Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,437
نام
مسلم
این فصل که حتی نتونستم انیمه های فصلی رو شروع کنم چه برسه به آنگوئینگ دیدن. دوستانی که دنبال میکنن یه لطفی بکنن و بگن که کدوما ارزش دیدن داره تا جمع کنم و آخر فصل ببینم:D

• Like
Reactions: m.a.t and zack fair

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
images (1).jpeg

باد برمیخیزد میتونه برای مخاطب ها یه نمونه آموزنده و جالب باشه که چطور فیلمی که همه چیز داره، با یک پروتاگونیست ضعیف تمام رشته هاش پنبه میشه. این فیلم واقعا طراحی و رنگبندی زیبایی داره؛ چندین سکانس احساسی خیلی جذاب در طول فیلم هست؛ یه داستان رمانتیک جالب اواخر فیلم میبینیم و موضوعش هم که ذاتا جذابه، نیرو هوایی ژاپن در جنگ جهانی، با وجود تمام اینها جای تعجب داره که فیلم عالی در نیومده؛
و این قضیه برمیگرده به نقش اصلی فیلم ،جیرو، مهندس و طراح هواپیمایی که از نوجوونی تا بزرگسالیش رو در طول فیلم میبینیم. این پسر اوایل فیلم یه شخصیت عالی و بلندپرواز داره؛ اواسط فیلم یه شخصیت پرفکت و کارآمد داره و آخر فیلم همچنان همون آدم عالی هست بدون کوچکترین نقص و چالش واقعی؛
شاید در زندگی واقعی همچین آدمهایی کمیاب، ولی پیدا بشن اما چیزی که میشه با اطمینان گفت برای یک فیلم همچین کاراکتری مشکل ساز میشه.
ناگفته نماند حتی صداپیشه جیرو در ورژن ژاپنی دارای صدای خیلی خنثی است که اصلا بالا و پایین نداره!!
این موضوع با وجود تمام ویژگی های مثبت جذابیت فیلم رو خیلی پایین میاورد.

۷.۵/۱۰

آخرین ویرایش:

soltanmasoud

کاربر سایت
Aug 23, 2010
1,770
نام
Masoud
باد برمیخیزد میتونه برای مخاطب ها یه نمونه آموزنده و جالب باشه که چطور فیلمی که همه چیز داره، با یک پروتاگونیست ضعیف تمام رشته هاش پنبه میشه. این فیلم واقعا طراحی و رنگبندی زیبایی داره؛ چندین سکانس احساسی خیلی جذاب در طول فیلم هست؛ یه داستان رمانتیک جالب اواخر فیلم میبینیم و موضوعش هم که ذاتا جذابه، نیرو هوایی ژاپن در جنگ جهانی، با وجود تمام اینها جای تعجب داره که فیلم عالی در نیومده؛
و این قضیه برمیگرده به نقش اصلی فیلم ،جیرو، مهندس و طراح هواپیمایی که از نوجوونی تا بزرگسالیش رو در طول فیلم میبینیم. این پسر اوایل فیلم یه شخصیت عالی و بلندپرواز داره؛ اواسط فیلم یه شخصیت پرفکت و کارآمد داره و آخر فیلم همچنان همون آدم عالی هست بدون کوچکترین نقص و چالش واقعی؛
شاید در زندگی واقعی همچین آدمهایی کمیاب، ولی پیدا بشن اما چیزی که میشه با اطمینان گفت برای یک فیلم همچین کاراکتری مشکل ساز میشه.
ناگفته نماند حتی صداپیشه جیرو در ورژن ژاپنی دارای صدای خیلی خنثی است که اصلا بالا و پایین نداره!!
این موضوع با وجود تمام ویژگی های مثبت جذابیت فیلم رو خیلی پایین میاورد.

۷.۵/۱۰
من فیلم رو ندیدم ، ولی فکر میکنم مشکل صدا این باشه که برعکس بقیه انیمه ها به جای صداپیشه از بازیگر استفاده کردن ، مثل انیمیشن های آمریکایی.
نمیدونم این چه کاریه وقتی کسایی هستن که صداپیشه حرفه ای هستن به جاش بازیگر استفاده کنی.

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
من فیلم رو ندیدم ، ولی فکر میکنم مشکل صدا این باشه که برعکس بقیه انیمه ها به جای صداپیشه از بازیگر استفاده کردن ، مثل انیمیشن های آمریکایی.
نمیدونم این چه کاریه وقتی کسایی هستن که صداپیشه حرفه ای هستن به جاش بازیگر استفاده کنی.

فک نمیکنم جیبلی بازیگر استفاده کنه، این صداش خیلی شبیه به پدر شیزوکو تو Whisper of the Heart بود فک کنم همون باشه.
البته خیلی واضحه که مشکل شخصیت پردازی داره نمیشه همه رو گردن صداپیشه انداخت. تنها توجیه این میتونه باشه که اون مهندس واقعی که فیلم رو بر اساسش ساختن همینطور آدمی بوده و اینا میخواستن دقیق مث بیوگرافی در بیاد :|

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,032
نام
Ali
اقا من اصلا امادگی نداشتم
هیچی تو دست و بالم نبود نه سریال نه فیلم نه انیمه نه حتی بازی !
خلاصه یه rehab بود این ده روزه برام...

..................

علت اینکه باد بر میخیزد به اندازه بقیه کارهای جیبلی
دلچسب نیست اینه که عنصر جادو رو نداره ...
همه چیز واقعی هست
و واقعیت خسته کننده تر از خیال هست

ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,437
نام
مسلم
اقا من اصلا امادگی نداشتم
هیچی تو دست و بالم نبود نه سریال نه فیلم نه انیمه نه حتی بازی !
خلاصه یه rehab بود این ده روزه برام...

..................

علت اینکه باد بر میخیزد به اندازه بقیه کارهای جیبلی
دلچسب نیست اینه که عنصر جادو رو نداره ...
همه چیز واقعی هست
و واقعیت خسته کننده تر از خیال هست
در عوض لیست دانلود من پر بود از بازی و فیلم و انیمه و سریال>:) خوشبختانه اکثر لینک ها هم از سرورهای داخلی بودن:D
---------------------------
منم با باد برمیخزد به اندازه فیلم های قدیمی تر استودیو حال نکردم. حتی یه بار از وسط هاش دراپش کردم و تا چند ماه هم ادامه رو ندیدم:-"

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
باد بر میخیزد بعد از پرنسس مونونوکه بهترین فیلم گبیلی ایه که من دیدم، معتقدم بهترین جایی بود که میازاکی تونست باهاش از صنعت فیلم سازی جدا شه و جدا مشکلاتتون رو نمی فهمم :D

رومنس داستان، تاریخی که توش روایت میشه، روایت اوج و فرودهای شخصیت اصلیش (که به طرز ساختار شکنی با یه فرود تموم میشه) موسیقی خداوندگاری و ...

خلاصه که من یه هفته بعد دیدن این فیلم حالم خراب بود از میزان حجمه احساسات...(و بعد از دیدن فیلم جوکر 2019، نزدیک 2 ساعت فقط حالم خراب بود :D)

خب منم نظرم رو گفتم :>
میتونید به بد و بیراه گفتن نسبت به فیلم ادامه بدید :D

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,380
نام
محمد
The Wind Rises به حدی شاهکار بود که روح و روانم رو نابود کرد کاری که هیچکدوم از کار های قبلی گیبلی نتونسته بودن بکنن...برای من حتی میشه گفت بهترین فیلم گیبلی که تا بحال دیدم :x

ایراداتی که دوستان میگیرن هم برای منم قابل درک نیست و بنظرم این ایرادات رو نداره:|:D

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,423
@Sarvior
من طرفدار فانتزی نیستم یکی از بهترین فیلماشون برام نجوای دل بود که اونم کاملا واقعگراست

@Z-fan

همه چیزش عالی بود ولی بنظرت این کاراکتر اصلی یه مقدار خسته کننده نبود؟ واقعا نتونس درگیرم کنه شاید مساله سابجکتیو باشه...

mgh2225

کاربر سایت
Apr 30, 2017
810
دسترسی ما به نت که همچنان محدوده
و از سر ناچاری و نداشتن انیمه‌ی جدید مانگای کینگدوم رو شروع کردم به خوندن و باید بگم هولی شت:D
به خود اومدم چپتر ۱۰۰ رو رد کرده بودم.
و واسم سواله چرا تا حالا از همچین منبعی یه اقتباس خوب نداشتیم.

دوستانی که مانگا رو افلاین میخونن یا نتشون مشکل داره مانگاریدر های خوبی هست که میتونید دانلود کنید و افلاین مطالعشون کنید

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,380
نام
محمد
یه خبر رسیده که وان پیس بعد 11 سال تو فروش مانگا دوم شده و Kimetsu no Yaiba اول شده :-"
IMG_20191128_134050_958.jpg
روز تلخیه... :((سال دیگه باز برمیگردیم>:)ولی بازم زور داره.:|
ناناتسو با فصل یک انیمه اش خیلی نزدیک شد و یک نیم سال هم اول شد ولی خوب سال های بعد پوکید،امسال اصلا شوت شده بیرون از لیست...:))
اینم برای مقایسه با پارسال:
  1. One Piece - 8,113,317
  2. My Hero Academia - 6,718,185
  3. Attack on Titan - 5,235,963
  4. Slam Dunk - 5,214,085
  5. Haikyu!! - 5,030,624
  6. Kingdom - 4,970,171
  7. The Seven Deadly Sins - 4,867,680
  8. The Promised Neverland - 4,246,955
  9. That Time I Got Reincarnated as a Slime - 3,460,066
  10. Tokyo Ghoul:re - 3,267,843
چند نکته جالب امسال داشت...
بعضیا نجومی رشد داشتن بعضی ها افت کردن.
یکی بوکونوهیرو و تا حدی شینگکی و هایکیو افت کرده فروششون نسبت به سال قبل داشته!
بنظر میاد جو مانگای هیرو تا حدی خوابیده تا سال های اینده ببینیم چه میکنه، چون جو اینطور مانگاها و اینکه توی چه ارکی از داستان هستن و انیمه تاثیرش زیادی در فروش مانگا داره.
شینکیگی مانگا هم دیگه اخرشه حس میکنم سال دیگه اخرین حضورش توی این چارت هاست:-"
اون مانگا پنج قلو ها هم قشنگ نشون دهنده Harem Power اهه!دی
رشد خیلی خوبی وانپیس و The Promised Neverland و Kingdom نسبت به سال پیش داشتن.
کاگویا ساما هم بشدت حقشه!:x
کیمیتسو هم که نیازی به توضیح نیست که چقدر هایپ اش بزرگ شده و فروشش رشد داشته...:D
که در کل نشونه خوبیه چونکه پارسال تصور میشد مانگاهای فیزیکی به افتشون ادامه بدن و دیجیتالی ها جاشون رو بگیرن:/

Slime هم مثل پارسال لایت نوول ها براش کافی نبود، توی مانگا ها هم اومده! با اینکه یکمم افت داشته خوب جایگاه خودش رو تونسته حفظ کنه:D

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
یه خبر رسیده که وان پیس بعد 11 سال تو فروش مانگا دوم شده و Kimetsu no Yaiba اول شده :-"
چه حیف، فکر کنم خیلی مانگا های بهتری بودن که سایشتگی بیشتری داشتن جای وان پیس رو بگیرن...
بازم میدونم میریزید سرم، ولی این ریزش مخاطب هیچ دلیل دیگه ای نداره جز اودا و از دست دادن ریتم داستان بعد از ورود به شین سکای، بعضی جاها آنقدر کشش داد که حس میکردی چپتر بعدی هم تکرار چپتر قبلیه، بعضی جاها آنقدر سریع رد شد که سیر اتفاقات قانع کننده نبود..

الانم که اومده گفته وان پیس میتونه تو4-5 سال آینده تموم شه، منو شدید بابت یه اندینگ، بلیچی,, Game of thrones ی نگران میکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر