SPOILER: The MGS V TPP Spoiler Thread

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
:d

این تاپیک واقعا نیازه؛ یعنی واسه هر بازی ای واقعا نیازه که یه تاپیک باشه در مورد داستان یک بازی بحث بشه بدون اینکه تو تاپیک اصلی چیز بزرگی اسپویل بشه.

نکات:

1- اسم تاپیک مشخصه؛ همه چی در مورد داستان بازی و بحث در موردش، حتی نکات غیر داستانی مثلا یه سری از ویژگی های گیم پلی و امکانات که شاید کسی نخواد بدونه و خودش میخواد کشفش کنه، این جا بحث میشه کلا.

2- از تگ اسپویلر لازم نیست استفاده کنید.

این آخرین هشدار بود. اگه هنوز بازی رو تموم نکردید این جا وارد نشید.

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
جالبه نه؟ 80 ساعت سر کار بودم! 80 ساعت دنبال نخود سیاه بودم. 80 ساعت داشتم Mother Baseـی رو اداره می‌کردم که حکم هویج داشته! یادمه سر مرحله 43، که سربازها infected شدن، وقتی چنتا از سربازام رو کشتم، پیش خودم گفتم شاید راه دیگه هم باشه! 4-5 طبقه رو مدام بالا پایین رفتم تا شاید راه خروجی چیزی پیدا بشه. فکر می‌کردم کشتن یا نکشتن ـشون اختیاریـه! بعد که فهمیدم باید تک تک ـشون رو بکشم، چقدر ناراحت بودم! چقدر عذاب وجدان!! :| بعد از اتمام بازی رسما دلم واسه خودم سوخت! :))

این موضوع هم به داستان بازی ضربه زد و خیلی از قسمت‌ها رو غیر منطقی کرد. هم ابهت Big Boss رو با خاک یکسان کرد. هم انگیزه تکرار مراحل برای S rank و یا گرفتن آیتم‌ها رو به 0 نزدیک کرد! مگه می‌شه وسط ماموریت‌ها Boss صدام کنن و پوکر فیس نشم؟ :| pfffff...

Ogl0z.jpg

کوجیما، ممنون ازت لطفت. 80 ساعت نقش این دوتا بچه رو داشتم و نمی‌دونستم! (به سیم کنترلرها توجه شود! :D)

آخرین ویرایش:

shayan1741

کاربر سایت
Aug 1, 2011
106
نام
shayan
ماجرای Paz اتفاقا بد نیست، چون میتونه مستقیم به خود مدیک مربوط بشه. مدیک موقع منفجر شدن Paz تو هلی کوپتر بود و کسی بود که Paz رو جراحی کرد ولی نتونست بمب دوم رو پیدا کنه. میتونه نشونه از این باشه که مدیک داره ناخود آگاه خودش رو به خاطر مرگ Paz سرزنش میکنه.

خیر، شما دوباره برو نوارها رو گوش بده. Zero هیچ توضیحی راجب مدیک و بیگ باس تقلبی به میلر نمیده. فقط میگه جای بیگ باس امنه و من کاری میکنم که دوباره از کما در بیاد. همین. اتفاقا یک نوار بین میلر و اسلات هست که نشون میده میلر تا آواخر بازی قضیه بیگ باس تقلبی رو نمیدوسته.
اون قضیه کلاه! رو هم شما اولین نفری هستی که همچین چیزی رو میگی. اگه ماسک یا کلاهی! در کار بود باید تو خود بازی توضیح داده میشد.

o5amhwetj26cbiivehbd.png

آخرین ویرایش:

Chimera

کاربر سایت
Jun 19, 2015
86
این Sahelanthropus، یه جور نسخه اولیه Metal Gear Rex نبود؟ که حداقل امیدوار باشیم ELi و Mantis بی خودی ندزدینش؟ خیلی شبیه بودن این دوتا Metal Gear :d

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
تئوری یکی از یوزر های Reddit راجب صحنه و کاست آخر بازی

In Metal Gear (1987) FOXHOUND was informed that a Nuclear weapon was within Outer Heaven. Gray Fox was sent to infiltrate and gather Intel. He got captured. Still, he managed to confirm the weapon by saying in a cut off message "Metal Gear". Big Boss, head of the FOXHOUND back in those days, sent Solid Snake to infiltrate and take any threats out, which includes the nuclear weapon.The name of the mission is “Operation Intrude N313”. Upon arriving at the end of the game, Solid Snake is surprised to find Big Bossas the "mastermind behind all". At this time, it was a simple twist for the players where the one giving you commands was the villain. But now that we have "the link" we can say that in reality the one that was giving you orders was the true Big Boss. The one in front of Solid Snake, the villain, is Venom Snake. When Solid Snake kills Venom Snake, Big Boss takes advantage of it and disappears from FOXHOUND and the map from those who want him dead to continue establishing Outer Heaven. Now knowing the events after MGSV we can now go ahead and explain how I got to that conclusion. Let’s dive in to MGSV’s true ending.
Big Boss sends a tape with two recorded audios. The first one Venom Snake plays is the big reveal, “From the Man Who Sold the World”. After finishing playback Venom Snake flips the tape to notice the tag, and from what us the viewers can see, it reads “Operation Intrude N3..”. Yes, Snake’s first mission, given by Big Boss. After hitting play you see the camera transition to a bloody Big Boss. We have been transported to 1995 when “Operation Intrude N313” takes place. Looking at the mirror you may see the emblem of Outer Heaven when it was previously Diamond Dogs. This meaning that Mother Base turns out to be Outer Heaven from Metal Gear (1987). At first glance it all comes across as Venom Snake turns a villain for whatever reason, but close analyzing must be made. For us viewers the tape plays a one line sound, but for Venom it’s his next mission planned out by the one and only Big Boss. In other words Venom Snake is not a villain, he is just playing his role assigned by Big Boss. There is no explanation on why Venom Snake turns villain because he didn’t.
Big Boss planned out the whole incident that was in 1995.
I hope this explains to those who are lost. If I’m missing something or got something wrong please correct me.

این دو عکسم خصوصا اولیه رو بد نیست ببینید :

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
گفتنی ها که زیاده، الانم تازه تموم کردم حسش نیست و اینکه دوستان کامل توضیح دادن همه چیزو. ولی خلاصه کلام اینکه ترجیح میدادم در نقش Big Boss مشغول ساختن Outer Heaven باشم تا اینکه در نقش کسی که نمیشناسم مشغول ساختن Diamond Dogs باشم. انگار کل 100 ساعت داشتم با یه نفر که اصلا نمیشناسم یه Side Mission برای Big Boss انجام میدادم.

دو نوع سورپرایز داریم و سورپرایزی که کوجیما در نظر گرفته بود از نوع بدش بود متاسفانه :( ضربه بدی به عشاق رئیس بزرگ وارد شد بنظرم.

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا

پیش تر میخواستم بدونم اون طرف نوار که نوشته operation intrude N... دقیقا کدوم عملیاته که اگر ایده این شخص درست باشه ، ماموریتی هست که بیگ باس اصلی به ونوم داده...حالا چرا معلوم نیست ولی جالب بود و اینکه این نوار کی فرستاده شد که معلوم شد پس از بیاد اوردن خاطرات ونوم، بیگ باس براش فرستاده

ehsan_srk

کاربر سایت
Sep 23, 2007
4,097
نام
Ehsan
طبق خبری که یکی از اعضا کونامی اعلام کرده شایعه ساخته نشدن بازی های AAA کاملا رد کرده و گفته کونامی هم چنان ادامه سری بازی های بزرگ اش مخصوصا متال گیر ادامه خواهد داد

“I can promise you that we’re definitely not leaving Metal Gear behind or anything like that. I know some blogs were claiming that online this morning, but I’m not really sure where they’d be getting that from. We’re still definitely working on console games and franchises such as Metal Gear, Silent Hill, Castlevania, PES and all the rest.​

Konami Not Exiting Triple-A Space After All

و البته هم چنان آگهی استخدام برای ساخت متال گیر جدید در سایت رسمی کونامی وجود دارد
Konami Group: Career Information

آخرین ویرایش:

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا

مجدادا نظریه ایشون رو خوندم منطقیه بجز یجاش....
منفی شدن ونوم بنظرم اصلا ربطی به بیگ باس نداره و خود ونوم بعدا منفی شد و برنامه بیگ باس نبود چرا؟ چونکه صحنه اخر بازی که برمیگرده تو اینه نگاه میکنه با مشت میکوبه تو تو اینه و صورت بیگ باس ، یعنی متنفر شده
خیلی دوست دارم بدونم ا ن طرف نوار رو که گذاشت پلی بشه چی بهش گفت بیگ باس که البته نشون نداد:(

- - -ویرایش - - -

طبق خبری که یکی از اعضا کونامی اعلام کرده شایعه ساخته نشدن بازی های AAA کاملا رد کرده و گفته کونامی هم چنان ادامه سری بازی های بزرگ اش مخصوصا متال گیر ادامه خواهد داد

“I can promise you that we’re definitely not leaving Metal Gear behind or anything like that. I know some blogs were claiming that online this morning, but I’m not really sure where they’d be getting that from. We’re still definitely working on console games and franchises such as Metal Gear, Silent Hill, Castlevania, PES and all the rest.​

Konami Not Exiting Triple-A Space After All

و البته هم چنان آگهی استخدام برای ساخت متال گیر جدید در سایت رسمی کونامی وجود دارد
Konami Group: Career Information

متالگیر بدون کوجیما و بیگ باس اصلا فایده نداره و بنظرم فروش انچنانی مثل الان نخواهد داشت....کسلوانیا هم بعد از افتضاح شماره 2 نمیدونم چطور میخوان جمعش کنن:D
فوقش 1 نسخه متالگیر بسازن مربوط به حوادث 86 تا 95 و یا ریمیک نسخه Mg1 و Mg2

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
مجدادا نظریه ایشون رو خوندم منطقیه بجز یجاش....
منفی شدن ونوم بنظرم اصلا ربطی به بیگ باس نداره و خود ونوم بعدا منفی شد و برنامه بیگ باس نبود چرا؟ چونکه صحنه اخر بازی که برمیگرده تو اینه نگاه میکنه با مشت میکوبه تو تو اینه و صورت بیگ باس ، یعنی متنفر شده
خیلی دوست دارم بدونم ا ن طرف نوار رو که گذاشت پلی بشه چی بهش گفت بیگ باس که البته نشون نداد
خب موضوعی که هست اینه که خیلی آدم خوبی بود تو این دو چپتر :| !چه اتفاقی میوفته که به یه آدم خیلی بد تبدیل میشه ! این معلوم نیست .

متالگیر بدون کوجیما و بیگ باس اصلا فایده نداره و بنظرم فروش انچنانی مثل الان نخواهد داشت....کسلوانیا هم بعد از افتضاح شماره 2 نمیدونم چطور میخوان جمعش کنن:D
فوقش 1 نسخه متالگیر بسازن مربوط به حوادث 86 تا 95 و یا ریمیک نسخه Mg1 و Mg2
متالگیری که بی کوجیما ساخته بشه ارزش خرید هم نداره ولی یه مسئله ای که هست ، اینا داستان کامل بازیو دارن ، بیس گیمپلی هم که همون GZ-TPP . احتمالش هست که بیان DLC برای فنتوم پین بدن ( فرضا چپتر 3 و ... اضافه بشه ) اگه اینجوری بشه ( یا حتی بر اساس اون چیزایی که کوجیما ساخته و تو بازی نهایی حذف شده کارو ادامه بدن ) من خودم میخرمش ، امیدوار هم هستم که یه خبری بدن در این رابطه .

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
متالگیر بدون کوجیما و بیگ باس اصلا فایده نداره و بنظرم فروش انچنانی مثل الان نخواهد داشت....

حالا اجباری هم به وجود بیگ باس نیست . خیلی راحت می تونن نسخه ششم رو دقیقا بعد از اتفاقات نسخه چهارم و در مورد چند ماه از زندگی باقی مونده سالید اسنیک بسازن !! یا یه نسخه از boss و قبل تر از اتفاقات نسخه سوم ! سوژه زیاد دارن اگه بخوان بسازن فقط مهم اینه کارگردان رو ممد ماستی سر کوچشون بذارن یا یه ادم درست و حسابی بیارن جای کوجیما :d البته که متال گیر بدون کوچیما مثل منچستر یونایتد بدون سر الکس می شه ولی خوب چاره ای هم نیست و باید امیدوار موند !!

B1G BOSS

کاربر سایت
Sep 1, 2012
642
نام
رضا
حالا اجباری هم به وجود بیگ باس نیست . خیلی راحت می تونن نسخه ششم رو دقیقا بعد از اتفاقات نسخه چهارم و در مورد چند ماه از زندگی باقی مونده سالید اسنیک بسازن !! یا یه نسخه از boss و قبل تر از اتفاقات نسخه سوم ! سوژه زیاد دارن اگه بخوان بسازن فقط مهم اینه کارگردان رو ممد ماستی سر کوچشون بذارن یا یه ادم درست و حسابی بیارن جای کوجیما :d البته که متال گیر بدون کوچیما مثل منچستر یونایتد بدون سر الکس می شه ولی خوب چاره ای هم نیست و باید امیدوار موند !!

دقیقا و اون بیگ باس رو از عمد گذاشتم و متوجه شدی :D به نظرم بیس متالگیر بیگ باس افسانه ای باشه نه یه سرباز ژنتیکی ( سالید :D )
بحث خارج میشه از تاپیک خواستی بگپیم تو پروفایل صحبت کنیم خوشحال میشم :D

آخرین ویرایش:

655

کاربر سایت
Sep 27, 2012
2,368
نام
RZA
از یه متالگیر درمورد The boss کبیر هم استقبال میشه :d

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
من انقدر درگیر این ماجرای جذاب (!) Venom Snake شدم که گفتم برم ببینم توی Metal Gear چه خبر بوده. :D حس بازی کردنش که نیست و الآن یکی بخواد تازه بره سراغش به فنا میره، برای همین ویدئوهای بازی رو دیدم. مگه توی MGSV متوجه این قضیه نمیشیم که Big Boss واقعی Solid Snake رو فرستاد تا Venom Snake رو شهید کنه؟ پس این دیالوگ ها چی میگن؟

Big Boss (یا مثلاً Venom Snake) خیلی واضح و مشخص داره میگه که تو (یعنی Solid Snake) به عنوان عضوی از تیم ما... یعنی توی صحبت هاش داره اشاره میکنه که ما (Venom Snake و تشکیلاتش) خودمون تو رو درگیر این مأموریت کردیم، ولی زیادی جلو رفتی و حالا باید کارِت رو تموم کنیم. اگه ایشون جناب Venom Snake بود، می اومد این طوری صحبت میکرد؟
بعد هم در انتهای نسخه دوم دوباره شاهد این دیالوگ ها هستیم:

Big Boss به Solid Snake میگه همون طور که فکر میکردم دوباره اومدی سراغم! اگه این Big Boss با اونی که توی MG1 بود دو فرد جدا باشن، همچین حرفی میزنه و صحبت از بازگشت میکنه و در نهایت هم میگه This time once and for all, come on؟!!
بعد کوجیما اومده خیلی راحت میگه اون بنده خدایی که توی MG1 مُرد، Big Boss نبود؟! :D یعنی بازی های قبلی خودش رو زیر سوال میبره و چیزی که ساخته رو انکار میکنه تا مثلاً یه پیچش داستانی خفن توی MGSV قرار داده باشه؟!
البته از قبل هم مطمئن بودم قضیه حضور دوباره Big Boss توی MG2 هیچ ربطی به مباحث پیچیده نداره و فقط برای جالب شدن ماجرا هست که یه villain در حالی که آدم فکر میکنه مُرده، برمیگرده. ولی دیگه با دیدن ویدئوهای دو نسخه اولیه مطمئن شدم و تعجب میکنم که چطوری میشه این موضوع رو یه چیز پیچیده دونست که کوجیما مثلاً توی MGSV بهش جواب داده!

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
من انقدر درگیر این ماجرای جذاب (!) Venom Snake شدم که گفتم برم ببینم توی Metal Gear چه خبر بوده. :D حس بازی کردنش که نیست و الآن یکی بخواد تازه بره سراغش به فنا میره، برای همین ویدئوهای بازی رو دیدم. مگه توی MGSV متوجه این قضیه نمیشیم که Big Boss واقعی Solid Snake رو فرستاد تا Venom Snake رو شهید کنه؟ پس این دیالوگ ها چی میگن؟

Big Boss (یا مثلاً Venom Snake) خیلی واضح و مشخص داره میگه که تو (یعنی Solid Snake) به عنوان عضوی از تیم ما... یعنی توی صحبت هاش داره اشاره میکنه که ما (Venom Snake و تشکیلاتش) خودمون تو رو درگیر این مأموریت کردیم، ولی زیادی جلو رفتی و حالا باید کارِت رو تموم کنیم. اگه ایشون جناب Venom Snake بود، می اومد این طوری صحبت میکرد؟
بعد هم در انتهای نسخه دوم دوباره شاهد این دیالوگ ها هستیم:

Big Boss به Solid Snake میگه همون طور که فکر میکردم دوباره اومدی سراغم! اگه این Big Boss با اونی که توی MG1 بود دو فرد جدا باشن، همچین حرفی میزنه و صحبت از بازگشت میکنه و در نهایت هم میگه This time once and for all, come on؟!!
بعد کوجیما اومده خیلی راحت میگه اون بنده خدایی که توی MG1 مُرد، Big Boss نبود؟! :D یعنی بازی های قبلی خودش رو زیر سوال میبره و چیزی که ساخته رو انکار میکنه تا مثلاً یه پیچش داستانی خفن توی MGSV قرار داده باشه؟!
البته از قبل هم مطمئن بودم قضیه حضور دوباره Big Boss توی MG2 هیچ ربطی به مباحث پیچیده نداره و فقط برای جالب شدن ماجرا هست که یه villain در حالی که آدم فکر میکنه مُرده، برمیگرده. ولی دیگه با دیدن ویدئوهای دو نسخه اولیه مطمئن شدم و تعجب میکنم که چطوری میشه این موضوع رو یه چیز پیچیده دونست که کوجیما مثلاً توی MGSV بهش جواب داده!
راستش من خودم نمیدونم این نظریه که بیگ باس سالید اسنیک رو برای کشتن ونوم میفرسته از کجا اومده.تو نوشته های آخر بازی اصلا به این نکته اشاره نمیکنه.به نظر من وقتی بیگ باس اصلی داشته تو زنزیبار Outer Heaven رو میساخته از اینور به دلیل اینکه مثلا بیگ باس به دست سالید کشته شده دنیا توجهش از بیگ باس منحرف میشه.
در ضمن خود کوجیما گفته بود یکی دو جا شاید بازی با نسخه های MG1&2 مطابقت نداشته باشه.خداوکیلی فقط دوخط دیالوگ اونم خیلی کم با TPP ناهماهنگی دارن.مسئله 28 ساله آخه.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
راستش من خودم نمیدونم این نظریه که بیگ باس سالید اسنیک رو برای کشتن ونوم میفرسته از کجا اومده.تو نوشته های آخر بازی اصلا به این نکته اشاره نمیکنه.به نظر من وقتی بیگ باس اصلی داشته تو زنزیبار Outer Heaven رو میساخته از اینور به دلیل اینکه مثلا بیگ باس به دست سالید کشته شده دنیا توجهش از بیگ باس منحرف میشه.
در ضمن خود کوجیما گفته بود یکی دو جا شاید بازی با نسخه های MG1&2 مطابقت نداشته باشه.خداوکیلی فقط دوخط دیالوگ اونم خیلی کم با TPP ناهماهنگی دارن.مسئله 28 ساله آخه.
اصلاً فرض کنیم Big Boss اصلی نفرستادتش. :D ولی به هر حال یه مأموریتی داشته و در نهایت به این آقاهه (Big Boss یا Venom Snake) رسیده و طرف دیالوگ هایی رو میگه که نشون میده Solid Snake زیر دست خودش بوده. (member of our team)
بعد توی نسخه دوم دوباره اون یکی Big Boss هم دیالوگ هایی رو میگه که باز هم نشون میده Solid Snake قبلاً ملاقاتش کرده. (you've come back to me)
یعنی هر دو نفر با Solid Snake به شکلی صحبت میکنن که مشخصه این بنده خدا زیر دست اینا کار میکرده. حالا دو حالت بیشتر نداره:
1. هر دوی اینا یه نفر هستن که خب من شک ندارم قضیه همین بوده! :D توی نسخه اول میترکه و نسخه دوم برمیگرده تا بازیکن کف کنه و بگه عجب villain شاخی!
2. Solid Snake یه آدم کند ذهن و احمق بوده که هر دفعه میخواسته مأموریت بگیره، آدرس رو گم میکرده و یه بار میرفته پیش Venom Snake و یه بار هم Big Boss. چون این دو نفر که توی یه اداره نبودن که یکی ـشون توی کمد قایم بشه و اون یکی با Solid Snake ملاقات کنه! :D دو تا آدم جدا از هم بودن که هرکدوم یه جا زندگی میکردن و دشمن همدیگه بودن و به صورت منطقی نمیشه Solid Snake کارمند هر دو بوده باشه.
این قضیه دو تا Big Boss هم مهم ترین بخش ماجرا هست که کل سورپرایز MGSV بر پایه اون شکل گرفته. یعنی یه چیز ساده و الکی نیست که بگیم حالا اگه یکی دو جا هم مطابقت نداشت مشکلی نیست و نادیده می گیریم! :D

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر