3DS vs PSP2 (or Whatever

کدام را میپسندید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    188

AsaraymA

IchibaN
کاربر سایت
Apr 9, 2007
1,003
نام
آریا
من PSP2 رو انتخاب میکنم...چون یه جورایی خوش دست تره.....و سخت افزار فوق العاده ای هم داره

دقیقاً مثل PSP و DS هست...DS بازی های خیلی جالبی داشت...ولی به جورایی بازی کردن باهاش حال نمیداد...نمی دونم شاید فقط من این حس و داشتم...:-s یه جورایی را دست نیست

در مورد بازی های خلاقانه و ساده هم مطمئنم که sony اشتباهی رو که در مورد PSP کرد دیگه نمیکنه و با دست پر میاد...

مگه اینکه خیلی ابل.....باشن...:d

امیدوارم Microsoft هم به زودی یه کنسول دستی از خودش معرفی کنه.....که هم بازار داغ بشه و هم موقع عرضه یه مقدار قیمتها بهتر شه....

اینجوری که پیش میره هر چی کار میکنم باید پول کنسول بدم...:(

maven_Zer09

کاربر سایت
Jun 21, 2010
93
من PSP2 رو انتخاب میکنم...چون یه جورایی خوش دست تره.
DSیه جورایی را دست نیست
واقعا همینه، منم با اینکه با DS خیلی بیشتر از PSP حال میکنم، اما قبول دارم که اصلا را دست نیست. مخصوصا اینکه گوشه های پایینش به اندازه ی کافی منحنی نیستند. بماند که الان تازه روش circle pad قرار اضافه بشه، ولی روی NGP دو تا آنالوگ واقعی داره. صفحش هم capacitive هست که خیلی بهتر از مال ds هستش. (البته تاچ ds از بقیه تاچ های مقاومتی خیلی بهتر هستش، اما به هر حال).

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
همین که نمیشه با 3ds بازی های fps بازی کرد باعث میشه خیلی ها ngp رو انتخاب کنن

جون؟ چرا نمي شه اون وقت؟ روي nds كلي fps اومد روي اين كه انالوگم داره نمي شه؟

كنترل دوربين توي 3ds با قلمه چون مثل psp يه انگشت پهن روي صفحه قرار نمي گيره براي همين كنترل فوق العاده دقيق و كارمد مي شه و به مراتب دقتش از انالوگ بيشتره فقط كافيه قلق گرفتن كنسول دستتون بياد

در كل قلم يه سري مزيت داره يه سري معايب خازني هم همين طور البته توي گوشي تلفن خازني به مراتب بهتره

maven_Zer09

کاربر سایت
Jun 21, 2010
93
fps ها به دو دلیل روی PSP2 بیشتر میاند. یکیش اینه که اکثر سازنده های fps مقدار زیادی بازی هاشون به گرافیک بالاشون وابسطه هستش، و PSP2 رو انتخاب می کنند.

یه دلیل دیگش هم اینه که کنترل بازی های fps روی کنسول بعد از halo به شکل استانداردی شد که الانم هست، یعنی یه آنالوگ برای حرکت و یه آنالوگ دیگه برای جهت گیری.

روی ds هم درسته که با قلم میشه نشونه گرفت، اما این یه دست رو از کار مینداخت و کلا گرفتن ds با یه دست هم سخت هستش، مخصوصا اینکه آدم بخواد هی دکمه بزنه. چندان هم زیاد نبودند fps های روی ds، در اصل کم هم بودند! البته شاید با کنترل حرکتی روی 3ds بشه یه کارهایی کرد، البته خوده میاموتو گفته بود که اینکه دستگاه رو تکون داد و 3D هم دید مشکل ساز، چون حتما با زاویه مستقیم باید به صفحه نگاه کرد تا افکت سه بعدی رو دید.

البته تا همین الان هم چندتا بازی شوتر برای 3DS معرفی شد. دو تا بازی که از اول رو خودش میاند، AR و Face Raiders که یجورایی اول شخص اند. کید ایکاروس هم سبکش شوتر هست، تقریبا شبیه sin & punishment. رزیدنت ایول mercenaries هم شوتر سوم شخص هستش. Star Fox هم البته شوتر هستش

چقدر زیاد شدن بازی های شوتر اش! :D
اما بازم بعید میدون شوتر سازهای بزرگ مثل اپیک براش بازی بسازند. همونطور که روی wii با اینکه از نظر کنترل خیلی خوب بود نساختند.

---
من خودم خیلی برام مهم نیست، چون کلا بازی های fps خیلی کم بازی می کنم و اگه بازی کنم هم ترجیح میدم که یا با mouse باشه یا اگه نشد با wiimote و الان هم move. البته اینکه portable بشه بازیشون کردن یه حاله دیگه ای میده :D

---
کلا خیلی نامردیه که یک سری بازی ها روی فقط یکیشون میاد، ایکاش PSP2 هم ارزون باشه که یکی بگیریم.

آخرین ویرایش:

RockIT

کاربر سایت
Apr 29, 2010
2,314
نام
افشین
جون؟ چرا نمي شه اون وقت؟ روي nds كلي fps اومد روي اين كه انالوگم داره نمي شه؟

كنترل دوربين توي 3ds با قلمه چون مثل psp يه انگشت پهن روي صفحه قرار نمي گيره براي همين كنترل فوق العاده دقيق و كارمد مي شه و به مراتب دقتش از انالوگ بيشتره فقط كافيه قلق گرفتن كنسول دستتون بياد

در كل قلم يه سري مزيت داره يه سري معايب خازني هم همين طور البته توي گوشي تلفن خازني به مراتب بهتره

من حرفی نمیزنم باید ببینیم شرکت های سازنده چیکار میکنن !
به نظرم یه call of duty کافیه تا ngp فروش زیادی داشته باشه

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
PSP2. چون تا بوده و محصولاتِ سونی رو تو همه ی زمینه ها (منهای گوشی! :D) بیشتر از بقیه ی برندها دوست داشتم. دلایل هم کاملاً مشخصه.
nds هم كه 3 برابر psp حدودا فروخته
هم نظرِ شما و هم taherism در موردِ یه سر و گردن بالاتر بودنِ PSP یا DS از همدیگه محترمه، ولی انتظار نداشتی که سونی بیاد با همون اولین Hand Heldـش همه رو بترکونه؟! شما افسانه ای به نامِ PS1 رو فراموش کن که اولین کنسولِ سونی بود، ولی با این حال تو نسلِ پنجم فرمانروایی کرد. یعنی میخوام بگم الان که همه با کنسول های دستیِ سونی آشنا شدن و کمی سابقه پیدا کرده، به احتمالِ خیلی زیاد PSP2 بیشتر از PSP میفروشه. بیشتر از تری دی اس؟ Time will tell! :D

Mahdi.M

کاربر سایت
Dec 21, 2006
496
نام
مهدے
3DS و NGP اگه بخوان گیم رو برا یک کاربر معنی کنن، هر کدوم معنای متفاوتی و بهتر بگم تجربه متفاوتی را از گیم برا کاربر خودشون خواهند داشت، شخصا احساس می کنم NGP برام از 3DS لذت بخش تر هست، ولی مطمئنم 3DS برای اطرافیان خودم از NGP جالب تر خواهد بود، به هر حال 3DS تجربه بصری جدیدی رو به نمایش خواهد گذاشت، با گیم های 3D ، با عکس هایی که می شه به صورت 3D گرفت و فیلم هایی که می شه به صورت 3D دید... و این 100 درصد جذاب تر و تجربه جدیدتری خواهد بود، ولی خب شخصا با گیم هایی که طعم نینتندو دارن زیاد ... (البته D.K و Kirby به جای خود!) حال نمی کنم! شاید به خاطر این که بیشترشون یا ژاپنی زدن یا بیش از حد خوشحال اند!!:d
به نظم سونی از نینتندو عاقلانه تر عمل کرده، یکی اینکه 3D رو بی خیال شده، دوم هم بحث آندروید که حسابی طوفان خواهد کرد، این خودش باعث می شه تنها گیمرها دنبال NGP نباشن، خیلی ها هستن که آندروید می خوان با قدرت NGP. در کل NGP رو ترجیح میدم!
(چه نرم افزارها و گیم هایی که انتظارت را نمی کشند ای NGP ! ای کاش Geow هم داشتی!!:d)

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
خوشحالم که PSP2 سه برابر اون ... رای آورده.

منم خوشحالم كه 3ds 36 نفر بهش راي دادن چون اگه ds بود به 10 نفرم نمي رسيد هر چند نظر سنجي اين سايت با جود بهترين گرافيك و بهترين dmc بقيه منطقي بودنش برام كاملا از بين رفته

من حرفی نمیزنم باید ببینیم شرکت های سازنده چیکار میکنن !
به نظرم یه call of duty کافیه تا ngp فروش زیادی داشته باشه

يعني روي 3ds نمي ياد 3 تا نسخش روي ds اومد زوي وي هم اومده پس اگه بياد روي جفتشون مياد

fps ها به دو دلیل روی PSP2 بیشتر میاند. یکیش اینه که اکثر سازنده های fps مقدار زیادی بازی هاشون به گرافیک بالاشون وابسطه هستش، و PSP2 رو انتخاب می کنند.

یه دلیل دیگش هم اینه که کنترل بازی های fps روی کنسول بعد از halo به شکل استانداردی شد که الانم هست، یعنی یه آنالوگ برای حرکت و یه آنالوگ دیگه برای جهت گیری.

روی ds هم درسته که با قلم میشه نشونه گرفت، اما این یه دست رو از کار مینداخت و کلا گرفتن ds با یه دست هم سخت هستش، مخصوصا اینکه آدم بخواد هی دکمه بزنه. چندان هم زیاد نبودند fps های روی ds، در اصل کم هم بودند! البته شاید با کنترل حرکتی روی 3ds بشه یه کارهایی کرد، البته خوده میاموتو گفته بود که اینکه دستگاه رو تکون داد و 3D هم دید مشکل ساز، چون حتما با زاویه مستقیم باید به صفحه نگاه کرد تا افکت سه بعدی رو دید.

البته تا همین الان هم چندتا بازی شوتر برای 3DS معرفی شد. دو تا بازی که از اول رو خودش میاند، AR و Face Raiders که یجورایی اول شخص اند. کید ایکاروس هم سبکش شوتر هست، تقریبا شبیه sin & punishment. رزیدنت ایول mercenaries هم شوتر سوم شخص هستش. Star Fox هم البته شوتر هستش

چقدر زیاد شدن بازی های شوتر اش! :D
اما بازم بعید میدون شوتر سازهای بزرگ مثل اپیک براش بازی بسازند. همونطور که روی wii با اینکه از نظر کنترل خیلی خوب بود نساختند.

---
من خودم خیلی برام مهم نیست، چون کلا بازی های fps خیلی کم بازی می کنم و اگه بازی کنم هم ترجیح میدم که یا با mouse باشه یا اگه نشد با wiimote و الان هم move. البته اینکه portable بشه بازیشون کردن یه حاله دیگه ای میده :D

---
کلا خیلی نامردیه که یک سری بازی ها روی فقط یکیشون میاد، ایکاش PSP2 هم ارزون باشه که یکی بگیریم.

دقيقا gyro sensor براي جلوگيري از خطلاي ديد 3d هست و سريعا عكس و العمل نشون مي ده با تغيير وضيعيت تا مشكلي به وجود نياد اينو جديدا بهش اضافه كردن

توي كنسول دستي كه نبايد در حال حركت بازي كرد اصلا به همين خاطر شوك روشون نمي زارن گفتم گرفتن دستگاه با يه دست قلق داره تا بهترين حالت برسين اما اگه امتحان بكنيد مي بينيد كه كاملا لذت بخشه

Mλjid

کاربر سایت
Nov 9, 2007
1,368
نام
My Real Name،My Rap Shit
سایت متقلد IGN در پی تقلید برداری های فراوانی که در طول زندگی خویش انجام داده این نظر سنجی رو تقلید کرده و این رو داده داخل سایت گذاشته
اونجا هم 1 خورده NGP جلو هست ولی فقط 3DS رزیدنت اویل 3بعدی!:x

نشد جمله بندی کنم:d

DaxvsOmid

کاربر سایت
Feb 10, 2011
40
از اون جایی که کودک درونم:D هنوز به سن هفت سالگی نرسیده 3ds واسم ضرر داره
زنده باد پی اس پی دو که همه ی گجت ها رو جارو کردb-)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر