کوجیما از چالش‌های خود پس از ترک شرکت کونامی می‌گوید

فرداد معبودی

کاربر سایت
Nov 17, 2014
449
نام
فرداد معبودی
Hideo-Kojima.jpg

چیزی نمانده تا انتظار سه ساله برای عرضه بازی Death Stranding به اتمام برسد و اولین ساخته هیدئو کوجیما پس از مستقل شدن و ترک شرکت کونامی در بازار منتشر شود.
اکنون ایشان در گفتگوی جدیدش با فامیتسو درخصوص چالش‌ها و سختی‌های موجود برای تاسیس استودیو مستقل Kojima Productions پس از ترک شرکت کونامی سخن گفته است:

سه سال و نه ماه پیش بود که من مستقل شدم. در آن زمان 53 سالم بود. سنی که معمولا در آن بازنشسته می‌شوید. خانواده‌ام هم با ایده من برای ساختن یک استودیو جدید موافق نبودند. من یک فرد 53 ساله میانسال بودم و هیچ گونه پول و یا چیز دیگری نداشتم و تنها در این حالت می‌گفتم که این بازی جهان‌باز را می‌سازم.

کوجیما در ادامه از سختی‌های ساخت یک استودیو جدید گفت. ایشان اظهار کرد هنگامی که به یک بانک در ژاپن مراجعه کرد تا تقاضای وام کند درخواست ایشان پذیرفته نشد اما پس از آن هنگامی که یکی از...

Continue reading...

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
492
نام
Sera
من هرجا، هرچیزی که بخوام میگم.
سرت تو کار خودت باشه. والا خود کوجیما اینقدر رگ غیرتش باد نمیکنه از انتقاد ها بهش!
فرمش هرچی که هست باشه، منم هرچی که بخوام راجب فرمش یا هر موضوع دیگه ای راجبش میگم. تهش میتونی بیای با حرفم مخالفت کنی. اینکه چه حرفی راجبش میزنم باور کن ارتباطی به تو نداره.
"اینجا نیا و نگو" رو نمیدونم کجا به کار بردی که دور ورت داشته بقیه برا حرف زدن ازت باید اجازه بگیرن. ولی اینجا و راجب من به کار نمیره پس سرت به کار خودت باشه.
به مودبانه ترین حالت ممکن جوابتو دادم پس حد خودتو بشناس.
خب مگه نمی گی من هر جا هر چی بخوام می گم.خب کوجیما هم این حقو باید داشته باشه که هر جا! هر چی بخواد بگه.و تو باز می تونی باهاش مخالفت کنی و هر چی بخوای بگی.پس من اندر صفی هم می تونم بیام و در مخالفت تو، سر موضوعی که خیلی لوث شده هر چی بخوام بگم.
البته من به کوجیما تعصب ندارم.ولی خب اگه اینکاره باشی باید بعد این همه سال شناختی از کوجیما پیدا کرده باشی و باید فهمیده باشی آدم نرمالی نیست (البته نرمال نیست منظورم متفاوته) و رو صبحت هاش نباید زیاد تأمل کرد.
من نمی گم کوجیما رو نقد نکن.تو آزادی نه از طرف من بلکه از هفت دولت. من قرار نیست آزادی تورو ثلب کنم.فقط حرفم اینه تو که کوجیما شناس بودی تهش یه لبخند می زدی می گذشتی. نمی اومدی اینجا برام از جنگ و صلح تولستوی قصه نمی گفتی.
پ.ن: من باب ادبم هر چی عشقت می‌کشه بگو.در هر حال من در مقابل رفتار خودم جواب گوام نه شخص دیگر.

• Like
Reactions: Un_Tlou

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
خب مگه نمی گی من هر جا هر چی بخوام می گم.خب کوجیما هم این حقو باید داشته باشه که هر جا! هر چی بخواد بگه.و تو باز می تونی باهاش مخالفت کنی و هر چی بخوای بگی.پس من اندر صفی هم می تونم بیام و در مخالفت تو، سر موضوعی که خیلی لوث شده هر چی بخوام بگم.
البته من به کوجیما تعصب ندارم.ولی خب اگه اینکاره باشی باید بعد این همه سال شناختی از کوجیما پیدا کرده باشی و باید فهمیده باشی آدم نرمالی نیست (البته نرمال نیست منظورم متفاوته) و رو صبحت هاش نباید زیاد تأمل کرد.
من نمی گم کوجیما رو نقد نکن.تو آزادی نه از طرف من بلکه از هفت دولت. من قرار نیست آزادی تورو ثلب کنم.فقط حرفم اینه تو که کوجیما شناس بودی تهش یه لبخند می زدی می گذشتی. نمی اومدی اینجا برام از جنگ و صلح تولستوی قصه نمی گفتی.
پ.ن: من باب ادبم هر چی عشقت می‌کشه بگو.در هر حال من در مقابل رفتار خودم جواب گوام نه شخص دیگر.
ببین پسرجون، بحثو فلسفی نکن. تاپیک راجب کوجیماست و منم مثل هر عضو دیگه ای نظرمو راجب بازی و رفتارش و ... میگم.
تو میتونی بیای با نظر من مخالفت کنی. همین!
اینکه بیای تعیین کنی با وقت ازادم چیکار کنم یا نظر بدم یا ندم رو نمیتونی تعیین کنی.
موفق باشی

• Like
Reactions: FUTURE

Silent fans

Stay lostdata
کاربر سایت
Jan 6, 2013
492
نام
Sera
ببین پسرجون، بحثو فلسفی نکن. تاپیک راجب کوجیماست و منم مثل هر عضو دیگه ای نظرمو راجب بازی و رفتارش و ... میگم.
تو میتونی بیای با نظر من مخالفت کنی. همین!
اینکه بیای تعیین کنی با وقت ازادم چیکار کنم یا نظر بدم یا ندم رو نمیتونی تعیین کنی.
موفق باشی
به هر حال قرارم نبود به جاهای خوبی بکشه.

• Like
Reactions: Un_Tlou

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر