کمیت و کیفیت || بهترین و به صرفه ترین تلویزیون ها برای نسل بعد کنسول ها (پست بروزرسانی میشود)

mohsen2019

کاربر سایت
Jun 14, 2019
1,094
دوستان تا سقف ۱۲ تومن یک تی‌وی ۴کی‌ اچ‌دی‌آر خوب بهم معرفی کنید.
ترجیحا بالای ۵۰ اینچ
با 12 تومن چیزی گیرت نمیاد.اگر کیفیت فوقالعاده،میخوای باید از مدل های پرچم دار هر برند انتخاب کنی.از میان رده انتظار کیفیت عالی نداشته باش

Cj_sa

کاربر سایت
Jul 5, 2007
3,394
نام
مهرداد
من که samsung ku7500 49 دارم مثل اسبی ازش راضیم... از سرمم زیادیه...

راست کار گیمه...
چند گرفتی؟
من فکر کنم باید مانیتور بگیرم برای نسل بعد. بخوام تو تی وی خونه بازی کنم داستان میشه:D

• Haha
Reactions: g4mer

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
12,289
نام
مازیار
چند گرفتی؟
من فکر کنم باید مانیتور بگیرم برای نسل بعد. بخوام تو تی وی خونه بازی کنم داستان میشه:D
والا زمان دلار 3 هزار تومنی داداشم از دبی برام آوردش... الان نمیدونم چنده، تازه به جز فروشگاه بانه ندیدم جایی سفارش بگیره

• Like
Reactions: Cj_sa

kasra2011

کاربر سایت
Jun 15, 2012
856
نام
kasra
دوستان به نظرتون تلويزيون با hdmi 2.1 لازمه؟ چون الان اكثر تلويزيونا اين پورتو ندارن

Bahram

Alan, Wake Up
ناظم انجمن
Sep 7, 2011
7,298
نام
Bahram
دوستان به نظرتون تلويزيون با hdmi 2.1 لازمه؟ چون الان اكثر تلويزيونا اين پورتو ندارن
برای کنسول Xbox series X قطعا لازم خواهد بود، چرا؟
چون از تکنولوژی dynamic latency input استفاده می‌کنه که تنها از طریق پورت HDMI 2.1 در دسترس خواهد بود.
این پورت هم لیتنسیو تقریبا به صورت کامل از بین میبره.
البته تنها مزیت این نیست. برای دسترسی به 8K و 120KH هم تنها در پورت های HDMI 2.1 قابل دسترس هستند.
پورت های HDMI 2.0 قادر به ارائه 8K تا سقف 30KH هستند.
البته این عدد ها بیشترشون به درد عناوین چند نفره می خورند و تو عناوین تک نفره شاید خیلی به درد کسی نخوره و تفاوت اون ها قابل درک نباشه.

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
397
نام
Ro.s
این مدل UH8500 از LG کارآمده؟ چون جدی برام سوال شده! اینو برا وان اکس خریدم(که هیچوقت اکس رو نخریدم XDDDD)
این کافیه برا سری اکس یا باید عوض کرد؟

Bahram

Alan, Wake Up
ناظم انجمن
Sep 7, 2011
7,298
نام
Bahram
این مدل UH8500 از LG کارآمده؟ چون جدی برام سوال شده! اینو برا وان اکس خریدم(که هیچوقت اکس رو نخریدم XDDDD)
این کافیه برا سری اکس یا باید عوض کرد؟
من خودم از UH7650 استفاده می‌کنم که تقریبا با این مدل برابر هستش، اما این TV ها در زمینه HDR خیلی قوی نیستند. مخصوصا تو یک بازی مثل Outlast اصلا خوب عمل نمی‌کنند.
در مقایسه با OLED و QLED هم وضعیت خوبی ندارند به نظر من.
برای نسل بعد کافیه اما خب یک سری از امکانات مثل همون HDMI 2.1 نداره.
در کل بستگی به سطح انتظارات داره. من که راضی نیستم و احتمالا تا دو یا سه سال دیگه عوضش کنم، اما در حال حاضر گزینه خوبیه.

kasra2011

کاربر سایت
Jun 15, 2012
856
نام
kasra
برای کنسول Xbox series X قطعا لازم خواهد بود، چرا؟
چون از تکنولوژی dynamic latency input استفاده می‌کنه که تنها از طریق پورت HDMI 2.1 در دسترس خواهد بود.
این پورت هم لیتنسیو تقریبا به صورت کامل از بین میبره.
البته تنها مزیت این نیست. برای دسترسی به 8K و 120KH هم تنها در پورت های HDMI 2.1 قابل دسترس هستند.
پورت های HDMI 2.0 قادر به ارائه 8K تا سقف 30KH هستند.
البته این عدد ها بیشترشون به درد عناوین چند نفره می خورند و تو عناوین تک نفره شاید خیلی به درد کسی نخوره و تفاوت اون ها قابل درک نباشه.
بحث رزولوشن درسته اما واقعا این کنسول ها اونقدری قدرت دارن که بیشتر از 4k 60 فریم برسن؟
الان تو رنج قیمت Q70r تلویزیونی هست که 2.1 داشته باشه؟
با این وضع قیمت ها نمیشه صبر کرد

Bahram

Alan, Wake Up
ناظم انجمن
Sep 7, 2011
7,298
نام
Bahram
بحث رزولوشن درسته اما واقعا این کنسول ها اونقدری قدرت دارن که بیشتر از 4k 60 فریم برسن؟
احتمالا نه اما استفاده از dynamic latency input شدنیه.
قیمت های داخل بازار ایرانو من اطلاع ندارم ازشون اما تو این سایت لیست TV هارو نوشته که HDMI 2.1 پشتیبانی می کنند:
Complete List of Televisions with HDMI 2.1 in 2020 | PremiumBuilds

هر چند با عرضه کنسول ها احتمالا TV ها و مدل های بیشتری هم تولید میشه و قیمت های جهانی میاد پایین تر.

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
740
بله
LG sm9000 به صورت کامل از hdmi 2.1 استفاده میکنه.

• Like
Reactions: SHAYAN1999

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,288
نام
حسين
من که samsung ku7500 49 دارم مثل اسبی ازش راضیم... از سرمم زیادیه...

راست کار گیمه...
حاجی بهترین تنظیم واسه HDR رو چی میزاری تو؟ کلا بهترین تنظیمات واسه گیم رو بگو لطفا :D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
12,289
نام
مازیار
حاجی بهترین تنظیم واسه HDR رو چی میزاری تو؟ کلا بهترین تنظیمات واسه گیم رو بگو لطفا :D
بهترین تنظیمات واسه گیم اینه که دیسک رو بزاری تو دستگاه و هر جور عشقت میکشه بازی کنی و لذت ببری... دیگه اینکارا تو بازی سنتر قدیمی شده...

• Like
Reactions: Jack cooper

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 2)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟