کدام کنسول بازی اختصاصی بهتری دارد(با ذکر بازی)

کدام کنسول بهترین بازی اختصاصی را دارد(با ذکر بازی)

• مجموع رای دهنده‌ها
    546
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.
اگر بجا خیلی ها به این بازیها علاقه ندارن میگفتید بعضی ها هم به این بازیها علاقه ندارن بهتر بود .
اگر منظورتون من هست که خیر من عاشق این بازی هستم و تا الان هم هیچ بازی روی دستش ندیدم.
البته این موضوع زیبا بودن برای کسانی مطرح هست که نسخه های قبلی رو بازی کرده باشن یا داستان کامل بازی رو بدونند.

360 به خاطر سری هالو ! و گیرز و این که همه بازی های انحصاری سونی رو از چنگش در اورده ! کلا با میکروسافت حال میکنم دیگه:love:

360 به خاطر سری هالو ! و گیرز و این که همه بازی های انحصاری سونی رو از چنگش در اورده ! کلا با میکروسافت حال میکنم دیگه:love:

ولی ميکروسافت اصلاً با شما حال نميکنه! دليلش رو هم ميدونی چيه ..:biggrin1:

به به بازم نظر های کارشناسانه :laughing: داداش یکم فکر کن بازی مولتی میشه نه این که انحصار 360 بشه . هیچ وقت سونی نگفت که این بازی ها در انحصاری هستش نکنه گفته ما خبر ندارم:laughing:

نکنه چون تو یه زمانی روی PS2 می امد بازی ها رو XBOX1 نمیومد میگی انحصاری بودش :p

بابا یکم آدم منطقی هم باشه خوبه هیچ جا گفته نشود که این بازی در انحصار سونی هستش که بعدش رو 360 اومده باشه نه این که شرکت سازنده بگه بلکه خود سونی رسما اعلام کنه:confused:

خود سونی اعلام کرد FF IIV انحصاری هستش ؟
خود سونی اعلام کرد TEKKEN انحصاری هستش؟
خود سونی اعلام کرد DMC4 انحصاری هستش ؟
...
...
...

نه خیر بلکه ما ها که فکر میکردیم چون تو نسل قبل فقد این بازی ها رو PS2 اومده بود الان انحصار PS3 هستش

بعدشم بازم میگم وقتی حرف انحصاری میاد وسط دیگه معلومه کدوم کنسول بازی های انحصاری با کیفیت تری داره درسته 360 بازی های خوبی مثل Greas of war , CRACKDOWN داره اما از بازی های انحصاری 360 فقد از این 2 بازی خوشم اومده که واقعا ارزش خرید کنسول برای این 2 بازی رو داره

اما یه پیشنهادی من دارم برید 2 تا کنسول ها رو بخرید چون واقعا هر دو ارزش بازی های انحصاری که براشون میاد رو دارن اگه کسی اسم خودش رو بزاره بازی کن هیچ وقت خودش رو به یه کنسول یا یه بازی خاص محدود نمیکنه

من کنسولی نیستم...
ولی به نظرم 360 بازی های بهتری داره
Alan Wake-Gears Of War-Halo
اسم تاپیک رو بذاری کدام پلتفرم بهتره
چون پی سی بازی هاش بهتره:
علاوه بر بازی های کنسول :StarCraft2-WarCraft-Diablo3-بازی های ماجرایی اشاره کلیک

بعدشم بازم میگم وقتی حرف انحصاری میاد وسط دیگه معلومه کدوم کنسول بازی های انحصاری با کیفیت تری داره درسته 360 بازی های خوبی مثل Greas of war , CRACKDOWN داره اما از بازی های انحصاری 360 فقد از این 2 بازی خوشم اومده که واقعا ارزش خرید کنسول برای این 2 بازی رو داره

اما یه پیشنهادی من دارم برید 2 تا کنسول ها رو بخرید چون واقعا هر دو ارزش بازی های انحصاری که براشون میاد رو دارن اگه کسی اسم خودش رو بزاره بازی کن هیچ وقت خودش رو به یه کنسول یا یه بازی خاص محدود نمیکنه
این حرفهای آخرت خیلی قشنگ با معنی هستند ;)

داداش یکم فکر کن بازی مولتی میشه نه این که انحصار 360 بشه
فکر کنم تا حدودی حرف دوستمون رو بد برداشت کردی چون اصلاً تو پست این بنده خدا انحصار 360 نیومده...منظور این بود که عنوان هایی که در گذشته در انحصار کنسول های سونی بود رو مالتی کرد که کاملاً حقیقت داره...
DMC4,Crash Bandiccot,Tekken,FF 13,...
بابا یکم آدم منطقی هم باشه خوبه هیچ جا گفته نشود که این بازی در انحصار سونی هستش که بعدش رو 360 اومده باشه نه این که شرکت سازنده بگه بلکه خود سونی رسما اعلام کنه:confused:
شما به بازی هایی که فقط روی یه پلتفرم عرضه میشن چی میگی؟ یا بهتر بگم مثلاً فکر میکنی که Ninja Gaiden 2 انحصاری 360هه یا واقعاً هست؟!
FF13 و خداتا بازی دیگه تا قبل از اینکه بخوان روی 360 عرضه بشن در انحصار PS3 بودن و معنیش میشه عنوان انحصاری...خوب حالا چه MS یا سونی بگن فلان بازی انحصاریه چه نگن اون بازی انحصاری هست.

فکر کنم تا حدودی حرف دوستمون رو بد برداشت کردی چون اصلاً تو پست این بنده خدا انحصار 360 نیومده...منظور این بود که عنوان هایی که در گذشته در انحصار کنسول های سونی بود رو مالتی کرد که کاملاً حقیقت داره...
DMC4,Crash Bandiccot,Tekken,FF 13,...​

شما به بازی هایی که فقط روی یه پلتفرم عرضه میشن چی میگی؟ یا بهتر بگم مثلاً فکر میکنی که Ninja Gaiden 2 انحصاری 360هه یا واقعاً هست؟!
FF13 و خداتا بازی دیگه تا قبل از اینکه بخوان روی 360 عرضه بشن در انحصار PS3 بودن و معنیش میشه عنوان انحصاری...خوب حالا چه MS یا سونی بگن فلان بازی انحصاریه چه نگن اون بازی انحصاری هست.​

نگاه کن دوست من مگه کنسول دیگه ای هم بود که بخوان روش این بازی ها رو بدن .
وقتی سونی با اون همه فروش رو کنسول و بازی های متنوع روPS2 .
هیچ شرکتی نمیاد بازی رو روی کنسولی بزنه که تو بازار ترفدار های زیادی نداره .
بعدشم این هم که میبینی شرکت ها تک توک بازی انحصاری رو PS3 میسازن برای این هستش که این دستگاه هم ترفدار های زیادی داره هم پتانسیل یک کنسول بازی رو به تمام معنا داره وگرنه همشون میرفتن رو 360 بازی هاشون رو میساختن .
بعدشم اخه DMC4,Crash Bandiccot,Tekken,FF 13,... این همه بازی که گفتم همه رو PS2 اومده بود در اون موقع هیچ ادم دیوانه ای PS2 رو ول نمیکرد بره برای XBOX بازی بسازه .

نگاه کنید وقتی میگی بازی انحصاریش رو از چنگش در اورده به این معنی میشه که این بازی در انحصار 360 شده بهتر بگی مولتی شده چون واقعا از چنگش در نیومده این بازی ها رو PS3 هم میاد هم رو 360 .

دوست عزیز منظور من این کلی ! بود نه اینکه این بازی ها انحصاری شدند یا نشدند ! بعضی بازی ها هم بودند که انحصاری شدند نمونش ace combat هستش ! و خیلی های دیگه هم مولتی شدند ! منظور از چنگ در اوردن یعنی اینکه این بازی علاوه بر ps3 بر روی 360 هم میاد !

بعدشم وقتی یک بازی 2 نسل برای اون کنسول میاد یعنی انحصاری هستش !
راستی مگه ما فقط توی نسل قبل ps2 و xbox داشتیم ؟؟؟ !پس game cube بوق بود ؟؟؟
اما برای چی روی اون کنسول نیومد و فقط روی ps2 اومد ؟؟؟ خود سونی چند وقت پیش گفته بود که ما دیگه روی بازی های third party سرمایه گذاری نمیکنیم و فقط روی بازی های first party میخواهیم سرمایه گذاری کنیم ! ;)

شما خودت بگو الان چند تا بازی انحصاری third party ps3 داره ؟؟؟ یعنی ماله یک شرکت دیگه باشه !!! دیگه شاخشون mgs 4 هست ! و گرنه اکثرا سونی اون ها رو از دست داده!

دوست عزیز منظور من این کلی ! بود نه اینکه این بازی ها انحصاری شدند یا نشدند ! بعضی بازی ها هم بودند که انحصاری شدند نمونش ace combat هستش ! و خیلی های دیگه هم مولتی شدند ! منظور از چنگ در اوردن یعنی اینکه این بازی علاوه بر ps3 بر روی 360 هم میاد !

بعدشم وقتی یک بازی 2 نسل برای اون کنسول میاد یعنی انحصاری هستش !
راستی مگه ما فقط توی نسل قبل ps2 و xbox داشتیم ؟؟؟ !پس game cube بوق بود ؟؟؟
اما برای چی روی اون کنسول نیومد و فقط روی ps2 اومد ؟؟؟ خود سونی چند وقت پیش گفته بود که ما دیگه روی بازی های third party سرمایه گذاری نمیکنیم و فقط روی بازی های first party میخواهیم سرمایه گذاری کنیم ! ;)

شما خودت بگو الان چند تا بازی انحصاری third party ps3 داره ؟؟؟ یعنی ماله یک شرکت دیگه باشه !!! دیگه شاخشون mgs 4 هست ! و گرنه اکثرا سونی اون ها رو از دست داده!

اول از همه شما داری GAME CUBE رو با PS2 مقایسه میکنی بابا ترو خدا نگو این حرف ها رو
GAME CUBE حکم wii رو داشته تو اون موقع بوق نبود اما چیزی نبود که بخواد با PS2 رقابت کنه چون نه از نظر فروش نه از نظر بازی نه از نظر قدرت دستگاه به PS2 نمیرسید

دوم این که من با کارش واقعا موافقم سونی داره کار دروست رو انجام میده پولش رو برای انحصاری کردن بازی های اشغال نمیده دیگه درسته 1 عدد HAZE رو داد اما دوباره به حرف خودش رسید که دیگه تکرار نکنه این کار رو . سونی به این نتیجه رسیده که هر چقدر میخواد پول بده برای انحصاری کردن بازی ها رو خودش بازی های عالی بسازه که واقعا تا اینجا دستش درد نکنه من یه نفر که ازش واقعا با این بازی های که ساخته رازی رازی هستم هر چی نباشه 2 سرو گردن از بازی های که شرکت ها میساختن بهتر بود

احتیاج نداره که پول بده برای این که شرکت ها بازی انحصاری براش بسازن وقتی خودش داره جولون میده دیگه به شرکت های دیگه چه احتیاجی داره آخرش اینه که مولتی شه دیگه .

خوب حالا به من بگو که چند % بازی های که رو PS2 انحصاری بودن تا این تاریخ چیزی برای گفتن داشتن :confused: اصلا در حدی بودن که سونی بیاد کلی پول خرج کنه انحصاریش کنه :confused:
یا بازی بوده که بدرد انحصاری کردن بخوره جز MGS4 کدوم بازی فقد نام ببر به نظر من هیچ کدام از بازی های که قبلا رو PS2 انحصاری بودن و الان مولتی هستن بدرد انحصاری کردن نمیخوردن بازی های که تا این تاریخ ریلیز شدن .

GAME CUBE حکم wii رو داشته تو اون موقع بوق نبود اما چیزی نبود که بخواد با PS2 رقابت کنه چون نه از نظر فروش نه از نظر بازی نه از نظر قدرت دستگاه به PS2 نمیرسید
کاملا در اشتباهی،اصلا گیم کیوب اون موقع حکم wii را نداشته!!! در اصل ps2 حکم wii را داشته ولی گرافیکش در حد رقیباش بود. گیم کیوب پایین ترین گرافیک را داشت؟!!!!! مثل اینکه re4 یا رزیدنت اویلهای دیگه را روی این کنسول ندیدی؟!!! گیم کیوب به سیاستهای نادرستش باخت که یکی همین استفاده از مینی دی وی دی بود!ً
در ضمن به نظرم بهترین گرافیک نسل قبل را اول gc بعد xbox و در اخر ps2 داشت!

اول از همه شما داری GAME CUBE رو با PS2 مقایسه میکنی بابا ترو خدا نگو این حرف ها رو

دوم این که من با کارش واقعا موافقم سونی داره کار دروست رو انجام میده پولش رو برای انحصاری کردن بازی های اشغال نمیده دیگه درسته 1 عدد HAZE رو داد اما دوباره به حرف خودش رسید که دیگه تکرار نکنه این کار رو . سونی به این نتیجه رسیده که هر چقدر میخواد پول بده برای انحصاری کردن بازی ها رو خودش بازی های عالی بسازه که واقعا تا اینجا دستش درد نکنه من یه نفر که ازش واقعا با این بازی های که ساخته رازی رازی هستم هر چی نباشه 2 سرو گردن از بازی های که شرکت ها میساختن بهتر بود

احتیاج نداره که پول بده برای این که شرکت ها بازی انحصاری براش بسازن وقتی خودش داره جولون میده دیگه به شرکت های دیگه چه احتیاجی داره آخرش اینه که مولتی شه دیگه .

خوب حالا به من بگو که چند % بازی های که رو PS2 انحصاری بودن تا این تاریخ چیزی برای گفتن داشتن :confused: اصلا در حدی بودن که سونی بیاد کلی پول خرج کنه انحصاریش کنه :confused:
یا بازی بوده که بدرد انحصاری کردن بخوره جز MGS4 کدوم بازی فقد نام ببر به نظر من هیچ کدام از بازی های که قبلا رو PS2 انحصاری بودن و الان مولتی هستن بدرد انحصاری کردن نمیخوردن بازی های که تا این تاریخ ریلیز شدن .

اهان پس به نظر شما ff و یا تیکن ! و یا ace combat و کلی بازی دیگه اصلا شاخ نبودند ؟؟؟

بعد به نظرت سونی همزمان میتونه چند تا بازی بسازه برای کنسول هاش ؟؟؟! سونی که فقط ps3 نیست !!! الان توی این چند ساله فقط ما ها تونستیم عناوین انحصاری سونی رو نام ببریم ! اما نتونستیم بازی کنیم ! در کل به نظر شما سونی تا اخر این نسل چند تا بازی انحصاری میتونه فقط خودش تولید کنه ؟؟؟ ! نخیر عزیزم همه شرکت ها به یاری شرکت های دیگه احتیاج دارند! اما سونی چون وضعش خرابه نمیتونه پول بده برای بازی میاد ودلایل چرت و پرت میده!!! که ما میخواهیم خودمون انحصاری تولید کنیم ! مثل قضیه سخت افزاری ps3 که هر کی ندونه فکر میکنه یه چند نسلی این کنسول قوی تره ! من خودم یادمه که میگفتند که ما میخواهیم بعد چهرام به بازی ها اضافه کنیم ! و یا همون تریلر kz 2 که من خودم باورم نمیشد همچین گرافیکی اما این kz 2009 کجا و kz2006 معرفی شد کجا!!!!

در مورد حرفت راجب game cube کلی خندیدم ! اول یکم تحقیق بعد پست ;)

اهان پس به نظر شما ff و یا تیکن ! و یا ace combat و کلی بازی دیگه اصلا شاخ نبودند ؟؟؟

بعد به نظرت سونی همزمان میتونه چند تا بازی بسازه برای کنسول هاش ؟؟؟! سونی که فقط ps3 نیست !!! الان توی این چند ساله فقط ما ها تونستیم عناوین انحصاری سونی رو نام ببریم ! اما نتونستیم بازی کنیم ! در کل به نظر شما سونی تا اخر این نسل چند تا بازی انحصاری میتونه فقط خودش تولید کنه ؟؟؟ ! نخیر عزیزم همه شرکت ها به یاری شرکت های دیگه احتیاج دارند! اما سونی چون وضعش خرابه نمیتونه پول بده برای بازی میاد ودلایل چرت و پرت میده!!! که ما میخواهیم خودمون انحصاری تولید کنیم ! مثل قضیه سخت افزاری ps3 که هر کی ندونه فکر میکنه یه چند نسلی این کنسول قوی تره ! من خودم یادمه که میگفتند که ما میخواهیم بعد چهرام به بازی ها اضافه کنیم ! و یا همون تریلر kz 2 که من خودم باورم نمیشد همچین گرافیکی اما این kz 2009 کجا و kz2006 معرفی شد کجا!!!!

در مورد حرفت راجب game cube کلی خندیدم ! اول یکم تحقیق بعد پست ;)

اول به دقت بخون بعد نظر بدید اگه ببینم بازم نخونده مطلب رو یه چیزی بپرونید دیگه جواب داده نمیشه

خوب نظر من رو بخوای اگه پست بالا رو به دقت میخوندی دیگه احتیاج به جواب نبود برات چون تا اول مطلب رو خوندی نتیجه گرفتی یه بار دیگه مطلبی که گفتم رو درست بخون ببینم میفهمی چی گفتم یا نه

اگه دقت کرده بودی گفتم بازی نبوده تا الان که ریلیز شده باشه بدرد انحصاری کردن میخورده .
ببخشیدا اولا وقتی نسل بازی ها عوض میشه باید بازی ها یکم تغییر تو خودشون بدن نه این که همون بازی که رو نسل قبل میومد رو با یکم گرافیک و یکم داستان تغییر دادن بهش بگن نسل بعدی خوب به نظر من هیچ کدام ویژگی یک بازی نسل بعدی یا این که شرکتی بیاد کلی پول بده برای یه همچنین بازی رو انحصاری کنه دیوانگی هستش :laughing: تا الان من فقد به بازی های نمره قبولی دادم که خود ماکروسافت یا خود سونی ساختن اون بازی رو اونم نه همه بازی های که ساختن

به نظر من خیلی بازی میتونه برای PS3 بسازه به دلیل این که وقتی شما کلی پول برای این که بازی انحصاری بکنی ندی و این که سونی خودش 3 تا شرکت داره برای بازی سازی میتونه این شرکت هاش رو قوی تر کنه و بازی انحصاری بیشتر بسازه

ببخشید فکر کردم اسم PS3 سونی هستش :laughing: یه چیزی میگی ها زیادی فکر کردی فکر کنم
یکم از اون فکرت کار بگیر دوست من هیچ وقت خود سونی بازی نمیسازه بلکه بخش سرگرمی های این شرکت هستش که این کار رو میکنه

این نسلی که شما میگی تا 2012 ادامه داره بهتره بگیم شرکت های دیگه چند تا بازی با کیفت میتونن تولید کنن بازی که ویژگی های نسل بعدی رو داشته باشه
تا همین الان کم کمش 10 عنوان هستش که داده که ویژگی های یک بازی نسل بعدی رو داشته اما بگو چند تا بازی هستش که شرکت های دیگه ساختن و به نسل بعدی شباهت داره یا بدرد انحصاری کردن میخوره

اما سونی چون وضعش خرابه نمیتونه پول بده برای بازی میاد ودلایل چرت و پرت میده!!!

چنان جکی گفتی که از خنده دارم روده بر میشم داداش نه سونی مال منه نه چیزی اما به نظر شما اگه سونی یکم از پولی رو که برای ساخت بازی های این شرکت خرج کرده بود رو میداد به نظرت چند تا بازی بود که میتونست مولتی باشه
از رو شکم سیری حرف نزن منطق هم خوب چیزیه

من کم کم داشتم پستت رو میخواندم و جواب میدادم اما به این اخر ها که رسیدم پشیمون شدم که بقیه رو جواب بدم چون از جک های که گفتی معلومه که چی میخوای بگی داداش شما برو یک مطلب بیار من که سونی گفته باشه من میخوام بعد 4 روم رو تو بازی بیارم
اگه اوردی دیگه من حرف شما رو قبول میکنم :laughing:

واقعا تا اینجا دستش درد نکنه من یه نفر که ازش واقعا با این بازی های که ساخته رازی رازی هستم هر چی نباشه 2 سرو گردن از بازی های که شرکت ها میساختن بهتر بود
ببخشید قصد توهین ندارم ولی مثلاً Lair خیلی گرافیکش خوب بود؟!
دوست من یه ضرب المثل امریکایی هست که میگه What goes around comes around یعنی چیزی که عوض داره گله نداره...نسل قبل سونی با تزریق کردن پول زیاد تو بازار در واقع نه تنها باعث فروش بالای کنسولش شد بلکه سیستم های رقیب رو هم عملاً کشت...بهترین نمونه اش هم GTA بود که انحصار زمانیش کرد و مثلاً منی که XBOX داشتم کف این بودم که چندین ماه بعد بازی واسه XBOX هم رلیز شه...حالا هم مصداق نسل قبل MS داره همینکارو میکنه و باور کن DMC4,FF13,Crash و خیلی بازی های بزرگ دیگه که مالتی شدن دلیل بر ضعف بازاریابی و تبلیغات و احتمالاً سیاست اشتباه سونی تو این نسل بودن...
که این دستگاه هم ترفدار های زیادی داره هم پتانسیل یک کنسول بازی رو به تمام معنا داره وگرنه همشون میرفتن رو 360 بازی هاشون رو میساختن .
در پر طرفدار بودن و پتانسیل بالای PS3 شکی نیست و حتی اگر از 360 قوی ترهم باشه(شخصاً معتقدم تو میدون جنگ هفت تیر با طرز کار ساده از RPG با طرز کار فوق سخت مفیدتره!) تا وقتی از طرف یکی از شرکت ها به شرکت سازنده پیشنهاد مالی خوبی نشه هیچ شرکتی اثر خودشو به یه پلتفرم محدود نمی کنه...
در ضمن به نظرم بهترین گرافیک نسل قبل را اول gc بعد xbox و در اخر ps2 داشت!
دوست من شما کاملاً در اشتباهی نسل قبل XBOX گرافیکش از همه ی رقیب ها بهتر بود و در حقیقت میشه گفت گرافیک باقی نزدیک به XBOX بود!

آخرین ویرایش:
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or