Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,380
نام
محمد
بنظرم این استودیو خیلی گنده شده :D
Wolf Children و A Silent Voice بنظرم از تمامی کارهای این استودیو بهترن
فروش بیشتر به معنای بهتر بودن نیست :D
21aqbc.jpg

mansour2023

کاربر سایت
Feb 9, 2015
1,251
فن های وان پیس هم جوگیرن کوچیکترین چیزی به وان پیس میگی قاطی میکنن :D
اقا واقعیتو قبول کنین ناروتو و هانتر از خیلی جهات بهتر از وان پیسن:
گرافیک:
هانتر>ناروتو>وان پیس

صحنه های اکشن و مبارزات:
ناروتو>هانتر>وان پیس

کارکترهای منفی:
ناروتو>هانتر>وان پیس

موسیقی متن:
ناروتو>هانتر>وان پیس

از لحاظ درام و تم دارک:
ناروتو>هانتر>وان پیس

شخصیت پردازی:
ناروتو>وان پیس>هانتر

از لحاظ پاوراپ و لول و بیس قدرت و تمرین کردن و اینجور چیزها:
هانتر>ناروتو>وان پیس

ریتم و نداشتن اپیزودهای بیخود:
هانتر>>>ناروتو>وان پیس

از نظر خلق یونیورس و دنیا:
وان پیس>ناروتو>هانتر
سریسلی؟ دوربین مخفیه :/

بعضی هاش ایرادات بنی اسرائیلی بوده و بعضی هاش هم سلیقه ای
اگه بحث انیمه باشه بله انیمه چند آرکش بده ولی اگه بحث مانگا باشه قضیه فرق میکنه
جالبه عنوانی رو داری با وان پیس مقایسه میکنی که یک سومش داستان داشته تا الان (هانتر) اصلا بهتره تو مقایسه نباشه

بحث گرافیک تو مانگا؟ این هیچ ازش میگذریم :/
صحنه های اکشن ناروتو و وانپیس تقریبا برابر همند بعدش هانتر

کاراکترهای منفی تو وان پیس همه خوفن کجاشون بد بوده یا کمتر از ناروتو بوده؟

موسیقی هم هیچ (بحث مانگاس)

درام و تم تاریک؟ این برتریه؟ از کی تا الان؟ :D

شخصیت پردازی دیگه همه عالم و آدم میدونن تو وانپیس چقدر خوب پردازش شده این حرفت واقعا باعث تعجبه :|

پاورآپ هم ناروتو با اون روباه تو شکمش حرفه دیگه باقی میذاره مگه؟ ناروتو مگه بیشتر از لوفی تمرین کرده؟ بابا دهنش سرویس شده :D

ریتم و اپیزود هم هیچ (تو مانگا رواله)

از نظر خلق دنیا هم که خودت گفتی اوله

هانتر درسته خیلی خوبه منم طرفدارشم ولی دیگه تو این مقایسه ها فعلا جا نداره مگه اینکه مانگاکاش از قطور نشیمن‌گاهش کم کنه چپتراشو ببره بالا که دیگه با خیال راحت بیاد تو مقایسه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
صحنه های اکشن و مبارزات:
ناروتو>هانتر>وان پیس

فرض کن یکی بگه اکشن ناروتو بهتر از هانتره =))=))=))
(هر چند این که وان پیس از این دو تا تو زمینه اکشن ضعیف تره خیلی به نظرم چیز عجیبی نیست ولی بازم)

گرافیک:
هانتر>ناروتو>وان پیس

آرک وانو حسابه تو این یا نه؟ اگه حسابه که جای وان پیس و ناروتو عوض...
البته بازم نمیدونم عادلانه باشه کلا قضیه یا نه

کارکترهای منفی:
ناروتو>هانتر>وان پیس

همم... حداقل انتاگونیست های وان پیس تحت تاثیر تاک نو جوتسو قرار نمی گرفتن نصف شون:-"
(جای وان پیس و ناروتو در جا عوض می شود)

موسیقی متن:
ناروتو>هانتر>وان پیس

Can't Argue With That

از لحاظ درام و تم دارک:
ناروتو>هانتر>وان پیس

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))
دوباره یاد دورانی افتادم که ملت به آرت استایل وان پیس نگاه می کردن می گفتن واسه بچه هاست

تم های داستانی ای که وان پیس درگیرشه ناروتو تو یکیش زائید (جنگ) چه برسه به بقیه اش (سیاست - نژاد پرستی - سلاح های کشتار جمعی - کودتا - حکومت های فاسد - اختلاف طبقاتی - انقلاب های مردمی - بیماری های مرگبار - غارت - خانواده - چالش کشیدن مفهوم های از پیش تعیین شده حق و باطل تو جامعه - رسانه و...)

ناروتو شاید درامش از وان پیس باشه (که اونم نه، اگه بخوایم درنظر بگیریم خط های داستانی هر کدوم از خدمه کلاه حصیری ها رو)
ولی تم های سیاه و جدی اش "ذره ای" نزدیک به وان پیس نمیشه

اوه... و قطعا هانتر بالای این دوتاست... معلومه چرا :D

شخصیت پردازی:
ناروتو>وان پیس>هانتر

نع!! و یه طومار میشه بخوام بنویسم... نع!!
جدا وان پیس 3-0 جلوئه تو این بحث!! چه تو دیزاین، چه تو پرداخت، چه تو پس زمینه چه تو هر چی دیگه

هانتر>ناروتو>وان پیس

هانتر>>>>>ناروتو=وان پیس
وان پیس یه جور تو این زمینه گند میزنه، ناروتو یه جور دیگه. نمیتونم بگم کدوم یکی از اون یکی بهتره

هانتر>>>ناروتو>وان پیس

Can't Argue with That
بزرگترین مشکل وان پیس ریتمشه

وان پیس>ناروتو>هانتر

داری میگی یونیورس ناروتو بهتر از هانتره!؟
وقتی هانتر هنوز وقتی قاره تاریک نرفته بیشتر نکات جالب برای مطرح کردن داره!؟

خلاصه که این جوری که تو گفتی اینا از وان پیس بهترن، من فکر کردم داری در مورد یه انیمه آشغالی در حد **** *** صحبت می کنی :D
بعلاوه که اینا مبنای مقایسه نیستن!!
مشکلات ناروتوئه که میارتش زیر وان پیس که برمیگرده به چیزی به اسم "کنترل روند داستان" که ناروتو دو سه آرک آخر میزنه جاده خاکی قشنگ و رسما تا قبل از فایت نهایی نهایی اش، برای من پشیزی مهم نبود دیگه چی میشه. همین

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
پرفروشترین کمیکای تاریخ :
سوپرمن : ۶۰۰ میلیون
بتمن : ۴۷۷ میلیون
وان پیس : ۴۵۶ میلیون

آمار وان پیس با توجه به اینکه عمرش خیلی خیلی کمتر از اون دوتاس و عمده فروششم تو ژاپن بوده و اون کمیکا همه جا هستن دست کمی از خارق العاده نداره
اصلا مقایسه درستی نیست چون اول طول عمر و شهرت این آثار متفاوته، هم تا آنجا که فهمیدم کمیک های آمریکایی چپتر به چپتر منتشر میشن، (شایدم اشتباه به گوشم رسوندن) ولی مانگا ولومیه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
تو رو خدا دیگه نگین شخصیت پردازی وان پیس بهتر از ناروتو اخر میترسم کلمو بزنم به دیوار خون بپاچه بیرون:D

آزادی خودتو بزنی به هر در و دیواری که میخوای :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,033
نام
مازیار
گرافیک:
هانتر>ناروتو>وان پیس

صحنه های اکشن و مبارزات:
ناروتو>هانتر>وان پیس

کارکترهای منفی:
ناروتو>هانتر>وان پیس

موسیقی متن:
ناروتو>هانتر>وان پیس

از لحاظ درام و تم دارک:
ناروتو>هانتر>وان پیس

شخصیت پردازی:
ناروتو>وان پیس>هانتر

هانتر>ناروتو>وان پیس

هانتر>>>ناروتو>وان پیس

وان پیس>ناروتو>هانتر

از نظر یونیورس و دنیا؟؟؟ مطمئنی وان پیس دیدی!!!

حتی اگه بگیم همه چیزایی که گفتی درسته که نیست، وان پیس چیزی داره که ناروتو هیچ وقت نداشت....... داستان!

Sarvior

کاربر سایت
Feb 13, 2016
1,032
نام
Ali
بنظرم این استودیو خیلی گنده شده :D
Wolf Children و A Silent Voice بنظرم از تمامی کارهای این استودیو بهترن

اقا خداییش من خیلی کلنجار رفتم که بیخیال این نوشته بشم ولی مبحث خیلی سنگینه...

ولف چیلدرن و سایلنت ویس از تمامی کارهای گیبلی-جیبلی-جیبوری (حتی !) بهترن ؟!
شهر اشباح اگر نبود هنوز غربیا نمیدونستن انیمه سینمایی چی هست !
گیبلی یه جورایی جزء شناسنامه کل ژاپن حساب میشه ، کل ژاپن! نه فقط صنعت انیمه یا صنعت سرگرمی ژاپن
میازاکی مثل کوراساوا خودش یه پا گنجینه ملی هست !
بعد ولف چیلدرن از کل گیبلی بهتره ...

برو توبه کن مؤمن

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
رک پانک هازارد=مزخرف
ارک زو=مزخرف بخصوص انیمیشنش فقط یه دو قسمت که اطلاعات داد خوب بود
ارک هول کیک= ۸۰ درصد مزخرف

مزخرف یکی دیگست :D
این که انیمه گند زده به این آرک ها یه مبحث دیگس
من تو مانگا کلی با اینا حال کردم

مخصوصا هول کیک که از جایی که اوج می گیره به شدت خوف میشه

Yukimura

کاربر سایت
Aug 15, 2013
1,094
گرافیک:
هانتر>ناروتو>وان پیس

صحنه های اکشن و مبارزات:
ناروتو>هانتر>وان پیس

کارکترهای منفی:
ناروتو>هانتر>وان پیس

موسیقی متن:
ناروتو>هانتر>وان پیس

از لحاظ درام و تم دارک:
ناروتو>هانتر>وان پیس

شخصیت پردازی:
ناروتو>وان پیس>هانتر

هانتر>ناروتو>وان پیس

هانتر>>>ناروتو>وان پیس

وان پیس>ناروتو>هانتر
منم موافقم با مقایسهات.درسته اکثرا سلیقه ای هست ولی به نظرم حداقل از نظر شخصیت پردازی ناروتو سطحش واقعا بالاتر بود .

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
یک سری از جمله ها اسپویله کسانیکه وان پیس و ناروتو رو کامل ندیدن نخونن این متنو:

1) داداش گفتم یونیورس وان پیس نامبر وانه و جای بحثی نیست

2) نزار یک سری از فایت های وان پیس رو تشریح کنم بخصوص این اخری یعنی فایت لوفی با کاتاکوری که فاجعه به تمام معنا بود اصلا معنی هاکی کلا عوض شد این همه با هاکی کتک بخوری بعد بلند شی مگه نگفتن هاکی قدرت میوه رو خنثی میکنه
کام بک لوفی تو ایمپل الان خیلی منطقی بود
فایت با از رو که دیگه نگم این همه از همچین گولاخی بخوری بعد بلند شی مگه میشه مگه داریم بخدا اگه هالک بود کم میاورد و خیلی از موارد دیگه...

3) بهترین ارک ناروتو بنظرم ارک اخرش بود پر از اتفاقات و لحظات خفن بود یک طومار هم بنویسم کمه بعدشم ارک پین بهترین بود بهترین فایت تاریخ انیمه ها هم فایت ناروتو با پین

4) این حرفت دیگه واقعا عجیب بود یعنی یک کارکتر منفی نمی تونه تغییر کنه همونطور که یک کارکتر مثبت منفی میشه برعکسش هم می تونه اتفاق بیفته و این یک اتفاق غیر عقلی نیست (تغییر منفی به مثبت)
در رابطه با کارکترهای منفی ناروتو بنظرم خیلی بهتر عمل کرده پین ایتاچی مادارا ابیتو یکی از یکی خوفتر تو وان پیس تو کارکترهای منفی فقط دوفلامینگو برام قابل قبول بود

5) تو سیستم پاور اپ و قدرت و تمرین کردن هیچی هانتر نمیشه قبول جای هیچ بحثی نیست ولی این که میگی ناروتو پاور اپ الکی داشت بدجور رفت رو مخم
بخاطر استفاده از چاکرا رو پا تمرین نکرد
بخاطر کوچیوسه نو جوتسو تمرین نکرد
بخاطر راسنگان تمرین نکرد
بخاطر راسن شوریکن تمرین نکرد
بخاطر sage mode تمرین نکرد
بخاطر کنترل چاکرا کیوبی تمرین نکرد
بیشترین تمرین رو تو کل انیمه هایی که دیدم بخدا همین ناروتو داشت از لوفی به اندازه نصف ناروتو هم تمرین ندیدیم و خیلی راحت زارت گیر ۲ و ۳ و ۴ و استفاده از هاکی

یک موضوع دیگه اینه که وان پیس در کنار فوق العاده بودنش جای مزخرف هم کم نداره:
ارک فیشمن=مزخرف
ارک پانک هازارد=مزخرف
ارک زو=مزخرف بخصوص انیمیشنش فقط یه دو قسمت که اطلاعات داد خوب بود
ارک هول کیک= ۸۰ درصد مزخرف
۱۰۰ قسمت اول=مزخرف(به غیر از ارک ارلونگ)
ارک اسکایپیا=مزخرف بخصوص انل شخصیتش واقعا بیخود بود

حالا شما بیا بگو هانتر کجاش مزخرف بود

جدا از همه این حرفها سلیقه هم دخیله و سلیقه من در کل ناروتو رو بیشتر پسندید

وان پیس هم ممکنه در اینده ریتمش درست شه و چهار پنج تا ارک خفن مثل مارینفورد و انیس لوبی بده و در نظرم بیاد بالای ناروتو ولی در حال حاظر ناروتو و هانتر در نظرم بالاتر از وان پیسن و در اخر با این که میدونم ربطی به بحث نداره ولی هیچ انیمه ای FMAB نمیشه :D

ببخشید پر حرفی کردم :D
مگه من گفتم وان پیس ضعف نداره ؟! من گفتم در مجموع همه فاکتورا وان پیس بهترین شوننه بله تو سیستم قدرت و یه سری فاکتورای دیگه هانتر خیلی بهتره یا تو کیفیت مبارزات ناروتو بهتره که البته الان هرچی میریم جلوتر کیفیت مبارزات وان پیس عالی و عالیتر میشه
خلاصه من در مورد میانگین همه چیز صحبت میکنم ‌.

مبارزه لوفی و کاتاکوری دیگه قرار نیست همه چیو تو تک تک ضربات ببینیم ! همینکه تو پنلای مانگا تو بعضی قسمتا نشون میداد که دو طرف بدن و صورتشونو موقع دریافت ضربه با هاکی میپوشونن یعنی اینکارو تو طول مبارزه دائم دارن انجام میدن .

ارک پایانی ناروتو یه ارک وحشتناک طولانی بود و البته بیش از اندازه شعاری و کش دار و صحنه های جذابش در خدمت داستان نبود مثلا مایتو گای اون حرکتش که میدونی فقط و فقط برای این بود که مخاطبا بلاخره قدرتشو ببینن‌ ! همون بلایی که سر بلیچ اومد تو ارک پایانی زرت و زرت بانکای مزخرف رو میکرد چرا چون مثلا هوادارا راضی بشن ! در حالیکه مخاطب اینارو تو روند داستان میخواد اینکه جذابش میکنه !
شما از مادارا کلی حرکت مستر مایند میبینی کلی هایپش میکنه مانگاکا اما اینقدر قویش میکنه که زدنش غیرممکن میشه مجبوره اونجوری حذفش کنه ! اینا همه ضعفه
اما تو وان پیس شما هیچکسو نداری که تحت هیچ شرایطی نشه زدش ! هیچکس اونقدر قوی نیست اودا مجبور باشه کارای عجیب بکنه برای حذفش این تسلط مانگاکا رو میرسونه

بله اوایل ناروتو تمرین میکرد خیلی خوب جز نقاط قوت سری بود اما از یه جایی به بعد همینجوری قدرت جدید بود که کوبیده میشد تو صورتت توام باید قبول میکردی !
بعد تمرین باید یه نتیجه ای بده تهش ناروتو به لطف دانای شش طریقت موفق شد نه تمرین تازه اگه اون اتفاقاتی که افتادو موفقیت بزاریم اسمشو ناروتو عملا هیچکسو شکست نداد تو ارک اخر
اما اینور لوفی دشمناشو خودش شکست میده این badass بودن لوفی خیلی جذابترش میکنه نسبت به ناروتو

تو وان پیس شما سوراخ داستانی عجیب و غریبی ندیدی اما تو ناروتو و بلیچ و ... زیاده
شما نفهمیدی کاگویا چی میخواد اصلا هدفش چی بود اینارو با دوتا فیلم فهمیدی که تو مانگا نبودن !
نفهمیدی کلا فاز مادارا چی بود چی میخواست اصلا گیریم همرم برد تو توهم خودش تنهایی تو دنیا میخواد چه غلطی بکنه ؟!
بزرگترین ایراد داستانی ناروتو هم این بود که کیشیموتو لقمه بزرگتر از دهنش برداشت !
صلح جهانی !!!! از بین بردن چرخه نفرت !!
چیزی که هیییییچ جوابی پیش خودش برای حلش نداشت .
تهش صلح چجوری محقق شد ؟ با از بین بردن نقش منفیا و آشتی ناروتو و ساسکه اما این صلح دائمیه ؟ بعد مرگ ناروتو و ساسکه و کاگه های فعلی صلح چی میشه ؟
الان مثلا تو واقعیت شما داعشو از بین ببری صلح برقرار میشه ؟! ریشه اون نفرت ریشه این تفکرات کیشیموتو هیچ راه حلی براشون نداشت و با توجه به اینکه مسئله صلح از بعد آرک پین خط اصلی داستانی ناروتو بود میشه گفت عملا کیشیموتو یه داستان پوچ تحویلمون داد !

اینور شما تو وان پیس مفهوم نژادپرستی داری اودا به بهترین شکل میاد برده داری و تبعیض نژادی رو نشون میده
یه سری مفاهیم اخلاقی داری عالی کار میشن
و خط داستانی اصلی وان پیس که عدالته ، اودا میاد عدالتو از دید همه کاراکتراش نشون میده کاملا عمق میده به عدالت ! میخواد نشون بده چقدر مفهوم پیچیده ایه ! مثال میزنم :
گاهی اوقات عدالت جاییه که گارپ میاد از یه روستا جلوی دزدای دریایی محافظت میکنه
یه جا دیگه عدالت کاریه که لوفی میکنه به عنوان یه دزد دریایی تو آراباستا
حتی جنایتای آکاینو هم از دید خودش عدالته !
نمیدونم منظورمو متوجه میشی یا نه
میخوام بگم وان پیس یه چیز خیلی خیلی عمیقتری داره ارائه میده که ناروتو حتی تو لایه اولشم نتونسته ورود کنه و یه چیز شعاری از آب دراومده
شما تو وان پیس حتی برای عدالت اسم میبینی !
عدالت تاریک روب لوچی
عدالت مطلق اکاینو
عدالت تنبل آئوکیجی !
عدالت کور فوجیتورا
و ...

بله وان پیس بهترین مبارزاتو نداره ، وان پیس بهترین سیستم قدرتو نداره و ...
ولی وان پیس هم تو مبارزات و هم تو لول دیزاین قدرت در حد خیلی خوبه اما تو داستان ، تو شخصیت پردازی کاراکترای اصلی و فرعی ، تو عظمت و عمق داستان ، تو جزئیات داستانی و جزئیات دنیایی که اودا خلق کرده ، تو کول بودنه کاراکتراش و ... جاییه که بعید میدونم حالا حالاها مانگایی بتونه نزدیکش بشه

Last edited by a moderator:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر