25 کنسول برتر تاریخ از دیدگاه IGN

بهترین کنسول تاریخ به نظر شما

• مجموع رای دهنده‌ها
    274
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
سلام !
کنسولهای بازی عمرشون به بیش از 37 سال رسیده و هرکدوم تآثیر خاص خودشون رو روی صنعت بازیهای کامپیوتری گذاشتن. سایت IGN لیست جالبی از 25 کنسول برتر تاریخ تهیه کرده که در نوع خودش جالبه. مطمئنآ تعداد زیادی از این کنسولها برای دوستان ناشناخته هست و این لیست به شناخت اونها کمک میکنه.

25. Magnavox Odyssey
سازنده : Magnavox
تاریخ عرضه : 1972
25consoles_Odyssey.jpg

Magnavox اولین کنسول تاریخ بود , حتی قبل از اینکه Atari Pong عرضه بشه. دستگاهی که ترکیبی از قطعات آنالوگ و دیجیتال بود و راه رو برای ساخت کنسول های بعدی هموار کرد. این کنسول بدون داشتن تصاویر رنگی و حتی بدون داشتن صدا , موفق شد بیشتر از 300 هزار عدد فروش بره. Odyssey از سیستم کارتریجی استفاده میکرد که البته اون موقع بازیها بیشتر شبیه چیپ های کامپیوتری بودند تا کارتریج های رایج کنسولهای بعدی. کنترلرهای Odyssey جعبه هایی با دستگیره کنترل افقی و عمودی بودند که به وسیله سیمی بلند به کنسول متصل می شدند.
Odyssey از یک نظر دیگه هم اولین بود. این کنسول اولین Light Gun کنسولهای خانگی رو عرضه کرد که Shooting Gallery نام داشت. بازیهای این کنسول اکثرآ بازیهایی ساده و فوق العاده خطی مثل Baseball , Basketball و Ski و ... بودند. به دلیل همین سادگی بیش از حد , شرکتهای Third Party بازی ای برای اون نمی ساختند ولی این کنسول باعث شد راه برای کنسولهای بعدی باز شده و به همین دلیل Odyssey جایگاه مخصوص خودش رو در موزه تاریخ ملی آمریکا در واشینگتن داره.

24. Atari Jaguar
سازنده : Atari Corp
تاریخ عرضه : 1993
25consoles_Jaguar.jpg

بعد از شکست Atari 7800 و بعد از نابودی Atari Lynx توسط Game Boy , شرکت Atari آخرین محصول خودش رو به بازار کنسولهای خانگی تقدیم کرد. Atari برگ برنده کنسولش رو در توانایی سخت افزاری می دید. وقتی SNES و SEGA Genesis به تبلیغ در مورد تکنولوژی 16 بیتی خودشون مشغول بودند , Jaguar با سخت افزار فوق العاده قدرتمند 64 بیتی که در نوع خودش اولین بود , وارد میدان شد.
Jaguar علاوه بر داشتن سخت افزاری قوی که بازیهای دو بعدی کنسولهای رقیب رو به راحتی پشت سر میذاشت , کنترلر متفاوتی هم داشت که دارای یک Keypad و دکمه های مخصوص خودش بود و به نوعی راه کنترلرهای کنسولهای Intellivision , Atari 5200 و Colecovision رو ادامه داده بود. همچنین بعدها قطعه ای برای این کنسول ساخته شد که اجازه استفاده از CD رو به بازیکن میداد.
البته Jaguar مدتی بعد رقبای قدرتمندی در زمینه سخت افزار پیدا کرد. Sony و SEGA به ترتیب با کنسولهای Playstation و Saturn و همین طور Panasonic با کنسول CD خور خودش یعنی 3DO به بازار اومدند و خیلی زود به Atari نشون دادند که سخت افزار قوی به تنهایی کاری از پیش نمیبره و مهمتر از اون بازیهای متنوع و زیاد برای هر سلیقه هستند.
حتی همکاری هایی که بین Atari و شرکتهایی چون id Software , Rebellion و بازیسازی مثل Jeff Minter انجام شد هم کمکی به Jaguar نکرد. سوء مدیریت Atari در مورد سخت افزار و بازیها , کمبود تیمهای بازیساز داخلی , ناتوانی در جلب توجه بازیسازان خارجی (Third Party) , بازی فوق العاده بی کیفیت و سطح پایین Cybermorph که همراه کنسول عرضه میشد و همین طور سخت افزار نامناسب و دشوار برای برنامه نویسی از جمله عواملی بودند که دست در دست هم داده و باعث شکست سخت Jaguar شدند.

LiQu!d OceL0T

کاربر سایت
Jun 11, 2007
332
نام
هاشم
آدم مگه میتونه بهترین خاطراتی که با کنسولی های آتاری , نینتندو , سگا , PS One داشته ول کنه بیاد به PS3 یا 360.....

اون لحظه ها هیچ وقت تکرار نمیشن. یــــادش بـــخیر:(

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
من هم به ps1 رای میدم بخاطر red alert که ساعت ها یازی کردم تو سن 8-9 سالگی که بزرگسال ها بازیمو میدیدن کف میکردن بعضی از بزرگسال ها که اصلاً بلد نبودن
و به خاطر resident evil های 1و2و3
و اینکه سبک بازی های کامپیوتری را با سه بعدی کردنشون و اجرا روی دیسک متحول کرد
خاطراتی که باهاش دارم یادم نمیره :love:

Donkiten

کاربر سایت
Apr 22, 2009
617
نام
Amin
واااااااااااااااااااای سگا جنسیس هم هست من که به جنسیس رای دادم . اینقدر جو گیر شدم که اگه یکی تو همین هفته ی اخیر پیدا کنم میخرم البته با Ultimate mortal combat 3.
راستی اریا دستو پنجولت درد نکنه یاد همه ی خاطرات رو زنده کردی با ترجمه روا و خیلی عمیقی که نوستی ممنون.
اینم بابت همه ی زهماتی که کشیدی.
Flowers%20Animation.gif

浪人

کاربر سایت
Sep 27, 2008
1,033
نام
اصلان
دستت درد نکنه آریا... عالی بود!

:biggrin1: you deserve a cookie
2wnviif.jpg

با Dreamcast و PlayStation بهترین خاطره ها رو داشتم.

Kn!f3 Dan3R

کاربر سایت
Jun 13, 2009
741
نام
مهدی
واقعا مسخره!!!
حتی سگا هم تو این لیست بود اما psp نبود!!!!!!!
من نظر خودم روی psp هست ولی پچون نبود به سگا رای دادم

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,267
نام
امیر حسین
خیلی خوب بود!!!دستتون درد نکنه!

یاد ps2 بخیر چه بازی هایی باهاش کردیم!!!خیل هم خوب گفته شده تو متن sotc :love:

2. Atari 2600
این رو تو کلکسیون داییم دیدم!عتیقه جات جمع میکنه نمیدونم این کنسول چجوری از اونجا سر در اورده :d (تنها کنسولی که تو کلکسیونش بود! )

حدودا چند کنسول تا الان ساخته شده که این ها 25 تا از بهتریناش هستند؟؟؟ (من از اینا کمتر از 10تاش اسمشون رو شنیده بودم یا دیده بودمشون و ازشون فیض بردم :blushing: )

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
معیار های خیلی جالبی برای انتخاب هاش داشته . من با همشون موافقم . 360 هم به خاطر شبکه لایوش لایق چنین رتبه ای هست .
خودمم بین nes و ps2 مونده بودم . اخرشم با چشم های اشک بار ps2 رو انتخاب کردم:biggrin1:

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
یادش بخیر اولین کنسولی که داشتم یکی از این atari 2600 ها بود که دم بابام گرم خودش برام خرید بهم هدیه داد و یک جورایی منو وارد دنیای بازی های کامپیوتری کرد آخ که چقدر حال میده وقتی به اون rest دادن ها پشت هم یا اون بازی هوا پیمایی که باید بنزین میزدیم تا نترکیم و هیچوقت تموم نمیشد (من نکردم) و حتی اون بازی که باید اتیش خاموش میکردیم آخ که چه روزگاری بود کلی به همون مربع مربع ها حال میکردم ولی به سگا رای میدم چون سگا اولین کنسولی بود که میشد گفت بازهاش حال آدم را حسابی جا میاوورد و میتونست روی آدم تاثیر بزاره مثل mortal combat >بازی استادی مثل کامیکس و کشتی کج البته اگر با super mario تحت تاثیر قرار میگرفتید خوب پس نینتندو را انتخاب کنید ولی میگم توی هیچ کنسولی از کنسول هایی که داشتم تا الان سگا حس دیگه ای داشت ps1 هم داشتم اونم بدک نبود حداقل از ps2 حسش بهتر بود من کلا ps2 را اصلا ازش خوشم نیومد هیچوقت بازهاش را تموم نکردم به جز god of war بقیشون هیچوقت بهم حال نداد اصلا باهاش حال نمیکردم بر عکس خیلی ها که میمیرن براش
و در آخر هم xbo360 که خوب نمیشه با اونا مقایسه کرد چون همه بازیهاش نسل جدید هست و اصلا ساخته شدن که شما تمومش کنی نه اینکه بندازی یک گوشه مجبوری تموم کنی چیزی که ps2 میتونست به نظرم انجام بده ولی نکرد حداقل روی من یکی که جواب نداد
به نظرم کنسول خوب یعنی کنسولی که بازی هاش و خودش ترقیبتون کنه هر چند ساعت بری پاش والا ps2 1 ماهی چند هفته ای بود برای من

LEVEL-up

کاربر سایت
Sep 26, 2009
86
نام
هادی
Mr. ARYA +A

با دیدن رتبه ی 360 مگه حرفی هم برا گفتن میمونه .

اتفاقا برادرزاده من 12 سالشه و 360 اولین کنسولشه و خیلی هم دوستش داره مطمئنا به نظر اون سگا و PlayStation هیچ معنی نمیده چه برسه به NES یا Atari 2600!
درست میگی من مخلص شما و بردار زاده ی شما هم هستم :biggrin1: امانمیشه گفت همه مث برادر زاده شما فکر میکنن داداش :biggrin1:خب هر بچه ای برا ی بار اولش ps3 یا wii بگیره مث برادر زاده ی شمابه حلبیش عشق میورزه. اما ign که نگفته شما عشقتون عزیزتون چه کنسولیه یا 25 کنسول عشقی - گفته برتر از نظر رشد تکاملیه این صنعت . که به نظر من 360 یه زره شرتکی پریده بالا .جون 1 سال زود تر از ps3 اومده با هزار تا درد بی درمون یعنی اگه ps3 زود تر اومده بود ... من مخلص همتون هستم اقا بیخیال :biggrin1:

آخرین ویرایش:

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
راستی بچه ها خداییش اینجا هم دست از اینکه چرا رتبه فلانی بالا پایین هست حرف میزنید آخه که چی بشه عزیز من شما که میگی بهترین کنسول تاریخ ps3 روی چه حسابی میگی آخه دیگه اونی که پول میگیره این نقد را برای ign مینویسه مطمعن باش همه اینها را اکثرا یک دستی بهشون زده شما که والا چی بگم ..............
blueray که میگی چه ربطی به ps3 داره این یک تکنولوژی هست که ps3 هم نبود پلیر هاش هست درباهر فیریم ریت و گرافیک هم که والا اگر یکم هم مقالاتی که توی سایت در این باره هست را بخونید میفهمید ربطی به کنسول نداره ربط به سازنده بازی داره

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
blueray که میگی چه ربطی به ps3 داره این یک تکنولوژی هست که ps3 هم نبود پلیر هاش هست
بله دقیقا این حرف مثل این میمونه بگید CD چه ربطی به PS1 داره یا DVD چه ربطی به PS2 داره!حتما هم میخواید بگید اگه سونی این کار رو نمیکرد یکی دیگه میکرد!اما مهم اینه که الان شما وسط یک بازی نمیخواد 4 بار دیسک رو عوض کنید:d
اتفاقا برادرزاده من 12 سالشه و 360 اولین کنسولشه و خیلی هم دوستش داره مطمئنا به نظر اون سگا و PlayStation هیچ معنی نمیده چه برسه به NES یا Atari 2600!

mahmood2020

کاربر سایت
Jan 11, 2008
529
نام
محمود
من که عشق نینتندو64 هستم زدم نینتندو64

اما سگا اولین کنسول بود کلی با شینوبیش و شورش در شهرش و مورتال کمبتهاش حال کردم تا صبح نمیخوابیدم تا تمام 40 ضرب های بازی کنها رو میزدم چه شور و شوقی بود بعد پلی1 بازی کردیم بازی های مثل اویل 1 2 3 دیوانه کننده بود بازی های مثل دراکولا louvre و مارتاین گوتیچ که باهاشون زندگی کردم حیف با این بازی های اشغال نسل جدید که تک و توک میان بیرون دیگه شوقی نیستش دوست داشتم برگردم عقب تو اون زمونها با همون شوق سگا بازی کنم شورش در شهر

tupac

کاربر سایت
Jan 22, 2008
485
ممنون اریا جان ،خاطرات همه مارو زنده کردی کم مونده اشکم در بیاد سر dreamcast
1.genes.
2.deramcast
3.ps2

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
Mr. ARYA +A

درست میگی من مخلص شما و بردار زاده ی شما هم هستم :biggrin1: امانمیشه گفت همه مث برادر زاده شما فکر میکنن داداش :biggrin1:خب هر بچه ای برا ی بار اولش ps3 یا wii بگیره مث برادر زاده ی شمابه حلبیش عشق میورزه. اما ign که نگفته شما عشقتون عزیزتون چه کنسولیه یا 25 کنسول عشقی - گفته برتر از نظر رشد تکاملیه این صنعت . که به نظر من 360 یه زره شرتکی پریده بالا .جون 1 سال زود تر از ps3 اومده با هزار تا درد بی درمون یعنی اگه ps3 زود تر اومده بود ... من مخلص همتون هستم اقا بیخیال :biggrin1:
البته اینجوری ها هم که شما می گی قضیه شرتکی و ... نیست :biggrin1: خوب همونطور که ign گفته کنسول 360 به دلیل شبکه لایو فوق العاده قدرتمند که 17 میلیون کاربر داره !! در زمینه انلاین تونسته انقلابی ایجاد کنه و به این سادگی ها نمی شه از روی این موضوع گذشت . حالا xbox رو یه خورده بیخودی رتبه بالا بهش دادن . ولی 360 به خاطر شبکه لایوش رتبه عجیبی نگرفته . کلا برای انتخاب رتبه کنسول ها خیلی دقت کرده تا ببینه کدوم کنسول یک حرکت مهم و رو به پیشرفت واسه صنعت گیم برداشته . و بر اساس اون رتبه داده . حالا این وسط چند تا انتخاب هاش هم جالب در نیومدن . ولی در کل من با همشون موافقم یه جورایی !!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر