کمیت و کیفیت || بهترین و به صرفه ترین تلویزیون ها برای نسل بعد کنسول ها (پست بروزرسانی میشود)

131208

با نزدیک تر شدن به نسل جدید کنسول های بازی حالا بهتر است کمی هم به فکر خانه تکانی جزئی در گوشه ای از خانه خود باشیم . منظورم دقیقا جلوی مبل شما ، یعنی تلویزیون شماست ( احتمالا تعویض میز هم لازم می شود) …

در این پست سعی شده که بهترین و به صرفه ترین تلویزیون هایی که می شود برای گیمینگ نسل بعدی خریداری کرد را معرفی شود تا با دید بهتری به استقبال نسل بعد برویم . در ابتدا کمی اطلاعات درباره مشخصات تلویزیون های نسل بعدی را ارائه می کنم .

وضوح تصویر 4K یا UltraHD … و Full HD
1200px-Resolution_of_SD%2C_Full_HD%2C_4K_Ultra_HD_%26_8K_Ultra_HD.svg.png

اگر در جریان اخبار چند سال اخیر صنعت بازی باشید قطعا می دانید که کیفیت 4K چند سالی می شود سهمی از بازار فروش محصولات مربوط گیمینگ را به لطف XBOX ONE X و حتی PS4 PRO دارد و صد البته قبل تر برای PC Gaming هم مورد استفاده قرار گرفته است. اما دقیقا تفاوت بین UHD و FHD در چیست ؟

به طور واضح این تفاوت در تعداد پیکسل های بیشتر استاندارد UHD نسبت به FHD و در نتیجه جزئیات بیشتر و در عین حال شگفت انگیز آن نسبت به برادر بزرگ ترش تعریف می شود .

در استاندارد کیفی 4K شما با وضوح 3840*2160 ، چهار برابر پیکسل بیشتری نسبت به وضوح 1920*1080 FHD دارید.(که خب با توجه به تجربه ای که با تلویزیون های الجی (سابقا) و تی سی ال که هم اکنون دارم واقعا تفاوت فاحشی بین 4K و HDTV وجود دارد)

دامنه پویایی بالا یا HDR
166991

hdr_example_1_w_755.jpg

خب این مورد به تنهایی می تواند دلیلی برای خرید تلویزیون های 4K باشد… چرا ؟ High Dynamic Range یا به اختصار HDR مربوط به کنتراست و رنگ ها به نمایش داده شده در تلویزیون شما می شود. در واقع با وجود کیفیت ذکر شده نه تنها مناطق تیره و روشن فیلم به درستی به تصویر کشیده می شوند بلکه با وجود استاندارد عمق رنگ 10 بیت به بالا می توانید از کیفیت رنگ های تصویر نهایت لذت را ببرید. در استاندارد معمولی SDR نمایشگر 8 بیت تنها 16 میلیون رنگ را نمایش می دهد این در حالی است که با HDR و عمق رنگ 10 بیت به رقم شگفت انگیز 1 میلیارد رنگ مجزا می رسیم !

نکته دیگری که قابل ذکر هست وجود انواع HDR است . ابتدایی ترین نوع HDR 10 نام دارد که از bit depth ده بیت پشتیبانی می کند و از بیشینه توان نور 1000 نیت تا 1500 نیت پشتیبانی می کند . نوع بعدی HDR 10+ نام دارد که تفاوت آن در ارسال متا داده های هر فریم به صورت مجزا و پردازش HDR آن فریم ها نسبت به static metadata در HDR 10 است. اما نوع آخر Dolby Vision که گران ترین نوع هست و تفاوت آن در پشتیبانی از عمق رنگ 12 بیت به بالا هست و تا 10000 نیت روشنایی را پشتیبانی می کند.

10bit-fg-2.png

166999

وجود عبارت 4K الزاما به معنی قرار داشتن استاندارد HDR در کنار آن نیست …. در واقع وجود لیبل HDR PREMIUM یا UHD PREMIUM نشان دهنده قابلیت فوق در تلویزیون است.

مشخصات کابل HDMI که باید خریداری کنید
131231

4k.com
samsung.com
wikipedia.org

تلویزیون هایی که از HDMI 2.1 پشتیبانی می کنند ( تا سال 2020):

پیوند به بیرون :
مقاله وبسایت یوروگیمر => بهترین تلویزیون های بازار برای شروع نسل 9

خب با این توضیحات بهتر است نگاهی به تلویزیون ها مناسب برای شما بیندازیم.

131201

پنل: LCD با وضوح 4K پشتیبانی از HDR 10,HDR 10+ , HLG و پشتیبانی از Billions Shaders Quantum Dot

Smart TV Gaming Mod

قیمت: شروع از 15 میلیون تومان

بهترین گزینه موجود در حال حاضر در بین UHDTV های سامسونگ قطعا این مدل به حساب می آید اگر بودجه خرید برایتان اهمیتی ندارد قطعا این مدل را در لیست انتخاب هایتان قرار دهید زیرا با وجود امکانات فوق العاده این تلویزیون واقعا نیاز شمابرای گیمینگ 4K را برطرف می کند.

مدل RU7100
131202

پنل: LCD Back Light LED با وضوح 4K و HDR 10 و PureColor

Smart TV Gaming Mod

قیمت: شروع از 9 میلیون تومان

یکی از جدید ترین مدل های معرفی شده توسط سامسونگ که برای بازی های نسل بعدی توصیه می شود. این مدل نه تنها از HDR پشتیبانی می کند بلکه با وجود PureColor انتظار رنگ های رویایی را می توان داشت.

مدل NU7900
131203

پنل LCD Back Light LED با وضوح 4K وپشتیبانی از HDR10

Smart TV Gaming Mod 60 fps Supported

قیمت: شروع از 8 میلیون تومان

به صرفه ترین تلویزیون 4K سامسونگ که در عین ارائه اکثر امکانات تجربه 4K به همراه 60 فریم را ارائه می کند.

مدل N6900
131206

پنل LCD Back Light LED با وضوح 1080p و نرخ 60 فریم با فناوری رنگ PureColor

Smart TV Gaming Mod

شروع قیمت از 6 میلیون تومان

مدل جایگزین RU 6900

اگر بودجه یک تلویزیون حرفه ای 4K را ندارید ولی با این حال خواستار لذت حداکثری از تصاویر هستید پیشنهاد این مدل آسان ترین راه ممکن هست. درست است که پشتیبانی از HDR در این مدل وجود ندارد ولی با وجود فناوری PureColor جبران مافات شده و می توانید از تصاویر عالی لذت ببرید در کنار اینها از موتور آپ اسکیل اختصاصی در این مدل استفاده شده تا کیفیت تصاویر پایین تر را نزدیک به 1080pبرساند.

132055

LG C9

پنل: OLED 4K UHD با قابلیت HDR 10+ , با نرخ بازسازی 120 هرتز
WebOS Gaming Mod , AI Upscale Engine
قیمت : 22 میلیون به بالا

132056
LG SK8000
پنل: EDGE LED Nano Cell با وضوح 4K Super UHD و قابلیت +HDR 10 با نرخ باز سازی 240 هرتز
WebOS Gaming Mod AI Upscale
قیمت: 16میلیون هشتصد هزار تومان به بالا
جایگزین : LG SM8600 با مشخصات
نزدیک و قیمت 11 میلیون تومان

132057
LG UM7450
پنل: LED با وضوح 4K UHD , Active HDR
WebOS Gaming Mod , AI Upscale
قیمت: 9 میلیون و سیصد هزار تومان

132059

LG UK6470 PLC
پنل: IPS LED با وضوح 4K UHD و قابلیت HDR 10
WebOS 3.5 Gaming Mod , UpScale mod
قیمت: هشت میلیون و هفتصد هزار تومان
مدل جایگزین: UK6400 با مشخصات مشابه و قیمت هفت میلیون تومان

این پست با معرفی تلویزیون های دیگر برند ها بروز رسانی می شود ...
'

Attachments

• 1600436370035.png
    1600436370035.png
    1.1 MB · مشاهده: 14
آخرین ویرایش:

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,875
نام
حسين
بهترین تنظیمات واسه گیم اینه که دیسک رو بزاری تو دستگاه و هر جور عشقت میکشه بازی کنی و لذت ببری... دیگه اینکارا تو بازی سنتر قدیمی شده...

باور کن چندبار خوندم چیزی که نوشتی رو ولی متوجه منظورت نشدم! عصبانی شدی یا من دچار سوتفاهم شدم؟

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
بهترین تنظیمات واسه گیم اینه که دیسک رو بزاری تو دستگاه و هر جور عشقت میکشه بازی کنی و لذت ببری... دیگه اینکارا تو بازی سنتر قدیمی شده...
من اصلا با این hdr حال نمیکنم . بعد فکر کنم وقتی hdr رو فعال کنیم بازی از حالت گیم مود خارج میشه

• Like
Reactions: Tolkien

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
من اصلا با این hdr حال نمیکنم . بعد فکر کنم وقتی hdr رو فعال کنیم بازی از حالت گیم مود خارج میشه
نمیدونم کسی توجه کرده یا نه این HDR ای که تو TV های زیر 10 تومن هست بیشتر رو کنتراست تصویر تاثیر داره ... دلیلش فکر کنم بیشتر بخاطر عدم پشتیبانی از WCG و HLG باشه ...

Tolkien

Glory Glory Man United
کاربر سایت
Jun 16, 2015
2,930
نام
مرتضی
کسی از دوستان میتونه راجع به این مدل پاناسونیک راهنمایی کنه؟
برای نسل بعدی میخوام.
43 Inch 4k Ultra HD LED TV TX-43HX940B | Panasonic UK & Ireland
مشخصات: Specs - 43 Inch 4k Ultra HD LED TV TX-43HX940B | Panasonic UK & Ireland
تلویزیون از نظر مشخصات کامل هستش از فیچر ALLM هم پشتیبانی میکنه... برای تجربه کامل نسل بعدی تلویزیونی که انتخاب می کنید ، داشتن رابط HDMI 2.1 واجبه برای نسل بعد اگه قابلیت هایی مثل Auto low Latency mode و Variable Refresh Rate و Dynamic Input Lag رو می خواهید ..
143878

• Like
Reactions: R3D_R4N9ER

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین
تلویزیون از نظر مشخصات کامل هستش از فیچر ALLM هم پشتیبانی میکنه... برای تجربه کامل نسل بعدی تلویزیونی که انتخاب می کنید ، داشتن رابط HDMI 2.1 واجبه برای نسل بعد اگه قابلیت هایی مثل Auto low Latency mode و Variable Refresh Rate و Dynamic Input Lag رو می خواهید ..
View attachment 143878
ممنون.
پس بهتره دست نگه داریم که تلویزیون هایی که HDMI 2.1 رو ساپورت میکنن بیشتر عرضه بشن.

• Like

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین
یک سرچی تو اینترنت راجع به پروژکتورها کردم،با کیفیت 4کی هم تولید میشن اما به شدت قیمت بالایی دارن.
ولی بازی کردن با پروژکتور خودش دنیایی ه،محدودیت اندازه عملا نداریم.
به شدت جذاب تره تا تی وی.
بهترین قیمت خرید ویدئو پروژکتور اپتما OPTOMA HD144X
این مدل فول اچ دی هستش اما امکاناتش رو ببینید.

• Like

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,505
یک سرچی تو اینترنت راجع به پروژکتورها کردم،با کیفیت 4کی هم تولید میشن اما به شدت قیمت بالایی دارن.
ولی بازی کردن با پروژکتور خودش دنیایی ه،محدودیت اندازه عملا نداریم.
به شدت جذاب تره تا تی وی.
بهترین قیمت خرید ویدئو پروژکتور اپتما OPTOMA HD144X
این مدل فول اچ دی هستش اما امکاناتش رو ببینید.

کیفیت پروژکتور 4k رو از نزدیک دیدم...بازم به اندازه تلوزیون نیست تو بازی و فیلم کیفیت خیلی بهتر از اندازه هست . با همین قیمت یه تلوزیون 4k با hdr میتونی بخری اینا hdr هم ندارن.
نسل بعدی هم 4k هم hdr رو با هم میطلبه.

• Like
Reactions: R3D_R4N9ER

mehrdad122

کاربر سایت
Sep 8, 2012
194
سلام دوستان
من تا حدود 9ملیون بودجه دارم و واسه نسل بعد میخوام تی وی بگیرم
محیطی که توش میخوام بذارم کوچیکه به نظرم نهایتش تا 43اینچ مناسب باشه خودمم نظرم همینه
متاسفانه بودجم محدوده و می دونم تو این قیمت ممکنه یک سری ویژگی هایی رو از دست بدم
مدل هایی که تا الان پیدا کردم samsung ru7100 بوده و lg um7340 که خودم نظرم بیشتر رو سامسونگه هست ولی میخواستم ببینم نظر دوستان چیه و اینکه ایا مدلی دیگه در این بازه قیمتی رو مناسب می دونید یا نه

• Like
Reactions: g4mer

victor hogo

کاربر سایت
Dec 20, 2011
3,748
نام
علی
الان بزرگترین دغدغه من برا نسل بعد خرید تلویزیون هست و میخوام سریعا قبل اینکه دوباره قیمتها بکشه بالا بخرم
این سوال های منه
1) در حاضر با 15 میلیون میشه تی وی مناسب نسل بعد گرفت؟
2)حداقل قیمتی که برای یه تلوزیون مناسب نسل بعد باید خرج کنیم چقدره؟
3) من مشخصات و قیمت ها رو از دی جی کالا چک میکنم و از ال جی به نتایج زیر رسیدم:
2مدل رو که سعی کردم ارزونتر باشن ولی باز بالای 20بودن و هر دو 49اینج
اولی uj69000Gi
پنلips
hdr10
نرخ به روز رسانی 50هرتز
............
دومی هم uk66000gi
hdr10pro
hdr effect
بقیه چیزهاش هم مثل بالایی
این دو تا رو مناسب دیدم. این ها اوکی هستن ؟ از برند سونی و سامسونگ چی هست؟
فقط تا جایی که ممکنه میخوام ارزون باشه ولی نه به قیمت از دادن قابل توجه کیفیت!
ممنون میشم کمک کنید

dooste.man83

کاربر سایت
Nov 20, 2008
3,896
الان بزرگترین دغدغه من برا نسل بعد خرید تلویزیون هست و میخوام سریعا قبل اینکه دوباره قیمتها بکشه بالا بخرم
این سوال های منه
اولی uj69000Gi
پنلips
hdr10
نرخ به روز رسانی 50هرتز
............
دومی هم uk66000gi
hdr10pro
hdr effect
ممنون میشم کمک کنید
فکر خرید از دیجی کالا رو از سرتون بیرون کنید مگر اینکه بخواید دو برابر ارزش پول تلویزیون هزینه کنید !!! و کالا با مونتاژ ایران بخرید

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
486
این سوال های منه
اولی uj69000Gi
پنلips
hdr10
نرخ به روز رسانی 50هرتز
............
دومی هم uk66000gi
hdr10pro
hdr effect
ممنون میشم کمک کنید
این 2 مدل از شیائومی هم بررسی کن
Mi Tv 5 55 inch (انبار چین)
بررسی تلویزیون شیائومی Mi TV 4S - زومیت
من 15 داشتم یکمم تلاش میکردم 21 بدم q60t

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر