گزارش: Xbox One Scorpio سال 2017 عرضه خواهد شد و قوی‌تر از PS4 Neo خواهد بود

.:BigBoss:.

کاربر سایت
درود

مراسم E3 امسال در خال تدارکات برای برگزاری است و طبق معمول، یک سری شایعات پخش شده‌اند که یکی از آن‌ها مربوط به کنسول‌های جدید مایکروسافت است. شایعه از این قرار است که این کمپانی قصد دارد که Xbox One اسلیم و Xbox One با قدرت بیشتر را عرضه کند. در ادامه با بازی‌سنتر همراه باشید.
nwfo_xbox_one_console1-600x332.jpg

قبلا به این نکته اشاره شده بود که مایکروسافت قصد دارد کنسول ارتقا یافته را عرضه کند. اخیرا نیز گزارشی منتشر شده که در آن گفته می‌شود مایکروسافت کنسولی (Xbox One) همراه با کارت گرافیک قدرتمند، پیشتیبانی از زولوشن 4K و هدست واقعیت مجازی Oculus Rift را عرضه خواهد کرد. با توجه به منبع اصلی این شایعه که ارتباطی با Kotatu دارد، گفته می‌شود که Xbox One کوچک‌تر و ارزان‌تر همراه با هارد درایو بزرگ‌تر، در آخر این سال روانه فروشگاه‌ها خواهد شد. Xbox One بعدی، که اسم رمز آن Scorpio است، کارت گرافیک قدرتمندتری دارد و از رزولوشن 4K و هدست واقعیت واقعیت مجازی Oculus Rift پشتیبانی خواهد کرد که قرار است سال 2017 عرضه شود. دلیل اینکه قرار است این کنسول کارت گرافیک قدرتمندتری داشته باشد این است که بتواند به خوبی از Oculus Rift پیشتیبانی کند. همکاری مایکروسافت با Oculus Rift، در ماه ژوئن پارسال اعلام شده بود.
همچنین گفته می‌شود که Scorpio از بازی‌های Xbox One اولیه پشتیبانی می‌کند و به جای اینکه در طول یک نسل 8 تا 10 ساله عمر کند، بعد گذشت چند سال قابل ارتقا خواهد بود.

آقای فیل اسپنسر در این مورد مچ بودن سخت افزار و نرم افزار گفت: «در حالی که اکوسیستم‌ دیگری بعد از پایان یک نسل هفت ساله یا بیشتر، بهتر و قوی‌تر و سریع‌تر می‌شود، سپس شما منتظر گام بزرگ بعدی خواهید بود.» او گفته بود که به نوآوری سخت افزاری با کنسول‌ها در طول زمان علاقمند است. این سخت افزارهای جدید در طول نسل، اجازه می‌دهند که هم بازی‌های قبلی اجرا شوند و هم گامی به سوی آینده و نوآوری باشد.​
شایعه دیگری نیز منتشر شده که گفته می‌شود Xbox One Scorpio قدرت بیشتری نسبت به PS4 Neo خواهد داشت. گزارشی نیز قبلا اشاره کرده بود که مایکروسافت در حال آزمایش‌های گوناگون بر روی مدل‌ جدید Xbox One بوده است.

منبع

این نسل واقعا ضعیفه سخت افزارش نسبت به نسلای پیش مثلا خود مایکروسافت که من هر سه تا کنسولش رو هم دارم واقعا این نسل کنسولی رو داد که از همون اولش که عرضه شد توان گرافیکیش از پنجاه درصد کارت گرافیک های پی سی براحتی کمتر بود درحالی که تو نسل های پیش حداقل تو سال اول عرضه کنسولاش حداقل های یه پی سی highend رو داشتن ولی با این حال انچارتد و کوانتم بریک امسال تو بحث فنی خیلی خوب بودن و من یکی که شدیدا منتظر گیرز اف وار هستم حالا به نظرم کنسول بین نسلی زیاد فایده ای نداره چون بلاخره بیس بازیرو باید برا همینا بسازن و فقط باعث سردرگمی میشه

فکر کنم اشتباهی نقل قول کردین!
-------------------------------------------
منظورم از شما، شما نوعی بودش و به صورت کلی منظورم این بود کسایی که میگن مشکل از کجاست اینها به جای اینکه به سخت افزار برگردیم باید اول به سازنده ها برگردیم

• Like
Reactions: sharoshor
نکته جالب اینه که تنها مخاطبین و مشتاقان کنسول جدید قوی تر کسانی هستند که کنسول ندارند در واقع جز بازار حساب نمی شند و تو 2.5 سالی که نسل جدید استارت خورده هیچ تاثییری رو این نسل نداشتند. این ها واقعیته.
مسلما برای این افراد خیلی شیرینه.
ولی برای کسانی که کنسول نسل جدید را تو این 2.5 سال خریده اند. در بازارش خرج کرده اند کم یا زیاد و در واقع این بازار را به وجود اورده اند اصلا جالب/منطقی/منصفانه نیست.

سونی یا مایکرو اگر این کار را بکنند به گروه اول خدمت کرده اند. ولی به گروه دوم که بدنه اصلی سیستم را در طول نسل تشکیل می ده بی نهایت بد کرده اند. خب مسلما نتیجه فشار و سختی وارد کردن به مشتریان اصلی بازار میشه شکست خودشان:D
----
یادمه بعد از معرفی ps4 ultimate gamer bundle 1 tb تو گیم اسپات فکر کنم یکی کامنت گداشته بود ultimate gamer کسانی هستند که کنسول لانچ را خریده اند نه کسانی که 1.5 سال صبر کردند تا کنسول بهتر یا به عبارتی 1tb بخرند:D منظور کلی اینکه فلسفه کنسول یکسان بودن مطلق تجربه پلتفرم بین همه در حین یک نسل.
تنها فرقش با pc.
به نظر من 2019 نسل 9 اغاز شه ب خیلی بهتر تا 2017 ps4.5 و enhanced xb1:|
و از همه جالب تر اینکه 99% دارندگان کنسول از گزافیک راضیند ولی دوستانی که کنسول ندارند و 99% pc خیلی ضعیف تر از کنسول از گرافیک کنسول ها ناراضیند:|

آخرین ویرایش:
نکته جالب اینه که تنها مخاطبین و مشتاقان کنسول جدید قوی تر کسانی هستند که کنسول ندارند در واقع جز بازار حساب نمی شند و تو 2.5 سالی که نسل جدید استارت خورده هیچ تاثییری رو این نسل نداشتند. این ها واقعیته.
ولی برای کسانی که کنسول نسل جدید را تو این 2.5 سال خریده اند. در بازارش خرج کرده اند کم یا زیاد و در واقع این بازار را به وجود اورده اند اصلا جالب/منطقی/منصفانه نیست.

سونی یا مایکرو اگر این کار را بکنند به گروه اول خدمت کرده اند. ولی به گروه دوم که بدنه اصلی سیستم را در طول نسل تشکیل می ده بی نهایت بد کرده اند. خب مسلما نتیجه فشار و سختی وارد کردن به مشتریان اصلی بازار میشه شکست خودشان:D
----
یادمه بعد از معرفی ps4 ultimate gamer bundle 1 tb تو گیم اسپات فکر کنم یکی کامنت گداشته بود ultimate gamer کسانی هستند که کنسول لانچ را خریده اند نه کسانی که 1.5 سال صبر کردند تا کنسول بهتر یا به عبارتی 1tb بخرند:D منظور کلی اینکه فلسفه کنسول یکسان بودن مطلق تجربه پلتفرم بین همه در حین یک نسل.
تنها فرقش با pc.
و از همه جالب تر اینکه 99% دارندگان کنسول از گزافیک راضیند ولی دوستانی که کنسول ندارند و 99% pc خیلی ضعیف تر از کنسول از گرافیک کنسول ها ناراضیند:|

دوست گرامی من خودم سه ماه بعد رلیز پلی 4 اونو خریدم.

شما اگر از همین رزلوشن و فریم ریت راضی هستی بخدا قسم اصلا مجبور نیستی پول بدی neo بخری.اصلا فکر کن ps4k neo وجود نداره و رو همون ps4 بازی کن.

اینکه سونی تصمیم گرفته کنسول قدرتمندتر بده ربط به سیاستهای خودش داره و کاری با فن و من و التیمیت گیمر و این حرفها نداره.شرکتها فقط تو فکر توسعه و بقا خودشون هستن و کاری به این حرفها ندارن.

تو این شرایط به بازار اومدن کنسولی که بازیها رو تا اخر نسل 60 فریم اجرا کنه و 1080 میتونه قشر بسیار زیادی که میرن فرت و فرت pc اپگرید میکنن برای فریم ثابت رو جذب کنه.سونی هدفش اون قشریه که به گرافیک اهمیت میدن و برای گرافیک بالاتر و بهتر میرن رو pc که از قضا تعدادشون کم نیست.

البته تو این چند سال دیده شده همین دوستانی که التیمیت گیمرن!! و گرافیک و فریم ریت و رزلوشن براشون مهم نیست سر 2 فریم بالا پایین و 100 تا پیکسل بالاتر چه بحثها که با فنهای کنسول رقیب راه ننداختن.
نسل قبل هم دعوا سر چمن بود و AA بازی ها.

آخرین ویرایش:
با این کارشون که بدتر ملت رو فورس میدن سمت pc من نوعی وقتی میبینم هر ۳ سال باید ۴۰۰ دلار پول کنسول بدم که تازه آنلاینشم ۵۰ دلاره یعنی برا ۳ سال میشه ۵۵۰ دلار میرم یه ۱۰۸۰ میگیرم تا ۵-۶ سال راحتم تازه آنلاینشم مجانیه

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: MrElectricWizard
با این کارشون که بدتر ملت رو فورس میدن سمت pc من نوعی وقتی میبینم هر ۳ سال باید ۴۰۰ دلار پول کنسول بدم که تازه آنلاینشم ۵۰ دلاره یعنی برا ۳ سال میشه ۵۵۰ دلار میرم یه ۱۰۸۰ میگیرم تا ۵-۶ سال راحتم تازه آنلاینشم مجانیه

Sent from my iPhone using Tapatalk

ببین من کاری ندارم ولی خداوکیلی مگه pc فقط کارت گرافیکه؟یعنی شما cpu و مادربرد و رم و پاور قدرتمند و کیس و هارد وگیم پد خوب نمیخوای فقط میخوای یه کارت گرافیک بزاری تو کیس بگی بسم الله؟

بعدم دیگه اون زمانی که شما بازی مجانی رو pc میزدی به بدن تمام شد .

مشکل دیگه اپتیمایز نبودن خیلی از بازیها رو pc که مثنوی صد من یه قازه.

عزیز من خودم عمریه دارم رو pc بازی میکنم بازیهای مولتی پلتفرمو کاملا هم با مشکلات pc اگاهم.

کلا با این فرضی که نقل قول کردم سمت pc نیاین که پشیمون میشین.pc خرج سخت افزارش زیاده که بازیهای مجانی اون رو جبران میکرد ولی دیگه الحمد الله زدن این مورد رو هم کور کردن که دیگه از نظر مالی از نظر من بصرفه نیست.

ببین من کاری ندارم ولی خداوکیلی مگه pc فقط کارت گرافیکه؟یعنی شما cpu و مادربرد و رم و پاور قدرتمند و کیس و هارد وگیم پد خوب نمیخوای فقط میخوای یه کارت گرافیک بزاری تو کیس بگی بسم الله؟

بعدم دیگه اون زمانی که شما بازی مجانی رو pc میزدی به بدن تمام شد .

مشکل دیگه اپتیمایز نبودن خیلی از بازیها رو pc که مثنوی صد من یه قازه.

عزیز من خودم عمریه دارم رو pc بازی میکنم بازیهای مولتی پلتفرمو کاملا هم با مشکلات pc اگاهم.

کلا با این فرضی که نقل قول کردم سمت pc نیاین که پشیمون میشین.pc خرج سخت افزارش زیاده که بازیهای مجانی اون رو جبران میکرد ولی دیگه الحمد الله زدن این مورد رو هم کور کردن که دیگه از نظر مالی از نظر من بصرفه نیست.
بقیه قطعات رو میشه با ۱ تومن یا ۱.۵ جمع کرد ولی بجاش دریایی از بازیای نسلای پیش جلو روت باز میشه + تخفیفای فوق العاده استیم
من خودم هم pc بازی میکنم هم کنسول ولی اگه قرار باشه هر ۳ سال یه کنسول جدید بگیرم دیگه توجیه اقتصادی نداره

شما اگر از همین رزلوشن و فریم ریت راضی هستی بخدا قسم اصلا مجبور نیستی پول بدی neo بخری.اصلا فکر کن ps4k neo وجود نداره و رو همون ps4 بازی کن.
خیلی ساده انگاریه که فکر کنی سونی (یا ماکرو )واسه جذب مشتری و ترغیب به اپگیرد به کنسول جدید روش کانتنت بیشتر ، گرافیک بالاتر و غیره ارائه نده !!!
اوایل نسل بازی های کراس پلت فرم میشه یه مثال کاملا مشهود!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: MrElectricWizard
@kurosh8030
داستان ultimate gamer صرفا برای مزاح گفتم كه ببین كامیونیتی كه كنسول با هارد پر ظرفیت تر را نمی پسنده ببین بعد از ps4.5 به چه روزی می افته... نیاز نبود به خودت بگیری و این همه داستان بپردازی:D
----
ازاری كه از نسل قبل و پر فروش ترین كنسول تاریخ در مدت مشابه بهتر عمل كرده چه نیازی به همچین شوكی داره.

حرف های شما فقط از بعد پیشرفت تکنولوژی درست كه هیچ ربطی به كنسول نداره. كنسول به بازار میاد كه یك قشر عظیم را به مدت 5 /6 سال ساپرت كنه و به همه یك تجربه یكسان بده . ملت كنسول می خرند كه استاندارد 5/6 ساله گیم را بدون دردسر خریده باشند. نه 2/3 ساله و پیشرفت سریع تكنولوژی. و كنسول بین نسلی این بازار را خراب می كنه شك نكنید. چون یك گیمر مجبور میشه پلت‌فرم جدید را بخره مگه میشه بهتر تو بازار باشه و ps4 همچنان جذاب؟

بحث رزولوشن فریم و گرافیک باشه مثال مولتی و انحصاری زیاده كه ثابت كنه نهایت پرفورمنس كنسول های كنونی چه قدر و مطمئنا بیشرفت هم می كنه.
همه آین ها به كنار ps4.5 باعث می شه ملت ps4 دار به جای خرید Nx.و xb1 مجبور بشند بودجه را صرف خرید ps4.5 كنند و در واقع به زور فقط رو ps بازی می كنند. یكیش خود من. سیاست كثیفه. كار هركی هست می خواد ملت را از گرافیك/خرید ps4 زده كن:D

----
تنها فرقش با pc.
بیخیال، پستاتون تو تاپیک رزولوشن و فریم ریت هست هنوز!

بابا این مایکروسافت و سونی بخدا دیوانه ان... قراره سال 2017 کنسول جدیدشونو معرفی کنن که چندین برابر کنسولهای فعلی قدرت داره؛ خب یه دفه کنسول نسل نهم رو معرفی میکردن دیگه!
والا.... ~X(

من به عنوان طرفدار PC چشم دیدن اینکه کنسولها الان ارتقاء پیدا کنند را ندارم ... چون خودم هنوز با i7 920 که البته با یه فن خرکی آورکلاکش کردم کار میکنم ... بگذریم که حرارت اتاقم وحشتناک بالا میره وقتی بازی می کنم:D ... البته یه پنکه خرکی هم خریدم که زیاد احساس گرما نکنم ... آخه اگر CPU جدید میخواستم بگیرم باید کلا مینم هم عوض میکردم ...
داشت یادم میرفت قرار بود نظرمو بگم ... :D
"هر از گاهی" اخبار کنسولها را هم دنبال میکنم هنوز...
در اینکه این یه "حرکت جدید" از طرف این دوتا شرکت که سالهاست طرفدارهای کنسول را همراه خودش داشته ... هستش شکی نیست ...
در واقع اومدن الگوی روتینی که سالها داشتن را بدون برنامه های بلند مدت و بدون هماهنگی درست و حسابی با طرفدارهای کنسولها.... تغییرش دادن ....این وسط هم کسایی که قدرت خریدشون توی این اوضاع قمر در عقرب زیاده مشکل زیادی نخواهند داشت ...
در واقع به صورت غیر مستقیم دارن اعلام میکنند که توی برنامه ریزی برای این نسل دچار مشکل شدن و ....هر چند من گرافیک الان بازی های کنسولها را که دیدم هیچ کمبودی احساس نکردم .مگر اینکه با وسواس خاصی بخواهیم با PC مقایسش کنیم .... حالا اینکه اینها میخوان این وسط یکدفعه به سطح بالاتری از کیفیت بصری برسن.... خدا داند که پشت پرده چه خبره که ما خبر نداریم ......
در آخرش هم من هیچی را با موس و کیبرد مخصوصا اگر حرفه ای باشن ...عوض نمیکنم ...
در آخر هم میخواستم بگم ...
کنسول سوراخه .... :D فقط PC ....

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or