گزارش: Horizon: Zero Dawn در سال جاری میلادی از طریق Steam و Epic Games Store به PC خواهد آمد

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
797864.jpg

منابعی مورد اعتماد به وبسایت Kotaku اعلام کرده اند که ساخته تحسین شده استودیو Guerrilla Games برای PlayStation 4 یعنی Horizon: Zero Dawn امسال به کامپیوترهای شحصی خواهد آمد.
به گفته 3 منبع آگاه به برنامه های Sony، این شرکت در حرکتی بی سابقه عنوان Horizon: Zero Dawn را به PC خواهد آورد تا به سنت عرضه انحصاری ساخته های استودیوهای داخلی خود بر روی کنسول های PlayStation پایان داده و آینده عناوین اختصاصی خود را طور دیگری رقم بزند. اکنون سه سال از عرضه Horizon می گذرد و این بازی برای اولین بار به پلتفرم دیگری خواهد آمد. منابع Kotaku از عرضه همزمان این بازی بر روی Steam و Epic Games Store خبر داده اند (البته این مسئله هنوز نهایی نشده است). از زمان تصاحب استودیو Guerrilla در سال 2005 توسط Sony...

Continue reading...

آخرین ویرایش:

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
واقعا این خبر مسخره ترین نوع خبریه که یه سایت مثلا گیمینگ میتونسته بذاره. یعنی آبرو ریزیه واسه اون سایت که بیاد منبعش رو یه نفر از ریست ارا قید کنه و بعدم کلی چرت و پرت هم نوشته باشه که آدم نفهمه الان قرار بوده این اطلاعات پخش بشه یا نشه.

ملت خیلی دوست دارن BB رو روی PC ببینن و هر جا میری اولین چیزی که میبینیم، همین BB هست ولی یه سری سایت ها قشنگ دارن گندش رو در میارن. شاید یه روزی این بازی بیاد و شاید حرف این سایته درست باشه و واقعا یه منبع داشته باشن ولی این شکلی گفتن دیگه نوبرشه.
یعنی اگه تو برنامه هم بود سونی یا کنسلش کرده یا به تاخیر انداختتش... چون اگه درست در بیاد، فردا یه پیج تلگرام ده نفری هم ادعای لیک و عرضه فلان بازی رو میکنه، همه هم بهش استناد میکنن

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,174
نام
سبحان
تا سونی چیزی رو تکذیب نکرده نمیشه قطعی گفت که نه نمیاد
یادمه شایعات Hzd هم از همین سایتای در پیت شروع شد و همه گفتن الکیه ولی دیدیم بعدش چی شد :D

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,024
تا سونی چیزی رو تکذیب نکرده نمیشه قطعی گفت که نه نمیاد
یادمه شایعات Hzd هم از همین سایتای در پیت شروع شد و همه گفتن الکیه ولی دیدیم بعدش چی شد :D
خب تهش چی مثلا :D
من نمیخواستم وارد این بحث بشم ولی حالا که این قضیه این روزا خیلی بولد شده صرفا برای ریلیز HZD اونم بعد چند سال و تصور اینکه انحصاری های ps داره یکی یکی ریلیز میشه برا pc (ولی واقعیت امر این یه اغراق دل خوش کنک هستش) گفتم نظراتمو بدم :

1-شرکتی مثل سونی که در واقع اکثر سود و بنیانش روی کنسولش و انحصاریاش میچرخه هیچوقت نمیاد از سود کلان که در واقع شالوده خودشه بگذره و بره برای سود به مراتب کمتر یعنی PC (موردی که تو بازاریابی برای مایکروسافت کلا یه مسیر دیگست و اون در واقع صاحب پلتفرم ویندوزه و از اونجا هم کلی سود مستقیم و غیر مستقیم میبره)

2-سمت pc رفتن تو این برهه طبیعیه چون فروشگاهی مثل epic games راه افتاده و کلا معادلات رو عوض کرده پس اگر راه سود دومی باشه چرا که نه (چون درنهایت میشه درامدزایی و این میشه به نفع شرکت و طرفداراش)

3-این مورد همون دیدگاه فن طوره:D اصولا بازی انحصاری موقعی تو سر زدن داره برای فن های ps (و متقابلا خوشحالی برای فن های اون کنسول) که day one یا نهایت ۶ ماه بعد عرضه بیاد رو پلتفرم pc دیگه اینکه بعد حداقل 2 یا 3 سال بازیتو بدی به پلتفرم pc نه تنها بد نیست بلکه اگه سودی هم برا سونی داشته باشه خیلی هم خوبه و ضمنا باز هم تاکیید می کنم این یه فکته : شرکتی مثل سونی هیچوقت نمیاد با انحصاری هاش day one بازی در بیاره رو همه پلتفرم ها میتونید بوکمارک کنید چون اساسا خودشو نابود می کنه (اشتباهی که خیلیا فکر می کنن سونی داره به این سمت میره) و فرضا اگه روزی همچی اتفاقی بیفته اون روز کنسولی وجود نداره و محدود به تولید محتوا میشه (که تازه اون هم سرویس های انحصاری شرکت ها مثل ps now تو اولویته)

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,174
نام
سبحان
خب تهش چی مثلا :D
من نمیخواستم وارد این بحث بشم ولی حالا که این قضیه این روزا خیلی بولد شده صرفا برای ریلیز HZD اونم بعد چند سال و تصور اینکه انحصاری های ps داره یکی یکی ریلیز میشه برا pc (ولی واقعیت امر این یه اغراق دل خوش کنک هستش) گفتم نظراتمو بدم :

1-شرکتی مثل سونی که در واقع اکثر سود و بنیانش روی کنسولش و انحصاریاش میچرخه هیچوقت نمیاد از سود کلان که در واقع شالوده خودشه بگذره و بره برای سود به مراتب کمتر یعنی PC (موردی که تو بازاریابی برای مایکروسافت کلا یه مسیر دیگست و اون در واقع صاحب پلتفرم ویندوزه و از اونجا هم کلی سود مستقیم و غیر مستقیم میبره)

2-سمت pc رفتن تو این برهه طبیعیه چون فروشگاهی مثل epic games راه افتاده و کلا معادلات رو عوض کرده پس اگر راه سود دومی باشه چرا که نه (چون درنهایت میشه درامدزایی و این میشه به نفع شرکت و طرفداراش)

3-این مورد همون دیدگاه فن طوره:D اصولا بازی انحصاری موقعی تو سر زدن داره برای فن های ps (و متقابلا خوشحالی برای فن های اون کنسول) که day one یا نهایت ۶ ماه بعد عرضه بیاد رو پلتفرم pc دیگه اینکه بعد حداقل 2 یا 3 سال بازیتو بدی به پلتفرم pc نه تنها بد نیست بلکه اگه سودی هم برا سونی داشته باشه خیلی هم خوبه و ضمنا باز هم تاکیید می کنم این یه فکته : شرکتی مثل سونی هیچوقت نمیاد با انحصاری هاش day one بازی در بیاره رو همه پلتفرم ها میتونید بوکمارک کنید چون اساسا خودشو نابود می کنه (اشتباهی که خیلیا فکر می کنن سونی داره به این سمت میره) و فرضا اگه روزی همچی اتفاقی بیفته اون روز کنسولی وجود نداره و محدود به تولید محتوا میشه (که تازه اون هم سرویس های انحصاری شرکت ها مثل ps now تو اولویته)
تهش اینکه بازی میکنیم با فریم و رزولوشن دلخواه :D
من که دیگه این نسل نمیخوام ps5 بخرم چون میدونم اکثر انحصاریای سونی دیر یا زود به پی سی راه پیدا میکنن
در ضمن هیچ عجله ای هم ندارم که day 1 بازی کنم و اینقد بازی زیاد هست که میتونم خودم رو سرگرم کنم تا انحصاری سونی بیاد
خب اگه سونی بازیاش رو روی پی سی عرضه نکنه من یه کنسول از یکی قرض میکنم و انحصاری رو روی اون میرم(کاری که سر دیسک های نسل قبل کردم)
ولی اگه بازی رو روی پی سی بده با کمال میل بابتش پول پرداخت میکنم و و یه سودی هم میکنم تو جیبش
طبیعتا خود مسئولین سونی هم میدونن یه سریا مثل من فکر میکنن پس واسه همین به فکر عرضه انحصاریاشون روی پی سی هستن

:D

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,198
نام
حامد
سونی یک پج واسه این بازی روی Pro اونم با این حجم تقاضا منتشر نکرده هنوز بعد ملت انتظار دارن واسه PC پورت بشه!/:)
اونجا چون پولی واسش نداره کاری نمی کنه و ول کرده اما اینجا کلی پول توش هست :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار
وقتی به عذابی که سر پلات کردن بلاد بورن کشیدم فکر میکنم، اصلا دلم نمیخواد کسی دیگه ای هم اون عذاب رو تجربه کنه و معصومیت ملت حفظ بشه... :D

سولز بورن اصلا تو سبک بازی های مورد علاقه من نیست، کامیونیتی قوی هم روی pc داره...

آخرین ویرایش:

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,174
نام
سبحان
وقتی به عذابی که سر پلات کردن بلاد بورن کشیدم فکر میکنم، اصلا دلم نمیخواد کسی دیگه ای هم اون عذاب رو تجربه کنه و معصومیتش ملت حفظ بشه... :D

سولز بورن اصلا تو سبک بازی های مورد علاقه من نیست، کامیونیتی قوی هم روی pc داره...
اون chalice ها واقعا عذاب آور بود،من تمومشون نکردم
مخصوصا اون سگ آتیشیه و queen yarnam :D

• Like
Reactions: Safety & Peace

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
وقتی به عذابی که سر پلات کردن بلاد بورن کشیدم فکر میکنم، اصلا دلم نمیخواد کسی دیگه ای هم اون عذاب رو تجربه کنه و معصومیتش ملت حفظ بشه... :D

تنها بازی ای که روی کنسول پلات کردم:D

هیچی منو بیشتر از کشتن Watchdog of The Old Lords توی آخرین دانجن های مونده به Queen of Yharnam اذیت نکرد. همون که یه حرکت داشت شارژ میکرد و یه ضرب کتلت میشدی. شاید بالای 100 تا Insight سرش خرج کردم و اون 2 نفری هم که میشد احضار کرد، توی 10 ثانیه میمردن:)) اینقدر فحش کشیدم به میازاکی که خودم تعجب کردم:D
حالا Queen آسون بود و یه قلق داشت. اون بی پدر قلق که نداشت هیچی، HP به شدت بالایی داشت. خر رو اینقدر بزنی چپه میکنه، این آخ نمیگفت.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,174
نام
سبحان
تنها بازی ای که روی کنسول پلات کردم:D

هیچی منو بیشتر از کشتن Watchdog of The Old Lords توی آخرین دانجن های مونده به Queen of Yharnam منو اذیت نکرد. همون که یه حرکت داشت شارژ میکرد و یه ضرب کتلت میشدی. شاید بالای 100 تا Insight سرش خرج کردم و اون 2 نفری هم که میشد احضار کرد، توی 10 ثانیه میمردن:)) اینقدر فحش کشیدم به میازاکی که خودم تعجب کردم:D

حالا Queen آسون بود و یه قلق داشت. اون بی پدر قلق که نداشت هیچی، HP به شدت بالایی داشت. خر رو اینقدر بزنی چپه میکنه، این آخ نمیگفت.
من سر همون گذاشتم کنار گفتم راضی به این همه اعصاب خوردی نیستم ایشالله به فرصت دیگه@-)
حالا اگه رو پی سی بیاد شاید دوباره امتحانش کنم

EAST2WEST

کاربر سایت
Jul 31, 2009
1,569
نام
Danial
1-شرکتی مثل سونی که در واقع اکثر سود و بنیانش روی کنسولش و انحصاریاش میچرخه

دلیل اصلی فروش کنسول PS4 را میشه گفت 99% بخاطر نوع سرویسش ، کیفیت خوب در بازاریابی (marketing) بازی هاش و روابط محکم تر Sony با developer های ژاپنی هست ، که نشون دادن در game design همیشه خلاقیت بیشتری نسبت به AAA developer های

غربی دارن ، همچنین آمار سالانه همیشه این را نشون داده که فروش عنوان های third-party چه به صورت premium و چه F2P همیشه خیلی سودآورتر و بیشتر از عنوان های انحصاری بوده.

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,024
دلیل اصلی فروش کنسول PS4 را میشه گفت 99% بخاطر نوع سرویسش ، کیفیت خوب در بازاریابی (marketing) بازی هاش و روابط محکم تر Sony با developer های ژاپنی هست ، که نشون دادن در game design همیشه خلاقیت بیشتری نسبت به AAA developer های

غربی دارن ، همچنین آمار سالانه همیشه این را نشون داده که فروش عنوان های third-party چه به صورت premium و چه F2P همیشه خیلی سودآورتر و بیشتر از عنوان های انحصاری بوده.
من از جنبه وابستگی ip انحصاری به کنسول عرض کردم و متعاقد کردن مشتری به خرید کنسول اگر غیر از این بود در جلسه اخیر راهبردی رییس شرکت به صراحت اشاره نمی کرد که "به زودی از ip های قدرتمند کنسول بعدی رونمایی میشه" این جمله یعنی استراتژی اصلی شرکت سونی یعنی بازی هاش ضمنا مستحضر هستید که در بحث سرویس اتفاقا به لحاظ امار مایکروسافت بهتر عمل کرده.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
blood born ps4 خیلی مشکل داشت هم اینپوت لگ بالایی داشت هم فریمش مشکل داشت هم تار بود بازی برای pc بیاد قطعا تجربه ی خیلی بهتری می شه منم منتظرشم که بیاد.

• Like
Reactions: soltanmasoud

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
بازیهای مثل بلاد و دارک سولز و اینا با موس و کیبرد راحت تره؟
من تاحالا سمت بازیها هم نرفتم تاحالا

• Like
Reactions: Sobhan_23

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر