Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
چپتر آخر برسرک اومد! این اثر خواه و ناخواه تمام شد!:(=((=((=((=((
عاقا این چی بود دیگه :|
فکر کنم تعریف جدیدی برای کلمه cliffhanger درست کرد :|
خیلی بد جایی تموم شد... حیف واقعا، با اینکه به داستان و افت برسرک خرده میگرفتم ولی بازم دوست داشتم پایانش و سرنوشت شخصیت هاش رو ببینم. جدا از داستان اصلی، کلی ابهامات و سوال های دیگه در مورد این دنیا بیجواب میمونن :( حیف واقعا...

(به شخصه برای خود من، god hand و پیش زمینشون خیلی جالب بود)

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,385
نام
محمد
عاقا این چی بود دیگه :|
فکر کنم تعریف جدیدی برای کلمه cliffhanger درست کرد :|
خیلی بد جایی تموم شد... حیف واقعا، با اینکه به داستان و افت برسرک خرده میگرفتم ولی بازم دوست داشتم پایانش و سرنوشت شخصیت هاش رو ببینم. جدا از داستان اصلی، کلی ابهامات و سوال های دیگه در مورد این دنیا بیجواب میمونن :( حیف واقعا...

(به شخصه برای خود من، god hand و پیش زمینشون خیلی جالب بود)
این انگار یکی از تصاویر اولیه چپتر 365 بوده که میورا کشیده.

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
1631311815333.png

چند روز پیش همینجوری توی letterboxd داشتم میگشتم و رسیدم به لیست عناوینی که بالاترین امتیازها رو دارن، و دیدم بعله نسبتا انیمه زیاد هست توی لیست و این انیمه NANA هم اگه اشتباه نکنم عنوان پنجم یا ششم بود، برام جالب شد ببینم در مورد چیه، رفتم خلاصه داستانش رو خوندم و یادم افتاد این همون انیمه ای هست که یکی از دوستای نزدیکم خیلی وقت پیش دهنم رو سرویس کرده بود باهاش :-" و مدام میگفت باید ببینمش ولی خوب کلا از یادم رفته بود. حتی اگه اشتباه نکنم توی همین تاپیک خیلی خیلی سال پیش این انیمه بهم پیشنهاد شده بود :-"

انیمه در مورد 2 تا دختر 20 ساله هست که هردو اسمشون Nana هست و به دلایلی هر دوتاشون همزمان به توکیو نقل مکان میکنن و توی راه با هم اشنا میشن. این 2 نفر از نظر ظاهری و شخصیتی کلا خیلی با هم متفاوتن و تنها وجه مشترکشون رو شاید بشه مشکلات گذشتشون دونست....

فعلا خودم حدود 10 قسمتش رو دیدم و تا اینجا واقعا عالی بوده. اول اینکه انیمه اتمسفر و حال و هوای غمگین و واقع گرایانه ای داره و همین جذابش میکنه، ولی یه نکته ی مهمتر بود که برای همون لازم دیدم بیام در موردش پست بدم،
به طرز عجیبی انیمه منو یاد دورانی میندازه که تازه شروع کرده بودم انیمه ببینم، اون حس و حال وقتی که برای اولین بار چند تا از کارهای تاپ انیمه رو ادم میبینه...
واقعا عالی بوده تا اینجا و یادم نیست اخرین بار کی یه انیمه انقدر منو جذب خودش کرده باشه.

اگه تا حالا ندیدینش، به شدت پیشنهاد میشه.

+

عاقا ما هر چقدر توی تورنت و .. .دنبال کیفیت خوب و Hd این انیمه گشتیم پیدا نشد، بهترین کیفیتی که تونستم پیدا کنم dvdrip 480p بود :-"
لعنتی حتی رزولوشنش هم منو یاد روز های دانلود انیمه با اینترنت ذغالی میندازه، اون موقع بخاطر سرعت داغون، محدودیت حجمی و ... همش دنبال انیمه و اپیزود های کم حجم بودم :-"

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,101
نام
محمد علی
View attachment 224143

چند روز پیش همینجوری توی letterboxd داشتم میگشتم و رسیدم به لیست عناوینی که بالاترین امتیازها رو دارن، و دیدم بعله نسبتا انیمه زیاد هست توی لیست و این انیمه NANA هم اگه اشتباه نکنم عنوان پنجم یا ششم بود، برام جالب شد ببینم در مورد چیه، رفتم خلاصه داستانش رو خوندم و یادم افتاد این همون انیمه ای هست که یکی از دوستای نزدیکم خیلی وقت پیش دهنم رو سرویس کرده بود باهاش :-" و مدام میگفت باید ببینمش ولی خوب کلا از یادم رفته بود. حتی اگه اشتباه نکنم توی همین تاپیک خیلی خیلی سال پیش این انیمه بهم پیشنهاد شده بود :-"

انیمه در مورد 2 تا دختر 20 ساله هست که هردو اسمشون Nana هست و به دلایلی هر دوتاشون همزمان به توکیو نقل مکان میکنن و توی راه با هم اشنا میشن. این 2 نفر از نظر ظاهری و شخصیتی کلا خیلی با هم متفاوتن و تنها وجه مشترکشون رو شاید بشه مشکلات گذشتشون دونست....

فعلا خودم حدود 10 قسمتش رو دیدم و تا اینجا واقعا عالی بوده. اول اینکه انیمه اتمسفر و حال و هوای غمگین و واقع گرایانه ای داره و همین جذابش میکنه، ولی یه نکته ی مهمتر بود که برای همون لازم دیدم بیام در موردش پست بدم،
به طرز عجیبی انیمه منو یاد دورانی میندازه که تازه شروع کرده بودم انیمه ببینم، اون حس و حال وقتی که برای اولین بار چند تا از کارهای تاپ انیمه رو ادم میبینه...
واقعا عالی بوده تا اینجا و یادم نیست اخرین بار کی یه انیمه انقدر منو جذب خودش کرده باشه.

اگه تا حالا ندیدینش، به شدت پیشنهاد میشه.

+

عاقا ما هر چقدر توی تورنت و .. .دنبال کیفیت خوب و Hd این انیمه گشتیم پیدا نشد، بهترین کیفیتی که تونستم پیدا کنم dvdrip 480p بود :-"
لعنتی حتی رزولوشنش هم منو یاد روز های دانلود انیمه با اینترنت ذغالی میندازه، اون موقع بخاطر سرعت داغون، محدودیت حجمی و ... همش دنبال انیمه و اپیزود های کم حجم بودم :-"
تبریک می‌گم به سرطان نانا آلوده شدی:-<
انیمه چون روی DVD منتشر شده نسخه HD نداره. تهش همین ۴۸۰p ـه. اگر هم چیزی پیدا کنی آپ اسکیل نرم‌افزاریه. خودم قدیما یه اسکریپت Avisynth برای آپ اسکیل سری اول ناروتو نوشته بودم که نتیجه خوبی هم داشت (حداقل قابل قبول بود) و کار راحتی هم هست. الآن هم راهکارهای زیادی برای این کار هست. مثلا MadVR به نظرم خروجی آپ اسکیل خوبی میده.
روش‌های پیشرفته‌تر هم هست.

داستان نانا هم نصفه مونده. در واقع ۱۲ ساله که مانگاکا رفته استراحت و عشق و حال و عملاً باید همین وضعیت رو پایان کارش بدونیم.

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,260
نام
امیر حسین
View attachment 224262

فصل سوم Maerimashita Iruma-kun و فصل دوم Shadows House تایید شد

گویا چرخ فلک این بار به نفع من چرخیده :> :D
این عکس و طراحی و رنگ بندی ها چرا...شبیه این انیمه های +3 سال هست:-" ؟
یه جوریه :D

View attachment 224301

فصل جدید از فیری تیل تایید شد :D
مگه تا آخر مانگا رو پوشش ندادن؟ از کجا اومده دیگه:-"
+ Eden Zero مگه فصل جدید فیری تیل نیست که کاراکترهاش موهاشون رو رنگ زدن؟ :p

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,101
نام
محمد علی
این عکس و طراحی و رنگ بندی ها چرا...شبیه این انیمه های +3 سال هست:-" ؟
یه جوریه :D

مگه تا آخر مانگا رو پوشش ندادن؟ از کجا اومده دیگه:-"
+ Eden Zero مگه فصل جدید فیری تیل نیست که کاراکترهاش موهاشون رو رنگ زدن؟ :p
دارن در باغ سبز نشون میدن. مانگاش خیلی خیلی وقت‌ها لب مرزی +13 باقی می‌مونه و میره برای رده‌های سنی بالاتر:-"
----
مانگای ادامه فری تیله. نویسنده‌اش خود استاد ماشیماست اما طراحش یکی دیگه است. البته در طراحیش به اصالت کار وفادار بوده و حجم‌ها رو به خوبی حفظ کرده. زوایا هم که دقیقاً زوایای مورد نظر استاده و معمولا داستان رو از روی زمین با زاویه ۲۳ درجه به سمت بالا شاهد هستیم که با توجه به نیمه لخت بودن کاراکترها نتایج جالب توجهی داره که البته برای همه آشناست. چون فری تیل هم همین بود.
در مورد داستان هم همون فری تیله. اونایی که خوششون میاد، از اینم خوششون اومده و بقیه هم همون حال سابق رو دارن. انگار یه آرک جدید از همون داستان اصلیه.

ترول جالب توجهی در مورد Edens داشتی که جای تبریک داره.:> آورین:>
----
امروز توی کامنت‌های یه منهوایی یه عکس دیدم از یه مانگایی که نمی‌دونستم چیه. توش یه کاراکتر با رنگ پوست تیره بود که زیرش زده بود Alibaba - President of Persia
کنجکاو شدم که چه مانگاییه. @zack fair اسمش رو درآورد. متاسفانه یه چیزی بود صد رحمت به هن/تای!

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
Parrot Analytics: Global Anime Consumption Has Nearly Doubled Since 2017

یادش بخیر اون موقع ها که همش ناله میکردن انیمه ها افتضاح شدن ، هر فصل دارن بدتر میشن ، یه چند تا استاد تو aw هم معتقد بودن این موج انیمه بینی که با بیگ ۳ راه افتاد به زودی میخوابه و صنعت انیمه دوباره محدود به همون ژاپن میشه

اما اتفاقی که افتاد:

براساس تحلیل Parrot ميزان مصرف جهانی انیمه نسبت به سال ۲۰۱۷ دو برابر شده است و میزان تولید فعلی انیمه پاسخگوی تقاضاها نیست. بزرگترین مانع در تولید بیشتر انیمه کمبود نیروی انسانی است.

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
1631311815333.png

همین چند روز پیش (صفحه قبل :-" ) بود که اومدم در مورد انیمه نانا پست دادم و امشب انیمه رو تموم کردم.

بعد از اینکه ادم یه تعدادی انیمه، سریال، فیلم و ... رو میبینه کم و بیش با کلیشه های داستانی اشنا میشه و به نظرم همین مورد باعث میشه هرچی سنمون بالاتر میره و یا تجربمون بیشتر میشه، کمتر از خیلی از داستان ها و انیمه ها لذت ببریم. (در مورد کتاب و مانگا هم همین مورد پیش میاد به نظرم)

نانا انیمه یا داستان بی نقصی نیست، خیلی هم خاص نیست که بگیم شبیهش رو ندیده باشیم ولی با این حال دیدنش به طرز عجیبی لذت بخش بود و همزمان هم حس تازگی و هم نوستالژیک داشت.
برای من جدا از شخصیت های اصلی داستان، شخصیت های فرعی هم به شدت خوب نوشته شده بودن و تک تکشون رو دوست داشتم، یه موردی که خیلی برام جالب بود و کمتر شبیهش رو میبینیم این بود که شخصیت های داستان صرفا سیاه یا سفید نیستن، معمولا شخصیت های داستان ها یا خوب خوبن و یا بد بد، ولی نانا اینطور نیست و همین تا حدودی حس تازگی به داستانش میده و باعث میشه بیننده با شخصیت های داستان همذات پنداری کنه.

اگه انیمه رو زودتر و چندین سال پیش میدیدم، مطمئنم حتی بیشتر ازش لذت میبردم و سریع میرفت بالای لیست بهترین انیمه هایی که دیدم ولی دیدنش الان هم واقعا عالی بود و خوشحالم که بالاخره انیمه رو دیدم.
احتمالا امشب برم سراغ مانگای این اثر ولی واقعا حیف که داستان نمیه تمام مونده و معلوم نیست که پایان داستان رو ببینیم یا نه.

9/10

پ.ن: این چند روز من مثلا باید به کار ها و تکالیف دانشگاه میرسیدم :-w و الان قشنگ در حد 2-3 روز عقب افتادم ولی ارزشش رو داشت :-"

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,385
نام
محمد
من هنوز فصل اول انیمه Tokyo Revengers رو تا آخر ندیدم. ولی شنیدم انگار بهترین نقطه مانگا تمام شده! به به:D
...
حرف از مانگای Tokyo Revengers شد...امیدوارم انیمه اورجینال اندینگ آرک یکی مونده به آخر داستان تموم بشه.
خیلی آرک آخر زبالست.:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر