AMD در حال کار بر روی پردازنده ۱۶ هسته با کنترلر مجتمع PCI Express 3.0

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
میلاد جان معلومه بد جوری فن AMD هستی! ... دیگه عالم و آدم میدونن که مبنای قدرت سخت افزار بنچمارکه!. و البته این رو هم همه میدونن که پردازنده های AMD به شدت داغ و پر مصرف هستن!. جدیدا خودشونم از دادن فن معذور کردن چون هیچ فنی نمیتونه فاجعه پردازنده ای مثل FX 9590 رو جوابگو باشه!. البته تا اونجایی که میدونم در کنار این پردازنده باید یه موتور برق و یه کپسول آتش نشانی قرار داد تا این پردازنده 250 واتی رو سیر کرد و از حوادث مترقبه جلوگیری کرد!. خداییش اگه اینتل یه پردازنده 8 هسته ای با سرعت 5 گیگاهرتز بسازه دست کم یه قرن طول میکشه تا AMD به پاش برسه ... رقت انگیزه!

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Assassins_Creed_4_Black_Flag-test-ac4_proz.jpg

Zisa_krage

کاربر سایت
Jun 8, 2008
110
نام
میلاد
میلاد جان معلومه بد جوری فن AMD هستی! ... دیگه عالم و آدم میدونن که مبنای قدرت سخت افزار بنچمارکه!. و البته این رو هم همه میدونن که پردازنده های AMD به شدت داغ و پر مصرف هستن!. جدیدا خودشونم از دادن فن معذور کردن چون هیچ فنی نمیتونه فاجعه پردازنده ای مثل FX 9590 رو جوابگو باشه!. البته تا اونجایی که میدونم در کنار این پردازنده باید یه موتور برق و یه کپسول آتش نشانی قرار داد تا این پردازنده 250 واتی رو سیر کرد و از حوادث مترقبه جلوگیری کرد!. خداییش اگه اینتل یه پردازنده 8 هسته ای با سرعت 5 گیگاهرتز بسازه دست کم یه قرن طول میکشه تا AMD به پاش برسه ... رقت انگیزه!
کی من؟!
عزیز جان من از معماری x86 متنفرم AMD که افتضاح در افتضاحه
البته دما و ... حق داره خداییش کاری نمیتونه بکنه. بعد از AMD 64 که رسما داشت اینتل رو له میکرد اینتل به طور کامل آزادی هایی که تو لایسنسش بود رو محدود کرد و رسما جز افزایش هسته و فرکانس AMD کاری نمیتونه بکنه.
اگرمیفرمایید که خب باز هم اینتل بهتره... بله هست اما اینتل ناجوانمردانه رفتار میکنه سیستم مدیریت حافطه کشش رو با لایسنس نمیفروشه و تمام نرم افزارها هم بر اساس این سیستم بهینه میشن اوج فاجعه هم اینه که زیندوز فقط از این سیستم اینتل پشتیبانی میکنه و برای AMD شبیه سازی میشه (دستورالعمل های اصلی با دسوتورات مشابه در AMD جایگزین میشه )

این و چندتا چیزدیگه الان شده برگ برنده های اینتل.

مبنای قدرت بله ولی برتری کامل هر سه فاکتور توش مهم اند.
حتی باز هم این بنچمارکا مهم نیستن .
مثلا مقاییسه اجرای تعداد دستورالعمل های ممیز شناور یا سرعت دسترسی به حافطه ویا مدیریت حافطه کش برای اجرای برمتال مهم اند.

آخرین ویرایش:

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
دوست عزیزم یک مثال بزن

شما وقتی که میخواین ببینید کدوم شرکت در معماری تراشه و ساخت کارت گرافیک بهتر عمل کرده باید برید قویترین single gpu شرکت amd با قوی ترین single gpu شرکت انویدیا مقایسه کنید

خوب الان 780ti بهتر عمل کرده یا r9 290x ??

فراموش نکنید معماری کپلر برای دو سال پیشه و مثل r9 290x معماری جدیدی نداره هنوز max well رو نمایی نشده

بحث قیمتو وسط نکشید چون ما میخوایم بدونیم کدوم معماری موفق تر بوده حرارت .. کمتری هم تولید میکنه و...

ضمن اینکه فراموش نکنید جدید ترین single gpu انویدیا دوباره تو راهه GeForce GTX TITAN “Black Edition البته با معماری قدیمی کپلر که هنوزم پتانسیل بسیار بالایی داره
NVIDIA to launch GeForce GTX TITAN Black Edition and GeForce GTX 790 | VideoCardz.com

میزان برق مصرفی r9 290x تو حالت استاندارد فکر کنم 250w و تو اوج بار مصرف حدود 900 تا باشه ! این مورد برای کارت 780ti تو حالت استاندارد 300 تاو تو حالت اوج بار مصرفی تا جایی که من دیدم بیش از 900 تا بوده!
مورد دوم باس حافظه هست که برای r9 290x عدد 512 بیت و برای 780ti عدد 256 بوده تا جایی که یادمه!
سوم اینکه قیمت r9 290x خیلی خیلی پایین تر از 780ti هست و تو بنچمارک های مختلف تفاوت این دوکارت خیلی خیلی کمه! این تفاوت فقط و فقط تو بنچمارکه و در عمل اصلا دیده نمیشه . همونطوری که اگر شما بری یه کارت pci-e 3.0 رو روی مادربوردی با اسلات pci- 2.0 نصب کنی و تفاوت بیشتر از 10% نیست ، اینم تقریبا مثل همونه . حتی اون 10% اسلات مادربورد هم اصلا قابل حس نیست .

از نظر فاکتور قیمت به کارایی قطعا کارت r9 290x بهتره . کلا انویدیا یه شرکتیه که پول اضافی بایت محصولاتش میگیره و به همین دلیل کاربر فکر میکنه اون کارت بهتره! دقیقا مثل اپل و محصولات مزخرفش!
اون زمانیکه amd با کارت های سری 6000 اومد پشتیبانی از dx 11 رو روی کارت هاش گذاشت ، اینتل به خاطر کلاه گذاشتن سر کاربراش خوشحال بود و تا چندین ماه بعدش هیچ کارت dx 11 بیرون نداد!
amd همیشه بهترین محصولات با بهترین فناوری ها رو میزنه و تو کارت گرافیک من خیلی قبولش دارم . حالا هر کی میخواد بگه مزخرفه ، بره با اینتل خوش باشه . اینم بدونید که تفاوت بین 10 تا 15% اصلا قابل حس نیست . چون بازی ای نیست که تمرکزش روی همون 10% اضافه بریا قدرت نمایی باشه!

میلاد جان معلومه بد جوری فن AMD هستی! ... دیگه عالم و آدم میدونن که مبنای قدرت سخت افزار بنچمارکه!. و البته این رو هم همه میدونن که پردازنده های AMD به شدت داغ و پر مصرف هستن!

کلهم Zisa_krage جوابت و کامل داده . همیشه اینطور که شما فکر میکنید نیست . همیشه هم مبنای سنجش قدرت بنچمارک نیست . شما یه فراری داری که سرعتش بالاست . اما وقتی نتونی 4 تا کارتون باهاش جا به جا کنی هیچ فایده ای نداره ! اون بنچمارک ها هم بدرد عمه اشون میخوره . چون بعضی از این سایت ها که کاملا هم مشخصه با اینتل قرار داد پنهانی برای دستکاری برخی بنچمارک ها رو امضا کردن! تابلکه بتونن تبلیغات بیشتری برای اینتل کنن! تا جایی که من دیدم ، سایت های بی طرف تفاوت بنچمارک هاشون روی مثلا دو کارت r9 290x و 780ti حدود 1 تا 5 فریم بوده ، اما بعضی سایت ها تا 20 فریم هم بوده!

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
کلهم Zisa_krage جوابت و کامل داده .

LOL!
آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است! در ضمن من راجع به کارت گرافیک نگفتم. مطمئن باش اگر AMD شرکت ATI رو نمیخرید کارت های گرافیکیشم افتضاح تر از پردازنده هاش میشد!:-&:-$... یکی بیاد Corei 3 2120 رو بگیره که با دو تا هسته میاد کارایی بیشتری رو نسبت به 1100 شش هسته ای میده! =))

.VFSDF.

کاربر سایت
Jan 8, 2014
54
نام
VAHID
میزان برق مصرفی r9 290x تو حالت استاندارد فکر کنم 250w و تو اوج بار مصرف حدود 900 تا باشه ! این مورد برای کارت 780ti تو حالت استاندارد 300 تاو تو حالت اوج بار مصرفی تا جایی که من دیدم بیش از 900 تا بوده!
مورد دوم باس حافظه هست که برای r9 290x عدد 512 بیت و برای 780ti عدد 256 بوده تا جایی که یادمه!
سوم اینکه قیمت r9 290x خیلی خیلی پایین تر از 780ti هست و تو بنچمارک های مختلف تفاوت این دوکارت خیلی خیلی کمه! این تفاوت فقط و فقط تو بنچمارکه و در عمل اصلا دیده نمیشه . همونطوری که اگر شما بری یه کارت pci-e 3.0 رو روی مادربوردی با اسلات pci- 2.0 نصب کنی و تفاوت بیشتر از 10% نیست ، اینم تقریبا مثل همونه . حتی اون 10% اسلات مادربورد هم اصلا قابل حس نیست .

از نظر فاکتور قیمت به کارایی قطعا کارت r9 290x بهتره . کلا انویدیا یه شرکتیه که پول اضافی بایت محصولاتش میگیره و به همین دلیل کاربر فکر میکنه اون کارت بهتره! دقیقا مثل اپل و محصولات مزخرفش!
اون زمانیکه amd با کارت های سری 6000 اومد پشتیبانی از dx 11 رو روی کارت هاش گذاشت ، اینتل به خاطر کلاه گذاشتن سر کاربراش خوشحال بود و تا چندین ماه بعدش هیچ کارت dx 11 بیرون نداد!
amd همیشه بهترین محصولات با بهترین فناوری ها رو میزنه و تو کارت گرافیک من خیلی قبولش دارم . حالا هر کی میخواد بگه مزخرفه ، بره با اینتل خوش باشه . اینم بدونید که تفاوت بین 10 تا 15% اصلا قابل حس نیست . چون بازی ای نیست که تمرکزش روی همون 10% اضافه بریا قدرت نمایی باشه!

حسین تو حالت استاندارد نمیگن میگن حالت IDLE ... که کارت R9 290X در IDLE حدود 58 درجه حرارت داره در حالت LOAD ( زیر فشار ) به عدد وحشتناک 95 درجه سانتیگراد رسیده
95095496442308202425.jpg

98520607309484329101.jpg
780ti = 384bit که البته معماری کپلر با توجه به پتانسیلی که داره همچنین رزولوشن روتین 1080 فعلا اصلا نیازی نیست از رابط 512 بیتی استفاده کنه . میبینی که حتی باوجود اینکه 384bit بازم از یه کارت 512 بیتی پیشی گرفته.
حرارت وحشتناک r9 290x بر میگرده به چگالی بالای ترانزیستورها و کوچیک تر بودن die size تراشه برای کم کردن هزینه تولید تراشه

متاسفانه تو بازی سنتر که اساسا فرومی که هیچ ربطی به مباحث سخت افزاری نداره کاربراش تفکر و میزان سنجششون بالاتر از دوتا بنچمارک مربوط به گیم نمیره

درسته که یه i7 4770k خیلی راحت برای گیم کفایت میکنه اما PC که فقط PC GAMING نیست برادر من .. یه دونه I7 4960X حتی AMD خوابشم نمیبینه به گرد پاش برسه .

57920.png
57921.png
57913.png

57914.png

57926.png

57927.png

57922.png
57923.png

باز هم هست صبر کن
57915.png

57919.png

57928.png

57924.png

57925.png

lg.php
سری پردازنده های 14nm اینتل بیاین که دیگه هیچی

من شک ندارم ما تا صب هم بحث کنیم بازم به نتیجه نمیرسیم پس کلا بهتره از بحث خارج بشیم

آخرین ویرایش:

.VFSDF.

کاربر سایت
Jan 8, 2014
54
نام
VAHID
البته یه چیز مهم بگم
من خودم خیلی حال میکنم AMD قیمت کم حساب میکنه این خیلی خوبه :d چون سونی ماکرو سافتم وقتی دیدن AMD همه جوره برا فروش بیشتر حاضره محصولاتشو مفت بده جذبش شدن رفتن سمت AMD

رفتن این دو شرکت سمت AMD هم باعث شد این دوتا کنسول X86 بشنو کلا این نسل برای ما باقلوا بشه

پس ازین بابت از AMD کمال تشکرو دارم :d

البته شک نکنید AMD اگه زورش به انویدیا اینتل میرسید قیمت خون پدروشو رو محصولاتش میزاشت پس خیلی هم علیه سلام نیست

Zisa_krage

کاربر سایت
Jun 8, 2008
110
نام
میلاد
درودبر دوستان عزیز

میون بحث شیرینتون! فرق رابط 512 بیتی 256 و .. اینا چیه؟

یعنی دادهه ها به شکل 512 بیتی (256 بیتی) بین رم و CPU یا GPU تبادل بشن
البته به این معنی هم میتونه باشه که 512 بییت در 1 کلاک پردازش بشه (خیلی تعریف دقیقی نیست این یکی)

یکی بیاد Corei 3 2120 رو بگیره که با دو تا هسته میاد کارایی بیشتری رو نسبت به 1100 شش هسته ای میده!
yahoo_24.gif

عزیز جان این حرفتون کاملا اشتباهه
ببینین این کارتی که در پست اول مطرح شده اصلا قابل مقایسه با پردازنه های اینتل نیست این سبک کارت ها در واقع فقط برای انجام محاسبات ممیزشناوره.
معماریشون هم بر پایه PowerPC و RISC هست نه پردازنده های CISC (مثلا x86)
1 پردازنده 8 هسته ای بر پایه RISC به راحتی یک I7 رو زیر پاش له میککنه.
اگر بخوای این کارت رو مقایسه کنی باید با محصولات مشابه مثل Phi اینتل یا Tesla انویدیا مقایسه کنین (که قطعا انویدیا از همشون قوی تره و قیمتی بیش از 1500$ داره)

پاینده باشید عزیزان

آخرین ویرایش:

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
درودبر دوستان عزیز

البته به این معنی هم میتونه باشه که 512 بییت در 1 کلاک پردازش بشه (خیلی تعریف دقیقی نیست این یکی)

عزیز جان این حرفتون کاملا اشتباهه
ببینین این کارتی که در پست اول مطرح شده اصلا قابل مقایسه با پردازنه های اینتل نیست این سبک کارت ها در واقع فقط برای انجام محاسبات ممیزشناوره.
معماریشون هم بر پایه PowerPC و RISC هست نه پردازنده های CISC (مثلا x86)
1 پردازنده 8 هسته ای بر پایه RISC به راحتی یک I7 رو زیر پاش له میککنه.

اگر بخوای این کارت رو مقایسه کنی باید با محصولات مشابه مثل Phi اینتل یا Tesla انویدیا مقایسه کنین (که قطعا انویدیا از همشون قوی تره و قیمتی بیش از 1500$ داره)

پاینده باشید عزیزان

امیدواریم دوستان فهمیده باشن و باز بلند نشن سریع بگن فلان پردازنده و فلان کارت از فلان کارت انویدیا قویتره!
دقیقا نوع معماری سخت افزاری کنسول ها هم بر پایه پردازش موازی استواره . بعد طرف میاد میگه کارت فلان و نگاه کن! از کنسول ها قویتره!!! شما بیا پیشرفت صنعت گرافیک و چیپ های کامپیوتری رو نگاه کن و اونا رو با سخت افزاری مقایسه کن که قراره 7-8 سال ثابت بمونه! اون وقت میفهمی کدوم معماری برتره .
قبلا هم این بحث ها شده بود و بازم یه اشاره ای میکنم که کارت های pc به هیچ وجه نمیتونن از 100% قدرت خودشون تو محاسبات استفاده کنن . مخصوصا محاسبات مربوط به بازی . حالا اینکه میبینید یه بازی تو کارتهای به روز و چندصد دلاری فریم و وضوح تصویر بهتری میده دلایل دیگه ای داره و ربطی به استفاده 100% ای و ... نداره .

اون دوستانی که همش ادعای قویتر بودن محصولات اینتل و دارن ( تو برخی موارد هم کاملا درست میگن ) باید بدونن همیشه اینطور نیست و مهم بازدهی نهایی کارت تو بازی و خیلی موارد دیگه هست . یه مثال هم بالا زدم که اگر گرفتید که هیچ چی . اگر نگفرتید هم با بنچمارک هاتون خوش باشید!

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
خب هرچی بیشتر باشه چه نفعی داره؟سریعتر بازی لود میشه مثلا؟!

Zisa_krage

کاربر سایت
Jun 8, 2008
110
نام
میلاد
درود بر دوستان عزیز

خب هرچی بیشتر باشه چه نفعی داره؟سریعتر بازی لود میشه مثلا؟!

نه عزیزجان
مثلا میشه گفت اگر GPU در 2 کارت گرافیک کاملا یکسان باشه (البته همچین چیزی نیستا کلا عرض کردم در واقع پهنای باس از فاکتورهای GPU هست نه کارت گرافیک ) احتمالا اونی که باس عریض تری داره فریم ریت بیشتری تو بازی میتونه داشته باشه (باز هم با فرض اینکه GPu در حالت اوول زمان زیادی رو بیکار باشه و منتظر انتقال از رمش بمونه) یا شاید آبجکت ها سریع تر لود بشه.

سرعت لود شدن بازی ها وابسته به سرعت انتقال داده ها از هارد به رم اصلی کامپیوتره (نه رم GPU)

پاینده باشید

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,947
نام
حسین
LOL!
آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است! در ضمن من راجع به کارت گرافیک نگفتم. مطمئن باش اگر AMD شرکت ATI رو نمیخرید کارت های گرافیکیشم افتضاح تر از پردازنده هاش میشد!:-&:-$... یکی بیاد Corei 3 2120 رو بگیره که با دو تا هسته میاد کارایی بیشتری رو نسبت به 1100 شش هسته ای میده! =))
دقیقا :bighug:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
نوشتن برنامه برای 2 هسته هم کار سختی هست کلی خطا می ده تازه کم کم دارن برای 4 هسته اماده می شن که مسلما خیلی سخت تر می شه 16 هسته برنامه نویسی کردن شاید حتی 0.1 درصد برنامه ها یا بازی ها هم در بر نگیره عملا این حرکات عامه فریب هست بهتره که روی معماریش کار کنه

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
نوشتن برنامه برای 2 هسته هم کار سختی هست کلی خطا می ده تازه کم کم دارن برای 4 هسته اماده می شن که مسلما خیلی سخت تر می شه 16 هسته برنامه نویسی کردن شاید حتی 0.1 درصد برنامه ها یا بازی ها هم در بر نگیره عملا این حرکات عامه فریب هست بهتره که روی معماریش کار کنه

بازی فار کرای 3 و بازی های دیگه حدود 1 سال و بیشتر میشه که منتشر شدن و همشون هم مخصوص پردازنده های 4 هسته ای ( با 2 رشته پردازش همزمان ) طراحی و ساخته شدن! فکر کنم باید اطلاعاتتون رو به روز کنید!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر