چرا دخترها و زنها کمتر گیمر میشوند؟!

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
آمار دخترهای گیمر توی کشورهای درحال توسعه مثل کشور ما به نسبت جمعیتی تقریبا صفر هستش و توی کشورهای توسعه یافته هم نسبت به پسرها و مردهای گیمر بسیار ناچیز هستش.
به نظر شما چرا اینچنین هستش؟
بازیهای مربوط به سلیقه دختران ناشناخته هستند یا اصلا نیستند؟
بازار یابی بازیها از لحاظ جن.سی فقط برای پسرها و مردها جذاب هستند؟
مربوط به نوع سیستم مغزی و ادراکی پسرها و همچنین سیستم پاداش مغزی پسرها هستش؟
نظرات خودتون رو بگید.
مرسی رفقا

rosgod

کاربر سایت
Aug 19, 2012
1,299
به خاطر اینکه از اول این ذهنیت به وجود اومده که گیم برای پسر ها ساخته شده درست مثل ورزش فوتبال که الان شاهد ظهور تیم های بانوان هستیم و دیگه فوتبال به مرد ها تعلق نداره . اگر توجه کنید حتی در ویدیو های تبلیغاتی هم سعی شده تا دختر ها رو هدف قرار بده و دیگه تو تبلیغات شاهد دو تا پسر بچه نیستیم که از بازی با کنسول لذت میبرن . در اینده شاهد گیمر های بیشتری از بانوان خواهیم بود .

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
کی گفته امار گیمر های دختر تو کشور های توسعه یافته ناچیزه ؟ الان نسبت گیمر مرد به زن تقریبا یکسانه و داره پا به پای هم جلو میاد کشور های درحال توسعه هم که باز بحثش جداست ولی همونا هم قطعا امارشون اینقدر کم نیست البته ایران رو نباید جزو اون دسته کشور ها هم قرار داد (بنا به دلایلی که خودتون میدونید)

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
تو امريكا gamer هاي مونث از مذكر بيشتره
ولي توي ايران دختري gamer باشه خود والدين سرويسش ميكنن جامعه بماند بعدم والدين تهديدش ميكنن حرف مردم باعث ميشه خواستكار نياد برات و...
مادر يكي از دوستاي خودم كه با فرزندش ما دوستيم game رو اعتياد ميدونست تا اينكه فرزند عزيزش رفتن خدمت با عرقيجات و ماري و bang و ... اشنا شد و مصرف كرد الان dg راضي هست فرزندش game بزنه ولي سمت مواد اينا نره
البته gamer دختر كنسول بازهم هست ولي كم

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,481
دختران ایرانی : از کجاش بگم براتون ! ، از نحوه ی گرفتن دسته یا فشار دادن آنالوگها ، دیدن هر دوش عذاب آوره ، وقتی سر پیچ ها توی پیست نمیپیچه ولی آنالوگها رو جوری به هم میپیچونن که اگه از جاشون در نیاد ، مطمئنا مغزت گو ز پیچ میشه تو اون صحنه ، وقتی بهش میگم دایره بزن ، نگاه دسته میکنه میگه دایره ؟ !! ، میگم نه ، اونی که وسطش سوراخه ! ، وقتی سرمو میگیرم نگام میکنه میگه : دیگه یاد گرفتم ولی تقصیر من نیس دستت خرابه !! ، در حین بازی کردن یه ریز در مورد خاله و عمه و فلان کس هم صحبت میکنه ! ، همونطور که در مورد رانندگیشون همیشه میگن بابا یک کلاج ترمزه ، در مورد دسته هم میگن بابا چهار تا دکمست !!! ، اینها فقط گوشه ی کوچکی از خاطرات من با جماعت دختره ، چه گیمرشون چه غیره ، با دخترای خارجی هم بازی میکنم (گیم:D) که در یکی از تاپیکها هم در موردش گفتم بلادبورن بود ! ، گفت تو شگفت انگیز بازی میکنی ! ولی من جوابی ندادم (خوی ایرانی:D) حقیقتا دست کمی از یک گیمر حرفه ای نداشت ، روزی نیس که آه از نهادم بلند نشه سر گیمر بودنمون ، وضعیت پلاسم برای گیمرای ایرانی پلاسیده ، گیمر مرد هم داره تموم میشه چه برسه به دخمل . در کل توی گیم خودتونو از این محصولات داخلی دور نگه دارید .

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
دختران ایرانی : از کجاش بگم براتون ! ، از نحوه ی گرفتن دسته یا فشار دادن آنالوگها ، دیدن هر دوش عذاب آوره ، وقتی سر پیچ ها توی پیست نمیپیچه ولی آنالوگها رو جوری به هم میپیچونن که اگه از جاشون در نیاد ، مطمئنا مغزت گو ز پیچ میشه تو اون صحنه ، وقتی بهش میگم دایره بزن ، نگاه دسته میکنه میگه دایره ؟ !! ، میگم نه ، اونی که وسطش سوراخه ! ، وقتی سرمو میگیرم نگام میکنه میگه : دیگه یاد گرفتم ولی تقصیر من نیس دستت خرابه !! ، در حین بازی کردن یه ریز در مورد خاله و عمه و فلان کس هم صحبت میکنه ! ، همونطور که در مورد رانندگیشون همیشه میگن بابا یک کلاج ترمزه ، در مورد دسته هم میگن بابا چهار تا دکمست !!! ، اینها فقط گوشه ی کوچکی از خاطرات من با جماعت دختره ، چه گیمرشون چه غیره ، با دخترای خارجی هم بازی میکنم (گیم) که در یکی از تاپیکها هم در موردش گفتم بلادبورن بود ! ، گفت تو شگفت انگیز بازی میکنی ! ولی من جوابی ندادم (خوی ایرانی) حقیقتا دست کمی از یک گیمر حرفه ای نداشت ، روزی نیس که آه از نهادم بلند نشه سر گیمر بودنمون ، وضعیت پلاسم برای گیمرای ایرانی پلاسیده ، گیمر مرد هم داره تموم میشه چه برسه به دخمل . در کل توی گیم خودتونو از این محصولات داخلی دور نگه دارید .
خب شايد اون بنده خدا اولين بار دسته رو ديده اصلا ولي نميشه بهمشون تامين بديم بعدم ما الان نزديك 20 سال داريم game ميزنيم نميشه خودمون رو با gamer هاي دختر تازه كار مقايسه كنيم ما gamer دختر ايراني حرفه اي هم داريم اتفاقا ولي وقتي دختر بازي ميكنه كل فاميل به خانواده اش توصيه ميكنن game نزنه بحثي نميمونه

• Like
Reactions: Inanc

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
تو اطرافیان من همون پسر رو وقتی ببینن 24 سالش شده و گیم بازی میکنه با دید منفی بهش نگاه میکنن :|:| حالا حساب کنید وضعیت برای دختر ها چجوریه !!

• Like
Reactions: jaferpour

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,359
ولي توي ايران دختري gamer باشه خود والدين سرويسش ميكنن جامعه بماند بعدم والدين تهديدش ميكنن حرف مردم باعث ميشه خواستكار نياد برات و...
مادر يكي از دوستاي خودم كه با فرزندش ما دوستيم game رو اعتياد ميدونست تا اينكه فرزند عزيزش رفتن خدمت با عرقيجات و ماري و bang و ... اشنا شد و مصرف كرد الان dg راضي هست فرزندش game بزنه ولي سمت مواد اينا نره
خوانواده داریم تا خوانواده
تو خوانواده ما زیاده (8 ) نفر بازی میکنن:D البته 6 تاشون ازدواج کردن کنار شوهرشون بازی میکنن کنسول باز هم هستن ps4 ‌دارن زنگ میزدن بیان r6 بازی کنیم:D بیش از 2 ساعت باهاشون بازی کنی سرطان صوتی میگیری از جیغغ

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
البته امار صفر نیست.در صنف من یعنی دوتا ۲ دخترای ایرانی دیدم،از سبک بازیشونم گاهی معلومه که دخترن
ولی در کل دلیلش اینه که دخترا دنبال مسایل دیگه ای هستن ,کمتر میرن سراغ گیم البته با این وضع گرونی بازی برای اکثریت دوراز دسترس میشه

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
سر همین قضیه گیم من خودم قید ازدواج تو ایرانو فعلا زدم :).فکر کردم وقتی میرم خواستگاری و یکی از شروتم حق 2 ساعت بازی در طول روز باشه مستقیم با گل و شیرینی پرتم میکنن وسط خیابون که ما دختر به بچه نمیدیم.
باید تو همین psn واسه خودم یکی پیدا کنم :)

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,341
تو ایران خود ما زیادی هستیم ...
دختر که بماند ...

:|:-??

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,636
نام
Moein
به هر حال بانوان بیشتر میبایست به کارا و مسئولیتشون در خانه بها بدن برای همینه که اهل بازی نیستن زیاد.
احیانا شما از قماش همون افراد نیستین که میگن زن باید فقط بشوره و بساوه و زن رو چه به زندگی در اجتماع؟
نمیدونم تا کی میخوایم همه چیز رو دسته بندی کنیم و بگیم هر کار فقط مختص یه عده ی خاص(جن-سیت خاص،نژاد خاص و ...)
به نظرم این سوال که چرا دخترها گیم زیاد بازی نمیکنن رو بهتره از خودشون بپرسین ‎:/‎

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر