کنسول دستی Project Shield معرفی شد

The Philosophers

کاربر سایت
Mar 15, 2006
162
نام
H O S S E I N
یه گزارش theverge و IGN از CES شرکت نامدار انویدیا در یک حرکت غیر منتظره کنسول دستی خود مبنی بر سیستم عامل اندروید معرفی کرد.

xfz2ph54t4691ow5lemo.jpg

از نکات قابل توجه استفاده از چیپ جدید و قدرتمند Tegra 4 سریعترین پردازنده موبایل دنیا در این کنسول کوچک است. بطور خلاصه Tegra 4 تراشه ای مجهز به یک CPU چهار هسته ای با معماری Cortex A15 بعلاوه 72 هسته GPU از نوع CUDA و کنترلر مودم 4G LTE است. Project Shield دارای یک صفحه پنج اینچی به رزولوشن 720P بوده که از حالت چند لمسی نیز پشتیبانی می کند، علاوه بر این دارای درگاه میکرو اس دی نیز برای افزایش حافظه وجود دارد. انودیا معتقد است این کنسول چیزی در حدود 5 تا 10 ساعت شارژ برای بازی کردن ارائه می دهد همچنین از فروشگاه اختصاصی خود با نام TEGRA ZONE برای فروش و دانلود بازی ها استفاده خواهد کرد. یکی از موارد جالبی که هنگام معرفی این کنسول بیان شد قابلین استریم ان از سیستم رایانه رومیزی اشاره کرد که با در نظر داشتن وجود وای فای بر روی سیتم و یک کارت گرافیکی انودیا شما بازی های PC خود را بر روی این کنسول کوچک جلو خواهید برد.

d22wjjdjrg5h2fjxqp3.png

همچنین سایت IGN در گزارش خود از این کنسول، قابلیت اجرای ویدئو های 4K به واسطه این کنسول دستی را تایید کرد، این قابلیت با یک کابل HDMi در نمایشگر قابل پیاده سازی است. همچنین ما در بهار سال 2013 می توانیم در انتظار این کنسول عجیب باشیم.

u9lki4g038ds5beimj8.jpg

9iul4lgzx4ccwidjlbxm.jpg

برای دریافت ریزه اطلاعات می توانید از لینک زیر استفاده کنید.
NVIDIA Newsroom - Releases - NVIDIA Untethers Gaming With Project SHIELD - NVIDIA Newsroom

آخرین ویرایش:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
این ویژگی Play PC که داره واقعا جالب هست ، خوشمان آمد:D

The freedom to be AFK

Project SHIELD gives you the power to wirelessly access your GeForce® GTX-powered computer from the comfort of your couch. Play your favorite PC games, including great titles from Steam, on a full-size game controller with ultra-low latency thanks to Project SHIELD's game-speed Wi-Fi and the fast performance of GeForce GTX 600 GPUs.

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
به نظر من که واقعا خوبه نه از نظر ظهاری بلکه چون حد اقل کم کمش پخش کننده 4k هستش.فکر کنم الآن پخش کننده 4k برای سینمای خانه بیاد بالای 1 تومن قیمتشه در صورتی که این ویژگی های بیشتری هم داره.

POPY

کاربر سایت
Jul 19, 2012
325
مگر مغز خر خوردن برن همچین دستگاه مزخرف بگیرن می تونی مثل مرد گوشی موبایل با این نوع پردازنده بگیری هر بازی دلت می خواد بازی کونی
ولی شرطی داره اگر قیمت 100 دلاز یا پایین تر باشه میصرفه بخری.

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
مگر مغز خر خوردن برن همچین دستگاه مزخرف بگیرن می تونی مثل مرد گوشی موبایل با این نوع پردازنده بگیری هر بازی دلت می خواد بازی کونی
ولی شرطی داره اگر قیمت 100 دلاز یا پایین تر باشه میصرفه بخری.

به احتمال بسیار زیاد بازی های انحصاری خواهد زد که فقط با این کنسول دستی اجرا میشه و گوشی های دیگه قادر به اجراش نباشن.

انویدیا اینقدر احمق نیست ! وقتی بهار 2013 این رو روانه بازار بکنه مسلما S4 هم با قدرتی بسیار زیاد وارد بازار میشه..اگر قرار باشه S4 هم بتونه بازی های این کنسول دستی رو اجرا کنه اصلا چه لزومی به زدن این کنسول داشت انویدیا ؟

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
من حتم دارم که هیچ موفقیتی نداره ! مگر اینکه اتفاق خاصی بی افته ! چطور میتونه چنین کنسولی موفق باشه که نه اسمش را میشه گذاشت کنسول دستی !( کنسول دستی بیشتر معنیش یعنی کنسول قابل حمل !) و نه اسمش را میشه گذاشت کنسول خانگی ! که این مورد هم بازم شکست خوردست مخصوصا با وارد شدن کنسول نسل جدید همین سال !
واقعا من موندم انویدیا با چه طرز فکری یه همچین کنسولی با همچین طراحی ساخته ؟!

Behnam_Yakuza

کاربر سایت
Feb 28, 2011
3,073
نام
بهنام
امکاناتش خوبه ولی فکر نکنم بتونه رقیبی برای 3DS و Vita بشه. البته اگه قیمتش زیاد نباشه ممکنه استقبال نسبتا خوبی ازش بشه.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
من حتم دارم که هیچ موفقیتی نداره ! مگر اینکه اتفاق خاصی بی افته ! چطور میتونه چنین کنسولی موفق باشه که نه اسمش را میشه گذاشت کنسول دستی !( کنسول دستی بیشتر معنیش یعنی کنسول قابل حمل !) و نه اسمش را میشه گذاشت کنسول خانگی ! که این مورد هم بازم شکست خوردست مخصوصا با وارد شدن کنسول نسل جدید همین سال !
واقعا من موندم انویدیا با چه طرز فکری یه همچین کنسولی با همچین طراحی ساخته ؟!
برگ برنده اين كنسول بازيهاي مفتشه

Brightman

کاربر سایت
Jul 25, 2007
616
طراحی کنسول رو که می بینم یاد دهه هایی می افتم که تازه ابزارهای دیجیتالی نمونه های اولیه ـش ارائه میشد . استیل نازیبایی داره

R!HANNA

کاربر سایت
Apr 22, 2012
352
نام
فهیمه
درسته شکست میخوره هیشکی نمیتونه با سونی رقابت کنه وقتی ویتا با مارک سونی هست کی اینومیخره. این اکس باکس360هم همش امار دروغ که مایکروسافت منتشر میکنه و فروش خوبی نداره

رو شرت مدیرای سونی مارک انویدیا خورده خبر نداری . ;)

aryasoft2872

کاربر سایت
Nov 25, 2009
584
نام
M.P
نمدونم کسی این تصویرو گذاشته یا نه ولی اینم دلیلی برای خرید این کنسول:
DeadTrigger2-610x344.jpg

+
یه تجربه ترکیبی باحاله:بازیای ارزون قیمت آندروید، هماهنگی با کنسول خانگی وی یو(در اینجا یه جورایی خودش وی یو دیگه)، قابلیت حمل راحت مثل ویتا و دی اس.

فقط بازیاش معلوم نیست چجوری باشه،مثل کنسولا چهار پنج سال پشتیبانی خواهد داشت یا نه

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
مردونه عجب چیزیه به نظرم این میتونه ضربه ی سنگینی به کنسول های دستی بزنه
البته باید بیاد تا ببینیم قیمتش چنده
راستی یک سال 72 هسته هست GPU ? یا 72 واحد CUDA داره ؟
دوستانی که نگرانی بهینه بودن بازی ها رو دارن یک مطالعه در رابطه با بهینه شدن بازی ها در تگرا زون بزنن اونوقت حساب کار دستشون میاد

آخرین ویرایش:

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
مردونه عجب چیزیه به نظرم این میتونه ضربه ی سنگینی به کنسول های دستی بزنه
البته باید بیاد تا ببینیم قیمتش چنده
راستی یک سال 72 هسته هست GPU ? یا 72 واحد CUDA داره ؟
دوستانی که نگرانی بهینه بودن بازی ها رو دارن یک مطالعه در رابطه با بهینه شدن بازی ها در تگرا زون بزنن اونوقت حساب کار دستشون میاد

72 cuda داره .یعنی به زبان ساده تر 72 پردازنده جریانی.
البته یه چیز دیگه هم هست اونم فرکانس کاریش هست .

البته معماری این دو تا زمین تا اسمون فرق میکنه .یعنی پلتفرم pc با tegra

اون چیزی که مهمه این gpu براحتی بازیهای این نسل رو اجرا میکنه حتی شاید روی 60 فریم چون دستورات داخل این نوع پلتفرم خیلی جای کمتری میگیرن بعلاوه کامل خلاصه نویسی میشن.
در مورد cpu که چهار تا cortexa15 هست این نوع پردازنده علاوه بر کارهای cpu میتونه بعنوان gpu هم بکار بره مثل سری mali که داخل گالکسی s2 بکار رفته.
قدرت پردازش بستگی به کلاکش داره ولی اگر متوسط 1.5 گیگاهرتز هم فرض کنیم این پردازنده خیلی نیرومنده.

نکته ایی که نشون میده این شرکت واقعا توانایی خارق العاده ایی داره اینه که چطور همچین قدرتی رو تونسته داخل یه فضای کوچیک جا کنه و فقط با یک باطری برق مورد نیاز رو تامین کنه .چون لپتاپها و تبلتهای بزرگ به مراتب فضای بزرگتری دارن و باطریهای جریان بالای سنگینی روشون سواره.

---------- نوشته در 08:22 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:10 AM ارسال شده بود ----------

اون lcd لعنتیش اگر میشد جدا بفروشن فکر کنم قیمت خود دسته و پردازندهای داخلش رو میشه 99 دلار داد .یعنی هم میشه بعنوان دسته pc ازش استفاده کرد هم مستقیم از طریق بی سیم hdmi برای کار با خود کنسول.البته در مورد قیمت یه حدسه!شاید به واقعیت برسه ولی تصور کن اگه بشه چی میشه!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر