کنسول دستی Project Shield معرفی شد

The Philosophers

کاربر سایت
Mar 15, 2006
162
نام
H O S S E I N
یه گزارش theverge و IGN از CES شرکت نامدار انویدیا در یک حرکت غیر منتظره کنسول دستی خود مبنی بر سیستم عامل اندروید معرفی کرد.

xfz2ph54t4691ow5lemo.jpg

از نکات قابل توجه استفاده از چیپ جدید و قدرتمند Tegra 4 سریعترین پردازنده موبایل دنیا در این کنسول کوچک است. بطور خلاصه Tegra 4 تراشه ای مجهز به یک CPU چهار هسته ای با معماری Cortex A15 بعلاوه 72 هسته GPU از نوع CUDA و کنترلر مودم 4G LTE است. Project Shield دارای یک صفحه پنج اینچی به رزولوشن 720P بوده که از حالت چند لمسی نیز پشتیبانی می کند، علاوه بر این دارای درگاه میکرو اس دی نیز برای افزایش حافظه وجود دارد. انودیا معتقد است این کنسول چیزی در حدود 5 تا 10 ساعت شارژ برای بازی کردن ارائه می دهد همچنین از فروشگاه اختصاصی خود با نام TEGRA ZONE برای فروش و دانلود بازی ها استفاده خواهد کرد. یکی از موارد جالبی که هنگام معرفی این کنسول بیان شد قابلین استریم ان از سیستم رایانه رومیزی اشاره کرد که با در نظر داشتن وجود وای فای بر روی سیتم و یک کارت گرافیکی انودیا شما بازی های PC خود را بر روی این کنسول کوچک جلو خواهید برد.

d22wjjdjrg5h2fjxqp3.png

همچنین سایت IGN در گزارش خود از این کنسول، قابلیت اجرای ویدئو های 4K به واسطه این کنسول دستی را تایید کرد، این قابلیت با یک کابل HDMi در نمایشگر قابل پیاده سازی است. همچنین ما در بهار سال 2013 می توانیم در انتظار این کنسول عجیب باشیم.

u9lki4g038ds5beimj8.jpg

9iul4lgzx4ccwidjlbxm.jpg

برای دریافت ریزه اطلاعات می توانید از لینک زیر استفاده کنید.
NVIDIA Newsroom - Releases - NVIDIA Untethers Gaming With Project SHIELD - NVIDIA Newsroom

آخرین ویرایش:

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
اگه از طرف ناشر ها حمایت بشه، احتمال موفقیتش زیاده...
من که به شخصه از طراحیش خوشم اومد، سخت افزار مناسبی هم داره، اگه قیمت مناسبی هم داشته باشه بعید نیست که بخرمش...
- یه سوال : به نظرتون بازی هاش به صورت فیزیکی هم ارائه می شن یا نه؟

Spider-Mαn

کاربر سایت
Sep 4, 2012
4,004
اگه از طرف ناشر ها حمایت بشه، احتمال موفقیتش زیاده...
من که به شخصه از طراحیش خوشم اومد، سخت افزار مناسبی هم داره، اگه قیمت مناسبی هم داشته باشه بعید نیست که بخرمش...
- یه سوال : به نظرتون بازی هاش به صورت فیزیکی هم ارائه می شن یا نه؟
فیزیکی که فکر نکنم چون حداقلش باید جای کارتیج داشته باشه که احتملا نداره ولی این احتمال هست که بشه بازی هاش رو با pc دانلود کرد

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968
قبول دارم قوی تر از ویتا هست اما بازی های اندروید هیچ وقت نمی تونه گرافیکش خیلی بالا باشه حتی همین هایی که از ue3 استفاده کردن گرافیکشون زیاد بالا نیست
حالا مهم ساپورتش از طرف سازنده ها هست
چرا ؟ !!!
علت این موضوع اینه که اندروید یک ساختار ثابت نداره که همه سازنده ها باهاش هماهنگ باشن !
هزار مدل گوشی با اینترفیس مختلف و سخت افزار مختلف و اندازه های مختلف !
در مقابل ایفونه که یک گوشی یک سخت افزار و یک اندازه، مسلمه که ساخت بازی روش راحت تره !
اگر اندروید یک استاندارد یکپارچه واسه ساخت بازی داشت الان بهت میگفتم اندروید کجا بود از نظر گرافیک !
این کنسول بیاد و جا بیوفته به عنوان پلتفورم و سازنده ها بیان طرفش اونموقع میشه فهمید اندروید چی میتونه باشه

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
اونی که داره تحقیر می شه سونی اه نه بقیه ;)

بازاری که با ps1 و ps2 به دست آورده بود با ps3 تا حد زیادی از دست داد و در عوض مایکروسافت با xbox360 جهش بسیار بزرگی کرد
vita هم که نیاز به تعریف نداره

یه حرفی بزنید با عقل جور در بیاد

یعنی حرفی که شما در رابطه با موفقیتش میزنید , با عقل جور در میاد دیگه?!

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
درسته شکست میخوره هیشکی نمیتونه با سونی رقابت کنه وقتی ویتا با مارک سونی هست کی اینومیخره. این اکس باکس360هم همش امار دروغ که مایکروسافت منتشر میکنه و فروش خوبی نداره

Squidward

کاربر سایت
Oct 1, 2010
1,601
نام
ممد
چه نظرات زیبایی دیده میشه! یعنی بدون هیچ تجربه ای بیاد رقابت کنه, و شما هم از موفقیتش مطمئنید, همون xbox1 رو خودم هم میخواستم بگم که خب نمونه بارز یک مثال هست

1.من هیچ وفت نگفتم از موفقیتش مطمعنم . ولی ظاهرا شما از شکست خوردنش مطمعنین .
2. XBOX 1 شاید شکست خورد اما اگه XBOX 1 نمیبود هیچ وقت XBOX 360 به موفقیت الانش نمیرسید .
---
ازاری که با ps1 و ps2 به دست آورده بود با ps3 تا حد زیادی از دست داد و در عوض مایکروسافت با xbox360 جهش بسیار بزرگی کرد
دقیقا !

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,303
نام
بابک
من نمیخوام فن بازی دربیارم ولی این کنسول+آندروید در کل توی قسمت گیم خیلی از ios عقب تر هستن.اکثر بازی های خوب دیرتر روی آندروید میان و بعضی ها(مثل infinity blade) اصلا روی آندروید نمیان!
اونایی که روی آندروید میان هم هزار یک جور مشکل سازگاری با پردازنده و غیره دارن.مثلا nova3 روی نکسوس7 گوگل مشکل داره یا modern combat4 و asphalt7 حتی روی galaxys3 مشکل افت فریم دارن.در صورتی که همین بازی ها روی آیپاد تاچ مثل هلو اجرا میشن:d.رقیب اصلی ویتا آیپاد تاچ هست نه آندروید.جدای از این مسائل این پایرت خوری خیلی به آندروید ضربه زده

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
الان که به حافظه زغالی ام:d رجوع می کنم، می بینم که بعضی از سازنده ها رفتن سمت بازی سازی برای گوشی های موبایل....
احتمال داره یکی از دلایل این کارشون هم همین کنسول باشه!

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
1.من هیچ وفت نگفتم از موفقیتش مطمعنم . ولی ظاهرا شما از شکست خوردنش مطمعنین .
2. XBOX 1 شاید شکست خورد اما اگه XBOX 1 نمیبود هیچ وقت XBOX 360 به موفقیت الانش نمیرسید .
---

دقیقا !

خب دوست عزیز من مشکلم همینه!! روی صحبتم هم فرد خاصی نیس, دوستان گفتن موفق میشه ,منم گفتم رو چه حساب? اگه باز میگفتن این میتونه راهی برای موفقیت کنسول بعدیش باشه, باز یه چیزی

FreeGamer

کاربر سایت
Sep 17, 2011
248
نام
آزاد
البته اگه یه سیستم تهویه خوب داشته باشه .... گرما خیلی مشکل سازه .... 1 ساعت با onex بازی میکنی بعد نمیتونی بهش دست بزنی

DON MICHAEL

کاربر سایت
Jun 4, 2012
390
نام
علیرضا
کاری به خوب یا بد بودنش یا موفقیت و شکستش ندارم ولی شخصا با این یه تیکه تو متن خبر خیلی حال کردم >:d<

یکی از موارد جالبی که هنگام معرفی این کنسول بیان شد قابلین استریم ان از سیستم رایانه رومیزی اشاره کرد که با در نظر داشتن وجود وای فای بر روی سیتم و یک کارت گرافیکی انودیا شما بازی های PC خود را بر روی این کنسول کوچک جلو خواهید برد.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر