چرا دخترها و زنها کمتر گیمر میشوند؟!

residen

کاربر سایت
Apr 28, 2014
177
270
هنوزم سر حرف هام هستم این تاپیک تا زمانی که مردها توش نظر میدن چیز مفیدی ازش بیرون نمیاد
شما هم آزادی هر کاری دلت میخواد بکنی و هر چی دلت میخواد بگی ، اما من سعی میکنم از این به بعد از کلمه خانم استفاده کنم نه خانوم تا کسی ناراحت نشه

• Like
Reactions: che-jaleb

Arsalan_xe

کاربر سایت
Apr 11, 2019
480
541
دوست دخترت چند سالشه ؟جوجو؟:))
فقط تو بازی سنتر ازین تاپیکهای ابگوشتی پیدا میشه
ابگوشتي اين پستهايي كه ميذاريه
روياهاتو برو تو اينستا بذار نه اينجا
اينكه ادم نشون بده چقدر عقده اي هست كاري نداره
اصلا تو ممد لمينت :D
اصلا داوود هزينه :D
اينا رو اينجا جاش نيست باز كنم چه ادمهايي هستن و طرف كيه

آخرین ویرایش:

VahiD VFSDF

PC GAMER
Gold User
Jul 19, 2010
156
574
نام
VahiD VFSDF
ابگوشتي اين پستهايي كه ميذاريه
روياهاتو برو تو اينستا بذار نه اينجا
اينكه ادم نشون بده چقدر عقده اي هست كاري نداره
اصلا تو ممد لمينت :D
اصلا داوود هزينه :D
اينا رو اينجا جاش نيست باز كنم چه ادمهايي هستن و طرف كيه
فرار کن باو

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
2,859
2,305
نام
مراد حلیمی
حالا نمیگم همه این موارد ولی مطمئن باش یه بخش از همه اینهایی که گفتی صرفا کلیشه های جنسی هست که از طریق جامعه و سیستم در طی سالیان طولانی به ماها تحمیل شده ولی الزاما خواسته واقعی انسانها نیستش.
صددرصد کلیشه هایی که برخاسته از فرهنگ و سنن و نگرش و .... هست تاثیر داره ولی نمیشه گفت اگر کلیشه ها هم نبودن یا جور دیگه ای بودن خیلی از این موارد باز هم اینطوری نبودن(یعنی باید یه تحقیق درست و حسابی بشه و با قاطعیت کسی نمیتونه بگه)

برخی چیزها واقعا در بین دو جنس فرق میکنه که من برخیشو مثال زدم (که برای بعضیشون واقعا کلیشه ای هم نبوده و حتی از زمان انسانهای اولیه هم که هنوز جامعه کلیشه سازی نکرده بود وجود داشت)

+

کلا من دلیل زدن این تاپیک رو اینطوری میبینم که انگار اگر در جهان کلیشه ای نبود مونث و مذکر همه علایق و امیال و خواسته هاشون عین هم میشد که این اصلا امکان نداره.....اره کمی شاید نزدیک هم میشد و با کلیشه های دیگه تفاوتهایی تو چینش کنونی علایق بین دو جنس بوجود می اومد ولی واقعا این دوجنس تفاوتهای ذاتی دارن که همشم به کلیشه ها برنمی گرده

تفاوت در علایق لزوما مشکل نیس که بشینیم بررسیش کنیم و به زمین و زمان گیر بدیم و مقصر پیدا کنیم

.

آخرین ویرایش:
  • Like

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
706
1,290
صددرصد کلیشه هایی که برخاسته از فرهنگ و سنن و نگرش و .... هست تاثیر داره ولی نمیشه گفت اگر کلیشه ها هم نبودن یا جور دیگه ای بودن خیلی از این موارد باز هم اینطوری نبودن(یعنی باید یه تحقیق درست و حسابی بشه و با قاطعیت کسی نمیتونه بگه)

برخی چیزها واقعا در بین دو جنس فرق میکنه که من برخیشو مثال زدم (که برای بعضیشون واقعا کلیشه ای هم نبوده و حتی از میلیون ها سال قبل و زمان انسانهای اولیه هم که هنوز جامعه کلیشه سازی نکرده بود وجود داشت)

+

کلا من دلیل زدن این تاپیک رو اینطوری میبینم که انگار اگر در جهان کلیشه ای نبود مونث و مذکر همه علایق و امیال و خواسته هاشون عین هم میشد که این اصلا امکان نداره.....اره کمی شاید نزدیک هم میشد و با کلیشه های دیگه تفاوتهایی تو چینش کنونی علایق بین دو جنس بوجود می اومد ولی واقعا این دوجنس تفاوتهای ذاتی دارن که همشم به کلیشه ها برنمی گرده

تفاوت در علایق لزوما مشکل نیس که بشینیم بررسیش کنیم و به زمین و زمان گیر بدیم و مقصر پیدا کنیم

.
قطعا بین هر دو جنس تفاوتهای مهمی هستش و هر کی فکر کنه کاملا برابریم بنظرم ابلهه:D منتها میگم یه سری از این تفاوتها ریشه ساختگی و تحمیلی داره. منم واقعا محقق نیستم و نمیتونم همشون رو ریشه یابی کنم برا همین گفتم یه بخشی از مواردی که گفتی میتونه کلیشه های ساختگی باشه

• Like

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
891
1,227
به خاطر اینکه از اول این ذهنیت به وجود اومده که گیم برای پسر ها ساخته شده درست مثل ورزش فوتبال که الان شاهد ظهور تیم های بانوان هستیم و دیگه فوتبال به مرد ها تعلق نداره . اگر توجه کنید حتی در ویدیو های تبلیغاتی هم سعی شده تا دختر ها رو هدف قرار بده و دیگه تو تبلیغات شاهد دو تا پسر بچه نیستیم که از بازی با کنسول لذت میبرن . در اینده شاهد گیمر های بیشتری از بانوان خواهیم بود .
چون کلیشه ها از قبل تو جامعه هستن
مثلا تو خود کنسول ها از اسم هایی استفاده شد و لا رابطه غیر مستقیم با مرد ها داشتن
مثلا کنسول gameboy
یا طرفدارا دو آتیشه یه کنسول یا گیم میگفتن fanboy
یا pepsiman
همش گفته شده boy یعنی پسر و مرد

البته فیزیولوژیک مرد و زن فرق داره مردا دوست دارن پیش هم بشینن تو خونه بگن بخندن و fifa بزنن
و خانوما بیشتر دوست دارن با دوستاشون برن گردش و ...

• Like
Reactions: residen and rosgod

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند (کاربران: 0, مهمان: 1)

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟