کمپانی سونی: مطمئن باشید پلی‌استیشن 5 ساخته خواهد شد

Jill-Valentine

By hiding you show your true nature coward
Loyal Member
May 18, 2012
4,711
نام
Ebrahim
1.png
کمپانی سونی تأیید کرده است که پلی‌استیشن ۵ ساخته خواهد شد و به‌احتمال‌زیاد رویکرد فقط ارتقاء را در نسخه جدید کنسول به کار نمی‌گیرد.

به‌تازگی شایعاتی منتشرشده است که کمپانی سونی درصدد است به‌جایی انتشار کامل پلی‌استیشن ۵، فقط به رویکرد ارتقاء کنسول‌های فعلی اتکا کند، اما رئیس و مدیرعامل Sony Interactive Entertainment، آقای Shawn Layden تأیید کرده است که پلی‌استیشن ۵ درزمانی نامشخص عرضه خواهد شد.

طبق گفتگو وب‌سایت آلمانی Golem.de با آقای Shawn Layden و به دنبال انتشار بیانیه‌ای در مورد ارتقاء کنسول پلی‌استیشن ۴ Pro، این سؤال مطرح شد: آیا بدان معنی نیست که شما به‌احتمال‌زیاد به انتشار پلی‌استیشن ۵ تکیه خواهید کرد، هرزمانی که عرضه شود؟

آقای Layden در جواب به این سؤال گفت:

«بله به‌احتمال‌زیاد ممکن است ولی درزمانی نامشخص.»

بعضی از تحلیلگران در مورد تاریخ انتشار PS5 احتمال می‌دهند که این کنسول در اوایل سال ۲۰۱۹ و یا ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

منبع

Read the whole post here.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
:)))))))))))))
!!!
اگه تونستی یک کلمه ایراد از توی اون کانتم دربیاری و با دلیل نشون بدی که ایراد داشته بهت جایزه میدم. کجای حرفم مشکل داشت؟ اینکه گفتم میترسم سونی عجله کنه و کنسول رو زود ریلیز کنه؟ لابد میخوای بگی میان نسلی رو داده که ps5 رو به این زودیا نده! نه داداش اینطوریام نیست، تا وقتی خریدار باشه اینام هرچی دم دستشون برسه تولید میکنن هدفشون کسب درآمده نه چیز دیگه. یا اینکه گفتم این دوتا شرکت هر بامبولی سر گیمرا درمیارن گیمرا میخورن و دم نمیزنن و مرد نیستن که تحریمشون بکنن تعجب کردی؟

خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی!
البته دلیلی برای بحث نمیبینم.

آخرین ویرایش:

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,736
نام
علی
در مورد مقایسه این نسل و نسل قبل به نظرم فعلا زوده مقایسه کردن ولی تا الان اگر نصف نسل رو گذرونده باشیم از نظر انحصاری اوضاع بد نبوده , اگر بخوایم با PS3 مقایسه کنیم PS3 هم درسته نیمه اول راهش انحصاری خوب داشت ولی اون استارت خفن بازی هاش از نیمه دوم نسل براش رقم خورد که این نسل هم شاهدش هستیم که همین اتفاق داره میفته ولی اگر بخوایم راجب بازی های مالتی پلتفرم و ترد پارتی مقایسه کنیم درسته تا الان مثل نسل قبل نبوده مثلا COD خفن یا ظهور ip مثل AC از یوبی و بایوشاک و ... ولی در اون مورد هم باز باید زمان داد ببینیم چی میشه مثلا راک استار هنوز این نسل بازی نداده (غیر از ریمستر GTA V) که خودش خیلی مهمه یا EA می بینیم ip جدیدی مثل anthem رو میکنه , البته نکته دیگه اینه که این نسل از نظره بازی های مولتی و آنلاین پیشرفت داشتیم اکتیویژن با دستینی و بیلیزارد با اورواچ یا یوبی با division یا EA با تایتان فال, باز به هر حال باید زمان بگذره (مثلا تا 2020) تا بشه با نسل قبل مقایسه کرد . مقایسه با زمان PS1 و PS2 هم به نظرم خیلی معقول نیست چون هم مدت زمان ساخت بازی ها خیلی فرق میکنه با اون زمان هم هزینه ای که صرف بازی ها میشه

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
برای خود من این نسل از 2018 کلید میخوره اون استودیو هایی که دوست دارم دارن بازی هاشون اماده میشن برای 2018 و سال طلایی خواهد بود

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
اگه تونستی یک کلمه ایراد از توی اون کانتم دربیاری و با دلیل نشون بدی که ایراد داشته بهت جایزه میدم. کجای حرفم مشکل داشت؟ اینکه گفتم میترسم سونی عجله کنه و کنسول رو زود ریلیز کنه؟ لابد میخوای بگی میان نسلی رو داده که ps5 رو به این زودیا نده! نه داداش اینطوریام نیست، تا وقتی خریدار باشه اینام هرچی دم دستشون برسه تولید میکنن هدفشون کسب درآمده نه چیز دیگه. یا اینکه گفتم این دوتا شرکت هر بامبولی سر گیمرا درمیارن گیمرا میخورن و دم نمیزنن و مرد نیستن که تحریمشون بکنن تعجب کردی؟

خود گویی و خود خندی عجب مرد هنرمندی!
البته دلیلی برای بحث نمیبینم.
قسمت فان اون بخشی بود که بولد کردم (اصولا توی این نسل مایکروسافت و ایکس باکس در حدی نیست که سونی حتی بخواد جدی بگیرتش). وگرنه منم با شما موافقم و امیدوارم سونی تو معرفی کنسولش به هیج عنوان عجله نکنه.

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
قسمت فان اون بخشی بود که بولد کردم (اصولا توی این نسل مایکروسافت و ایکس باکس در حدی نیست که سونی حتی بخواد جدی بگیرتش). وگرنه منم با شما موافقم و امیدوارم سونی تو معرفی کنسولش به هیج عنوان عجله نکنه.
آهان اونو میگی؟ خب اینم یه احتمال دیگه. چه بخواهیم چه نخواهیم نزدیکترین رقیب ps اکس باکسع. خیلیا بخاطر سخت افزار قوی xb1x ممکنه برن طرفش، مخصوصاً اونایی که برای بار اوله که میخوان به دنیای کنسول گمینگ قدم بزارن یا اونایی که تاحالا انحصاریهای سونی رو از نزدیک ندیدن. من که معتقدم یه گیمر واقعی برای انتخاب پلتفرم، باید به انحصاری‌هاش نگاه بکنه نه قدرت خام سخت افزار.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ps3_360_wii

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,606
نام
Mehrdad
خوب از بازي نداشتن اين نسل رسيديم به اينكه چرا ip جديد نداريم ! خودش پيشرفته
مثلا بايد ناراحت باشيم چرا راك استار به جاي rdr 2 نرفته ip جديد بسازه
نزدیک 100 میلیون نفر این نسل کنسول خریدن تا حالا :D درصد بسیار زیادی از این خریدار ها هم شدیدا درگیر اکوسیستم کنسول هاشون هستند تا حدی که وقت کم میارند تا به تمام بازی ها برسند چه برسه بیان اینترنت نسل را زیر سوال ببرند :D حالا بزار چند نفر تو بازیسنتر هم از سیستم شاکی باشند :D اتفاق خاصی که نمیفته . واقعیت اون بیرون شدیدا متفاوته و در جریان :D

یه نظر من اینکه نسبت به نسل قبل و حتی شاید قبل تر کمیت بازی ها کم شده خب مشخصه نیاز به کارشناسی نداره.. اما در عین حال کیفیت هم به مراتب بالاتر رفته. و این سیکل در نسل های جاری هم ادامه خواهد داشت(هزینه بالای ساخت = کیفیت بیشتر) . (منظور کیفیت ساختار یک گیم بحث کل بازی و متا نیست و به نظرم گند استودیو ها ربطی به نسل نداره)
رشد بی نظیر بازی های انلاین و همه گیر شدن ایندی ها هم بهش اضافه بشه به نظرم نسل خیلی خوبیه. فقط میشه گفت نسبت به نسل های قبل متفاوته که خب بایدم باشه :D

آخرین ویرایش:

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,952
خوب از بازي نداشتن اين نسل رسيديم به اينكه چرا ip جديد نداريم ! خودش پيشرفته
مثلا بايد ناراحت باشيم چرا راك استار به جاي rdr 2 نرفته ip جديد بسازه
اینکه آی پی جدید نداریمم (در حد آی پی های جدید ناب نسلهای گذشته) حقیقت تلخ دیگه ایه! سخت افزار پیشرفت کرده ولی ایده های نابی که تو بازی های نسل پنج و شش بودن رو دیگه نمیبینیم! البته در این مورد هنوز احتمالا امید هست، یکیش بازی بعدی کوجیما... ولی وقتی این چند تا بازی ای که امید میره انقلابی باشن بیان، دیگه نسل به انتهای خودش رسیده.
مومن آخه راک استار دیسک خالیم بیرون بده با لوگوی خودش، مثل چی فروش میکنه! آی پی جدید ساختن براش کار نداره، بازار، امکانات و هر چی فکرشو کنی داره! ولی وقتی میبینه ملت با بخش آنلاین GTA V هنوز سرگرمن، چرا بیاد این کارو کنه خب و به خودش زحمت بده. اصلا چرا آی پی جدید، یه بازی مثل Bully 2 چقدر مگه سخته بسازه؟
همین راک استار تو نسل هفت که همه میگن در مقابل نسل شش نسل مالی نبود GTA IV و GTA V و RDR رو داد که دو تای اولی با DLC های داستانی سرگرم کننده و خوب هم بودن!
نزدیک 100 میلیون نفر این نسل کنسول خریدن تا حالا :D درصد بسیار زیادی از این خریدار ها هم شدیدا درگیر اکوسیستم کنسول هاشون هستند تا حدی که وقت کم میارند تا به تمام بازی ها برسند چه برسه بیان اینترنت نسل را زیر سوال ببرند :D حالا بزار چند نفر تو بازیسنتر هم از سیستم شاکی باشند :D اتفاق خاصی که نمیفته . واقعیت اون بیرون شدیدا متفاوته و در جریان :D
موندم چی بگم:D من خودم الان هم دارم BoTW بازی میکنم هم Civ VI (که معتادش بودم همیشه-و همه میدونن چقدر وقت میگیره از آدم) با این حال وقت نت رو دارم:D
حالا شاید کنسول ظرف میشوره و با آدم درد و دلم میکنه خبر ندارم:D
اکوسیستم هم که خوب شد...:D یادش بخیر یه مدت اسپنسر بدبخت و فن های مایکروسافت سر این نظریه چقدر کتک میخوردن اینجا:D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: BMW_M3

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
در مورد این بحث کم بودن و زیاد بودن آی پی جدید و یا Remake ها، به نظر بنده ما نباید هدف رو گم کنیم، هدف اینه که از بازیت لذت ببری. حالا میخواد آی پی جدید باشه یا یه آی پی قدیمیِ بازسازی شده. اینا هرکدوم خوبیهای خودشو داره. همون ریمیک ها رو اگه طرف قبلاً بازی نکرده باشه، براش لذت بخشه. اگه قبلاً بازی کرده باشه، بازم براش لذت بخشه چون حس نوستالژیک زیادی توش داره. خلاصه هدف لذت بردن از گیمه. هدف رو فراموش نکنید. البته ریمسترهای ساده رو قبول ندارم! باید گرافیکش به روز بشه تا قابل قبول باشه. اگه چند جور Ending یا چند نوع آیتم جدید هم به بازی اضافه بشه که چه بهتر، اونی که قبلاً بازی رو تموم کرده بوده انگیزش برای خرید بیشتر میشه.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,769
نام
مراد حلیمی
اینکه این نسل بازی تاپ و AAA جدید یا حتی ip جدید کمتر هست کاملا مشخصه و اصلا بحث نمیخواد.....همین الان برین 20 تا بازی برتر این نسل رو با نسل 7 یا 6 مقایسه کنید خندتون می گیره:D

ولی مساله اینه دلیلش فقط بالا رفتن هزینه ها نیس.دلیل تغییر الگوی درامدزایی از بازیهاس......نسلای قبل اکثر بازیها سینگل پلیر بودن و کاربر اکثر اوقات بعد 10 ساعت(حالا یکی دو بارم بازی رو تکرار می کرد میشد30..40 ساعت) از بازی سیراب میشد و سازنده باید بازی و IP جدید تحویل میداد و نمیتونست از یک بازی 10 ساعته بصورت پایدار درامد جذب کنه
ولی حالا اینطوری نیس و یک شوتر انلاین نزدیک 3 سال از طرف سارندگان ساپورت میشه چون 3 سال مداوم براشون درامد داره.....در نتیجه طبیعیه سازنده به دنبال ساختن بازی جدید حداقل تو یه بازه زمانی کوتاه نباشه..... .
یعنی الگوی درآمدشون اکثرا فرق کرده : یک بازی انلاین بسازی و ازش 4 سال پول دربیاری خیلی بهتر از اینه که یک بازی سینگل بسازی که حداکثر بعد یک سال درامد نخواهد داشت برات(به جز چند بازی معدود)

در نتیجه به نظر من نه تنها بالارفتن هزینه بازیها بلکه تغییر الگوی درآمدزایی از بازیها هم باعث شده مثه نسل های قبل بازیهای جدید نبینیم و خیلی از بازیهای جدید هم که این نسل اومدن انلاین بودن و طبیعتا خیلی اوقات اون موندگاری بازیهای سینگل رو ندارن

.

mgh2225

کاربر سایت
Apr 30, 2017
810
اینکه این نسل بازی تاپ و AAA جدید یا حتی ip جدید کمتر هست کاملا مشخصه و اصلا بحث نمیخواد.....همین الان برین 20 تا بازی برتر این نسل رو با نسل 7 یا 6 مقایسه کنید خندتون می گیره:D

ولی مساله اینه دلیلش فقط بالا رفتن هزینه ها نیس.دلیل تغییر الگوی درامدزایی از بازیهاس......نسلای قبل اکثر بازیها سینگل پلیر بودن و کاربر اکثر اوقات بعد 10 ساعت(حالا یکی دو بارم بازی رو تکرار می کرد میشد30..40 ساعت) از بازی سیراب میشد و سازنده باید بازی و IP جدید تحویل میداد و نمیتونست از یک بازی 10 ساعته بصورت پایدار درامد جذب کنه
ولی حالا اینطوری نیس و یک شوتر انلاین نزدیک 3 سال از طرف سارندگان ساپورت میشه چون 3 سال مداوم براشون درامد داره.....در نتیجه طبیعیه سازنده به دنبال ساختن بازی جدید حداقل تو یه بازه زمانی کوتاه نباشه..... .
یعنی الگوی درآمدشون اکثرا فرق کرده : یک بازی انلاین بسازی و ازش 4 سال پول دربیاری خیلی بهتر از اینه که یک بازی سینگل بسازی که حداکثر بعد یک سال درامد نخواهد داشت برات(به جز چند بازی معدود)

در نتیجه به نظر من نه تنها بالارفتن هزینه بازیها بلکه تغییر الگوی درآمدزایی از بازیها هم باعث شده مثه نسل های قبل بازیهای جدید نبینیم و خیلی از بازیهای جدید هم که این نسل اومدن انلاین بودن و طبیعتا خیلی اوقات اون موندگاری بازیهای سینگل رو ندارن

.

بگو خدا پدر سونی رو بیامرزه که همین چنتا بازی داستان محور رو هم تولید میکنه وگرنه با این بازیهای آنلاینِ بی سر و ته فاتحه صنعت گیم خیلی وقته که خونده شده بود

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,034
نام
مازیار

.
البته نبايد ناديده بگيريم كه تغيير ذائقه گيمر ها هم بي تاثير نبوده ! الان يكي مثل منم كه اصلا اهل انلاين بازي كردن نبود نسل قبل ! الان بخش مولتي پلير بازي ها ! يكي از موارديه كه موقع خريد بازي در نظر ميگيرم!
البته همچنان بخش داستاني اولويت اولمه

نكته اينكه بازي هاي كاملا مولتي پلير و بخش مولتي پلير بازي ها خيلي رشد داشته ! بازي ها كيفيت و تنوع فوق العاده اي ارائه ميدن كه به شدن سرگرم كننده است در كنار حس رقابتي و سرزنده بودن اين بخش!

نكته ديگه فقط سازنده ها نيستن كه تغيير كردن ! گيمر ها هم اخيرا ترجيح ميدن به جاي ٦٠ دلار پول دادن جاي بازي هايي كه ١٠ ساعت بازي ميكنن و تموم شه بره ! بازي هايي بخرن كه طولاني مدت ساپورت ميشه و چند ماه يا چند سال سرگرمشون ميكنه

به قول اسنيك the games has changed

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: HalfLife G

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد

.
یه جورایی باهات موافقم ولی باید قبول کرد خلاقیت و ایده جدید هم خیلی کمتر شده و اگه هم ایده جدیدی برای یه بازی داستانی وجود داشته باشه ترس از شکست باعث میشه سازنده ها سراغش نرن
این قضیه نسل به نسل داره تشدید میشه نسل شش رو ببینید جی تی ای 3 و مافیا دنیای ow رو تغییر دادند رزیدنت 4 همه پیش فرض های یه بازی اکشن سوم شخص رو عوض کرد گاد اف وار دویل می کرای و ... به همچنین این ایده های جدید و بعضا شجاعانه نسل شش رو به نظرم افسانه ای کرد تو نسل هفتم به جز چند عنوان خاص (مثل دیمنز سولز ) بقیه عناوین تحت تاثیر همون پیش فرض های قدیمی به راه خودشون ادامه دادند و الان تو نسل هشتم رسما چیز جدید و خاصی دیگه نداریم و شده تکرار تکرار تکرار برای همینه که عناوین آنلاین اینطور شدید رشد پیدا کرده چون با توجه به صحبت شما با یه ایده تکراری می تونند تا سالها درآمدزایی کنند

• Like
Reactions: HalfLife G

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر