2012 آغاز نسل بعد کنسول ها یا تحولی بزرگ برای انسان ها یا هیچکدام !!؟

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
آخه نه اینکه شما خیلی حرف داشتید!
شما خودتون که کلا" اسپم دادین!
واقعا" ببخشید بخاطر اسپمها و چرت و پرتهایی که نوشتم .
نمی دونستم با وجود کسب کلی رتبه تو المپیادهای تاریخ هنوز هیچی از تاریخ نمی دونم;)
برای اونهایی که اطلاع ندارن بگم که مایا به این دلیل نابود شد که هیچ وسیله جنگیی و یا سربازی نداشتن!
این قوم کلا چیز عجیبی بودن!
مایا زیادی دنبال علم بوده و هیچ روشی برای دفاع از خودشون جلوی وحشی ها نداشتن!
البته اسلحه و سرباز داشتن ولی چون native های بربر آمریکای شمالی تو اون زمان بسیار قوی بودند نابود شدند .

آخرین ویرایش:

LeGolaS

کاربر سایت
Feb 2, 2007
1,006
نام
علي
خيلي خيلي خوشحالم كه قشري از جامعه كه بيشتر از همه باهاش سر و كار دارم و خودم هم يكي از اونها هستم ( بكس گيمر رو مي گم :biggrin1: ) اكثرا بر اساس تعداد پستهايي كه ديدم از افراد روشن فكر جامعه هستن...
بعضي وقتها اين دوستهاي خوشحال و ساده ما ( كه البته دست خودشون هم نيست :biggrin1: ) اين موهومات رو تا جايي پيش مي برن كه جز تاسف خوردن كار ديگه اي نمي شه كرد...

孢子

کاربر سایت
Oct 24, 2008
1,319
والله من نه این قضیرو رو نقض میکنم نه تایید ولی میشینیم ببینیم چی میشه :d بریم از دیوید بپرسیم شاید یه جوابی داشته باشه :d

LEVEL-up

کاربر سایت
Sep 26, 2009
86
نام
هادی
هادی جان این چیزایی که در مورد Crystal Skull نوشتی رو که خودمم با یه سرچ ساده میتونستم بیارم :D من میگم یه منبع معتبر بیارین ! مثلآ در مورد همین ناسا که راجع بهش نوشتی , توی خود سایت رسمی ناسا (نه توی فیس بوک و این جور سایتها) این مطلب نوشته شده که من ترجمه میکنم :

مهم هم همین سایت هست نه جاهای دیگه که میتونن هرچیزی رو copy paste کنن و از قول ناسا بنویسن.

ممنون از مطلب کامل و بی نقصت .*

S0HEIL

کاربر سایت
Mar 16, 2008
1,547
خيلي خيلي خوشحالم كه قشري از جامعه كه بيشتر از همه باهاش سر و كار دارم و خودم هم يكي از اونها هستم ( بكس گيمر رو مي گم :biggrin1: ) اكثرا بر اساس تعداد پستهايي كه ديدم از افراد روشن فكر جامعه هستن...
بعضي وقتها اين دوستهاي خوشحال و ساده ما ( كه البته دست خودشون هم نيست :biggrin1: ) اين موهومات رو تا جايي پيش مي برن كه جز تاسف خوردن كار ديگه اي نمي شه كرد...
نظر شما محترمه ولی من بشخصه چیزهایی رو در مورد مایاها می دونم و بخاطر همین دانسته هام به پیش گویی مایاها ایمان دارم طوریکه حتی اگه ناسا هم رد کرده باشه من نظرم تغییر نمی کنه .
بطور خلاصه دلیل اعتقاد من به این پیش گویی به این خاطره که مایاها تمدنی بودند که به علم و دانش-علی الخصوص نجوم توجه بسیار زیادی نشون می دادند ، طوریکه هیچ یک از تمدنی بعد از اونها اینهمه نسبت به علم توجه نشون نداد .
نقاشیهای بجا مونده از مایاها رو هم اگه نگاه کنید می بینید تو بیشترشون عکس دانشمند یا منجم دیده می شه .
و از روی این نقاشیها می شه حدس زد که دانشمندها و منجمهای خیلی زیادی بین مایاها وجود داشتن .
مثل این نقاشی :
worldofthe.bmp
غیر از این مواردی که باعث می شه من به این پیش گویی اعتقاد داشته باشم اشیا و آثار باقیمونده از این تمدن هم هستند...
ژول ورن یک قرن و هربرت جورج ولز 50 سال پیش از اینکه رفتن انسان به ماه ، دست پیدا کردن انسان به ماه رو پیش بینی کرده بودند...ولی تو کتابهاشون یکی وسیله ای که انسان باهاش به ماه سفر می کنه رو بالون پیش بینی کرده بود و اون یکی دستگاهی عجیب غریب و با مساحت بزرگ اونم فقط در فاصله یکی یک قرن و دیگری نیم قرن قبل از رفتن انسان به ماه!
حالا سوال من از شما اینه که چطور می شه تو 5000 هزار سال قبل مایاها دقیقا" تصویر سفینه فضایی و فضانوردی که توشه رو نقاشی کنند؟آیا این سند محکمی دال بر این نیست که اونها از آینده خبر داشته اند؟
خودتون یه نگاه به نقاشی که تو پست صفحه قبلم انداختم بندازید ببینید چطور می شه طرح ماشینی که به ذهن ژول ورن یا هربرت جورج ولز در فاصله ی کوتاهی قبل از رفتن انسان به ماه ، نرسید به ذهن مردمی که 5000 هزار سال قبل موقعی که جوامع انسانی از لحاظ علم و دانش پیش رفت چندانی نکرده بود رسیده باشه؟
فردی هم که توی سفینه است حالت بدنش دقیقا" مثل اینه که توی خلا غوطه ور شده...که این نشون می ده مایاها نیروی جاذبه رو هم کشف کرده بودند ، اونم هزاران سال قبل از نیوتون!
پ.ن: عکس صفحه ی قبل رو محققان بعد تفسیر کردن تایید کردن که سفینه و فضانورد رو نشون می ده...
دومین سوال من در مورد جمجمه ی کریستالیه که دوستمون بهش اشاره کردن...می دونید که اون موقع (در 3500 الی 5000 سال پیش) حتی مجسمه سازی و کاسه سازی با گل هم در مراحل ابتدایی قرار داشته!اونوقت چطور می شه در اون زمان مایاها چنین کریستالی رو بسازن که دانشمندهای امروزی بگن ما تا هزار سال دیگه هم نمی تونیم چنین چیزی رو بسازیم؟
ممکنه خیلی از مسائل عجیب مربوط به عهد باستان مثل اینکه مصریها چطور تونستن اهرام ثلاثه رو بسازن رو اینطور پاسخ داد که از اهرم های خاصی استفاده می کردن ، ولی واقعا" می شه کشیدن نقشه سفینه و ساختن جمجمه کریستالی عجیب و غریب اونم در 5000 هزار سال پیش رو براش دلیل عقلانی آورد؟
این نشون نمی ده که مایا تو محاسبات و نجوم به آن چنان پیشرفتی دست پیدا کرده بودند که امروزه ما بهش نرسیده ایم؟
در ضمن جواب ناسا به این قضیه هم اصلا" از نظر من قانع کننده نبود به این دلیل که ممکنه علت تغییر و تحول تمدنها چیزی باشه که هنوز بشر از لحاظ علمی کشف نکرده یا حادثه ی غیر قابل پیش بینی مثل جنگ یا زلزله عظیم باشه...

آخرین ویرایش:

tourk

کاربر سایت
Apr 27, 2008
345
نام
سعید
خداییش به این ناسا نمیشه اطمینان کرد!! تو گزارش 132 صفحه ای از نابودی زمین حرف می زنه و ملت رو می بره تو کما ، ولی باز با این مصاحبه ها همه چی رو رد می کنه!!
می دونستید تا حالا 8 بار این خبر از Fox News پخش شده ، اینم چند تا از ویدئوها.
تا الان حدود 50 سایت واسه 21 دسامبر 2012 ساخته شده و از الان 1132 روز و 1 ساعت و 45 دقیقه به پایان دنیا مونده!!!
در ضمن کلی کتاب در این رابطه نوشته شده ، که اینجا می تونید ببینیدشون.
آلبرت انیشتین ، نوستراداموس ، ادگار کایس ، مرلین و کلی ویدئوی دیگه از افراد معروف در این رابطه رو می تونید از اینجا ببینید.

ویرایش : ناسا : برخورد پرتوهای خورشیدی در سال 2010 ، 2011 و شاید 2012 به زمین . حالا دوگانگی ناسا رو هم ببینید.
Solar Storm Warning
----------------------------------------------------------------------------------
به هر حال چه اتفاق بیفته ، چه نیفته ما که چیزی برای از دست دادن نداریم.:(

آخرین ویرایش:

x to the z

کاربر سایت
Aug 20, 2009
507
نام
Sandis Khor Hunter
یه پیش بینی مهمی که این وسط هیچکی بهش اشاره نکرد مسئله زراد خانه های اتمی هستش الان اگه ایالات متحده با روسیه باهم بجنگن واز تمام موشک های اتمی خودشون استفاده کنند زمین 52 بار نابود میشه
تازه وقتی از البرت انیشتن پرسیدن هولناک ترین سلاح بعد از بمب اتمی چی هست جواب داد تیر کمون سنگی
پس نتیجه میگیریم پیش بینی مایا ها توهم یا الکی نیست و میشه اتفاق بیفته و بعد یه عصر جدید دوباره با انسان های اولیه بوجود بیاد البته در یه کهکشان دیگه

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
و از روی این نقاشیها می شه حدس زد که دانشمندها و منجمهای خیلی زیادی بین مایاها وجود داشتن .
توی اون نقاشی هم چیز خیلی خاصی دیده نمیشه. دو تا کوه هست به همراه ماه و نشونه ای از کسوف (خورشیدگرفتگی) درسته که برای زمان خودش خیلی جالب بوده ولی چیز غیر طبیعی ای نداره و اونها از چیزهایی که مشاهده کردن نقاشی کشیدن.

خودتون یه نگاه به نقاشی که تو پست صفحه قبلم انداختم بندازید ببینید چطور می شه طرح ماشینی که به ذهن ژول ورن یا هربرت جورج ولز در فاصله ی کوتاهی قبل از رفتن انسان به ماه ، نرسید به ذهن مردمی که 5000 هزار سال قبل موقعی که جوامع انسانی از لحاظ علم و دانش پیش رفت چندانی نکرده بود رسیده باشه؟
فردی هم که توی سفینه است حالت بدنش دقیقا" مثل اینه که توی خلا غوطه ور شده...که این نشون می ده مایاها نیروی جاذبه رو هم کشف کرده بودند ، اونم هزاران سال قبل از نیوتون!
اگر بر دیده مجنون نشینی **** به غیر از خوبی لیلی نبینی
این ضرب المثل داره میگه لیلی که پیش چشم اکثر مردم هیچ چیز خاصی نداشته , باعث شده یه نفر مجنونش بشه. چون توی چشم مجنون یه چیز خاصی داشته.
الآن توی عکس پایین که به گفته بعضی دانشمندان (البته من بیشتر نویسنده میدونم تا دانشمند) طرف توی سفینه هست و غوطه ور شده , من و خیلی های دیگه میتونیم یه چیز دیگه ببینیم :
maya%20astronaut.gif

این برای من بیشتر شبیه یه پادشاهی هست که روی تخت سلطنت نشسته و به خاطر مصرف یه ماده توهم زایی در عوالم خودش مست شده. همون طور که آدمای امروزی با مصرف این قرصهای روان گردان (!) به فضا میرن ! این وسیله ای که توی تصویر هست واقعآ به سفینه شبیه تره یا یه تخت سلطنت با شکوه با زر و زیور و تزیینات.

دومین سوال من در مورد جمجمه ی کریستالیه که دوستمون بهش اشاره کردن...می دونید که اون موقع (در 3500 الی 5000 سال پیش) حتی مجسمه سازی و کاسه سازی با گل هم در مراحل ابتدایی قرار داشته!اونوقت چطور می شه در اون زمان مایاها چنین کریستالی رو بسازن که دانشمندهای امروزی بگن ما تا هزار سال دیگه هم نمی تونیم چنین چیزی رو بسازیم؟
دوستان هنوز یه لینک رسمی و معتبر از اینکه دانشمندای امروزی نمیتونن همچین جمجمه ای بسازن پیدا نکردن.

خداییش به این ناسا نمیشه اطمینان کرد!! تو گزارش 120 صفحه ای از نابودی زمین حرف می زنه و ملت رو می بره تو کما ، ولی باز با این مصاحبه ها همه چی رو رد می کنه!!
این گزارش 120 صفحه ای که توش گفته شده زمین نابود میشه رو میشه لینک بدین ؟ (لینک رسمی از خود ناسا)

می دونستید تا حالا 8 بار این خبر از Fox News پخش شده ، اینم چند تا از ویدئوها.
هرچیزی که از اخبار پخش میشه , دلیل برای صحتش نیست. من این ویدئوها رو ندیدم ولی بدون دیدن هم میتونم بگم Fox News نیومده این طوری بگه : دوستان توجه کنید ! جهان در سال 2012 نابود خواهد شد !
بلکه مثلآ در مورد شایعات صحبت کرده یا با بعضی از کارشناسا در این زمینه حرف زده.

تا الان حدود 50 سایت واسه 21 دسامبر 2012 ساخته شده و از الان 1132 روز و 1 ساعت و 45 دقیقه به پایان دنیا مونده!!!
فکر میکنم خیلی بیشتر از 50 تا سایت باشه. چون بشر همیشه از این جور چیزا خوشش می اومده و دوست داشته خودش رو با این چیزا سرگرم کنه. ساخته شدن فیلمی مثل 2012 هم یکی از نشونه های این علاقه هست.

در ضمن کلی کتاب در این رابطه نوشته شده ، که اینجا می تونید ببینیدشون.
آلبرت انیشتین ، نوستراداموس ، ادگار کایس ، مرلین و کلی ویدئوی دیگه از افراد معروف در این رابطه رو می تونید از اینجا ببینید.
متآسفانه ویدئوها رو نمیتونم ببینم و پخش نمیشن. کتاب هم در هر زمینه ای وجود داره ! در مورد Yeti که هنوز وجودش تآیید نشده , 16000 تا نتیجه توی قسمت کتابهای سایت آمازون پیدا میشه !

ویرایش : ناسا : برخورد پرتوهای خورشیدی در سال 2010 ، 2011 و شاید 2012 به زمین . حالا دوگانگی ناسا رو هم ببینید.
Solar Storm Warning
کدوم دوگانگی ؟! اتفاقآ توی نوشته ای که ترجمه کردم هم به این موضوع اشاره شده ولی گذاشتم که خود دوستان لینک رو ببینن :

Q: Is there a danger from giant solar storms predicted for 2012?
A: Solar activity has a regular cycle, with peaks approximately every 11 years. Near these activity peaks, solar flares can cause some interruption of satellite communications, although engineers are learning how to build electronics that are protected against most solar storms. But there is no special risk associated with 2012. The next solar maximum will occur in the 2012-2014 time frame and is predicted to be an average solar cycle, no different than previous cycles throughout history.

ترجمه :
سوال : آیا خطری از جانب طوفانهای خورشیدی عظیم در سال 2012 ما رو تهدید میکنه ؟
جواب : فعالیت طوفانهای خورشیدی یک چرخه منظم داره که حدودآ هر 11 سال اتفاق میفته. در این بازه های زمانی ممکنه مشکلاتی برای ارتباطات ماهواره ای ایجاد بشه. البته مهندسین به راههای جدیدی دست پیدا کردن که میتونن وسایل الکترونیکی رو جوری طراحی کنن که در برابر اکثر طوفانهای خورشیدی آسیبی نبینن. اتفاق خاصی هم در سال 2012 نخواهد افتاد و طوفان خورشیدی بعدی در فاصله سالهای 2012 تا 2014 رخ میده و پیش بینی میشه که یه طوفان خورشیدی متوسط باشه که هیچ تفاوتی با طوفانهای گذشته نداره.

یه پیش بینی مهمی که این وسط هیچکی بهش اشاره نکرد مسئله زراد خانه های اتمی هستش الان اگه ایالات متحده با روسیه باهم بجنگن واز تمام موشک های اتمی خودشون استفاده کنند زمین 52 بار نابود میشه
این که دیگه پیش بینی نیست ! حقیقته ! اگه جنگهای اتمی اتفاق بیفته ممکنه کسی سالم نمونه و ربطی هم به سال 2012 نداره ! اون 52 هم شفاف تر بگین بهتره ! مثل مجازاتهای جالبی هست که طرف به 6 بار اعدام محکوم میشه ؟! خب زمین اگه نابود بشه تموم شده رفته ! دیگه بعدش 51 بار کجاش میخواد نابود بشه ؟!

تازه وقتی از البرت انیشتن پرسیدن هولناک ترین سلاح بعد از بمب اتمی چی هست جواب داد تیر کمون سنگی
انیشتین این طوری نگفته. جمله دقیقش اینه :
I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones.
من نمیدونم جنگ جهانی سوم با چه سلاحهایی اتفاق خواهد افتاد , ولی جنگ جهانی چهارم به وسیله سنگ و چوب و چماق رخ خواهد داد.
منظورش هم این بوده که توی جنگ جهانی سوم دیگه چیزی از تکنولوژی باقی نمیمونه و همه چی نابود میشه , پس جنگ بعدی دوباره با ابتدایی ترین وسایل خواهد بود.

من به این دلیل این چیزا رو مینویسم که از بچگی علاقه خیلی زیادی بهشون داشتم. چهارم پنجم دبستان که بودم قفسه کتابهام پُر بود از این جور کتابهایی که دنبال کشف یتی و هیولای دریاچه لاک نس و مثلث برمودا و افسانه های مایا و ... بودن. تعداد کتابهایی که راجع به موجودات فضایی داشتم از تعداد کتابهای درسی دبستانم بیشتر بود. ولی بعدش که دیدم واقعآ خبری نیست و همه چیز مربوط به چند صد سال قبل هست و آخرین خبرهای رسمی از فضایی ها هم به دهه های 30 و 40 میلادی برمیگرده (که کیفیت دوربینها افتضاح بوده و بهانه های خوبی برای داشتن عکسهای بی کیفیت از فضایی ها وجود داشته) کم کم تصمیم گرفتم دور این چیزا رو خط بکشم. وقتی می بینم توی دهه های اخیر هیچ خبری از مثلث برمودا نیست (شاید بروبچ جمعش کردن !) یا دیگه یتی دیده نمیشه و با این همه دوربین (که توی موبایلهای سطح پایین امروزی هم 3 مگاپیکسل و 5 مگاپیکسل پیدا میشه) عکس با کیفیتی از این جونورها و فضایی ها نمی بینیم , دیگه دنبالش نمیرم.

SaDrA-HhH

کاربر سایت
Sep 15, 2008
3,831
نام
به یوزر کاربری مراجعه شود
جناب دوست که عکس سفينه ميزاری و فکر ميکنی خيلی تاريخ بلدی هيچ کس تو اين دنيا نميگه مايا ها سفينه طراحی کردن تا باهاش به فضا برن بلکه موجودات فضايی به زمين اومدن و مايا ها هم اونارو ديدن و يه چيزی کشيدن

tourk

کاربر سایت
Apr 27, 2008
345
نام
سعید
این گزارش 120 صفحه ای که توش گفته شده زمین نابود میشه رو میشه لینک بدین ؟ (لینک رسمی از خود ناسا)
آریا جان این گزارش 132 صفحه ای هست ، که من به اشتباه نوشتم 120 صفحه !!
الان لینکشو ندارم ، ولی خبرگزاری مهر رو که قبول داری اینم لینکش.
سال 2012 تمام دنیا خاموش می شود/ توفان خورشیدی در راه است
هرچیزی که از اخبار پخش میشه , دلیل برای صحتش نیست. من این ویدئوها رو ندیدم ولی بدون دیدن هم میتونم بگم Fox News نیومده این طوری بگه : دوستان توجه کنید ! جهان در سال 2012 نابود خواهد شد !
بلکه مثلآ در مورد شایعات صحبت کرده یا با بعضی از کارشناسا در این زمینه حرف زده.
تو تمام ویدئوها با کارشناسان و باستان شناسان مطرح دنیا صحبت شده و همشون نابودی بخش عمده ای از زمین رو در سال 2012 تایید کردن.
کدوم دوگانگی ؟! اتفاقآ توی نوشته ای که ترجمه کردم هم به این موضوع اشاره شده ولی گذاشتم که خود دوستان لینک رو ببینن :

Q: Is there a danger from giant solar storms predicted for 2012?
A: Solar activity has a regular cycle, with peaks approximately every 11 years. Near these activity peaks, solar flares can cause some interruption of satellite communications, although engineers are learning how to build electronics that are protected against most solar storms. But there is no special risk associated with 2012. The next solar maximum will occur in the 2012-2014 time frame and is predicted to be an average solar cycle, no different than previous cycles throughout history.

ترجمه :
سوال : آیا خطری از جانب طوفانهای خورشیدی عظیم در سال 2012 ما رو تهدید میکنه ؟
جواب : فعالیت طوفانهای خورشیدی یک چرخه منظم داره که حدودآ هر 11 سال اتفاق میفته. در این بازه های زمانی ممکنه مشکلاتی برای ارتباطات ماهواره ای ایجاد بشه. البته مهندسین به راههای جدیدی دست پیدا کردن که میتونن وسایل الکترونیکی رو جوری طراحی کنن که در برابر اکثر طوفانهای خورشیدی آسیبی نبینن. اتفاق خاصی هم در سال 2012 نخواهد افتاد و طوفان خورشیدی بعدی در فاصله سالهای 2012 تا 2014 رخ میده و پیش بینی میشه که یه طوفان خورشیدی متوسط باشه که هیچ تفاوتی با طوفانهای گذشته نداره.
شما باز رفتی همون لینک خودتو ترجمه کردی!!
اون لینکی که من گذاشتم مربوط میشه به گزارش ناسا در مورد نابودی زمین توسط پرتوهای خورشیدی در سال 2012 که خبرش هم مربوط به سال 2006 میشه.
ولی این لینک خبر شما مربوط به سال 2009 میشه که ناسا این نابودی زمین توسط پرتوهای خورشیدی رو رد کرده.
اگه به این دوگانگی نمی گن پس چی می گن؟
متآسفانه ویدئوها رو نمیتونم ببینم و پخش نمیشن. کتاب هم در هر زمینه ای وجود داره ! در مورد Yeti که هنوز وجودش تآیید نشده , 16000 تا نتیجه توی قسمت کتابهای سایت آمازون پیدا میشه !
فقط جهت اطلاع رسانی بود ، که کتابهایی در این زمینه نوشته شده.
فکر میکنم خیلی بیشتر از 50 تا سایت باشه. چون بشر همیشه از این جور چیزا خوشش می اومده و دوست داشته خودش رو با این چیزا سرگرم کنه. ساخته شدن فیلمی مثل 2012 هم یکی از نشونه های این علاقه هست
یعنی این همه سایت از روی بیکاری تهیه و هزینه شده!!! یا همین فیلم 2012 که بودجه ساختش 200 میلیون دلار هست.
فکر نمی کنم اینا از روی علاقه باشه.

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
آریا جان این گزارش 132 صفحه ای هست ، که من به اشتباه نوشتم 120 صفحه !!
الان لینکشو ندارم ، ولی خبرگزاری مهر رو که قبول داری اینم لینکش.
سال 2012 تمام دنیا خاموش می شود/ توفان خورشیدی در راه است
توی لینک که چیزی از نابودی زمین گفته نشده ! توی کل متن هیچ جا در مورد مُردن چیزی نگفته ! فقط در مورد ماهیت و ویژگی های طوفانهای خورشیدی گفته. یعنی به خاطر این طوفانها احتمال قطع شدن برق و خاموش شدن وسایل الکتریکی وجود داره که باعث نابودی زمین نمیشه ! فقط ممکنه چند ساعت همه چیزهای برقی از کار بیفته و کسی هم این وسط صدمه ای نمیبینه. فقط شاید کارخونه ها چند ساعت کمتر سود کنن یا گوشت ما توی یخچال و فریزر گندیده بشه و ...
شما و دوستان از نابودی زمین گفتین ولی توی لینک و خبرهای رسمی از قطع شدن احتمالی برق برای چند ساعت محدود حرف زده شده.

شما باز رفتی همون لینک خودتو ترجمه کردی!!
اون لینکی که من گذاشتم مربوط میشه به گزارش ناسا در مورد نابودی زمین توسط پرتوهای خورشیدی در سال 2012 که خبرش هم مربوط به سال 2006 میشه.
ولی این لینک خبر شما مربوط به سال 2009 میشه که ناسا این نابودی زمین توسط پرتوهای خورشیدی رو رد کرده.
اگه به این دوگانگی نمی گن پس چی می گن؟
این لینکی هست که گذاشتی. اون تیکه ای که گفته زمین نابود میشه رو برام پیدا کنی ممنون میشم :D
تنها تیکه مهمش که به درد ما میخوره اینه :
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]A similar maximum now would be noticed by its effect on cell phones, GPS, weather satellites and many other modern technologies.
[/FONT]که در بالا هم بهش اشاره کردم و گفتم ممکنه وسایل برقی و ماهواره ای از کار بیفتن برای ساعاتی.
آخرش هم این رو گفته :
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"I expect to see the first sunspots of the next cycle appear in late 2006 or 2007—and Solar Max to be underway by 2010 or 2011."
[/FONT]ولی من هرچی فکر میکنم یادم نمیاد اواخر 2006 یا اوائل 2007 اتفاقی برامون افتاده باشه. اگه سال 2012 قراره نابود بشیم , پیش لرزه هاش باید توی 2006 و 2007 مشکلاتی به وجود می آورد ولی خبری نشد.

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]

tourk

کاربر سایت
Apr 27, 2008
345
نام
سعید
توی لینک که چیزی از نابودی زمین گفته نشده ! توی کل متن هیچ جا در مورد مُردن چیزی نگفته ! فقط در مورد ماهیت و ویژگی های طوفانهای خورشیدی گفته. یعنی به خاطر این طوفانها احتمال قطع شدن برق و خاموش شدن وسایل الکتریکی وجود داره که باعث نابودی زمین نمیشه ! فقط ممکنه چند ساعت همه چیزهای برقی از کار بیفته و کسی هم این وسط صدمه ای نمیبینه. فقط شاید کارخونه ها چند ساعت کمتر سود کنن یا گوشت ما توی یخچال و فریزر گندیده بشه و ...
شما و دوستان از نابودی زمین گفتین ولی توی لینک و خبرهای رسمی از قطع شدن احتمالی برق برای چند ساعت محدود حرف زده شده.
به گزارش خبرگزاری مهر، در هشدار ناسا و آکادمی ملی علوم آمده است که میلیونها نفر در سال 2012 بدون برق و در نتیجه بدون غذا و دارو خواهند ماند و تمام یخچالها، تلفنهای همراه و ماهواره ها خاموش می شوند.
اگر حادثه ای مشابه آنچه که در سال 1921 رخ داد تکرار شود تعداد افراد بدون برق به 130 میلیون نفر افزایش خواهد یافت و تکرار حادثه ای مشابه سال 1859 که بسیار قویتر از توفان 1921 بود دو هزار میلیارد دلار خسارت وارد خواهد کرد.
فاسد شدن غذا و ضرر کارخانه ها دو هزار میلیارد دلار میشه!!!
به گفته دانشمندان ناسا، پیک بعدی این توفانهای خورشیدی بین سالهای 2012 و 2013 خواهد بود که جامعه علمی هنوز بر سر شدت فعالیت خورشید در این دوره جدید به توافق نرسیده اند.
حالا نابودی زمین با نابودی انسان های روی زمین چه فرقی داره.
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]"I expect to see the first sunspots of the next cycle appear in late 2006 or 2007—and Solar Max to be underway by 2010 or 2011."
[/FONT]
تو این تیکه داره میگه ما انتظار داریم که در سال های 2006 ، 2007 پیش لرزه هایی داشته باشیم.
نیومده بگه که حتما در سال 2006 یا 2007 پیش لرزه هایی بوجود می آید.
[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]A similar maximum now would be noticed by its effect on cell phones, GPS, weather satellites and many other modern technologies[/FONT]
این فقط یک تیکه از اتفاقاتی هست که ممکنه بیفته ، که مثلا پرتوهای خورشیدی تاثیراتی بر روی GPS و بقیه تکنولوژی های مدرن روز میزاره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر