Multi Platform Alan Wake II

سازنده
Remedy
تاریخ انتشار
27 October
ناشر
Epic Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S

Alan Wake II

FGNa5MZXwAErZAM.png
This story is a monster. And monsters wear many faces.

پس از 11 سال انتظار سرانجام Remedy Entertainment در طی مراسم The Game Awards 2021 با انتشار تریلر سینماتیک از Alan Wake 2 رونمایی کرد.
بعد از نمایش تریلر Alan Wake 2 سم لیک خالق و نویسنده بازی اعلام کرد که Alan Wake 2 اولین عنوان در سبک وحشت و بقای استودیو Remedy خواهد بود. Sam Lake در ادامه بیان کرد که در حین توسعه قسمت اول همزمان بر روی Alan Wake 2 هم کار میشده، و در طول این سالیان بارها ایده ها و کانسپت دنیای Alan Wake 2 تغیر کرده که هر بار بهتر از ایده قبلی در مسیر مثبتی تغیر کرده. Sam Lake در ادامه افزود، در طی 10 سال گذشته Remedy Entertainment بر روی هر پروژه ای که کار کرده اند همیشه مشتاقانه با یک تیم اصلی کوچک در حال توسعه Alan Wake 2 بوده. از آنجایی Control 2019 و Alan Wake در یک جهان جریان دارند بسته الحاقی AWE دنیای Alan Wake و Control را به هم متصل کرد و اشاره هایی به Alan Wake 2 شد. Sam Lake همچنین اعلام کرد برای لذت بردن از Alan Wake 2 نیازی به تجربه عناوین قبلی (Control و Alan Wake) نیست، ولی کسانی که مشتاق باشند با تجربه عناوین قبلی با پس زمینه Alan Wake 2 بیشتر آشنا خواهد شد. در حالیکه قسمت اول Alan Wake المان های "ترس" داشت ولی یک بازی اکشن ماجراجویی بود، Alan Wake 2 اولین ساخته survival horror ( وحشت و بقا) Remedy Entertainment خواهد بود به گفته Sam Lake عنوان Alan Wake 2 برداشت آنها از ژانر وحشت بقا است که نوید یک تجربه خاص و محصر به فرد را میدهد.
Sam Lake در نهایت اعلام کرد که در تابستان سال 2022 اطلاعات بیشتری از بازی به اشتراک گذاشته خواهد شد.
Alan Wake 2 در سال 2023 برای کنسول های نسل 9( PlayStation 5, Xbox Seris X/S) و PC منتشر خواهد شد.

تاپیک آپدیت خواهد شد...

آخرین ویرایش:
واقعا بازی روایت پیچ در پیچی داره، این که آلن ویک یک نویسندست و نوشته هاش بر دنیای واقعی اثر میذاره، از اون طرف ما توماس زین رو داشتیم که انگار او در اصل آفریننده اصلی او بود که سرنوشت شخصیت ها رو در دست داشت، اصلا این که آلن ویک یک شخصیت واقعی باشه برام یک شائبه هست، حالا که به بازی الکس کیسی هم اضافه شده که قهرمان رمان های ویک بوده :D هرچند خودش میگه این اتفاق یک تصادفه ولی من یه هیچ چیز راوی اعتماد ندارم
:))

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Taha75
واقعا بازی روایت پیچ در پیچی داره، این که آلن ویک یک نویسندست و نوشته هاش بر دنیای واقعی اثر میذاره، از اون طرف ما توماس زین رو داشتیم که انگار او در اصل آفریننده اصلی او بود که سرنوشت شخصیت ها رو در دست داشت، اصلا این که آلن ویک یک شخصیت واقعی باشه برام یک شائبه هست، حالا که به بازی الکس کیسی هم اضافه شده که قهرمان رمان های ویک بوده :D هرچند خودش میگه این اتفاق یک تصادفه ولی من یه هیچ چیز راوی اعتماد ندارم
:))
بنظرم بهتره نظرتو بذاری اسپویلر. ولی اره منم موافقم روایت شدیدا پیچیده ای داره ولی خیلی درگیر کننده تر از نسخه قبلیه. فکر میکنم اینکه از دو زاویه دید داره دنبال میشه باعث شده یکم بهتر آدم شیرفهم بشه که چه خبره. تو نسخه اول کلا غرق این شخصیت روانی الن ویک بودیم و داستان از دیدش دنبال میکردیم الان این ساگای بدبخت اومده باعث شده یه دیدی از بیرون ماجرا هم داشته باشیم. در واقع بنظرم انگار ساگا همون پلیر (ما گیمرها) هست که داره با دنیای الن ویک آشنا میشه.
درباره این شبهاتی که برات پیش اومد من خودمم یکم نسبت به رابطه ساگا و الکس کیسی مشکوکم و یجورایی حس میکنم این دوتا یکی هستن و مثلا الن ویک ساگا رو خلق کرده تا بتونه یجورایی ازش کمک بگیره. این ایده هم از اونجا به ذهنم اومد که این دوتا توی دوتا صحنه که داشتن قهوه میخوردن دقیقا عین هم و همزمان لیواناشون رو بالا بردن و خوردن. اصن حرکاتشون کپی هم بود و دوربین هم روشون زوم بود انگار میخواست به این نکته توجه کنیم.

کلا بعضی از دوستان یجور تو تاپیک ها حرف میزنن انگار پلیس تفتیش عقایدن. طرف میاد میگه فلانی که میگفت بازی شکست میخوره یا ... الان کجاست خبری ازش نیست. حالا منی که دارم این حرفو میزنم خیلی بازیو دوست داشتم و دارم و تو نظرسنجی هم به مثبت ۹۰ رای دادم ولی نمیفهمم یکی بیاد بگه این بازی شکست میخوره یا نمره ش پایین میشه چه ایرادی داره. فروم برای همین حرف زدن هاست دیگه. یه عده عادت کردن و کاری ندارن بازی انحصاری باشه یا مولتی پلتفرم. کلا میخوان Vs راه بندازن.

• Like
Reactions: jdepp and Starless
من خودم منتظر این بازی بودم،اگرچه از نسخه ی اولش اونقدری که تحسین شد خوشم نیومد ولی جزو بازیهای مورد علاقم بود،حتما الن ویک ۲ رو تجربه میکنم(البته صبر‌میکنم تا یه تخفیف درست حسابی بخوره!)
ولی نمره عالی این بازی منو برای ریمیک‌ های مکس پین ۱ و ۲ بیشتر هیجان زده کرد!یعنی اونا قراره چجور بشن؟!کاش ریمیک ها هم زودتر میومدن🤦🏻‍♂️

درباره این شبهاتی که برات پیش اومد من خودمم یکم نسبت به رابطه ساگا و الکس کیسی مشکوکم و یجورایی حس میکنم این دوتا یکی هستن و مثلا الن ویک ساگا رو خلق کرده تا بتونه یجورایی ازش کمک بگیره. این ایده هم از اونجا به ذهنم اومد که این دوتا توی دوتا صحنه که داشتن قهوه میخوردن دقیقا عین هم و همزمان لیواناشون رو بالا بردن و خوردن. اصن حرکاتشون کپی هم بود و دوربین هم روشون زوم بود انگار میخواست به این نکته توجه کنیم.
جزئیات خوب و راهگشایی بود
این که مردم اشاره ای به وقایع 2010 نمیکنن و خیلی عادی رفتار میکنن که چندتا آدم از اون موقع گم هستند و رفتار رز و... به نظرم مهم هست که بدونیم ما در دنیای آلن ویک داریم نقش ایفا می‌کنیم و مرز واقعیت و تخیل رو بشناسیم،. زیاد بازی نکردم ولی باید ببینم چی پیش میاد جلوتر...
واقعا مشخص نیست چی واقعیه و چی تخیل.

• Like
Reactions: SMM9
ترکیب کردن لایحه‌های داستانیش با هم‌و‌بعد وصل کردن حوادس بهم بگ و بعد نشون دادن سرنوشت قهرمان ها و ضد قهرمان ها وحشتناک درامده و با بهتربن اثار سینمایی برابری میکنه من ندیدم تا الان تو‌یک بازب اینجور فیلم و قاطی کنن با گرافیک برای خلق توهم بیشتر و کابوس وار تر شدن. وقایع . خدایی تکه تا الان ‌.
قشنگ انگار دیوید لینچ یا دیوید فینچر بازی بسازن .

بازی دهن سرویس چقدر مینیمال عه. خیلی خیلی توی محیط کم کمک می‌کنه و پیدا کردن کدهای گاوصندوقها و ابجکتهای بازی عملا از پیدا کردن مسیر درست تو بازیهای فرام سافتور سخت ترن :)) البته هیچوقت گندش رو درنمیاره و بالاخره مسیر درست رو گیر میاری. امیدوارم همه بازیا به این سمت برن و مخاطب رو کودن فرض نکنن و هزارتا راهنمایی داخل محیط بازی نزارن. بازی خیلی کارش رو توی جامپ اسکر درست انجام میده و تا حالا 4 5 بار واقعا پریدم :D داستان هم دیگه نگم ازش.

یکی در مورد گیم پلی بازی توضیح بده. در گیر کنده هستش.گان پلی چطوره .ایا بعد مدتی خسته کننده میشه بازی یا نه.خلاصه ممنون میشم یه توضیح مختصر بدید

• Like
Reactions: all4u
یکی در مورد گیم پلی بازی توضیح بده. در گیر کنده هستش.گان پلی چطوره .ایا بعد مدتی خسته کننده میشه بازی یا نه.خلاصه ممنون میشم یه توضیح مختصر بدید
مثل AW1 هستش فقط جا خالی دادنش بهتر شده .
بازی داستان و اتمسفر پیچیده داره .
گرافیک و افکت های صدا هم عالی هستن .
گیم پلی و شوتینگ رو بیخیال شو

این digital foundry عالیه. رفته با کارت گرافیک 4090 بازی رو پلی داده داره با PS5 مقایسه میکنه. خب مشخصه کدوم بهتره.
حالا یک آقایی صفحه پیش این مسئله رو مطرح کردن (کنار یک سری مزه ریختن که مثلا الکس رو اتوسیم دار معرفی کنند که فن بیان خیلی ضعیفی هم هست که وقتی با موضوع مطرح شده توسط فردی مشکل داری یک اشکال بی ربط هم روی فرد قرار بدی)، بعدم وقتی نقد بهشون شد یک سری اطلاعات شخصی بازم بی ربط به صحبت ارائه دادن و در کل نشون دادن خیلی قضیه دو ویدیو منتشر شده از دیجیتال فاندری در مسائل تکنیکی شاید با دقت نگاه نکردن.
بازم الان شما این صحبت رو دارید مطرح میکنید، و بازم به نظرم برداشت شخصی هست و نه اینکه مثلا به صحبتی که داره در ویدیو میشه دقت کنید و بفهمید در اینجا اون آقا چه مطالبی رو داره گزارش میکنه.
خلاصه ویدیو اول DF در ابتدا به این صورت شروع میشه که از دستاورد های Remedy تعریف میکنه و تکنیک های مختلفی که به یکی از بهترین نحوه ها در این بازی قرار دارند رو ذکر میکنه. بعدش میاد خروجی فعلی کنسول رو با حداکثر چیزی که بازی میشه ارائه بده با Path Tracing و به صورت بدیهی با سخت افزاری که توانایی پردازشش رو داره نشون میده و میگه مثلا چه تفاوتی هست بین نسخه PS5 و حداکثر خروجی و چه چیزایی به چه صورتی پیاده شده. در نهایت هم دو مد مختلف در دسترس روی PS5 رو کاور میکنه و ویدیو تمام میشه. در بخشی که با PC مقایسه شده هدف گفتن اینکه PC چند هزار دلاری بهتر هست یا نیست نبوده، مستند سازی هست، همون طوری که Ehsan هم قبل تر ذکر کردن، برای خروجی یک بازی و کیفیت های مختلفی که میشه ازش داشت.
در یک ویدیو دیگه هم سیستم پیشنهادی بازی رو مورد بررسی قرار دادن که زمانی که معرفی شد خیلی مورد انتقاد قرار گرفته بوده، و صحبت این بوده Alan Wake 2 به طور کلی حتی در حداقل تنظیمات هم یک بازی کاملا نسل بعدی هست و به راحتی میشه فریم قابل قبول گرفت با توجه به سیستم پیشنهادی بازی وقتی مثلا شما تنظیمات گرافیکی بازی رو با رفرنس کنسولی هماهنگ کنی، و مثلا یک مقداری هم حتی آزادی عمل داری در ازای فریم پایینتر کمی یکسری تنظیماتی که بیشتر تو چشم هست رو دستکاری کنی.
هر دو ویدیو DF کاملا مطالب مفید و حرفه ای هست برای کسی که یک مقدار دوست داره بالاتر و دقیقتر از مسائل تکنیکی بازی اطلاع داشته باشه. حالا یک سری افراد با برداشت شخصی میشه خروجی های دیگه بگیرند از اون مطلب و ترول کنند منبع رو....

حالا یک آقایی صفحه پیش این مسئله رو مطرح کردن (کنار یک سری مزه ریختن که مثلا الکس رو اتوسیم دار معرفی کنند که فن بیان خیلی ضعیفی هم هست که وقتی با موضوع مطرح شده توسط فردی مشکل داری یک اشکال بی ربط هم روی فرد قرار بدی)، بعدم وقتی نقد بهشون شد یک سری اطلاعات شخصی بازم بی ربط به صحبت ارائه دادن و در کل نشون دادن خیلی قضیه دو ویدیو منتشر شده از دیجیتال فاندری در مسائل تکنیکی شاید با دقت نگاه نکردن.
بازم الان شما این صحبت رو دارید مطرح میکنید، و بازم به نظرم برداشت شخصی هست و نه اینکه مثلا به صحبتی که داره در ویدیو میشه دقت کنید و بفهمید در اینجا اون آقا چه مطالبی رو داره گزارش میکنه.
خلاصه ویدیو اول DF در ابتدا به این صورت شروع میشه که از دستاورد های Remedy تعریف میکنه و تکنیک های مختلفی که به یکی از بهترین نحوه ها در این بازی قرار دارند رو ذکر میکنه. بعدش میاد خروجی فعلی کنسول رو با حداکثر چیزی که بازی میشه ارائه بده با Path Tracing و به صورت بدیهی با سخت افزاری که توانایی پردازشش رو داره نشون میده و میگه مثلا چه تفاوتی هست بین نسخه PS5 و حداکثر خروجی و چه چیزایی به چه صورتی پیاده شده. در نهایت هم دو مد مختلف در دسترس روی PS5 رو کاور میکنه و ویدیو تمام میشه. در بخشی که با PC مقایسه شده هدف گفتن اینکه PC چند هزار دلاری بهتر هست یا نیست نبوده، مستند سازی هست، همون طوری که Ehsan هم قبل تر ذکر کردن، برای خروجی یک بازی و کیفیت های مختلفی که میشه ازش داشت.
در یک ویدیو دیگه هم سیستم پیشنهادی بازی رو مورد بررسی قرار دادن که زمانی که معرفی شد خیلی مورد انتقاد قرار گرفته بوده، و صحبت این بوده Alan Wake 2 به طور کلی حتی در حداقل تنظیمات هم یک بازی کاملا نسل بعدی هست و به راحتی میشه فریم قابل قبول گرفت با توجه به سیستم پیشنهادی بازی وقتی مثلا شما تنظیمات گرافیکی بازی رو با رفرنس کنسولی هماهنگ کنی، و مثلا یک مقداری هم حتی آزادی عمل داری در ازای فریم پایینتر کمی یکسری تنظیماتی که بیشتر تو چشم هست رو دستکاری کنی.
هر دو ویدیو DF کاملا مطالب مفید و حرفه ای هست برای کسی که یک مقدار دوست داره بالاتر و دقیقتر از مسائل تکنیکی بازی اطلاع داشته باشه. حالا یک سری افراد با برداشت شخصی میشه خروجی های دیگه بگیرند از اون مطلب و ترول کنند منبع رو....
سلام. ممنون از حجم بالای اطلاعاتی که انتقال دادید. بنده یک انسان بی تکنیک و نادان هستم. دیدن اون ویدئو صرفا باعث شد حس بد به کنسول بگیرم.خدانگهدار.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or