شایعه چیپ ست نسل بعد کنسول XBOX, در دست ساخت !

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
28387455551757508334.jpg

بر طبق اخبار و گزارش های معتبر تکنولوژی: از ماه گذشته, چیپ ست نسل بعد کنسول XBOX در دست ساخت می باشد و تا پایان سال جاری به تولید کامل یا انبوه خواهد رسید .

بر طبق گزارشی از سایت معتبر Fudzilla در زمینه تکنولوژی و فن آوری "حدس و گمانه زنی ها پیرامون سیستم اصلی چیپ ست سازنده کنسول بعدی XBOX ظاهراً معتبر و دقیق است و در حقیقت کار ساخت این سیستم و تکنولوژی چیپ ست از ماه دسامبر سال سال 2011 استارت خورده است . منبع ما در این رابطه میگوید که Code Name یا نام فعلی این پردازنده Oban خوانده میشود و توسط دو کمپانی بزرگ IBM و Global Foundries برای مایکروسافت تولید خواهد شد" .

در این گزارش ادعا میشود که "قدرت پشت ساخت XBOX بعدی از یک CPU با قدرتی و کارائی همچون CPU کامپیوتر بهره خواهد برد که پیوسته با یک GPU چند قسمتی (از خانواده Southern Islands) یا سری تغییر یافته 7000 از کمپانی ATI همراه خواهد بود همچنین اضافه میشود که بعید بنظر میرسد تا پایان سال 2012 شاهد شیپ یا عرضه انبوه این کنسول باشیم".

این اولین اجرا از چیپ ست های 32 نانومتری Oban خواهد بود که برای ساخت کنسول استفاده خواهد شد پس هرگونه انتظار برای ریلیس XBOX بعدی در تعطیلات 2012 غیر واقعی یا بعید به نظر میرسد اما رونمایی از این کنسول تا قبل از پایان سال جاری دور از ذهن نیست . ما اینطور فکر میکنیم که کار تولید تراشه های سازنده کنسول نسل بعد مایکروسافت تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید و همچنین شاهد عرضه XBOX720 (یا هرچیزی که نامیده خواهد شد) در سال 2013 خواهیم بود .

سایت SemiAccurate نیز در همین زمینه گمانه زنی های مشابه ای داشته است و به تجزیه و تحلیل شایعات پیرامون این موضوع پرداخته است .

پیش از این مایکل پکتر نیز شایعات پیرامون عرضه XBOX720 در سال 2012 را احمقانه خوانده بود .
Xbox 720 Chipset "in Production" - Xbox360 News at IGN

آخرین ویرایش:

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
دوستان دقت كنيد كاربر8030 فنه هيچكدوم از كنسولها نيستن
LOL
و هر پستي رو ميدن قبلش منبع رو مطالعه كردن سپس پست دادن
Super LOL
همينجور از روي باد معده نميان نظر بدن مثه بعضيا
Amazing & Outstanding LOL
----------------------------------------------
این تاپیک جای هیچ گونه بحث منطقی نداره.بحث قرون وسطایه جاش توی سطل زبالست.خوش باشید.
بعد از گذشت 7سال از این نسل یکی از سوپر کاربرهای بازیسنتر مشخص کردن PS3 یک نسل جلوتر از 360ـه!!!
در چهارچوب عنوان تاپیک پست بدید دوستان،بیخیال.

Last edited by a moderator:

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
یک چند سالی بود این حرف ها جمع شده بود مثل اینکه نسل جدید گیمر ها وارد شدن و دارن همون حرف ها را تکرار میکنن من که فعلا با همین نسل راضیم و هنوز سر حرفم هستم ما به نسل جدید نیاز نداریم به بازی ساز جدید و باکیفیت نیاز داریم خداییش جدای از همه این بحث ها من خودم الان 2 هفتست Ps3 خریدم بعد اینهمه وقت تازه مال خودم نیست مال داداشمه الان توی این دو هفته چند روز ازش گرفتم تا انحصاری ها را بازی کنم و در یک کلام U1 ,U2 تا الان جز بهترین بازی هایی بودن که کردم البته نگزریم کهheavy rain هم بازی کردم ولی بحث اینه که من اینجا اصلا حرفی از Ps3 نزدم فقط اسم بازی اووردم و مشکل این فن های بی اطلاع هم همین است که اصلا نمیدونن که اگر یک سازنده ای مثل Naghty dog برای Microsoft هم بود بازی هایی از این دست روی 360 هم میدیدیم (مثلا epic بازی بازی gears) خوب همه اینها دلیل بر این نیست که حالا حالا ps3 میتونه یک نسل دیگه هم ادامه پیدا کنه چون حالا چندتا بازی انحصاری خوب داره ,اساسا فناوریش رو نداره dx11 اومده و هزار تا چیز دیگه اونها رو که نمیشه با cell که اینقدر توی این چند سال چپ و راست میگید استفاده کرد پس دست از حرف های بچه گانه بردارید و بازیچه تبلیغ های سونی نشید که ps3 20 سال هم جواب میده و از این حرف ها و فقط صبر کنید تا نسل بعد بیاد مطمعن باشید نظرتون عوض میشه
اینقدر هم به فکر گرافیک نباشید به خدا همیشه یک مثال زدم برای افراد گرافیک پرست فقط یک بار crysis را روی تنظیمات low بازی کنید تا حالتون از کل بازی بهم بخوره چون اساسا چیزی جز گرافیک نداره نه گیم پلی داره نه داستان هیچی

kayne

کاربر سایت
Jan 13, 2009
3,101
نام
مصطفی
اگه سخت افزار ps3 در این حد قوی هست (یه نسل جلوتر ) از دو حالت خارح نیست :
یک : شرکت هایی مثل santa monica ، Guerrilla Games ، Naughty Dog استدیو های فوق العاده بی استعداد و ضعیفی هستن که بعد گذشته ، 5 ، 6 سال هنوز نتونستن توان و ظرفیت واقعی ps3 نشون بدن ؛ البته این قضیه فقط مختص به شکرت های FP نمیشه کلیه استدیو های فعال در زمینه بازیسازی از دم بی استعداد و کودَن هستن ، چون هیچ کدومشون تا حالا موفق به نشون دادن قدرت واقعی ps3 نشدن :lol: .

دو : طراحی ساختار ps3 به قدری افتضاح بوده و هست که هنوز بعد گذشت 6 سال هیچ سازنده ایی موفق به کشف توان و پتانسیل واقعیِ اون نشده ، قدرتی که توسط کابر 8030 با یسری اعداد و ارقام احتمالاً در آینده ایی نچندان دور در رکورد های گینس به ثبت خواهد رسید .

پ.ن : خود این استدیوها میان میگن ما از تمام قدرت ps3 استفاده کردم یا مثلاً ND میگه در u3 انتظار پیشرفتی u2 نسبت به u1 نداشته باشین بعد بعضی هنوز تو فکر یه نسل جلوترن :lol:

alpine

کاربر سایت
Jul 12, 2011
214
اگه سخت افزار ps3 در این حد قوی هست (یه نسل جلوتر ) از دو حالت خارح نیست :
یک : شرکت هایی مثل santa monica ، Guerrilla Games ، Naughty Dog استدیو های فوق العاده بی استعداد و ضعیفی هستن که بعد گذشته ، 5 ، 6 سال هنوز نتونستن توان و ظرفیت واقعی ps3 نشون بدن ؛ البته این قضیه فقط مختص به شکرت های FP نمیشه کلیه استدیو های فعال در زمینه بازیسازی از دم بی استعداد و کودَن هستن ، چون هیچ کدومشون تا حالا موفق به نشون دادن قدرت واقعی ps3 نشدن :lol: .

دو : طراحی ساختار ps3 به قدری افتضاح بوده و هست که هنوز بعد گذشت 6 سال هیچ سازنده ایی موفق به کشف توان و پتانسیل واقعیِ اون نشده ، قدرتی که توسط کابر 8030 با یسری اعداد و ارقام احتمالاً در آینده ایی نچندان دور در رکورد های گینس به ثبت خواهد رسید .

پ.ن : خود این استدیوها میان میگن ما از تمام قدرت ps3 استفاده کردم یا مثلاً ND میگه در u3 انتظار پیشرفتی u2 نسبت به u1 نداشته باشین بعد بعضی هنوز تو فکر یه نسل جلوترن

عزیز من قضیه کودن بودن یا هر چیزی که شما اسمش رو میگذارید نیست ، یک مقدار فکر کنید میبینید سیاسته که نمیگذاره تا قبل از بلند شدن بوی الرحمان نسل ، رغبتی برای استفاده از حداکثر توانایی کنسول نسل وجود داشته باشه . ( این بحث برای هر کنسولی ودر هر نسلی صدق میکنه)

" در یک توضیح خیلی خیلی خیلی ساده "
استفاده از حداکثر توان یک سیستم کار سختی نیست برادر در واقع بسته به خروجی حتی ضعف محسوب میشه ، نقطه ی قوت این استودیوهایی که شما نام بردید دقیقا همینجاست ارائه ی چنین گرافیک و پردازشهایی با چنان تکنیکهای اپتیمایزیه که "در اکثر مواقع "بدون استفاده از تمام پتانسیل، کار رو به صورت HD و معمولا بالای 29 فریم
روی کنسول به شما ارائه میده .( 6 سال سابقه فعالیت من در ساخت و طراحی گیم اینو بهم میگه )

آخرین ویرایش:

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
نه شما نه امثال شما هم نمیتونن با من بحث کنن چون اطلاعات کافی رو ندارید وفقط یه پستی میدین که از زیرش در یرین من بعد از این مدت که تو این سایت بودم زیاد با امثال شماها برخورد داشتم این لینک رو هم که دادی بزار زیر بالشت روش بخواب تا خوابای خوب ببینی.

وقتی اطلاعات کافی ندارین مجبور نیستین پست بدین.

هر وقت گاد اف وار3 وانچارتد3رو بازی کردی اونوقت میفهمی وقتی میگن پلی3از نظر گرافیک یه نسل جلو هست یعنی چی.

دوست عزیز هر کی بارش بیشتره سرش پایین تره نه مثل شما که یه ذره دانسته از ویکیپدیا و سایت ها کردی تو بوق باهاش فریاد میزنی که من بلدم
کپی پیست کردن از سایت ها نشد دانسته و دانستن !
متاسفانه به قدری اطلاعات پایینه بنده هم ترجیح دادم سکوت کنم.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
دوست عزیز هر کی بارش بیشتره سرش پایین تره نه مثل شما که یه ذره دانسته از ویکیپدیا و سایت ها کردی تو بوق باهاش فریاد میزنی که من بلدم
کپی پیست کردن از سایت ها نشد دانسته و دانستن !
متاسفانه به قدری اطلاعات پایینه بنده هم ترجیح دادم سکوت کنم.
بفرما اینم یکی دیگش اگه منبع بزاری میگه کپی پیست کردی اگه لینک نزاری میگه داری توهمات خودت رو داری مینویسی .کلا ادمای جالبی هستین شماها.

خدا شفا بده

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,938
نام
آرتین
بفرما اینم یکی دیگش اگه منبع بزاری میگه کپی پیست کردی اگه لینک نزاری میگه داری توهمات خودت رو داری مینویسی .کلا ادمای جالبی هستین شماها.

خدا شفا بده

شما تو توهمات خودت باش عزیز
نصحیت دیگران واست کار ساز نیست ظاهراً دوس داری خودتو جلو همه این فرمی جلوه بدی.
نرود میخ آهنین در سنگ. من دیگه حرفی نمیزنم.شما ادامه بده.

Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
قصد دخالت کورکورانه ندارم. اما یه مقدار توی صفحات قبل سرک کشیدم ارسالی از کاربر r.t.1.n ندیدم.
دوست عزیز شما نمونه ی کامل همون " درخت هر چه پربارتر افتاده تر هستید" و این خیلی خوبه. اما شما میگید صحبت های دوستمون 8030 اشتباهه، عقل سالم حکم میکنه برای ثابت کردن این ادعا از اطلاعات بالاتون استفاده کنید تا بقیه هم از گمراهی خارج شن نه فقط بگید من هم ترجیح میدم سکوت کنم. ممنون میشم شما توضیحات درست رو ارائه بدید.

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
شما تو توهمات خودت باش عزیز
نصحیت دیگران واست کار ساز نیست ظاهراً دوس داری خودتو جلو همه این فرمی جلوه بدی.
نرود میخ آهنین در سنگ. من دیگه حرفی نمیزنم.شما ادامه بده.
ای تمام کاربرانی که عقیده دارید بنده دارم توهمات میبافم خوب چرا یکیتون نمیاد یه نقد کنه تا بقیه هم از حقیقت با خبر بشن چرا با توجه به منابع بسیار معتبری که دارید نمیاید به دوستانتون حقیقت رو بفهمونید.در ضمن نقد هم از خودتون باشه با استناد به لینک معتبر نه نقد سایت دیگه مثل ign.

جناب پروفسور بچهای بازیسنتر تشنه علم ودانش هستن چرا سیر ابشون نمیکنی .بفرما جناب قدمتان مبارک.بگو تا دوستان فیض ببرن.

تمام این تاپیک واسم deja vu هه.

خوبه پس یکمی وسط تاپیک بی ریک برو تا برو بچز حال کنن.

معلومه فشار وارده خیلی زیاد بوده صدمات جبران ناپذیری زده.

آخرین ویرایش:

amir-yorke

کاربر سایت
Mar 11, 2007
170
نام
امیر
تمام این تاپیک واسم deja vu هه.
این بحث ها رو 5 سال پیش کردند و کردیم و تموم شد.
منم اون سالها پی اس تری گرفتم خیلی تو کفش بودم.مشخصه تازه پی اس تری خریدی.درکت میکنم.

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,653
نام
سهيل
ای تمام کاربرانی که عقیده دارید بنده دارم توهمات میبافم خوب چرا یکیتون نمیاد یه نقد کنه تا بقیه هم از حقیقت با خبر بشن چرا با توجه به منابع بسیار معتبری که دارید نمیاید به دوستانتون حقیقت رو بفهمونید.در ضمن نقد هم از خودتون باشه با استناد به لینک معتبر نه نقد سایت دیگه مثل ign.

جناب پروفسور بچهای بازیسنتر تشنه علم ودانش هستن چرا سیر ابشون نمیکنی .بفرما جناب قدمتان مبارک.بگو تا دوستان فیض ببرن.

خوبه پس یکمی وسط تاپیک بی ریک برو تا برو بچز حال کنن.

معلومه فشار وارده خیلی زیاد بوده صدمات جبران ناپذیری زده.

آدم هي نميخاد وارد بحث شه نميشه ساكت موند.

پس با اين حساب نقدهاي جناب عالي از نقدهاي IGN معتبر تر هستش نه؟

اينجاست كه ديگه GIF ها از جواب دادن عاجز مي مونن.

جل الخالق

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
شما میگید اگه PS3 گرافیکش روز به روز بهتر میشه استودیوهاش ماهرن!! مگه یه استودیو چقد میتونه ماهر باشه که مثلا انقد اختلاف بین U1 با U3 باشه؟!!!! ببینید یکم واقع بین باشید مثلا یعنی الان اکتیوژن(اگه درست تلفظ کرده باشم) شرکت کوچیکیه؟!! پس چرا بین نسخه هایی که از COD میده فرق گرافیکی مشاهده نمیشه؟!! اگه هم باشه اصلا به چشم نمیاد؟یعنی مهارتشو نداره یا بخاطر محدودیت یکی از کنسولاس؟!! (جواب میخواما ؟)مگه تا همین دیروز PS2 بازی نمیکردیم ؟!! یه سوال: اگه ایکس باکس هم مثل PS3 هک نمیشد کسی میرفت سراغش؟!! کسی باید فن بازی در بیاره که مثلا فلان کنسول رو نداشته باشه اما وقتی من به شخصه هر روز دارم از جفتشونم استفاده میکنم دلیلی نداره طرفداری الکی از PS3 بکنم؟! پس PS3 یه چیزی داره که هر روز گرافیک بازیاش بهتر میشه ، سونی هم به هیچ کدوم از استودیوهاش اجازه نمیده از 100% توانش استفاده کنن چون اگه استفاده شه پس بازایی که قراره بیاد چی میشن؟ باید گرافیکش از بازیای قبلی و نسخه قبل سری خودش بهتر باشه یا نه؟ مثلا اگه U3 رو با تمام توانش میساختن تکلیف TLOU چی میشد؟ یکم فک کنید

amir-yorke

کاربر سایت
Mar 11, 2007
170
نام
امیر
@mehdi ps3
خود مدیران ناتی داگ (شرکت سازنده آنچارتد) گفتند که از 100% توان کنسول در ساخت uncharted3 استفاده کرده اند.
گویا شما از اونا بیشتر در جریان هستین!

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
دوستان 360فن زیاد بخودتون فشار نیارید حقیقت همینه .کسی هم بخواد این اعداد وارقام رو انکار کنه اینها همش از ویکیپدیا گرفته شده بهتره برید سراغ ویکیپدیا وبا مدیرای اونجا دعوا کنید که چرا قدرت gpuایکس باکس 360رو نویسنده اونجا اندازه یه 7970در نظر نگرفته بلکه شما راضی بشید.

این همه هم زور نزنید برای تخریب به هیچ جا نمیرسه.

این بحث رو هم همینجا تمومش کنید .

کسی اگه میخواد بحث تخصصی درباره سخت افزار کنسولها کنه من حاضرم وگرنه :|

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر