بهترین بازیهای سال 2015 از نگاه سایتها و مجلات

YAKUZA_2

کاربر سایت
Nov 3, 2008
1,387
اینطوری نگو، ببین FO4 هم که توی این 4 تا بازی ضعیفترین از لحاظ فنی.....بازم بازی فوق العاده ای هستش.....من خیلی بیشتر از Skyrim ازش خوشم اومد، 20 ساعت گیم پلی کاملا فان داشته، اگر افت فریم اینا و اون نصب دیتای بازی روی کنسول که فسیل شده و 30 دقیقه طول میکشه رو نادیده بگیریم........هر 4 تا بازیهایی که بیشترین جایزه ها رو بردن بازیهایی بودن که هر سال دیگه ای تنها میومدن میتونستن بازی سال بشن......اینقدرم با اطمینان نگو 80% طرفدارهای متال گیر از این قسمت بدشون اومده......اون کسایی که راجع به متال گیر غر میزنن.....تمام ایرادهاشون به بازی بنی اسرائیلیه.....MGSV کاملا یه بازی خاص هستش....انعطاف پذیری گیم پلی بازی هیچ کجای دیگه حتی نزدیک هم نمیاد بهش......

امسال به نظر من سخت ترین سال توی 4-5 سال اخیر هستش......سال پیش که جوک آسون بود....سال 2013 سخت بود کم و بیش ولی اندازه امسال نه....
خب اشاره منم به همینه که وقتی میشه به یه بازی لقب شاهکار داد که حداقل از طرف بیشتر فن هاش شاهکار محسوب بشه که این قضیه راجب Fallout4 صدق نمیکنه البته ممکنه عده ای باهاش مخالف باشن و بگن نه از نسخه های پیشین بهترم بود فقط مشکلات فنیش باعث شد بزنن تو سر بازی.

در مورد MGSV خب منم اول پستم گفتم با توجه به اینکه بخش داستانی سری متال گیر از اهمیت فوق العاده ای برخورداره و مهمترین ویژگیش محسوب میشه خیلی از فن هاش انتظار داستان به مراتب پر پیمون تری ازش داشتن که اکثرا فیل شدن.شما برو توی گف نظرسنجی ها رو درباره بهترین نسخه سری متال گیر ببین از هر 10 نفر شاید یکی دو نفر MGS V رو بعنوان برترین عنوانشون انتخاب کرده باشن که علت اصلیش هم داستانش بود
هیچ شکی وجود نداره که MGS V در زمینه اکشن ' هوش مصنوعی و آزادی عمل یک نقطه عطفی تو تاریخ صنعت گیم محسوب میشه و خواهد شد و مطمئنا بعدها در بازیهای مختلف شاهد ایده گیری از این عنوان خواهیم بود اما اگه داستانش هم میتونست همپای دیگر بخش هاش محشر باشه نظر منتقدها و فن هاش در این زمینه خیلی فرق میکرد.شما اگه جوایز بازیها رو در جاهای مختلف دنبال کرده باشی MGS V توی بخش داستانی جوایز یا اصلا نامزد نشده و یا اگه شده برنده نشده که میتونه گواه خوبی برای حرفام باشه.ضمنا بازی اشکالات دیگه ای هم داره که نمیشه به آسونی ازش گذشت مثل نقشه ها و ماموریتهای تکراری! که اینم بهش ضربه زد

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
جان عزیزتون اگه خواستید راجب Bloodborne حکمی بدید، حداقل اسمش رو یاد بگیرید و درست بنویسید. یکی میگه Bloodburn، یکی میگه Bloodborn یه جا دیگه BloodBone!

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
جک قشنگی بود ولی حقیقت اینه که امسال از نظره سختی با 2013 و 2009 قابل مقایسه هم نیست مخصوصا 2013 که پر از بازی گوتی بگیر بود Super Mario 3D World با متای 93 , Bioshock Infinite با متای 94 که در همین بازیسنتر هم فدایی کم نداره , غول بی شاخ و دمی مثل Grand Theft Auto V با اون متای بالا (97) و اون فروش وحشتناک بالا که اگه امسال میومد لیست گوتی ها خیلی وضعیتش میتونست عوض بشه و شاهکاری مثل TLOU با متای 95 که در لیست اکثره سایت ها جزو 3 تا بازی برتر نسل بود . امسال خوب اسم داشتیم ولی غیر از TW3 و بلادبورن بقیه نتونستن در حده انتظارات بترکونن , MGS V از نظره فن ها و گیمر ها که در حده عنوان های قبلیش نبود و از نظره امتیازی هم با این حال که عالی بود ولی بازم کمتر از عنوان قبلیش شد , F4 اسمش خیلی بزرگ بود ولی نتونست در حده انتظارات باشه و تغییر اساسی داشته باشه و متای 87 هم فکر نکنم هیچ سالی خیلی گوتی بگیر باشه , بتمن هم که قشنگ سرشو بریدن و تموم شد رفت , بلادبورن عالی بود ولی همه میدونن بازی های FS تا حالا خیلی گوتی بگیر نبودن و مخاطبان خاص خودشونو دارن تا همین الانم بلادبورن خیلی عالی کار کرده در گوتی گرفتن , از نظره امتیازات MGS V بیشترین متا رو داشت (93 بیشترین نقد PS4) و بعدش TW3(بیشترین نقد 92) و بلادبورن 92 دیگه اکثره بازی ها زیره 90ی میشن , فقط یه مقایسه ساده با 2013 و 2009 نشون میده در چه سالی سخت تر بوده گوتی گرفتن

چرا آخه اینقدر شماها با خشونت بحث میکنین و همه چی جوک و خنده داره از نظرتون؟:d
به خدا کسی جایزه نمیده برای برنده شدن بحث توی اینترنت.
این متارو هم ترکوندین دیگه.....به خدا متا بر اساس امتیازایی که سایت های بزرگی که از شرکت ها پورسانت میگیرنه و سایت های غیر معتبری هستش که مثلا به BB امتیاز 6.5 داده واسه اینکه بازی سخته، نقل قول سایت رو میخونه آدم میخنده از میزان ابله بودن منتقد که به نظرش BB به صورت ناجوانمردانه سخته.....اینقدر این متا رو جدی نگیرین.

- - -ویرایش - - -

جان عزیزتون اگه خواستید راجب Bloodborne حکمی بدید، حداقل اسمش رو یاد بگیرید و درست بنویسید. یکی میگه Bloodburn، یکی میگه Bloodborn یه جا دیگه BloodBone!

یه گروه تو تلگرام منو آورده بودن، همه به بازی میگفتن Blood born :d درستشو هرکار کردم کوتاه نیومدن بگن.....
حکایت تلفظ Strength و Agility توی گیم نت ها 15-16 سال پیش شده دقیقا اسم بازیها اینروزا.......

--------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان سر این قضیه انحصاری هم یکم دارید بچه بازی در میارید، معمولا بازیهای انحصاری هر کنسولی(!) (به این قضیه هر کنسول کامل توجه کنید قبل از اینکه به هم بپرید) از کیفیت بالاتری از بازیهای مولتی پلتفرم برخوردار هستن (حداقل از لحاظ فنی) اینکه یکی میاد از یه بازی تعریف میکنه بخاطر انحصاری بودنش نیست.....Dark Souls هم مولتی پلتفرم بود، ولی وقتی اومد سال 2011 من خیلی ناراحت شدم وقتی بازی سال نشد، چون از دید من از رقبا خیلی تازه تر و بهتر بود.
از منم میخواستن بازی سال انتخاب کنم، اگر Bloodborne مولتی پلتفرم هم بود اون رو انتخاب میکردم، چون از لحاظ یه سری مسائل بازی دیوانه کننده بی نقص هستش.....روون بودن گیم پلی شاید از اکثر بازیهای Hack 'n Slash لذتبخش تر باشه.....بازیهایی که 1000 تا کومبو دارن توشون اینقدر نمیشه خلاقانه به جنگ دشمنا رفت :d

آخرین ویرایش:

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید
انصافاً بلاد بورن داره از مراجع معتبری جایزه سال میگیره

الان کدوم یک از اینا معتبره یا حتی شما یبار هم اسمشون رو شنیدی؟

Twinfinite (US)
UPROXX (US)
adressa.no (NO)
PopOptiq (CA, formerly known as Sound on Sight)
Akihabara Blues (ES)
Akihabara Blues Readers' Choice (ES)
The Auburn Citizen (US)
WOW247 (UK)

به شخصه برای من این سایت های بالا اولین بار هست حتی اسمشون رو میخونم! تو متا هم مطمئنم هیچکدوم از اینا نیستن.
دوتا هم تلگراف و گاردین هست که اینا هم در زمینه صنعت بازی اصلا معتبر نیستن و اصلا مجله هایی در این زمینه نیستن، مثل اینه که روزنامه های همشهری و کیهان بیان بازی سال انتخاب کنن.

یه Destructoid هست فقط جز معتبر حساب میشه. چرا الکی جو میدید آخه؟ :D

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
این جوی که راه افتاده و یه عده دارن به بهانه ی ویچر بازیهای دیگه رو از جمله بلادبورن ی رو که یکی از بهترین بازیهای این نسل تا به امروزه می کوبن و تخریب می کنن . دقیقا شبیه همون جویه که در رابطه با میکامی و ... به وجود اومد و نتیجش چیزی جز اینکه الان آدم اسم میکامی رو میشنوه کهیر میزنه نداره . قشنگ دارن همون جو و دوباره به وجود میارن .

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
الان کدوم یک از اینا معتبره یا حتی شما یبار هم اسمشون رو شنیدی؟

Twinfinite (US)
UPROXX (US)
adressa.no (NO)
PopOptiq (CA, formerly known as Sound on Sight)
Akihabara Blues (ES)
Akihabara Blues Readers' Choice (ES)
The Auburn Citizen (US)
WOW247 (UK)

به شخصه برای من این سایت های بالا اولین بار هست حتی اسمشون رو میخونم! تو متا هم مطمئنم هیچکدوم از اینا نیستن.
دوتا هم تلگراف و گاردین هست که اینا هم در زمینه صنعت بازی اصلا معتبر نیستن و اصلا مجله هایی در این زمینه نیستن، مثل اینه که روزنامه های همشهری و کیهان بیان بازی سال انتخاب کنن.

یه Destructoid هست فقط جز معتبر حساب میشه. چرا الکی جو میدید آخه؟ :D

من منظورم همون سه تایی آخری بود که از نظر من معتبر به حساب میاد.

الکی جو چیو میدیم؟ :|

جو میدیدم که بلاد بورن لیاقت بازی سال شدن داره؟؟

یا شما دارین جو میدین که لیاقت این عنوان رو نداره؟!

در اینکه بلاد بورن لیاقت بهترین بازی سال شدن رو داره شکی نیست ( کاری به رقبا ندارم) و در اعلام این مسئله بنده جوی رو نمیبینم. این نظر شخصی منه و در جهت اعتبار دادن به نظر شخصیم اگه اسم چند تا مراجع معتبر رو هم بیارم بازم جوی توش نمیبینم ;)

m49663

کاربر سایت
Sep 27, 2010
653
نام
علیرضا
سری Dark Souls از همون نسخه اول توی بازیسنتر طرفدارها و دشمن های زیادی داشته و تاپیک هاش خیلی شلوغ بودن!
حالا بخش PS3 رو کاری نداریم که اکثر بازی های مولتی پلتفورم اونجا خاموش بودن، به علت اینکه خیلی ها (مثل خودم) این بازی ها رو روی 360 یا PC به شکل کپی مصرف میکردن. :D ولی این آمار تاپیک های سایر بخش ها هست:
Dark Souls
PC
76 صفحه
X360
142 صفحه

Dark Souls II
PC
196 صفحه
X360
120 صفحه

یعنی بازی اصلاً مظلوم و محروم و اینا نبوده و خیلی مورد توجه قرار گرفته. هم از نظر تعداد طرفدارها، هم از نظر تعداد منتقدها. :D البته بحث Demon's Souls فرق میکنه و اون بازی خیلی ناشناس و بی سر و صدا از راه رسید و طرفدارهای خیلی کمتری داشت، هر چند اگه الآن یه ریمستر ازش بزنن احتمالاً خیلی ها دنبالش برن مثل خودم.
منظور اینه که Bloodborne به خاطر انحصاری بودن نیست که مورد توجه قرار گرفته، همچنین همه منتقدین بازی هم به خاطر انحصاری بودنش باهاش مشکل ندارن. کلاً بازی از نظر مخاطب (مثبت و منفی) به شدت شبیه DSها هست و فقط چون انحصاریه، این طرفداری ها و دشمنی ها ناخودآگاه بیشتر به چشم میاد و بحث های حاشیه ای راه می افته. :D
احسنت. :d راستش بلادبورن به فرقی داره اونم ، سرعت بازیه که به شدت هیجان انگیز تر از سری سولز کرده و خب گرافیکش و طراحی هنریش که خیلی جالب و منحصر به فرد . کاش این بازی انحصاری نبود.

آخرین ویرایش:

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب

در اینکه بلاد بورن لیاقت بهترین بازی سال شدن رو داره شکی نیست ( کاری به رقبا ندارم) و در اعلام این مسئله بنده جوی رو نمیبینم. این نظر شخصی منه و در جهت اعتبار دادن به نظر شخصیم اگه اسم چند تا مراجع معتبر رو هم بیارم بازم جوی توش نمیبینم ;)

مرسی عزیزم، لپ کلام رو گفتی....جالب اینجاست خیلی از کسایی که الان سنگ TW3
رو به سینه میزنن.....تا قبل از عرضه FO4 روزی 2 تا کامنت راجع به "درو" کردن جوایز توسط این بازی صحبت میکردن....الان اصلا کسی به روی خودشم نمیاره FO4 رو :d و این واسه من خیلی جالبه بخاطر اینکه من به شخصه از FO4 راضی بودم.
اون موقع من میومدم میگفتم احتمالا TW3 بیشترین جوایز رو به این دلیل و این دلیل میگیره، میومدن بهم میگفتن فن بوی ویچری! سعی داره تخریب کنی FO4 رو بخاطرش :d

TW3 بازی بهتری هستش ولی FO4 هم خیلی خوبه، MGSV و بیشتر از BB هم به نظر من کاملا هم تراز TW3 هستش.....اگر من میتونستم بگم بر اساس عدالت جایزه ها پخش بشه....TW3 و BB باید درصد جوایزشون نزدیکتر باشه، بازم من هرگز انتظار نداشتم BB بازی سال بشه همه جا چون با مزاج خیلی ها سازگار نیست.

یاد طرفدار های اسپانیا توی جام جهانی 2010 افتادم، که کورکورانه اسپانیا بی چون و چرا بهترین تیم دنیا بود (خدا نمی کرد کسی به سبک بازی اسپانیا ایراد بگیره) ، بعد سری بعد اینا همشون طرفدارهای قدیمی و پرو پا قرص هلند شدن که برای هلند میمردن! حکایت همین بچه هاست، تبدیل به تروریست اینترنتی میشن وقتی بازی که بیشترین جایزه رو برده یکی ایراد بگیره ازش....بعد هم سریع میرن سراغ متا و تعداد جوایز و آمار فروش:d
طرف مثلا 19 سالشه....Skyrim اولین RPG که هیچی اولین بازی Bethesda هست که مثلا دست زده بهش.....بعد میاد یه جوری طرفداری Bethesda رو میکنه انگار از 7 سالگی داشته FO2 بازی میکرده :d و بعد جزو Veteran های Morrowind هستش:d

کلا این نوع طرفداران بخاطر کمبود تجربه، قفل میکنن روی یه چیز و یه نفر، اون رو بت میکنن.....بعد حالا خدا نکنه یکی باهاشون هم عقیده نباشه،کاری میکنن که آدم فکر میکنه وسط HQ گشتاپو توی 1941 افتاده!

آخرین ویرایش:

m49663

کاربر سایت
Sep 27, 2010
653
نام
علیرضا
اینکه گفتم مقایسش در حد جوکه درواقع کنایه به اون حرف فن بوئیسم شما بود مگرنه اکثر دوستان نزدیک من میدونن احترام زیادی برای bb قائلم

خوب بما چه ربطی داره شما حوصلت نکشیده بازی کنی ؟ احتمالا چون انحصاری نبوده حوصلت نکشیده
والا اینجور که شما از بلادبورن تعریف میکنی .فکر میکنم منتقدین اشتباهی این همه رای ( با اختلاف کیلومتری) به ویچر3 دادن :d جهت اطلاع 10 بار بازی تموم کردن شما هیچ ربطی به این موضوع نداره. منم میتونم بگم 50 بار ویچر3 بازی کردم خوب که چی ؟؟؟
من فکر میکنم شما هرچی انحصاری کنسول محبوبت باشه کلا چشمتو میبندی میگی عالیه با بقیش کاری نداری درسته ؟

ولی اینکه بخوای برای خودت ثابت کنی بلادبورن بهترین بازی ساله ! خیر همچین خبرایی نیست :d مهم هم نیست نظرتون چیه.
واقعیت چیز دیگه ایی رو نشون میده اونم با اختلاف کیلومتری

از واقعیت فرار نکن باهاش کنار بیا :d
کاش فقط من بودم که چند دفعه تمومش کردم . یه سر به توییچ یا یوتیوب بزنی میبینی هر کسی داره بازی میکنه نیو گیم پلاس 7 و 8 رو به بالا رو داره میره. بعدم با انواع حالات ممکنه مثلا بدون سلاح یا بدون دمیج یا اسپید ران بازی یا با قیافه های عجیب غریب . دیروز یکی و دیدم بازی و بدون لول آپ تموم کرد . فقط من نیستم معتادش شدم.
شرمنده حسش نیست کیبرد و انگلیش کنم . فارسی تایپ می کنم.:d

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
مرسی عزیزم، لپ کلام رو گفتی....جالب اینجاست خیلی از کسایی که الان سنگ TW3
رو به سینه میزنن.....تا قبل از عرضه FO4 روزی 2 تا کامنت راجع به "درو" کردن جوایز توسط این بازی صحبت میکردن....الان اصلا کسی به روی خودشم نمیاره FO4 رو :d و این واسه من خیلی جالبه بخاطر اینکه من به شخصه از FO4 راضی بودم.
اون موقع من میومدم میگفتم احتمالا TW3 بیشترین جوایز رو به این دلیل و این دلیل میگیره، میومدن بهم میگفتن فن بوی ویچری! سعی داره تخریب کنی FO4 رو بخاطرش :d

TW3 بازی بهتری هستش ولی FO4 هم خیلی خوبه، MGSV و بیشتر از BB هم به نظر من کاملا هم تراز TW3 هستش.....اگر من میتونستم بگم بر اساس عدالت جایزه ها پخش بشه....TW3 و BB باید درصد جوایزشون نزدیکتر باشه، بازم من هرگز انتظار نداشتم BB بازی سال بشه همه جا چون با مزاج خیلی ها سازگار نیست.

یاد طرفدار های اسپانیا توی جام جهانی 2010 افتادم، که کورکورانه اسپانیا بی چون و چرا بهترین تیم دنیا بود (خدا نمی کرد کسی به سبک بازی اسپانیا ایراد بگیره) ، بعد سری بعد اینا همشون طرفدارهای قدیمی و پرو پا قرص هلند شدن که برای هلند میمردن! حکایت همین بچه هاست، تبدیل به تروریست اینترنتی میشن وقتی بازی که بیشترین جایزه رو برده یکی ایراد بگیره ازش....بعد هم سریع میرن سراغ متا و تعداد جوایز و آمار فروش:d
طرف مثلا 19 سالشه....Skyrim اولین RPG که هیچی اولین بازی Bethesda هست که مثلا دست زده بهش.....بعد میاد یه جوری طرفداری Bethesda رو میکنه انگار از 7 سالگی داشته FO2 بازی میکرده :d و بعد جزو Veteran های Morrowind هستش:d

کلا این نوع طرفداران بخاطر کمبود تجربه، قفل میکنن روی یه چیز و یه نفر، اون رو بت میکنن.....بعد حالا خدا نکنه یکی باهاشون هم عقیده نباشه،کاری میکنن که آدم فکر میکنه وسط HQ گشتاپو توی 1941 افتاده!
با اینکه من علاقه وافر شما رو به پیچوندن بحث و کشوندنش به فالوت تو همه پست‌هاتون و در جایی‌ که حتی‌ بحث خاصی‌ در این ارتباط نیست درک نمیکنم،اما یه توضیحی در مورد این حرفاتون که زدین میدم.
Fo 2 ربطی‌ به Bethesda نداره :D
از همون اول هم اکثر پست‌ها در راستای "آشغال بودن فالوت و Bethesda با تکرار یه فرمول از بازیکنا دزدی می‌کنه" بود, تا به قول شما درو کردن جوایز.
اون چند نفر از فن‌های فالوت هم که میگین دارن از ویچر حمایت می‌کنن،از همون اول طرفدار ویچر هم بودن.الانم از موفقیت یکی‌ از بازی‌های مورد علاقشون خوشحال هستن. همین الان هم اگه یه بحثی‌ جدی در مورد فالوت شکل بگیره مطمئن باشین ادامه پیدا می‌کنه،نکته اینه که اکثر حرفایی که زده میشن جداً جواب خاصی‌ ندارن.:D

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,268
نام
وحید

نه مثل اینکه شما کلا حالت خوب نیست و تو یه فاز دیگه ای به سر میبری اصلا مگه من مقایسه کردم؟ کاری به بقیه بازی ها داشتم؟
TW3 هم کلا تا حالا از بین اینهمه گوتی نهایت 5 تا جایزه از سایت و مجله معتبر گرفته، FO4 هم که اصلا جایزه معتبری نگرفته هنوز. بحث سر جو الکی هست که شما داری میدی! انگاری اون سه تا بازی دارن از اصغر نیوز جایزه میگیرن ولی بلادبورن فقط داره از مجمع نخبگان جایزه میگیره.
کل این برنامه گوتی 90 درصد سایتاش همه غیر معتبر و آبدوغ خیاری هست دیگه اینهمه جو دادن نداره، من خودم اینجا حامی TW3 و BB هستم و اصلا اون دوتا بازی دیگه رو لایق اشاره شدن هم نمیدونم.

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
نه مثل اینکه شما کلا حالت خوب نیست و تو یه فاز دیگه ای به سر میبری اصلا مگه من مقایسه کردم؟ کاری به بقیه بازی ها داشتم؟
TW3 هم کلا تا حالا از بین اینهمه گوتی نهایت 5 تا جایزه از سایت و مجله معتبر گرفته، FO4 هم که اصلا جایزه معتبری نگرفته هنوز. بحث سر جو الکی هست که شما داری میدی! انگاری اون سه تا بازی دارن از اصغر نیوز جایزه میگیرن ولی بلادبورن فقط داره از مجمع نخبگان جایزه میگیره.
کل این برنامه گوتی 90 درصد سایتاش همه غیر معتبر و آبدوغ خیاری هست دیگه اینهمه جو دادن نداره، من خودم اینجا حامی TW3 و BB هستم و اصلا اون دوتا بازی دیگه رو لایق اشاره شدن هم نمیدونم.

خب چه ربطی داره. مگه من چی گفتم.

یه جمله گفتم بلاد بورن داره از مراجع معتبری جایزه میگیره.

من نگفتم ویچر از مراجع معتبری جایزه نگرفته.
من نگفتم چون بلاد از مراجع معتبری جایزه میگیره پس در کل بازی سال هست.

من هنوز متوجه نشدم پست من کجاش جو داشت. و هنوز نفهمیدم کجایی پستم در مورد دیگر بازی ها بود که از چه مراجع جایزه گرفتن یا چند درصدش معتبره یا نیست.

اینارو همش خودت ربط دادی با تفکرات خودت.

حالمم خوبه :d

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,835
کاری ندارم به بحث ها ولی اینقدر که FO4 رو کوبیدن یه عده همین حالاشم توی تقسیم جوایز دومه، حالا درسته اختلافش خیلی زیاده ولی در کل بازم جایگاه دوم رو داره، این اختلاف هم با رتبه 1 به نظرم چیز دیگه ای میتونه باشه، البته TW3 واقعا فوق العادس و اصلا و ابدا نمیشه به جایگاهش شک کرد ولی من شخصا اتمسفر و کارای bethesda رو ترجیح میدم یکم بیشتر. هر دوتا عالین در کل.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر