
ما تو داستان نویسی پیرنگ داستانی داریم، پلات تویست (PLOT TWIST) و بن مایه داریم. اصلا یکی از عناصر داستانی و تکنیک های روایی خودش پیش‌آگاهی یا FORESHADOWING هستش حالا بحث کلیف هنگر و تعلیق و فلش بک بماند.
میفرمایند 90 درصد انیمه ها اوپنینگ به همین شکل دارن، حکم صادر شد که بله! همه اسپویل داستانی دارن/.
دست بردارید از این وسواس شدید بر روی صرفاً کلمه اسپویل داستانی.

i am dead

کاربر سایت
Feb 11, 2011
602
نام
سینا
واقعا دوستان دارن مرز های جدیدی از اسپویل رو کشف میکنن. دوست من، رفیق گرامی، عزیز من واله... بااله... هر چیزی اسمش اسپویل داستانی نیست.
ما تو داستان نویسی پیرنگ داستانی داریم، پلات تویست (PLOT TWIST) و بن مایه داریم. اصلا یکی از عناصر داستانی و تکنیک های روایی خودش پیش‌آگاهی یا FORESHADOWING هستش حالا بحث کلیف هنگر و تعلیق و فلش بک بماند.
میفرمایند 90 درصد انیمه ها اوپنینگ به همین شکل دارن، حکم صادر شد که بله! همه اسپویل داستانی دارن/.
والله برای مایی که هیچ کدوم از تریلرها رو به جز همون تریلر معرفی نمیبینیم نشون دادن کارکترهایی که وسط انیمه معرفی میشن و یه سری از بخشهای داستانی اسپویلره
حالا اینکه شما انتظار دیدن پیچشهای داستانی رو توی تریلر داری تا براتون اسپویلر باشه یه بحث جداس

Mahdi_MM

کاربر سایت
Jul 16, 2013
377
والله برای مایی که هیچ کدوم از تریلرها رو به جز همون تریلر معرفی نمیبینیم نشون دادن کارکترهایی که وسط انیمه معرفی میشن و یه سری از بخشهای داستانی اسپویلره
حالا اینکه شما انتظار دیدن پیچشهای داستانی رو توی تریلر داری تا براتون اسپویلر باشه یه بحث جداس
نکته همین جاست دوست عزیز من، "مایی" وجود نداره و این طرز تفکر داره تبدیل میشه یا حتی تبدیل شده به فن بوی تاکسیک
چرا؟ چونکه بدون دونستن دلیل یا حتی با دونستن دلیل و صرفاً بخاطر نپذیرفتنش حمله میکنه به اثر. بدون اینکه بدونه دلیل این پیچش داستانی چی بود، بدون اینکه بدونه چه پلات و پیرنگی برای داستان برنامه ریزی شده.
اشتباه حرف منو برداشت نکنید، نمیگم حق انتقاد ندارید، چراکه یه اثر ضعیف باید انتقاد بشه ولی تعصب کورکورانه و فن بویئیسم تاکسیک خیر؛ اصلا جایی نداره.
این طرز تفکر رو جای جای اینترنت پیرامون آثار متفاوت میبینم، طرفدار های تعصبی last of us بدون اینکه بدونن دیلمای داستان چی بود، طرفدار های شرکت و برند ها و....
حالا اگه دوست داشتید بیشتر توضیح میدم ولی چون فکر میکنم جو نوشتن توی تاپیک یه طوریه که خدای نکرده به شکل توهین برداشت میشه نه صرفا بحث دوستانه، اجازه میگیرم اول

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
اینکه ژاپنی جماعت از اسپویل حالیش نمیشه که فکر میکنم برای عالم . آدم واضح باشه. حالا دیگه اوپنینگ رو مجبوریم ولی واقعا درسته که توی اوپنینگ ها اسپویل زیاد میزارند.
دیگه نمیدونم بحثتون سر چیه!:D

cloud _ strife

کاربر سایت
Aug 8, 2009
460
نام
کاوه
سلام :D
سه چهار تا مانگای خوب خونده بودم توی دو سه ماه اخیر، ولی حوصله‌ام نمی‌کشید که بیام و معرفیشون کنم. البته همچنان هم تنبلی اجازه نمی‌ده که در موردشون زیاد تایپ کنم :D برای همین هم مختصر و مفید در مورد چندتاشون یه توضیحی می‌دم. امیدوارم ترغیب به خوندنشون بشید<:-P

Solte.jpg

اولین مانگایی که می‌خواستم معرفی کنم، World End Solte هست، مانگای جدید میزوکامی ساتوشی بزرگوار. ساتوشی خالق یه سری از بهترین مانگاهایی هست که من خوندم: Spirit Circle، Sengoku Youko و Lucifer and Biscuit Hammer. ساتوشی استاد world building هست. همیشه داستان‌هاش با یه کانسپت ساده شروع می‌شه و بعد به مرور زمان، ابعاد مختلفی از دنیا رو به مخاطب معرفی می‌کنه و انتهای داستان، مخاطب با یه دنیای پیچیده رو به رو هست که جزئیاتش رو به لطف روایت خوب مانگاکا، خیلی خوب درک کرده. از نظر شخصیت پردازی هم ساتوشی روند مشابهی رو طی می‌کنه و به مرور زمان، مخاطب رو با شخصیت‌ها و ابعاد مختلف زندگیشون آشنا می‌کنه. خیلی بعیده که ساتوشی کاراکتری رو توی روند داستان معرفی کنه و توی انتهای داستان، مخاطب این کاراکتر رو دوست نداشته باشه.

هم از نظر شخصیت پردازی و هم از نظر دنیای داستان، تا به این جای داستان، World End Solte جاه‌طلبانه‌ترین کار مانگاکا بوده. پلات داستان خیلی ساده است، داستانِ دختری هست که قصد داره به انتهای دنیا سفر کنه. توی این سفر، با شخصیت‌های مختلف و البته جالبی رو به رو می‌شه: فرشته‌ای که از آینده اومده، پسری که آرزو داره خودش رو بکشه و عموش که تبدیل به موش کور شده:D داستان پر از twist های جالب و غیر قابل انتظاره وخیلی زود وارد مسیری می‌شه که اصلا انتظارش رو ندارید.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

Golden.jpg
مانگای دومی که می‌خواستم معرفی کنم، The Last Golden Child است. داستان توی دنیایی اتفاق می‌‌افته که توش Odin موفق شده Giant ها رو شکست بده، اما در نتیجه این پیروزی، خدایان جاودانگیشون رو از دست دادن. بعد از چند سال، دوباره Giant ها ظاهر می‌شن، اما این بار با ظاهری متفاوت از قبل. Giant ها به موجودات خونخاری تبدیل شدن که هدفشون فقط نابودیه. داستان در مورد دحتری به نام Loxy ـه که طی وفایعی مجبور به شروع یه سفر ادیسه‌وار برای نجات خواهرش می‌شه و توی این مسیر باید با Odin و giant ها رو به رو بشه. اگر طرفدار سبک شونن هستین، خوندن این منهوا رو شدیدا پیشنهاد می‌کنم. مانگا آرت خوبی داره، البته در حد و اندازه‌های Solo leveling یا Aire از نظر آرت نیست، ولی آرت دل نشینی داره. شخصیت اول داستان، Loxy، دختر دوست داشتنی هست و خیلی زود عاشقش می‌شید.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

shark.jpg

مانگای سومی رو که می خوام معرفی کنم، Killer Shark in Another World هست. احتمالا همه‌تون حداقل یکبار تجربه دیدین فیلمی در مورد کوسه‌های قاتل رو دارید. اولین و معروف‌ترین مثالش هم فیلم Jaws هست که اسپیلبرگ ساخته. داستان این مانگا، داستان همین کوسه قاتله که به یه دنیای دیگه احضار شده:D توی این دنیای فانتزی، Demon Lord مادر مرده تصمیم به حمله به دنیای انسان‌ها می‌گیره. یه دختر روستایی هم توی این گیر و دار وارد یه مدرسه جادوگری می‌شه تا یاد بگیره چطوری می‌تونه یه همراه رو احضار کنه تا بتونه با شیاطین بجنگه:D فردی که این دختر به این دنیا احضار می‌کنه، همین کوسه قاتل هست! از این جا به بعد، داستان مسیری رو می‌ره که اصلا انتظارش رو ندارید. چیزی که مانگا رو برای من جذاب کرده، حماقت بی‌انتهای موجود توی مانگاست، اینکه اصلا خودش رو جدی نمی‌گیره؛ مثلا Fairy های توی داستان اهل دود و دم‌اند:D داستان پر از اشاره به فیلم‌های مختلفه، از فیلم‌های کوسه قاتل بگیر تا فیلم مومیایی.

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
راستش من زیاد سورپرایز نشدم و حدس میزدم دقیقا به همینجا برسه
اینا از همون اواخر فصل سه هینت دادن و وقتی داستان رو بردن سمت تایم لاین و آینده یـ جورایی فهمیدم قضیه از چه قرار ـه . الان سوالی که برا من پیش اومده اینه که اتک تایتان واقعا میتونه آینده رو ببینه یا گریشا فک میکرده داره آینده رو میبینه چون ارن تمام این مدت داشته کنترلش میکرده ؟ چون اگه اینجوری باشه قاعدتا باید ارن آینده خودش رو هم ببینه که بعید میدونم اینجوری باشه

Nameless King

4:20
کاربر سایت
May 5, 2014
660
نام
امیرحسین
اینا از همون اواخر فصل سه هینت دادن و وقتی داستان رو بردن سمت تایم لاین و آینده یـ جورایی فهمیدم قضیه از چه قرار ـه . الان سوالی که برا من پیش اومده اینه که اتک تایتان واقعا میتونه آینده رو ببینه یا گریشا فک میکرده داره آینده رو میبینه چون ارن تمام این مدت داشته کنترلش میکرده ؟ چون اگه اینجوری باشه قاعدتا باید ارن آینده خودش رو هم ببینه که بعید میدونم اینجوری باشه
ارن اون موقع که تو فصل سوم دست هیستوریا رو بوسید و در واقع با Royal Blood ارتباط داشت تمام آینده رو دید
ولی فقط بخشی از آینده رو نشون گریشا میده
بخاطر همین مثلا گریشا نمیدونه که قراره Carla بمیره و به ارن میگه نشونم بده
شاید اگه میدونست متفاوت عمل میکرد
ولی ارن همه این کارا رو میکنه تا به اون آینده‌ای که باید و دیده، برسه

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,260
نام
محمد
دقیقا. منم مثل تو هستم! اتفاقا چند روز پیش ملت کف و خون قاطی میکردند با خودم میگفتم شاید من اشتباه دیدم چون خیلی برام شوکه آور نبود.:D
توییسته جالب بود ولی اینقدر بنظرم خفن نبود‌، حالا قسمت آینده ببینیم چه میشه.
ماجرای زیرزمین هنوزم خیلی خفن تر از این جریانه!

البته فکر میکنم از تو خییییییییییییلی کمتر اسپویل شدم، شاید بخاطر همینه ادامه اش برای من جذابیت بیشتری داره.:D

آخرین ویرایش:

i am dead

کاربر سایت
Feb 11, 2011
602
نام
سینا
نکته همین جاست دوست عزیز من، "مایی" وجود نداره و این طرز تفکر داره تبدیل میشه یا حتی تبدیل شده به فن بوی تاکسیک
چرا؟ چونکه بدون دونستن دلیل یا حتی با دونستن دلیل و صرفاً بخاطر نپذیرفتنش حمله میکنه به اثر. بدون اینکه بدونه دلیل این پیچش داستانی چی بود، بدون اینکه بدونه چه پلات و پیرنگی برای داستان برنامه ریزی شده.
اشتباه حرف منو برداشت نکنید، نمیگم حق انتقاد ندارید، چراکه یه اثر ضعیف باید انتقاد بشه ولی تعصب کورکورانه و فن بویئیسم تاکسیک خیر؛ اصلا جایی نداره.
این طرز تفکر رو جای جای اینترنت پیرامون آثار متفاوت میبینم، طرفدار های تعصبی last of us بدون اینکه بدونن دیلمای داستان چی بود، طرفدار های شرکت و برند ها و....
حالا اگه دوست داشتید بیشتر توضیح میدم ولی چون فکر میکنم جو نوشتن توی تاپیک یه طوریه که خدای نکرده به شکل توهین برداشت میشه نه صرفا بحث دوستانه، اجازه میگیرم اول
عزیز فن بوی سمی و تعصب کجا بود??!!!
تمام انتقاد ما اسپویلر شدن انیمه ها توی اوپنینگ و اندینگ بود,ما که نمیگیم انیمه ای که این کارو میکنه با پسماند انسانی یکیه
شما یه نگاه به تریلر فیلمها بتدازی متوجه میشی منظور من رو
ما انتقادی به خود انیمه و کیفیتش نداریم
فقط ترجیح میدیم که اسپویلر نشیم, همین

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,075
نام
محمد علی
سلام :D
سه چهار تا مانگای خوب خونده بودم توی دو سه ماه اخیر، ولی حوصله‌ام نمی‌کشید که بیام و معرفیشون کنم. البته همچنان هم تنبلی اجازه نمی‌ده که در موردشون زیاد تایپ کنم :D برای همین هم مختصر و مفید در مورد چندتاشون یه توضیحی می‌دم. امیدوارم ترغیب به خوندنشون بشید<:-P

اولین مانگایی که می‌خواستم معرفی کنم، World End Solte هست، مانگای جدید میزوکامی ساتوشی بزرگوار. ساتوشی خالق یه سری از بهترین مانگاهایی هست که من خوندم: Spirit Circle، Sengoku Youko و Lucifer and Biscuit Hammer. ساتوشی استاد world building هست. همیشه داستان‌هاش با یه کانسپت ساده شروع می‌شه و بعد به مرور زمان، ابعاد مختلفی از دنیا رو به مخاطب معرفی می‌کنه و انتهای داستان، مخاطب با یه دنیای پیچیده رو به رو هست که جزئیاتش رو به لطف روایت خوب مانگاکا، خیلی خوب درک کرده. از نظر شخصیت پردازی هم ساتوشی روند مشابهی رو طی می‌کنه و به مرور زمان، مخاطب رو با شخصیت‌ها و ابعاد مختلف زندگیشون آشنا می‌کنه. خیلی بعیده که ساتوشی کاراکتری رو توی روند داستان معرفی کنه و توی انتهای داستان، مخاطب این کاراکتر رو دوست نداشته باشه.
دو تاشون رفت توی لیست.
اتفاقا همین چند روز قبل تایید شد که Lucifer and Biscuit Hammer قراره امسال (۲۰۲۲) اقتباس انیمه داشته باشه که برای یه مانگای باستانی خیلی شوکه کننده بود.
از ساتوشی فقط با همون مانگا آشنا بودم که چیز نسبتاً جالبی هست. برای اون دورانی که شونن‌ها چندان تریپ دارک برنمی‌داشتن، یه مقدار حالت دارک داره. البته نه مدل برسرک.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,229
نام
امیر حسین
بی راه نمیگن :D مخصوصا تو کارهای اکشن:-"
کل شخصیت های آرک نشون داده میشن، vsها رو نشون میدن ، گاهی اوقات تکنیک های جدید هم حتی نشون میدن:D
پلات توئیست و اینا که قرار نیست دیگه اونجا ببینیم:-" گرچه باور کن اگر زمان اجازه میداد، همونم میریختن وسط:D

فورشدویینگ هم اگر نیاز بود/هست ، که تو بطن داستان وجود داره! مسلما اپنینگ چنین چیزی رو نداره:-"
اندینگ ها معمولا زرق و برق کمتری دارن ، و اسپویلشون کمتره:-"

---

حالا معمولا بعضی کارها مثلا قسمت اول اپنینگ نمیزارن ، یا قسمت اول، اپنینگ رو جای اندینگ میزارن(یک مثالش F/Z که آشنایی داریم)، که میاد اول کاراکترها رو توی قسمت معرفی میکنه، بعد نشونشون میده:-"

ولی خوب هر کسی دوست داره به یک میزان سورپرایز داشته باشه موقع دیدن

یکی اصلا براش مهم نیست و خود اسپویلی کامل میکنه(مثل اینایی که اسپویل مانگاها رو میخونند تا حالا دو روز بعد خود مانگا به دستشون برسه:| )

یکی مثلا با این موارد که چه کاراکترهای جدیدی خواهد دید مشکلی نداره(مثلا شینگکی میاد تایتان های جدید رو اسپویل میکنه، براش مهم نیست! و به نظرش اسپویل حساب نمیشه)

یکی هم دوست داره هیچی ندونه! ولی مانگا هم نمیخونه، ترجیح میده مثل مانگا خون ها که هر چپتر کاملا محتوا براشون جدیده ، انیمه هم همین شکل باشه براشون :D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
دو تاشون رفت توی لیست.
اتفاقا همین چند روز قبل تایید شد که Lucifer and Biscuit Hammer قراره امسال (۲۰۲۲) اقتباس انیمه داشته باشه که برای یه مانگای باستانی خیلی شوکه کننده بود.
از ساتوشی فقط با همون مانگا آشنا بودم که چیز نسبتاً جالبی هست. برای اون دورانی که شونن‌ها چندان تریپ دارک برنمی‌داشتن، یه مقدار حالت دارک داره. البته نه مدل برسرک.

چطو به من میرسه هر چی معرفی می کنم فقط فوش شو میخورم :D
یکی از من دلجویی کنه :( :(

( آخ دلم برای ری اکشن ها تنگ شده. ای گند بزنن تو اون نبرد تصاحبات کنسولی و مرج شدن شرکت هاتونُ من الان چجوری به پست استکبار با غم و اندوه پاسخ بدم :( )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر