پلی 3 بگیرم یا سیستم ارتقا بدم.؟

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

kiavash2

کاربر سایت
Aug 31, 2007
391
نام
کیاوش
ممنون از راهنماییاتون.
خودم عشق کنسول های سونی و بازی هاشم.
بازی های این کنسول هم خیلی کم بعد از مدتی رو پی.سی پورت میشه.ولی مایکروسافت برای ویندوز معمولا بعد از چند ماه بازی هاشو رو پی.سی میزن.
از نطر قیمت هم که فک می کنم همگی موافق باشین که پلی 3 بهتره البته به جز بازی هاش
امروز نمی تونم برم بیرون ولی 4 شنبه می رم قیمتو اینرو می پرسم ببینم چه خبره.
اگه اون پکی که توش دو تا بازی هست با قیمت خوب گیرم بیاد عالی میشه
حالا برم ببینم چه خبره
امیدوارم هر چه زود تر کپی خور بشه.

ElMiNo21

کاربر سایت
May 6, 2007
52
ببین اگه می خوای حال کنی یک ال سی دی 24 HDready

MSI,GIGA,ASUS تا 16 اکتبر در دست رس هستند

DDR3 1600 راحت تا 1800 over میشن

کارت صدا X-Fi for hardcore gamers

منتظر کارتهای جدید ati-nvidia باشید(pci-e2)

نیمه اول 2008 مرگبارترین پرش این چند سال intel (البته باید دید amd چه میکنه)

به عقیده من سیستم تو ما بهمن خریدن عا قلانه است من خودم انتخاب کردم حالا منتظرم

(میگن splinter cell :Conviction بدلیل ضعف پردازش هوشه مصنوعی در ps3 واسه این کنسول نمیاد من از این بازی نمیگذرم همینطور از crysis )
مطمئنا ضعف کنسول ها رو در مقابل پی سی های جدید در بازی alan wake شاهد خواهید بود

zafina

کاربر سایت
Sep 17, 2007
153
نام
مرلین منسو
دوستان چیکار کنم؟
1 تومن سیستم بگیرم یا پلی 3 بگیرم و کامپیوترمو یکمی ازتقا بدم؟
الان گرافیکgtx از پلی 3 بهتره؟ 8800
به گرافیک کاری نداشته باش اگه میخوای بازی کنی و حال کنی ps3
من که از پی اس تیریم خیلی راضیم و تو عمرم با هیچ کنسولی انقد حال نکرده بودم فوق العادس فوق العدس شکل خوشگل پیشرفته ترین کنسول تاریخ هیچی کم نداره این کنسول
من که میگم حتما بگیر کم کم جا میافته و کپی خور هم میشه

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
الان گرافیکgtx از پلی 3 بهتره؟ 8800
این 10 بار ، PS3 با DirectX 9.0 کار میکنه ولی 8800 با DirectX 10 ، معلومه که کدوم بهتره !

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
این 10 بار ، PS3 با DirectX 9.0 کار میکنه ولی 8800 با DirectX 10 ، معلومه که کدوم بهتره !

سلام دوست عزيز
تا اونجائي که من مي دونم محصولات مايکروسافت از DIRECT X و ساير شرکتها از جمله سوني از OPENGL2.0 استفاده مي کنن .

شکوائيه:
اگه مي بينيد که بعضي مواقع از کنسول PS3 و CPU اون بد گفته مي شه بيشتر به دليل عدم آشنائي و کم آگاهي شرکتهاي بازي سازيه نه ضعف کنسول.
کافي شما به معماري cell يه نگاه حرفه اي بندازيد.
اين cpu داراي يک هسته اصلي و هفت هسته فرعيه که هسته هاي فرعي وظيفه کنترل کردن هوش مصنوعي ، فيزيک و مابقي موارد رو به عهده دارن از طرفي اصل قدرت PS3 برروي CPU متمرکز شده اونوقت چه طور بعضي جاها ادعا مي شه کهcpu کنسول ps3 ضعيفه
واقعا من از اين مقايسه ها به وجد ميام و ناآگاهاي بعضي بازي سازها تعجب من رو بيشتر مي کنه
خداوکيلي فارسي شکره يه ضرب المثل فارسي هست که مي گه "عروس بلد نيست برقصه مي گه اتاق کجه"حالا حکايت بازي سازهائي که توانائي کارکردن با openGL رو ندارن و براي توجيه ضعفشون و تبرئه کردن خودشون مي گن که بازي ساختن براي ps3 وقت تلف کردنه.
اگه خاطرتون باشه ps2 ضعيفترين کنسول ها مابين هم نسلان خودش بود ولي چه طور ميشه که يک شرکت مثل سوني دو سه تا بازي مي سازه مثل 1,2 GOD OF WAR و SHADOW OF CLOUSOS که عظمت محيطهاي اونها ور در کمتر بازي امروزي ديديم و يه شرکتي مثل UBISOFT در تمام مدت زماني که PS2 رو اوج بود نمي تونه يه بازي درست و حسابي براي PS2 بسازه واگر هم بسازه گرافيک بازي به لعنت خدا هم نمي ارزه.دليلش کالا مشخصه :
شرکت هاي هستن که تخصص اونها فقط کنسوله:
مثل :CAPCOM-KONAMI و چند شرکت ديگه که بيشترشون اصالت ژاپني دارن و شرکتهائي هم هستن که بهتره برن دنبال PC يا X360(به دليل ساختار مشابهشون) و کنسولهائي سوني و نينتندو رو بيشتر از اين به گند نکشن.
اينجا يه مثال از ضعف بازي سازي UBI در زمينه ساخت گرافيک بازي براي PS2 بزنم:
جلوه آتش( FIRE EFFECT)رو در بازي KING KONG کنسول PS2 ببينيد و اوقت اونرو با جلوه آتش در بازي RESIDENT EVIL 4 همين کنسول مقايسه کنيد تا ضعف بازي سازي (البته در زمينه گرافيک)ubi بيشتر آشکار بشه
UBI SOFT توانائي کار با DEV KIT سوني (PS3) رو نداره اونوقت شايعه راه مي ندازن و مي گن که SPLINTER CELL:CONVENTION به دليل ضعف PS3 در پردازش هوش مصنوعي براي اين کنسول ساخته نخواهد شد
جل الخالق
نه دوستان اينا همه سياه بازيه و کم سوادي شرکتها در زمينه ساخت يک بازي برمبناي openGl (حتي اگه سختر از بازي بر مبناي Directx باشه) و عدم آشنائي اونها با ساختار سخت افزاري يک سيستم دليلي براي ضعف يک کنسول نخواهد بود.
فکر مي کنم که بهتره سوني يک کلاس آموزشي براي بازي سازهاي کم اطلاع تشکيل بده.

TRUTH

کاربر سایت
Sep 7, 2006
538

عزیز جان ps3 اصلا DirectX نداره ! DirectX فقط مال ماکروسافته:laughing:

--------------------------------------
جناب rezvideo چرا جوش الکی میزنی؟ شما چقدر از بازی سازی سر در میاری که داری به بازی سازا ایراد میگیری؟
وقتی شرکتهای بازی سازی وقت میزارن و سرمایه واسه ساختن بازی دوست دارن که بهترین بازی رو بسازن که هم مایه ابرو بشه واسشون هم فروش خوبی بکنه. وقتی میگن ساخت بازی واسه ps3 سخته منظور این نیست که نمیتونن ! منظور اینه که زمان بیشتری میگیره ساخت بازی و این واسه کمپانی های بازی سازی یعنی هزینه بیشتر و با فروشی که ps3 کرده نمیصرفه که وقت بیشتر و هزینه بیشتر روش بزارن !

به قول بهزاد:حله؟

آخرین ویرایش:

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,800
نام
امین

ps3 از open gl استفاده میکنه:)

rezvideo

کاربر سایت
Oct 3, 2005
1,433
نام
رضا چشمی
عزیز جان ps3 اصلا DirectX نداره ! DirectX فقط مال ماکروسافته:laughing:

--------------------------------------
جناب rezvideo چرا جوش الکی میزنی؟ شما چقدر از بازی سازی سر در میاری که داری به بازی سازا ایراد میگیری؟
وقتی شرکتهای بازی سازی وقت میزارن و سرمایه واسه ساختن بازی دوست دارن که بهترین بازی رو بسازن که هم مایه ابرو بشه واسشون هم فروش خوبی بکنه. وقتی میگن ساخت بازی واسه ps3 سخته منظور این نیست که نمیتونن ! منظور اینه که زمان بیشتری میگیره ساخت بازی و این واسه کمپانی های بازی سازی یعنی هزینه بیشتر و با فروشی که ps3 کرده نمیصرفه که وقت بیشتر و هزینه بیشتر روش بزارن !

به قول بهزاد:حله؟

دوست عزيز
من نمي دونم شما چه اندازه از صنعت بازي سازي اطلاع داريد
ولي با بعضي حرفهات موافقم.
ضمنا مثل اينکه حرفهاي من بدجور رو شما اثر گذاشته که اطلاعات من رو در ارتباط با بازي سازي به چالش کشيديد
ولي اينو بدونيد گه اگر اطلاعات من از شما بيشتر نباشه قطعا کمتر نيست.
فقط همينو بدون که از سال 1360 تا حالا چشمم به تلوزيون و مانيتور جوش خورده.
زماني که Tv game اومد تو ايران من جز اولين نفرها بودم که خريدمش
و حالا تو بخوان حديث .....

بقيش رو به شکل خصوصي برات ارسال مي کنم

راستي لابه لاي حرفهات يه چيزي توجه منو به خودش جلب کرد
شما در ارتباط با سختي هاي ساخت بازي براي ps3 صحبت کرديد:
يه مثال بزنم :
وقتيکه سر جلسه امتحان مي رين و اگه چيزي بلد نباشيد مي گيد که عجب امتحان سختي بود و مطمئنا مدت زمان بيشتري رو براي جواب دادن به سوالات صرف مي کنيد ولي وقتي به يک درس مسلط باشيد اون درس براتون آسون ميشه و هم زمان کمتري رو به پاسخ گوئي اختصاص ميدهيد.
به همين راحتي.سخت بودن به دليل کم اطلاعات بودن هم مي تون باشه.
يه ضرب المثل ديگه:
گر معما حل شود آسان شود
بازي سازي هم تابع يه همچين قانونيه.
حالا بازهم بگو شما از بازي سازي چي سرت ميشه.با همين مثال ساده مي شه دليل کم کاري و عدم تمايل سرمايه گذاري بازي سازها براي ساخت بازي براي ps3 رواستنباط کرد.

در نهايت از کليه دوستان به دليل حرفهاي غير مرتبط با موضوع تاپيکي عذر خواهي مي کنم.

آخرین ویرایش:

ElMiNo21

کاربر سایت
May 6, 2007
52
شکوائيه:
اين cpu داراي يک هسته اصلي و هفت هسته فرعيه که هسته هاي فرعي وظيفه کنترل کردن هوش مصنوعي ، فيزيک و مابقي موارد رو به عهده دارن از طرفي اصل قدرت PS3 برروي CPU متمرکز شده اونوقت چه طور بعضي جاها ادعا مي شه کهcpu کنسول ps3 ضعيفه

پس چرا قدرت پردازش بعضی چیزهارو نداره (خودت میدونی);)

kiavash2

کاربر سایت
Aug 31, 2007
391
نام
کیاوش
شکوائيه:

پس چرا قدرت پردازش بعضی چیزهارو نداره (خودت میدونی);)

ای بابا شما اول همه ی پستو بخون بعد نظر بده:mad:.
نظر ایشون اینه کهبازیساز ها نمیتونن خوب با این پردازنده کار کنن و منم فکر می کنم تا حدودی درست میگن

cogame

کاربر سایت
Dec 24, 2006
188
نام
GNBBAKER
پي سي سر ور هر كنسولي

داداش اگه به هر بازي ps3 هفتاد هزار تومن ميتوني بدي برو بگير.
بايد يه 800000تومني خرج ps3 كني بعد يه تلويزيون hd بخري اونم يه 1مليوني واست اب ميخوره ولي اگه به يه pc 1/5 خرج كني ميتوني يه سوپر رايانه رديف كني:love:

tekken_lord

کاربر سایت
Mar 5, 2006
627
میدونید خیلی دوست داشتم مقایسه cell با کارت گرافیک 8800gtx براتون میزاشتم تا دیگه هیچ کس رو این قضیه بحث نکنه ولی چیکار کنم بحثاتون جالبه ،پس ادامه بدین :biggrin1:

Dexon

کاربر سایت
Apr 18, 2007
631
نام
محمد
البته OPENGL2.0 در مقايسه با directx10 حرفي براي گفتن نداره OPENGL اگر ميخاد بتونه رقابت كنه بايد حتما نسخه 3 خودش با قابليت هايي كه بتونه با directx10 رقابت كنه وارد بازار كنه

مثلا بازي كرايسيس تقريبا اولين بازي هست كه تونسته از قابليت هاي directx10 به طور مناسب استفاده كنه در يك مقايسه كوچيك با بازي هاي برپايه OPENGL همه چيز مشخص ميشه
البته سري directx10 هنوز در ابتدا راه هست تا قدرت واقعيش مشخص بشه

Digital Dreams

کاربر سایت
Aug 4, 2006
129
قدرت نهفته Ps3 و این پلتفرم حداقل در دو سال آینده نمایان خواهد شد، به نظر من از رفتار شرکت با تجربه ای مثل سونی چه در بخش مالی و چه در بخش فنی کاملا مشخصه که این شرکت قصد ارائه یک کنسول "نسل بعد" واقعی رو داره به نظر من در حال حاضر فرآیندی به نام نسل بعدی حاصل نشده البته تبلیغات موثر کمپانی های بازیساز و کنسول ساز به علت جاذبه های تجاری فراوان این صنعت، و محصولات وابسته مثل Hd Tv ها و لوازم جانبی اونها، موجب ورود زود هنگام به این به اصطلاح نسل بعدی بازیهای ویدئویی شده به هر حال همونطور که یکی از دوستان اشاره کردند Ps3 مثل برادر بزرگترش یعنی Ps2 داره رشد میکنه و این قابل بررسیه کافی شما عناوین مربوط به سال های 2001 و 2002 کنسول Ps2 رو با بازیهای اخیر این کنسول خاطره انگیز مقایسه کنید و می بینید که گرافیک، گیم پلی، و سایر فاکتورهای مد نظر قابل قیاس با عناوین فعلی این کنسول نیستند، در نتیجه در صورت تجاری نبودن صرف این صنعت شاید برای دو یا سه سال دیگه هم می شد عناوین قابل توجهی برای Ps2 عرضه بشه! و اینکه Ps3 نسبت به شرایط کنونی خود و نوع سخت افزار و همینطور فرمت Bd به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت و اتفاقا این مدت زمان و بهانه شرکت های بازیساز ممکنه کاملا به نفع Ps3 واقع بشه. موفق باشید

omid750

کاربر سایت
Oct 7, 2007
82
سلام دوست عزيز
تا اونجائي که من مي دونم محصولات مايکروسافت از DIRECT X و ساير شرکتها از جمله سوني از OPENGL2.0 استفاده مي کنن .

شکوائيه:
اگه مي بينيد که بعضي مواقع از کنسول PS3 و CPU اون بد گفته مي شه بيشتر به دليل عدم آشنائي و کم آگاهي شرکتهاي بازي سازيه نه ضعف کنسول.
واقعا من از اين مقايسه ها به وجد ميام و ناآگاهاي بعضي بازي سازها تعجب من رو بيشتر مي کنه
خداوکيلي فارسي شکره يه ضرب المثل فارسي هست که مي گه "عروس بلد نيست برقصه مي گه اتاق کجه"حالا حکايت بازي سازهائي که توانائي کارکردن با openGL رو ندارن و براي توجيه ضعفشون و تبرئه کردن خودشون مي گن که بازي ساختن براي ps3 وقت تلف کردنه.
اگه خاطرتون باشه ps2 ضعيفترين کنسول ها مابين هم نسلان خودش بود ولي چه طور ميشه که يک شرکت مثل سوني دو سه تا بازي مي سازه مثل 1,2 GOD OF WAR و SHADOW OF CLOUSOS که عظمت محيطهاي اونها ور در کمتر بازي امروزي ديديم و يه شرکتي مثل UBISOFT در تمام مدت زماني که PS2 رو اوج بود نمي تونه يه بازي درست و حسابي براي PS2 بسازه واگر هم بسازه گرافيک بازي به لعنت خدا هم نمي ارزه.دليلش کالا مشخصه :
شرکت هاي هستن که تخصص اونها فقط کنسوله:
مثل :CAPCOM-KONAMI و چند شرکت ديگه که بيشترشون اصالت ژاپني دارن و شرکتهائي هم هستن که بهتره برن دنبال PC يا X360(به دليل ساختار مشابهشون) و کنسولهائي سوني و نينتندو رو بيشتر از اين به گند نکشن.
اينجا يه مثال از ضعف بازي سازي UBI در زمينه ساخت گرافيک بازي براي PS2 بزنم:
جلوه آتش( FIRE EFFECT)رو در بازي KING KONG کنسول PS2 ببينيد و اوقت اونرو با جلوه آتش در بازي RESIDENT EVIL 4 همين کنسول مقايسه کنيد تا ضعف بازي سازي (البته در زمينه گرافيک)ubi بيشتر آشکار بشه
UBI SOFT توانائي کار با DEV KIT سوني (PS3) رو نداره اونوقت شايعه راه مي ندازن و مي گن که SPLINTER CELL:CONVENTION به دليل ضعف PS3 در پردازش هوش مصنوعي براي اين کنسول ساخته نخواهد شد
جل الخالق
نه دوستان اينا همه سياه بازيه و کم سوادي شرکتها در زمينه ساخت يک بازي برمبناي openGl (حتي اگه سختر از بازي بر مبناي Directx باشه) و عدم آشنائي اونها با ساختار سخت افزاري يک سيستم دليلي براي ضعف يک کنسول نخواهد بود.
فکر مي کنم که بهتره سوني يک کلاس آموزشي براي بازي سازهاي کم اطلاع تشکيل بده.

كاملا تاييد ميشه

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر