پینر مور : ما نیاز به این نداریم که بیشتر COD بفروشیم !

• Thread starter Thread starter POW3R
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

POW3R

کاربر سایت
20110819petermoore.jpg

جناب پیتر مور که به تازگی به عنوان رییس بخش اجرایی EA منصوب شدند طی یه مصاحبه با Gamestop داشتند گفتند که ما به این اهمیت نمیدیم که کمتر از COD بفروشیم و قصد ما Market Sharing هست و اون هم یک شبه امکان پذیر نیست!
ایشون اضافه کردند که پارسال بازی COD:BO نزدیک به 90 % بازار فروش رو در دست داشته که ما امسال قصد داریم اون رو به 70% کاهش بدیم! ما نیاز نداریم بیشتر از COD بفروشیم تا موفق باشیم ! ما یه استراتژی دراز مدت داریم که از امسال استارت اون رو زدیم .
ایشون بازی FIFA مثال زدن و برجستگی این بازی نسبت به PES اشاره کردن که برای بقیه Ip ها هم مثل Crysis . Battlefeild و MOH قصیه مشابه وجود دارد
خیلی خلاصه کردم کل حرفاشونو به بزرگی خودتون ببخیشد
منبع

احد چه ربطی داره؟؟؟مگه bf شبیه ساز جنگ هست؟؟؟؟اگر شبیه ساز هست پس respawn هم نباید داشته باشه:d
در مورد باقی پستتون هم من موافق نیستم.نگاه کن،نوع این 2 بازی جوری هست که اصلا نمیشه به صورت قطعی نظر داد.یعنی بگی cod راحت هست.یا هرکی cod بازی میکنه نوب هست.این حرفا اصلا درست نیست.وقتی میگی آسونتر هست،یعنی اکثرا باید بتونن این بازی رو خوب بازی کنن.ولی به هیچ وجه اینطور نیست.یعنی کسی که bf خوب بازی کنه ممکنه بیاد cod بزنه و گریش در بیاد(از این نمونه ها زیاد دیدم)اما کسی که cod میزنه معمولا تو bf هم میتونه خوب بازی کنه.همین موضوع نشون دهنده این هست که این موضوع که bf سخت هست و cod نوب پسند،کاملا از بین بره.به طور کلی هر کدوم از 2 بازی یک چیز رو به گیمر میده.bf یه جنگ با حوصله و تاکتیک.ولی cod یه جنگ سرعتی که به مهارت فوق العاده زیاد بازیباز در شوتینگ و عکس العمل نیاز داره.هر 2 بازی هم طرفدارای خاص خودشون رو دارن.
راست گفتی الان هم سبک جنگ سرعتی که به مهارت فوق العاده زیاد بازیباز در شوتینگ و عکس العمل نیاز داره. بیشتر آنچه که فکر می کنید طرف دار داره چون

---------- نوشته در 08:20 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:12 PM ارسال شده بود ----------

خیلی ببخشید دوست عزیز شما گیم پیلی BF3 رو بازی کردید که میگید هیجان رو نداره ؟!! این بازی اگر مشکلی در گیم پلی داشت و از نداشتن هیجان در بازی بهره میبرد ، تو GAMESCOM بهترین بازی شناخته نمیشد . اینقدر با تعصب نظر ندید .
من به شخصه یا همه افراد این سایت این دو بازی رو می خرند و تموم می کنند
بازی که نیمده چطور در موردش قضاوت می کنی
منم که هر چفتشون میگریم و مولتی جفتشون رو بازی می کنم(اگر مایکروسافت مارو بن نکنه!)شاید هم بتلفیلد 3 بهتر باشه اما از نظر خیلی ها کالاف بهترین هست
تمام حرف های من رو نسخه های قبلی و سابقه این بازی هست من با توجه به سابقه این بازی می گم بهترین هست
ولی bf سابقه آنچنانی نداره
من خیلی تعصب نمی خورم ولی شما بیشتر از رو bf تعصب می خورد و این عکس امریکا تو آواتار و امضاتون هست اعقلا قیافه درست حسابی هم نداره
که معلوم هم نیست این بازی ضد ایرانی باشه یا نه
نمی دونونم پدراتون تو شرکت ea سهم دارن یا از شرکت اکتیوِیژن اخراج شدن

ما می گیم گیمپلی کالاف همیشه بهترین گیمپلی بوده چون با اصل هیجان رو به رو هستید همون عنصری که bf3 کم داره
معنی هیجان رو هم فهمیدیم
اصلا یه تریلر از BF دیدی تا حالا؟

معنی هیجان رو هم فهمیدیم
اصلا یه تریلر از BF دیدی تا حالا؟
تریلر BF دیدم یک ساعت فقط تو زیر زمین بود و یه رب هم میدوید
تو اولین mw3 رو دیدی؟

---------- نوشته در 08:30 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:24 PM ارسال شده بود ----------

ما و شما که اصلا بتونیم آنلاین این بازی رو بازی کنم رو pc که باید کرد بشه که نمیشه اعقلا تو استم هم نیست که بتونی cd key این بازی رو بخری
رو ایکس باکس هم فقط 7 روز بیشتر تریال نمیده
شما اندازه دارید بازی که توش ایرانی می کشند نسخه اورجینالش تو ایران گیر بیاد!
پس خیلی دنبال این بازی نرید چون جز سینگل پلیر سودی بیشتر نمی کنید

:| سفسطه گرایی و مغلطه گویی دوباره شروع شد . من میگم ، مگه بازی BF3 رو بازی کردی که میگی هیجان نداره ؟ بعد شما داری قصه حسین کرد شبستری میگی چرا ؟ الان امضا و اواتار و ضد ایرانی بودن دیگه از کجا در اومد ؟!!! :|

اما از نظر خیلی ها کالاف بهترین هست

به این تیکه بالا هم در اصل فلسفه که امثال شما زیاد ازش استفاده میکنید میگن "سفسطه استدلال از مرجع معتبر " یعنی چون یکی یا هر کی گفته COD بهتر هست پس بهتر هست ؛ بدون هیچ دلیل و منطق درست و حسابیی . بد نیست اول فکر کنیم بعد حرف بزنیم . مثل بچها نظر ندیم؛ که البته با این طرز فکر شما ... .

ولی bf سابقه آنچنانی نداره

شما اصلا میدونی سابقه BF برای چه موقع هست ؟! که دارید نظر سابقه رو میگشید وسط ؟!

به این تیکه بالا هم در اصل فلسفه که امثال شما زیاد ازش استفاده میکنید میگن "سفسطه استدلال از مرجع معتبر "
بابا فرهاد اینا رو نگو مغزش هنگ میکنه در سطح سواد و سن مخاطبت صحبت کن :دی

تریلر BF دیدم یک ساعت فقط تو زیر زمین بود و یه رب هم میدوید
تو اولین mw3 رو دیدی؟
چرا مسخره جواب میدی؟خب آره دیدم 1ساعت زیر آب بود خوبه اینطوری؟
تو میگی هیجان نداره درحالی که از لحاظ هیجان هم در بخش مولتی هم تک نفره بهتره از MW3
درضمن هیجان با کشتن به وجود نمیاد

دز ضمن فروش بالای بازی مدیون شماره های قبلیه!
من نمیدونم چیه این جمله سر زبون خیلیا رفته.
هی میگن مدیون اون دو شماره اوله.
په نه په قرار مدیون هایپش باشه! :))
هی میان میگن موتورش ارتقا نمیکنه سی جی 125 مونده و این حرفا.
نیازی نداره مدیون باشه کال آف.
حالا هی نیاد بگید مدیون بود.
بازیش قشنگه آقا زوره؟ :دی
یه دو تا بازی نو اومده همه یادشون رفته چی به چی بود.
و اینکه همون جریان هیترز :دی

چرا مسخره جواب میدی؟خب آره دیدم 1ساعت زیر آب بود خوبه اینطوری؟
تو میگی هیجان نداره درحالی که از لحاظ هیجان هم در بخش مولتی هم تک نفره بهتره از MW3
درضمن هیجان با کشتن به وجود نمیاد

شما از روی تریلر اینا رو فهمیدی ؟ ;;)

احد چه ربطی داره؟؟؟مگه bf شبیه ساز جنگ هست؟؟؟؟اگر شبیه ساز هست پس respawn هم نباید داشته باشه:d
در مورد باقی پستتون هم من موافق نیستم.نگاه کن،نوع این 2 بازی جوری هست که اصلا نمیشه به صورت قطعی نظر داد.یعنی بگی cod راحت هست.یا هرکی cod بازی میکنه نوب هست.این حرفا اصلا درست نیست.وقتی میگی آسونتر هست،یعنی اکثرا باید بتونن این بازی رو خوب بازی کنن.ولی به هیچ وجه اینطور نیست.یعنی کسی که bf خوب بازی کنه ممکنه بیاد cod بزنه و گریش در بیاد(از این نمونه ها زیاد دیدم)اما کسی که cod میزنه معمولا تو bf هم میتونه خوب بازی کنه.همین موضوع نشون دهنده این هست که این موضوع که bf سخت هست و cod نوب پسند،کاملا از بین بره.به طور کلی هر کدوم از 2 بازی یک چیز رو به گیمر میده.bf یه جنگ با حوصله و تاکتیک.ولی cod یه جنگ سرعتی که به مهارت فوق العاده زیاد بازیباز در شوتینگ و عکس العمل نیاز داره.هر 2 بازی هم طرفدارای خاص خودشون رو دارن.

خوب ببین اون قسمتی رو که قرمز کردی تعریفی از خود BF بود. ساختار BF طوری هست که کوچیک بودن مپ در گنجایشش نیست. مظنور من اونی نیست که تو متوجه شدی
اما در مورد مقایسه ی اسون بودن CoD در برابرBF

ببین اول خصوصیات این 2 تا بازی رو کنار هم میچینیم تا بتونیم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم.

اول ویزگیهای CoD

استفاده از سلاح های دستی گوناگون
استفاده از هلی کوتر در حد بسیار محدود
استفاده از killstreak

ویژگی های BF

استفاده از هلیکوپتر در حد حرفه ای. یعنی اینکه اولا بلد باشی چطور برونیس و اینکه چطوری موشک و تیر بندازی
استفاده از تانک. باز دو قسمته هست. اینکه رانندگیش رو بکنی و اینکه باهاش تیر بندازی
تخریب شدن ساختمون ها. یعنی اینکه نمیتونی یه ساختمون رو محل امنی واسه خودت بدونی. همین باعث میشه تا نتونی همونجا ول بگردی. همون باعث میشه که نتونی با خیال راحت یک ساعت اونجا کمپ کنیو چون به محض اینکه دیده بشی زود اسنایپر ها با مورتار و تانک ها با توپ هاشون ساختمون رو میریزن رو سرت ( و اچیومنتشو میگیرن :دی)
تعریف جاذبه در تیر. یعنی اگه اسنایپر باشی اینطوری نیست که همون جا که شلیک میکنی تیر اصابت کنه.
نیاز به تاکتیک برای پیشروی. یعنی شوتینگ اینجا حرف اول رو نمیزنه و در کنار اون باید استراتزی به خرج بدی.
بزرگی مپ ها و به معنی رسیدن شخصیت اسنایپر

الان اینارو مقایسه کن. ببین اونی که با ذهنیت CoD میاد BF بازی میکنه میتونه ول بچرخه؟ :دی

• Like
Reactions: Morteza
شما از روی تریلر اینا رو فهمیدی ؟ ;;)
نه چشم بسته حدس زدم
خودت و رفیقت چطوری 2تا تریلر دیدین اومدین هیجان BF رو بردین زیر سوال ؟
شما وقتی تریلر caspianborde رو میزاری کنار mw متوجه میشی وقتی بازی منتشر نشده از کجا متوجه بشم؟خب از تریلر نکنه شما علم غیب داری:))

خوب ببین اون قسمتی رو که قرمز کردی تعریفی از خود BF بود. ساختار BF طوری هست که کوچیک بودن مپ در گنجایشش نیست. مظنور من اونی نیست که تو متوجه شدی
اما در مورد مقایسه ی اسون بودن CoD در برابرBF

ببین اول خصوصیات این 2 تا بازی رو کنار هم میچینیم تا بتونیم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم.

اول ویزگیهای CoD

استفاده از هلی کوتر در حد بسیار محدود
استفاده از killstreak

ویژگی های BF

استفاده از هلیکوپتر در حد حرفه ای. یعنی اینکه اولا بلد باشی چطور برونیس و اینکه چطوری موشک و تیر بندازی
استفاده از تانک. باز دو قسمته هست. اینکه رانندگیش رو بکنی و اینکه باهاش تیر بندازی
تخریب شدن ساختمون ها. یعنی اینکه نمیتونی یه ساختمون رو محل امنی واسه خودت بدونی. همین باعث میشه تا نتونی همونجا ول بگردی. همون باعث میشه که نتونی با خیال راحت یک ساعت اونجا کمپ کنیو چون به محض اینکه دیده بشی زود اسنایپر ها با مورتار و تانک ها با توپ هاشون ساختمون رو میریزن رو سرت ( و اچیومنتشو میگیرن :دی)
تعریف جاذبه در تیر. یعنی اگه اسنایپر باشی اینطوری نیست که همون جا که شلیک میکنی تیر اصابت کنه.
نیاز به تاکتیک برای پیشروی. یعنی شوتینگ اینجا حرف اول رو نمیزنه و در کنار اون باید استراتزی به خرج بدی.
بزرگی مپ ها و به معنی رسیدن شخصیت اسنایپر

الان اینارو مقایسه کن. ببین اونی که با ذهنیت CoD میاد BF بازی میکنه میتونه ول بچرخه؟ :دی
اینایی که میگی درست.بابا مثل اینکه خودم هم bbc2 زدما:d
اما من میگم مقایسه این 2 تا اصلا اشتباه هست.مثل مقایسه nfs با forza میمنونه.ما نمیتونیم بگیم هرکی nfs بازی میکنه نوب هست،هر کی forza بازی میکنه،هاردکور.هر بازی مهارت لازم خودش رو نیازه داره.من اصلا متوجه نمیشم چرا اینجا هی مولتی این 2 تا بازی رو باهم مقایسه میکنن و دائم هم به بازی مقابل توهین میکنن(منظورم اصلا تو نیستی،کلا میگم)هر کدوم از این بازیا ویژگی های خاص خودشون رو دارن و تجربه متفاوتی به گیمر میدن.کل حرف من اینه که بخاطر اینکه رفتیم cod بازی کردیم 200 بار مردیم،نیایم به باقی طرفدارهاش بگیم نوب:dو در مقابل هم اون کسی که رفت bf بازی کرد،هی میخواست با کمپ موفق بشه،ولی ساختمون رو سرش خراب میشد نیاد چرت و پرت بگه،بازی با سابقه ایی مثل bf رو زیر سوال ببره:d

خدا رو شکر Treyarch این BO رو ساخت که یکم فن های کال آو بتونن روی داستان مانور بدن(تازه یه جوری مانور بدن که انگار داستانش عین MGS4 هست:lol:)
خدایا سریعتر این بازی ها نمره هاشون بیاد که ما راحت شیم
پ.ن:به نظر من هماهنگ بودن و با تاکتیک جلو رفتن مهارت خیلی بیشتری میخواد

کلا خیلی از فرهاد و فردین خوشم میاد:x
همیشه منطقی حرف زدن
مثل روز روشنه جناب Dastan از گیمرهای عوام هستند
به قول خودشون کال آآفففف باز هستند(دقت کنید این "ف" در کال آف باید از انتهای مجرای تنفسی تلفظ بشه؛به طوری که همراه تلفظ،کلی آب دهن*تف!*به بیرون پرتاب بشه!!!!)
کلا قضیه BF مثل اوایل اومدن رادیو تلوزیون تو ایران می مونه
تا یه مدتی کال آآففف بازها مقاومت می کنند و به بازی روی خوش نشون نمی دن
گذشت زمان همه چیز رو درست می کنه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: FaRd!N

اینایی که میگی درست.بابا مثل اینکه خودم هم bbc2 زدما:d
اما من میگم مقایسه این 2 تا اصلا اشتباه هست.مثل مقایسه nfs با forza میمنونه.ما نمیتونیم بگیم هرکی nfs بازی میکنه نوب هست،هر کی forza بازی میکنه،هاردکور.هر بازی مهارت لازم خودش رو نیازه داره.من اصلا متوجه نمیشم چرا اینجا هی مولتی این 2 تا بازی رو باهم مقایسه میکنن و دائم هم به بازی مقابل توهین میکنن(منظورم اصلا تو نیستی،کلا میگم)هر کدوم از این بازیا ویژگی های خاص خودشون رو دارن و تجربه متفاوتی به گیمر میدن.کل حرف من اینه که بخاطر اینکه رفتیم cod بازی کردیم 200 بار مردیم،نیایم به باقی طرفدارهاش بگیم نوب:dو در مقابل هم اون کسی که رفت bf بازی کرد،هی میخواست با کمپ موفق بشه،ولی ساختمون رو سرش خراب میشد نیاد چرت و پرت بگه،بازی با سابقه ایی مثل bf رو زیر سوال ببره:d

ببین ما 2 جور مقایسه داریم. یه مقایسه ای که میتونه در هر جهتی درست باشه. یه نوع مقایسه که ذاتا اشتباهه.

بحث راحتی و سختی هم تو همین شاخه ی اول قرار میگیره. اصلا تعریف از آسان بودن و یا سخت بودن چیه؟ یه بخشیش میشه مدت زمان یادگیری. خوب خیلی راحت میشه گفت که مدت زمانی که لازمه تا BF کامل یادگرفته بشه زیاد تره؛ در نتیجه بازی میشه سخت تر.

وقتی میخوایم Forza و NFS HP با هم مقایسه بشن؛ قطعا میشه درجه ی سختی اون ها رو مورد بررسی قرار داد. چون بر میگرده به همون بحث مدت زمان یادگیری. اگه یکی از من بپرسه کدوم از این 2 تا راحت تره من قطعا میگم NFS HP اما این دلیل نمیشه که گم NFS بازه نوبه. ببین ما یه بحث یادگیری داریم یه بحث حرفه ای شدن. راحت بودن HP برای همه یکسانه. در نتیجه برای حرفه ای شدن رقبای بیشتری داری. اما BF یادگیریش سخت تره. در نتیجه رقبای کمتری داری.
در ضمن از این حیث مولتی این 2 تا بازی بیشتر مورد توجه هست چون تنها قسمتی هست که میشه هی تکرارش کرد. تو فوقش 50 باز CoD رو تموم میکنی اما مولتیش رو اگه فنش باشی ول نمیکنی. به عبارتی اون چیزی که از یه بازی اینچنینی برای گیمر میمونه مولتیش هست.

من نمیدونم چیه این جمله سر زبون خیلیا رفته.
هی میگن مدیون اون دو شماره اوله.
په نه په قرار مدیون هایپش باشه! :))
هی میان میگن موتورش ارتقا نمیکنه سی جی 125 مونده و این حرفا.
نیازی نداره مدیون باشه کال آف.
حالا هی نیاد بگید مدیون بود.
بازیش قشنگه آقا زوره؟ :biggrin1:
یه دو تا بازی نو اومده همه یادشون رفته چی به چی بود.
و اینکه همون جریان هیترز :biggrin1:

ببین مرتضی برای اینکه بازی به فروش برسه چند تا دلیل میتونه وجود داشته باشه. یعنی تو میگی که یه بازی بخواد فروش کنه باید یا هایپ بشه یا شماره های قبلیش فروش کنه؟ :دی یعنی چیز دیگه ای نداریم ما؟ :دی

گرافیک متفاوت
داستان جذاب به همراه شخصیت پردازی زیبا
گیم پلی برجسته و ...

وقتی میگم این بازی به خاطر شماره های قبلیش فروش کرده این محتو را از خودش بروز میده که بازی بیشتر به خاطر اسمش فروش میکنه. قبل از اینکه رقابت این 2 تا بازی اوج بگیره کدوم بازی بود که بتونه با CoD رقابت کنه؟ نبود رقیب باعث میشد تا ذهن بازی باز و منتقدین محدود تر باشه. به زبان ساده تر اگه تکنولوزی جدیدی بروز نکنه ملاک همون تکنولوزی قدیمی میشه.
یه مثال ساده هم میزنم. قبلا EA با سری بازی های ورزشیش فروش خوبی میکرد و نمرات بالایی هم میگرفت. اما از اون موقع که 2k اومد یه ذره اوضاع فرق کرد. 2k اومد سری بازی های ورزشی EA رو به مبارزه طلبید همین رقابت نسبتا تنگاتنگ باعث شد تا آروم آروم EA از سکوی اول بودن فاصله بگیره. خوب این اتفاق چرا افتاد؟ چون یه رقیبی در حد و اندازه های خودش رو جلوش دید. همین رقابت نزدیک باعث میشه که انتظارات از بازی کم و زیاد بشه. اگه یه بازی یکه تاز باشه قطعا فروشش رو میکنه. فرض کن توی دنیا فقط یک بازی FPS باشه . قطعا همه میرن میگیرنش دیگه.چرا میگیرنش؟ چون رقیبی نداره که گیمر ملاکهاش رو با اون سبک سنگین کنه. خلاصه اینکه این 2 تا بازی زقبای خوبی شدنو باید ببینیم بعد این چی میشه.

پیتر مور هم دقیقا همچین حرفی زده. گفته ما برای کنار زدن CoD به زمان احتیاج داریم.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or