Multi Platform Alan Wake II

سازنده
Remedy
تاریخ انتشار
27 October
ناشر
Epic Games
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 5
  3. Xbox Series X|S

Alan Wake II

FGNa5MZXwAErZAM.png
This story is a monster. And monsters wear many faces.

پس از 11 سال انتظار سرانجام Remedy Entertainment در طی مراسم The Game Awards 2021 با انتشار تریلر سینماتیک از Alan Wake 2 رونمایی کرد.
بعد از نمایش تریلر Alan Wake 2 سم لیک خالق و نویسنده بازی اعلام کرد که Alan Wake 2 اولین عنوان در سبک وحشت و بقای استودیو Remedy خواهد بود. Sam Lake در ادامه بیان کرد که در حین توسعه قسمت اول همزمان بر روی Alan Wake 2 هم کار میشده، و در طول این سالیان بارها ایده ها و کانسپت دنیای Alan Wake 2 تغیر کرده که هر بار بهتر از ایده قبلی در مسیر مثبتی تغیر کرده. Sam Lake در ادامه افزود، در طی 10 سال گذشته Remedy Entertainment بر روی هر پروژه ای که کار کرده اند همیشه مشتاقانه با یک تیم اصلی کوچک در حال توسعه Alan Wake 2 بوده. از آنجایی Control 2019 و Alan Wake در یک جهان جریان دارند بسته الحاقی AWE دنیای Alan Wake و Control را به هم متصل کرد و اشاره هایی به Alan Wake 2 شد. Sam Lake همچنین اعلام کرد برای لذت بردن از Alan Wake 2 نیازی به تجربه عناوین قبلی (Control و Alan Wake) نیست، ولی کسانی که مشتاق باشند با تجربه عناوین قبلی با پس زمینه Alan Wake 2 بیشتر آشنا خواهد شد. در حالیکه قسمت اول Alan Wake المان های "ترس" داشت ولی یک بازی اکشن ماجراجویی بود، Alan Wake 2 اولین ساخته survival horror ( وحشت و بقا) Remedy Entertainment خواهد بود به گفته Sam Lake عنوان Alan Wake 2 برداشت آنها از ژانر وحشت بقا است که نوید یک تجربه خاص و محصر به فرد را میدهد.
Sam Lake در نهایت اعلام کرد که در تابستان سال 2022 اطلاعات بیشتری از بازی به اشتراک گذاشته خواهد شد.
Alan Wake 2 در سال 2023 برای کنسول های نسل 9( PlayStation 5, Xbox Seris X/S) و PC منتشر خواهد شد.

تاپیک آپدیت خواهد شد...

آخرین ویرایش:
یه چند ساعتی بازی کردم چندتا مورد بگم برم ادامه بازی:D اول اینکه انصافاً چه اتمسفری پرام!!:D دوم : سبک روایت و کارگردانی بشدت حرفه ای بود تا اینجا!

گرافیکم اگه بهینه بودن یا نبودن فاکتور بگیریم بهترین چیزی هست که تا الان دیدم به معنای واقعی کلمه اولین بازی نسل 9 :D

به جای پرفورمنس از خود بازی هم بگید لطفا . ویدیوی حاج آقا Gman رو دیدم خورد تو ذوقم
بازی دیگه اکشن با سرعت بالا نیست، با یک Survival horror هیولا + روایت و داستان محشر با امضای رمدی طرفی.

در زمینه RT و PT رو PC اصلا اینطور که میگی گل و بلبل نیست .
تقریبا تمام کارت گرافیک هایی که زیر ۱۶ گیگ vram دارن چه انودیا چه amd تو حالت RT و PT افتضاح اجرا میشن (اونایی که زیر ۱۲ گیگ هستن که میشه گفت غیرقابل بازی هستند (زیر ۱۰ فریم)
پس رو PC هم درصد خیلی کمی میتونن از RT زیبای این بازی بهره ببرن ولی جنابعالی یجوری پست زدی انگار همه رو PC میتونن RT بازیو تجربه کنند .

View attachment 316354View attachment 316356View attachment 316357View attachment 316360View attachment 316361
این تست ها بدون dlss هستن چون و الا روی 2k با Dlss برای کارت انویدیا اوضاع خوبه
با یک 3080 یا 4070 می شه راحت 60 فریم گرفت که برای همچین گرافیک پشم ریزونی خوبه
بازم می گم افکت های ری تریسینگ این بازی و سایبر پانک فول هستن با رزولوشن فول برای همین بیش از حد سنگینن
همین سایبر پانک هم با dlss 2k دقیقا همین فریم ها رو ازش می گیرید

• Like
Reactions: {ehsan}
بازی احتیاج به درک زبان انگلیسی زیادی داره تقریبا چون بخش روایی خیلی مفصلی داره و داستان و داستانک و نامه ها و منیواسکریپت و اودینس و .... و باید گفت رایتینگ خار ق العاده است

تاثیر استاد میکامی که همه جا دیده میشه حتی در قهوه اویل ویتین

AlanWake2_2023_10_27_23_11_26_770.jpg
انریل 5 هم من ندیدم در این ابعاد
AlanWake2_2023_10_27_22_30_51_405.jpg
اگر بهترین نور پردازی نسل نباشه کاندید هست قطعا

AlanWake2_2023_10_27_21_44_55_543.jpg

من الترا گذاشتم روی رز native --3200x1800 بعد با fsr اوردم روی کوالیتی نتیجه خوبه براحتی میشه بالای 60 گرفت
AlanWake2_2023_10_27_21_21_05_819.jpgAlanWake2_2023_10_27_21_20_55_358.jpg

AlanWake2_2023_10_27_21_21_16_282.jpg

Attachments

• AlanWake2_2023_10_27_22_38_19_827.jpg
    AlanWake2_2023_10_27_22_38_19_827.jpg
    2.8 MB · مشاهده: 46
متاسفانه اخیرا دیجیتال فاندری رفته یک پسری رو اورده فکر میکنم هم اوتیسمه بنده خدا بعد میاد شات های ps5 رو مقایسه میکنه با 4090 - یکی نیست بگه بنده خدا اون سیستم اش میشه چند هزار دلار این 400 دلاره چندین برابر اختلاف دارن بعد میره زوم میکنه داخل شات pc تا 400 درصد که مثلا توی یک پادل آب یکم انعکاس بهتر رو نشون بده و بخواد هزینه 10 برابر بیشتر از کنسول رو توجیه کنه - آخه کی میاد همچین مقایسه ای میکنه ؟؟ نسخه کنسولی با توجه به همه جوانب اصلا چیزی کم نداره و همین که داره چنین بازی نسل جدیدی رو اجرا میکنه روی همه پلتفرم ها s/x/ps5 باید واقعا خوشحال باشیم که بالاخره داریم از شر کراس جن خلاص میشیم و میریم تو استفاده واقعی از توان این کنسول ها .

دوستانی که میرن کنسول میگیرن چه ایکس یا 5 - من خودم کاربر سریز x و فایو و پی سی هستم) دقت کنید که tv خیلی مهمه این نسل باید حتما tv استفاده کنید که vrr داشته باشه یا فریسینک - مخصوصا vrr کمک شایانی میکنه به این افت فریم های رایج بین 20 تا 40 و بخوبی کلین میکنه تصویر رو و اصلا متوجه نمیشید که فریم نوسان داره چون هر چی فریم پایین تر بیاد کم بشه فریم تایم بیشتر میشه یعنی هر فریم بیشتر طول میبره تا رندر بشه هر چی فریم بالاتر بره فریم تایم کمتر میشه - 120 فریم هر فریمش میشه تقریبا 8 میلی ثاینه - 30 فریم هر فریمش میشه تقریبا 33 میلی ثانیه برای همین 30 فریم حس اسلاگیش داره روی انالوگ البته همین 30 فریم هم میشه با شاتر اسپید خوب و موشن بلار خوب و دد زون خوب روی انالوگ بهینه اش کرد . vrr و فریسینک خیلی کمک کنسول های این نسل میکنه حتما موقع خرید نمایشگر یا tv حواستون به این موضوع باشه تا اینکه مثلا نمایشگر فقط 4k باشه .

متاسفانه اخیرا دیجیتال فاندری رفته یک پسری رو اورده فکر میکنم هم اوتیسمه بنده خدا بعد میاد شات های ps5 رو مقایسه میکنه با 4090 - یکی نیست بگه بنده خدا اون سیستم اش میشه چند هزار دلار این 400 دلاره چندین برابر اختلاف دارن بعد میره زوم میکنه داخل شات pc تا 400 درصد که مثلا توی یک پادل آب یکم انعکاس بهتر رو نشون بده و بخواد هزینه 10 برابر بیشتر از کنسول رو توجیه کنه - آخه کی میاد همچین مقایسه ای میکنه ؟؟ نسخه کنسولی با توجه به همه جوانب اصلا چیزی کم نداره و همین که داره چنین بازی نسل جدیدی رو اجرا میکنه روی همه پلتفرم ها s/x/ps5 باید واقعا خوشحال باشیم که بالاخره داریم از شر کراس جن خلاص میشیم و میریم تو استفاده واقعی از توان این کنسول ها .

دوستانی که میرن کنسول میگیرن چه ایکس یا 5 - من خودم کاربر سریز x و فایو و پی سی هستم) دقت کنید که tv خیلی مهمه این نسل باید حتما tv استفاده کنید که vrr داشته باشه یا فریسینک - مخصوصا vrr کمک شایانی میکنه به این افت فریم های رایج بین 20 تا 40 و بخوبی کلین میکنه تصویر رو و اصلا متوجه نمیشید که فریم نوسان داره چون هر چی فریم پایین تر بیاد کم بشه فریم تایم بیشتر میشه یعنی هر فریم بیشتر طول میبره تا رندر بشه هر چی فریم بالاتر بره فریم تایم کمتر میشه - 120 فریم هر فریمش میشه تقریبا 8 میلی ثاینه - 30 فریم هر فریمش میشه تقریبا 33 میلی ثانیه برای همین 30 فریم حس اسلاگیش داره روی انالوگ البته همین 30 فریم هم میشه با شاتر اسپید خوب و موشن بلار خوب و دد زون خوب روی انالوگ بهینه اش کرد . vrr و فریسینک خیلی کمک کنسول های این نسل میکنه حتما موقع خرید نمایشگر یا tv حواستون به این موضوع باشه تا اینکه مثلا نمایشگر فقط 4k باشه .
الان این برندهای داغون tv داخلی ساپورت میکنن؟

• Like
Reactions: cameronx65
من تا الان کلا دو تا تریلر از بازی دیده بودم. یکی تریلر معرفی و یکی هم تریلر سامر فست که البته هر دو رو چون حضوری رفته بودم، مجبور شدم ببینم وگرنه نگاه نمی‌کردم.
شماره اول الن ویک با این که خیلی مشکل داشت اما یکی از بازی هایی بود که به شدت باهاش خاطره دارم و برای زمان خودش یکی از بازی هایی بود که همیشه تو ذهن من باقی میمونه. حتی هنوز روزی که رفتم بازی رو خریدم هم به یاد دارم. چند روز قبل از انتشار نقد ها بازی برای ایکس باکس ۳۶۰ لیک شده بود و منم اون زمان اینترنت حتی داخل خونه نداشتم و تو کافی نت بودم که دیدم بازی لیک شده و همون شب به سی دی فروشی محلمون زنگ زدم و گفتم بازی رو دانلود کن که بیام فردا ببرمش. (قبل از مهاجرت از ایران)
خلاصه بازی رو هم شاید ۷ یا ۸ بار تموم کردم اون زمان و به شدت منتظر شماره دوم بودم (عکس پروفایل بازی سنتر هم حتی یک لامپ خاموش از دنیای الن ویک و برایت فالز که قرار بود با معرفی نسخه دوم روشن بشه که البته خاموش موند)، اما هر چه زمان گذشت و بعد از عرضه کوانتوم بریک و کنترل تقریبا به صورت کامل امید خودمو نسبت به رمدی از دست دادم. وضعیت با معرفی شماره دوم و دیدن نقش کم رنگ الن هم بدتر شد و کلا با خودم قرار گذاشتم تا اخبار بازی رو دنبال نکنم و فقط وقتی بازی عرضه شد به عنوان یک بازی مستقل از الن ویک اونو تجربه کنم.

اما باید بگم تا حد زیادی بعد از چند ساعتی که نسخه دوم رو بازی کردم نظرم عوض شده و به شدت منو با خودش به همون زمان و خاطرات نسخه اول برد و اون جادوی رمدی کاملا تو این عنوان دیده میشه.
اتمسفر محیط همچنان فوق العادست. صداگذاری و نورپردازی در ایجاد ترس روانی به شدت عالی عمل می کنند. به خصوص وقتی وارد یک محیط داخلی میشی نورپردازی و صداگذاری خیلی عالی عمل می کنه. صدا بم میشه و فقط صدای قدم زدن رو چوب و وزش باد به گوش میرسه. قشنگ یک اتمسفر فوق العاده برای ترسیدن ایجاد می‌شه به این صورت.
دیالوگ ها و رایتینگ بازی هم عالیه. دیگه خبری از اون سرگیجه کنترل اینجا نیست و همه چیز مثل بازی های کلاسیک رمدی روایت میشه.
حل کردن کیس ها هم دقیقا گویا از دل سریال ترو دیتکتیو بیرون کشیده شده که اونم اتفاقا یکی از سریال های مورد علاقه من محسوب میشه.
دیدن برایت فالز هم که فوق العاده بود و قشنگ منو برد به 13 سال قبل و شماره اول. البته دیگه فرصت نشد بازی کنم اما تا به این جا به شدت از تجربه بازی لذت بردم.

آخرین ویرایش:
بازی مشکل جدی پرفورمنس داره روی کنسول. افت فریم زیادی توی اولین درگیری ها وجود داره حتی حس کردم تا ۲۰ فریم هم میره!
بازی تقریبا هیچ افت فریمی نداره!
تو تستا که رو ps5 به زور میومد روی 28 رو x که هیچ افت فریمی ندیدن!
البته من خودم 12 گیگ آپدیت رو همون اول گرفتم شاید مشکلاتی که میگی قبل این آپدیت بودن

بازی تقریبا هیچ افت فریمی نداره!
تو تستا که رو ps5 به زور میومد روی 28 رو x که هیچ افت فریمی ندیدن!
البته من خودم 12 گیگ آپدیت رو همون اول گرفتم شاید مشکلاتی که میگی قبل این آپدیت بودن

با اخرین اپدیت روی فایو توی اولین مبارزات بعد از witch house توی اون قسمت که آب جمع شده افت فریم وحشتناکه و فک کنم تا ۲۰ هم پایین میاد. نمیدونم شاید شما تی وی با قابلیت vrr دارید که متوجه نمیشید ولی برای من کاملا اذیت کننده بود.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or