چرا دخترها و زنها کمتر گیمر میشوند؟!

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,354
کی گفته امار گیمر های دختر تو کشور های توسعه یافته ناچیزه ؟ الان نسبت گیمر مرد به زن تقریبا یکسانه و داره پا به پای هم جلو میاد کشور های درحال توسعه هم که باز بحثش جداست ولی همونا هم قطعا امارشون اینقدر کم نیست البته ایران رو نباید جزو اون دسته کشور ها هم قرار داد (بنا به دلایلی که خودتون میدونید)

درود
استناد شما به این امار
Women and video games - Wikipedia
Screenshot (63).png
بله هر کس این امار ببینه این تصور بهش دست میده که تا به حال چه ظلم بزرگی به گیمر های مونث شده درود می فرسته به ناتی داگ و کریستال داینامیکس و از این جو مسخره که زنان یاید همه جا باشن حمایت میکنه
اما این یه گول بزرگ
حقیقت این
Screenshot (64).png
کلا 7 درصد طرفدار شوتر اول شخص بعد پوستر Battlefield V :-?
200238478.jpeg

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,856
نام
malek

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه
من خودم تو دور ورم‌‌ فقط یه دختر گیمر میشناسم بقیه نه

کلا دخترها تو جامعه ی ما از سرگرمی اصلیشون شده دیدن فیلم های درجه n
ام ترکیه این یکی از دلایل میتونه باشه

و یکی از دلایل دیگه میتونه همین باید نباید ها باشه که دختر باید این کار ها رو بکنه این کارو تکنه

دلیل اصلی عقیده اینی که گیم برا بچه هاس من خودم‌‌ بعضی دوستانم میگن مگه بچه هستی که گیم میزنی دیگه خودتون برا دختر ها ببنین چی میگن

اول باید تو فرهنگ خودمون جا‌‌ بندازیم گیم یک هنر و برا بجه ها نیست

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,342
کلا 7 درصد طرفدار شوتر اول شخص بعد پوستر Battlefield V :-?
نیتن هم مرد بود ولی برای دخترا که نبود؟! :D یا کسای دیگه
ولی با گول بزرگ موافقم همین امار گیمرای داخلی هم که منتشر شد مبنا و فاکتور های درستی نداشت . همین باعث میشد هم جمعیت گیمری و هم تعداد دختر ها تو امار بالا بره

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
نیتن هم مرد بود ولی برای دخترا که نبود؟! یا کسای دیگه
ولی با گول بزرگ موافقم همین امار گیمرای داخلی هم که منتشر شد مبنا و فاکتور های درستی نداشت . همین باعث میشد هم جمعیت گیمری و هم تعداد دختر ها تو امار بالا بره
اون امار كه كلش بازها و phone بازهارو gamer قرارداده بود كشك بود كلا كلش باز gamer نيست حالا زن باشه يا مرد فرقي نداره

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,342
اون امار كه كلش بازها و phone بازهارو gamer قرارداده بود كشك بود كلا كلش باز gamer نيست حالا زن باشه يا مرد فرقي نداره
غیر از کلش فک کنم پوو مهمترین عامل افزایش گیمر دختر رو داشته تو اون امار :))
حالا من نمیدونم اون اماری که در مورد امریکا هست چطوریه

tom ridel

کاربر سایت
Jun 25, 2007
337
احیانا شما از قماش همون افراد نیستین که میگن زن باید فقط بشوره و بساوه و زن رو چه به زندگی در اجتماع؟
نمیدونم تا کی میخوایم همه چیز رو دسته بندی کنیم و بگیم هر کار فقط مختص یه عده ی خاص(جن-سیت خاص،نژاد خاص و ...)
به نظرم این سوال که چرا دخترها گیم زیاد بازی نمیکنن رو بهتره از خودشون بپرسین ‎:/‎
نخیر ازون قماش نیستم
بعدشم تو دهتر میبینی اینجا که ازش بپرسیم؟؟

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
غیر از کلش فک کنم پوو مهمترین عامل افزایش گیمر دختر رو داشته تو اون امار
حالا من نمیدونم اون اماری که در مورد امریکا هست چطوریه
بالاي 90%شون gta دوست دارن اونم انلاين بعدش كالاف
اين اماري دوستمون رفته زياد درست نيست خيلي كالاف ميزنن اونم فقط انلاين

Jack cooper

کاربر سایت
Feb 10, 2017
708
دخترا مخصوصا ایرانیا از اول تو فکر پسر و پسر بازی سفره خونه و ارایش و این چیزان زرنگاشونم دنبال کندن و اویزون شدن به یکی :D
منم دختر کم دیدیم گیم بزنه یا اصلا اهل گیم باشه . من فقط چندسال پیش که انستیتو بازی سازی میرفتم یه دختر بود که عشق فاینل فانتزی بود عجیب . مثلا راجع یه خربزه صحبت میکردیم ربطش میداد به فاینل فانتزی:D . حالا دخترای ایرانی تو حوزه فیلم خیلی باحالن . یعنی قشنگترین فیلمای زندگیشون جومونگ و سریالای ترکیه ایه:D

PRINCE.OF.IRAN

کاربر سایت
May 27, 2014
364
فک کنم علتش اینه که گیم اساسا واسه ذهن پسر ها ساخته شده و واسه دختر ها جذابیت خاصی نداره.

البته شاید هم اینجور نباشه و همش به خاطر وجود یه تابو بیخود باشه که فقط نیاز هست تا واسه یک بار بشکنه....

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,407
پسرا ام بالاخره از یه سنی شروع میکنن و خب بعضی ها علاقمند میشن به گیم و ادامه میدن ولی برای دخترا تو ایران رسم نیس و چون خیلی عجیب بنظر میرسه از اول نمیرن سراغش که بخوان علاقمند بشن اصلا ...
وگرنه بنظر من اگه برا دخترا ام چیز عجیبی نبود و حالت تابو نداشت خیلیاشون علاقمند میشدن

احتمالا تفاوت های فیزیولوژیک هم نقش داره که پسر ها خشن تر هستن و از کشتن فانتزی بیشتر لذت میبرن این قضیه اگر باشه همه جای دنیا ثابته این دلیل

ولی اختلاف فاحشی که در ایران وجود داره بین تعداد گیمر های زن و مرد قطعا بخاطر فرهنگ هست
ناسلامتی تو ایران پسر هم بزور میتونه بازی کنه بس که میگن بچه ای و این چیز شعرا ...

در کل اگه بجاش وقتشون رو صرف کارای مفید کنن که خوبم هست ، ولی اگه بجای گیم صرف سریال آشغال ترکی و کره ای بشه که واقعا گیم صد شرف داره به این خزعبلات ... حداقل یه مشت دوپامین تو مغز آدم ترشح میشه لذتشو میبره :D
اونا که فقط میر_ن به مغز مخاطب :D:D

Romell

عضو تحریریه
Sep 21, 2007
4,765
نام
امین
من دوست دختر یکی از دوستام یعنی گیمر هستش در حد تیم ملی ! :o اول که نشستم باهاش صجبت کردم گفت گیم بازی میکنم و اینا و تو دلم گفتم خب حتما یکی دو تا بازی کرده و داره همونا رو میگه ولی ای داد بیداد این یعنی گیمر هستش در حد حرفه ای ! :o بازی های استراتژی و اویل ها و بازی های ادوینچر و خلاصه هر نوع بازی کرده و تا آخرشون رفته و اسکایرم رو یعنی انقدر بازی کرده بود جویده بود اون بازی رو یعنی من فکر کنم تو شهرمون تنها دختری هستش که یه گیمر حرفه ای هستش و ... :o

دلیل بازی نکردن دختر ها در ایران هم بیشتر به نوع بزرگ شدنشون در خانواده و فرهنگ و هی این بده و این خوبه و خیلی ها فکر میکنن گیم برای بچه هاست و خلاصه داستان زیاده داره ولی بیشترین دلیلش موضوع فرهنگی کلیت جامعه ایران هستش !

دخترم رفتی مهمونی بلند نخندی ها ، بده ! رفتی فلان جا فلان کار رو نکنی ها بده ! فلان و بیسار و محدودیت و ....

البته دنیای خاص خودشون رو هم دارن ولی خب تو ایران شدت این موضوع بیشتره و باید بیشتر دربارش صحبت کرد . کلا بدشون نمیاد از بازی وقتی بازی ای رو میبینن براشون جالیه ولی خب دیگه یه چیزی هستش تو جامعه ما شکل گرفته ! دلیلش هم بیشتر نوع بزرگ کردنشون تو خانوادست فکر کنم ! و بازم میگم باید بیشتر صحبت کرد دربارش و شاید بشه دلیل های بیشتر و دقیق تری رو هم آورد !

تو همین ایران پسرا میرسن تو سن 24 به بالا این ورا دیگه شروع میشه ! اه گیم بازی میکنی !!؟؟ گیم که برای بچه هاست !!! یعنی اینا رو آدم میبینه باید بدتشون دست کریتوس و به خدمتشون رسیدگی کنه تا بفهمن دنیا دست کیه !!! :))

آخرین ویرایش:

Tatsumaru

Searching For Light
Gold User
Mar 31, 2013
916
نام
Ahmad
من دوست دختر یکی از دوستام یعنی گیمر هستش در حد تیم ملی ! :o اول که نشستم باهاش صجبت کردم گفت گیم بازی میکنم و اینا و تو دلم گفتم خب حتما یکی دو تا بازی کرده و داره همونا رو میگه ولی ای داد بیداد این یعنی گیمر هستش در حد حرفه ای ! :o بازی های استراتژی و اویل ها و بازی های ادوینچر و خلاصه هر نوع بازی کرده و تا آخرشون رفته و اسکایرم رو یعنی انقدر بازی کرده بود جویده بود اون بازی رو یعنی من فکر کنم تو شهرمون تنها دختری هستش که یه گیمر حرفه ای هستش و ... :o

دلیل بازی نکردن دختر ها در ایران هم بیشتر به نوع بزرگ شدنشون در خانواده و فرهنگ و هی این بده و این خوبه و خیلی ها فکر میکنن گیم برای بچه هاست و خلاصه داستان زیاده داره ولی بیشترین دلیلش موضوع فرهنگی کلیت جامعه ایران هستش !

دخترم رفتی مهمونی بلند نخندی ها ، بده ! رفتی فلان جا فلان کار رو نکنی ها بده ! فلان و بیسار و محدودیت و ....

البته دنیای خاص خودشون رو هم دارن ولی خب تو ایران شدت این موضوع بیشتره و باید بیشتر دربارش صحبت کرد . کلا بدشون نمیاد از بازی وقتی بازی ای رو میبینن براشون جالیه ولی خب دیگه یه چیزی هستش تو جامعه ما شکل گرفته ! دلیلش هم بیشتر نوع بزرگ کردنشون تو خانوادست فکر کنم ! و بازم میگم باید بیشتر صحبت کرد دربارش و شاید بشه دلیل های بیشتر و دقیق تری رو هم آورد !

تو همین ایران پسرا میرسن تو سن 24 به بالا این ورا دیگه شروع میشه ! اه گیم بازی میکنی !!؟؟ گیم که برای بچه هاست !!! یعنی اینا رو آدم میبینه باید بدتشون دست کراتوس و به خدمتشون رسیدگی کنه تا بفهمن دنیا دست کیه !!! :))
به کریتوس توهین میشه.بدنشون دست آقا سعید به راحتی ارشاد میشن.در ضمن یه تشکر ویژه از شما بابت پی ای اس 18 که خیلی مفید بود فروم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر