مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

IMANOKA

Gold User
Sep 11, 2014
5,779
9,085
نام
Iman
من می خوام فن cpu عوض کنم
میخواستم بدونم با همین خمیر که قبلا زدم میتونم استفاده کنم یا باید تمیزش کنم دوباره خمیر بزنم ؟
بعد اگه باید تمیزش کنم برای تمیزش کردنش از چی باید استفاده کینم ؟
باید عوض کنی
باید تمیزش کنی،با یه پارچه خشک

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,366
2,596
نام
فرشید
سلام
یه پاور Green GP535A دارم که با کُلّ متعلّقات کیس میخوام به دوستم بدم. فن پاور خیلی وقته صدا میداد که منم چون حقّ‌الناس به گردنم نمونه خواستم مشکلشو حلّ کنم بعد تحویل بدم.:D
خلاصه کاشف به عمل اومد که فن به محافظ روش گیر میکنه منم در اوردم تا زیر پیچ واشر بذارم تا دیگه گیر نکنه ولی به یه موضوعی برخوردم خواستم ببینم این عادّیه یا مشکل داره:
فن پاور اصلاً پشت سر هم نمیچرخه و نیم الی یک ثانیه میچرخه بعد یه مکث نیم الی یک ثانیه‌ای میکنه بعد دوباره همین قضیه تکرار میشه. اینم بگم سیستم رو لود کامل نیست و تو محیط ویندوزه. میدونم فن پاورها هوشمنده و بر اساس باری که روشونه سرعت فن رو‌ کنترل میکنن ولی آیا اینی که گفتم طبیعیه؟
برای اینکه راحت‌تر متوجه بشید یه ویدیو چند ثانیه‌ای آپلود کردم ممنون میشم ببینید.

پاور رو برای تعمیر یا تعویض فن باید میدادید گارانتی شرکت گرین، بعضی وقتا رایگان هم انجام میدن، خودتون باز کردید دیگه از گارانتی خارج شده.
در مورد مشکل فن این مورد بخصوص من اطلاع دقیقی ندارم که باید اینجوری باشه یا نه.

من می خوام فن cpu عوض کنم
میخواستم بدونم با همین خمیر که قبلا زدم میتونم استفاده کنم یا باید تمیزش کنم دوباره خمیر بزنم ؟
بعد اگه باید تمیزش کنم برای تمیزش کردنش از چی باید استفاده کینم ؟
بهتره خمیر رو عوض کنید و ترجیحا از خمیر با کیفیت مثل مدلهای Green یا Cooler master استفاده کنید.
برای تمیز کردن از الکل سفید یا پد الکی مخصوص تزریقات استفاده کنید.

KRATUS

کاربر سایت
Aug 17, 2008
1,075
47
نام
Ashkan
@Farshidstar2012
فکر میکنم فن خرابه چون بعد از چند دقیقه دیدم میخواد تلاش کنه بچرخه ولی نمیتونه بعد که با انگشت میچرخونم گیرش باز میشه.
فرشید جان میتونم خودم یه فن ۱۲سانتیِ استاندارد بگیرم تعویضش کنم؟

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر فعال
Apr 11, 2011
5,980
1,305
نام
Afshin
سلام. فرشید جان به نظر شما برای 1080p ارزش داره کارت GTX 1080 Gaming X رو ارتقاع بدم؟ یا صبر کنم تا سری 3000 کارتای Nvidia وارد بازار بشن؟

CPU و RAM به ترتیب i7 8700K و 16GB DDR4 3000Mhz هستن.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,366
2,596
نام
فرشید
@Farshidstar2012
فکر میکنم فن خرابه چون بعد از چند دقیقه دیدم میخواد تلاش کنه بچرخه ولی نمیتونه بعد که با انگشت میچرخونم گیرش باز میشه.
فرشید جان میتونم خودم یه فن ۱۲سانتیِ استاندارد بگیرم تعویضش کنم؟
کانکتور برق فن‌های پاور با فن‌های استاندارد کیس تفاوت می کنه، بدون ابزار نمیشه از اونها بجای هم استفاده کرد. همونطور که گفتم کار تعمیرکار و یا خود شرکت گرین هست.

سلام. فرشید جان به نظر شما برای 1080p ارزش داره کارت GTX 1080 Gaming X رو ارتقاع بدم؟ یا صبر کنم تا سری 3000 کارتای Nvidia وارد بازار بشن؟

CPU و RAM به ترتیب i7 8700K و 16GB DDR4 3000Mhz هستن.
به نظر من که GTX 1080 برای رزولوشن 1080pهنوز می تونه بالای 60 فریم رو در اغلب بازیها فرآهم کنه و بنابراین ارتقاش ضروری نیست، مگر اینکه نمایشگر 144 هرتز یا بالاتر داشته باشید.
بقیه ی قطعاتتون هم همگی به‌روز و قدرتمند هستن.

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
86
3
سلام
فرشید جان SSD PM981 512 با Evo Plus 500 چقدر اختلاف راندمان و کارایی دارن؟
Evo plus ارزش این اختلاف قیمت رو داره؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,366
2,596
نام
فرشید
سلام
فرشید جان SSD PM981 512 با Evo Plus 500 چقدر اختلاف راندمان و کارایی دارن؟
Evo plus ارزش این اختلاف قیمت رو داره؟
PM981 مدل OEM از همون 960 EVO هست که قدیمیتره. سرعت 970 PLUS بالاتر هست و بنابراین خرید همون 970EVO Plus بهتر هست.

• Like
Reactions: Lord Aria

prometheus

کاربر سایت
Jun 26, 2012
541
117
نام
امیرحسین
سلام فرشید جان
من مادربورد H97 Pro Gamer دارم که چند سال قبل خودت پیشنهاد کردی ، رم ۸ ( ۲ تا ۴گیگ) دارم
الان میخوام رم رو به ۱۶ (۲ تا ۸) ارتقا بدم
چه مدل رمی رو پیشنهاد میکنی؟
با تشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,366
2,596
نام
فرشید
سلام فرشید جان
من مادربورد H97 Pro Gamer دارم که چند سال قبل خودت پیشنهاد کردی ، رم ۸ ( ۲ تا ۴گیگ) دارم
با تشکر
از همون سری که قبلا خریدی و با مادربردت سازگار بوده. البته چون DDR3 هست الان انتخاب‌ها خیلی کمتر شده و فقط به مدل و برندی که موجود باشه محدودید
اگر GSkill یا CORSAIR موجود بود هم خوبه.

• Like
Reactions: prometheus

kratosrazor

کاربر سایت
Sep 23, 2013
42
0
سلام.
من میخواستم یک ssd برای مین ga p61 usb3 b3 بخرم. این مین از sata3 پشتیبانی نمیکنه. به نظرتون ارزش داره ssd بگیرم؟ چقدر افت سرعت خواهم داشت؟
اگه میشه استفاده کرد یک ssd با حجم 120 گیگ معرفی کنید.
با تشکر

آخرین ویرایش:

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
844
44
نام
MEHDI
سلام فرشید جان
با تشکر
میتونی 2تا رم دیگه مشابه یا با ولتاژ و باس مشابه بزارید کنار بقیه رم ها

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,366
2,596
نام
فرشید
سلام.
من میخواستم یک ssd برای مین ga p61 usb3 b3 بخرم. این مین از sata3 پشتیبانی نمیکنه. به نظرتون ارزش داره ssd بگیرم؟ چقدر افت سرعت خواهم داشت؟
اگه میشه استفاده کرد یک ssd با حجم 120 گیگ معرفی کنید.
با تشکر
بله، بازم ارزشش رو داره، افت سرعت محسوس هست، ولی باز هم از هارددیسک خیلی سریعتره.
WD GREEN 240 GB خریداری کنید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
11,366
2,596
نام
فرشید
سلام برای نت شاتل و استفاده خانگی و بازی آنلاین،مودم ADSL چه برندی و مدلی پیشنهاد میشه؟
هر مودمی که با خط تلفن شما و تجهیزات منطقه ی مخابراتی شما سازگار باشه، به سرویس دهنده مربوط نیست.
بسته به امکانات اضافی و سرعت وایرلس و بودجه‌ی مدنظر قیمتش هم فرق می کنه، چیزی نیست که ما اینجا مدل خاصی روپیشنهاد بدیم.

Play4Fun_0

کاربر سایت
May 2, 2019
109
152
سلام
تا 7 تومن میشه سیستمی بست که dota 2 رو 1080 با بالاترین تنظیمات 60 فریم اجرا کنه؟
اگه آره ممنون میشم قطعات رو بگید، فقط اینکه سیستم رو کامل باید جمع کنم یعنی مانیتور و این چیزا هم ندارم

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟