هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
چنتا عکس از ps2 خودم :x

ps2 آکبند خریدم کپی خور نرم افزاری کردم دیگه بازیا رو از روی فلش اجرا میکنه :bighug: آخرت کنسوله برای خودش :x

44392527352908134832.jpg

10532456692545261831.jpg

دسته اصلی ps2 براش محافظ ژله ای ps3 خریدم روش کشیدم ( گذاشتمش کنار دلم نمیاد ازش استفاده کنم :( )

08140958487003187716.jpg

ps2 خودم :x بقول یکی از دوستان سلطان زیر پام خوابیده :bighug:

48400447429743580951.jpg

اینم دسته شیشه ای نارنجی که به ps2 م وصل کردم

43823457006686092531.jpg

اینم کابل کامپونت ps3 که به ps1 و ps2 هم میخوره و بخصوص کیفیت خروجی تصویر ps2 خیلی بالاتر میبره برای وصل کردن ps2 به lcd حتما باید کابل کامپونت داشت

با این کابل کیفیت تصویر ps2 به HD میرسه حتی چند عنوان تا 1080i میرسه

لیست بازی ها PS2 که با کابل کامپونت HD میشن

List of PlayStation 2 games with HD support - Wikipedia, the free encyclopedia

64252318012517882296.jpg

چنتا از بازیا خودم

84326404236529207246.jpg

دوستانی که میخوان ps2 خودشونو کپی خور نرم افزاری کنن ( اجرا بازیا روی ps2 با فلش مموری ) آموزش راحت و کاربردی کپی خور نرم افزاری تو این تاپیک به صورت مرحله به مرحله و کامل قرار دادم که خودتون تو چند دقیقه تو خونه میتونید ps2 کپی خور نرم افزاری کنید

http://forum.bazicenter.com/thread92697/

مزیت دیگه اجرا بازیا با فلش مموری روی ps2 اینکه که میتونید با اجرا شبیه ساز از روی فلش مموری روی ps2 بازیا سگا جنسیس . میکرو . gba . gbc . سوپر نینتندو و ..... اجرا کنید همه شبیه سازا با کیفیت خوب بازیا رو اجرا میکنن

کلیپ اجرا بازی Call Of Duty: World At War Final Fronts با فلش مموری روی ps2 خودم ( فقط شرمنده دوربین گوشیم ضعیفه فیلم که گرفتم کیفیتش زیاد خوب نیست )

http://www.uploadco.ir/uploads/8itykzb2ba224ypf1p6m.3gp

این کلیپ هم از اجرا شبیه ساز gameboy advane روی ps2 خودم

دانلود V23 3gp

آخرین ویرایش:

shaaheen

کاربر سایت
Aug 28, 2009
496
نام
شاهین
از فروختن PS2 خودم به شدت پشیمونم . اون موقع کار نمیکردم واسه اینکه XBOX360 بگیرم مجبور بودم. در هر حال تاپیک باحالیه یاد خاطرات بازیا و دوران شیرین بی مسئولیتیم میافتم :d

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
از فروختن PS2 خودم به شدت پشیمونم . اون موقع کار نمیکردم واسه اینکه XBOX360 بگیرم مجبور بودم. در هر حال تاپیک باحالیه یاد خاطرات بازیا و دوران شیرین بی مسئولیتیم میافتم :d

خود منم ps2 فروختم اما باز همین تازگیا رفتم خریدم چون کنسول واقعا دوست داشتنیه

اینم در نظر بگیر غیر از کلی عنوان توپ داشتن و تنوع سبکی و گیمی بالا و بالا 4000 هزار عنوان داشتن کپی خور نرم افزاری هم شده که با فلش بازیا اجرا میکنی روی ps2 دیگه از این بهتر نمیشه :x

از لحاظ قیمت ارزون ps2 + فراونی لوازم جانبی و بازی هاش + قیمت لوازم جانبی مفت + اجرا بازی با فلش + اجرا بازیا ps1 + اجرا بازیا کنسولا قدیمی = بهترین انتخابه

آخرین ویرایش:

MNVB

کاربر سایت
Jul 22, 2014
54
نام
MAN
سلام احسان جان 2 تا سوال
1 با کپی خور نرم افزاری بازی های ps1 و n64 هم میشه بازی کرد؟
2 یکی از اشنا ها ps2 فت داره فقط بازی های اورجینال شرکتی میخونه برد توپ خونه بهش گفتن قطعاتش تو ایران پیدا نمیشه شما جایی سراغ داری؟

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
سلام احسان جان 2 تا سوال
1 با کپی خور نرم افزاری بازی های ps1 و n64 هم میشه بازی کرد؟
2 یکی از اشنا ها ps2 فت داره فقط بازی های اورجینال شرکتی میخونه برد توپ خونه بهش گفتن قطعاتش تو ایران پیدا نمیشه شما جایی سراغ داری؟

سلام عزیز

1- خود ps2 بازیا ps1 اجرا میکنه . در مورد کپی خور نرم افزاری که بازیا از فلش اجرا میشن خود بازیا ps2 اجرا میشن در کنارش شبیه سازا ps1 . sega genesis . nes . snes. gb . gbc . gba . dos و ...... هست این شبیه سازا برنامه هستن که با فلش اجرا میکنی بازیا رو از روی فلش میخونن من خودم امروز هم با شبیه ساز snes هم gba بازی کردم عالی اجرا شدن ( یا حتی شبیه ساز sega gensis معرفی کردم تو تاپیک کپی خور خودش بازیا sega cd هم اجرا میکنه )

شبیه ساز نینتندو 64 ندیدم شاید داشته باشه

2- اگر بازی کپی اجرا نمیشه شاید کپی خور نشده . مشخصات مغازه رو که میشناسم برات پخ میکنم

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
Gran Turismo 4 روی PS2 کنسولی که HD ساخته نشده می تونه 1080i اجرا شه:>.

میگم مطمئنن تا حالا از 100% قدرت PS2 استفاده کردن؟ :D.

چیدمان سخت افزاری ps2 خیلی قویه که توانایی بالا داره بازی از نسل 6 داره تا همین الان یعنی 3 نسل

اینی که میگم تجربه خودمه شاید اشتباه باشه من بازی ها مشترکی که بین ps2 و wii هستن بازی کردم رو هر دوتا کنسول مثل کالاف دیوتی مورلد ات وار . ریمن ربید و ..... با اینکه روی کاغذ سخت افزار wii چند برابر قویتره اما بازیا روی ps2 خیلی خیلی بهترن

این قدرت و محبوبیت ps2 هست که باعث شد نزدیک 14 سال تولید بشه و سونی خبر جشن 15 سالگی ps2 بده ps2 بالا 4000 هزار عنوان بازی داره

Parsa.e

کاربر سایت
Sep 5, 2013
618
نام
Parsa
چنتا عکس از ps2 خودم :x

ps2 آکبند خریدم کپی خور نرم افزاری کردم دیگه بازیا رو از روی فلش اجرا میکنه :bighug: آخرت کنسوله برای خودش :x

44392527352908134832.jpg

10532456692545261831.jpg

دسته اصلی ps2 براش محافظ ژله ای ps3 خریدم روش کشیدم ( گذاشتمش کنار دلم نمیاد ازش استفاده کنم :( )

08140958487003187716.jpg

ps2 خودم :x بقول یکی از دوستان سلطان زیر پام خوابیده :bighug:

48400447429743580951.jpg

اینم دسته شیشه ای نارنجی که به ps2 م وصل کردم

43823457006686092531.jpg

اینم کابل کامپونت ps3 که به ps1 و ps2 هم میخوره و بخصوص کیفیت خروجی تصویر ps2 خیلی بالاتر میبره برای وصل کردن ps2 به lcd حتما باید کابل کامپونت داشت

با این کابل کیفیت تصویر ps2 به HD میرسه حتی چند عنوان تا 1080i میرسه

لیست بازی ها PS2 که با کابل کامپونت HD میشن

List of PlayStation 2 games with HD support - Wikipedia, the free encyclopedia

64252318012517882296.jpg

چنتا از بازیا خودم

84326404236529207246.jpg

دوستانی که میخوان ps2 خودشونو کپی خور نرم افزاری کنن ( اجرا بازیا روی ps2 با فلش مموری ) آموزش راحت و کاربردی کپی خور نرم افزاری تو این تاپیک به صورت مرحله به مرحله و کامل قرار دادم که خودتون تو چند دقیقه تو خونه میتونید ps2 کپی خور نرم افزاری کنید

http://forum.bazicenter.com/thread92697/

مزیت دیگه اجرا بازیا با فلش مموری روی ps2 اینکه که میتونید با اجرا شبیه ساز از روی فلش مموری روی ps2 بازیا سگا جنسیس . میکرو . gba . gbc . سوپر نینتندو و ..... اجرا کنید همه شبیه سازا با کیفیت خوب بازیا رو اجرا میکنن

کلیپ اجرا بازی Call Of Duty: World At War Final Fronts با فلش مموری روی ps2 خودم ( فقط شرمنده دوربین گوشیم ضعیفه فیلم که گرفتم کیفیتش زیاد خوب نیست )

http://www.uploadco.ir/uploads/8itykzb2ba224ypf1p6m.3gp

این کلیپ هم از اجرا شبیه ساز gameboy advane روی ps2 خودم

دانلود V23 3gp
مبارکت باشه :x
فنش برات بچرخه ps2 چیدی در حد ps4 :d

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
فوق العاده بود :x
واقعا خوش شانس بودی که دست اولش رو پیدا کردی چون الان زیاد نیس :)
من که یه بار با این کنسول یه گیم زدم اونم fifa بود فک کنم :D
در کل مبارکه :)

مرسی عزیز :x

یعنی بعد از پی اس 1 بهترین خاطراتم رو با پی اس 2 داشتم!!!:(:x

ps2 واقعا کنسول دوست داشتنیه :x

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
محدودیتهای اجرای بازیها از روی فلش برای PS2

ضمن تشکر و عرض خسته نباشید به دوستان و به خصوص احسان عزیز

در مورد اجرای بازیها از روی فلش برای PS2 موارد و محدودیتهایی وجود داره:

1. اگر برای اجرای بازیها از فلش و درگاه USB کنسول استفاده می کنید برنامه اجرا کننده مورد استفاده اکثر دوستان OPL هستش که هنوز قادر به اجرای بعضی (با توجه به تعداد بالای بازیهای ارایه شده برای PS2 این بعضی حتی ممکنه تعداد بالایی باشه) نیست! غالبا این ایرادات مواردی مثل صفحه سیاه یا لود نشدن بعد از ورود و یا هنگ کردن موقع سیو یا لود کردن هستش.

2. ممکنه یک بازی که با روش بالا اجرا نمیشه با روش دیگه ای مثل استفاده از HD Loader (برنامه دیگری به جای OPL) قابل اجرا باشه. اما محدودیت این روش اینه که برای کار با این نرم افزار نیاز به هارد درایو و "Network Adaptor" هستش!!! که متاسفانه به این راحتی در دسترس نیست!!!

3. اگر برای اجرای یک بازی با روش ذکر شده اولی به مشکل برخوردید ممکنه هنوز شانسی با ااستفاده از نسخه های دیگر OPL یا حتی نرم افزارهایی از این دست داشته باشید!

4. با توجه به محدودیتهای بالا برای برخی از بازیها (چنانچه موارد بالا پاسخگو نبوده یا به هر 2 روش اصلی اجرا از روی USB یا هارد دسترسی نداشته باشیم) تنها گزینه جهت اجرا روی کنسول "فقط" اجرا از روی دیسک واقعی هستش!!! و البته در صورت استفاده از شبیه سازها در کامپیوتر هم می تونید شانس خودتون رو افزایش بدین!

احسان جان:
در مورد بازی Disney's Donald Duck - Quack Attack نسخه PS2 هم این بازی روی OPL قادر به اجرا نیست اما با HD Loader (بر اساس لیست موجود در همون لینکی که فرستادی Absolute Anime • HD Loader Game Compatibility List) ممکنه قابل اجرا باشه.

آخرین ویرایش:

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
محدودیتهای اجرای بازیها از روی فلش برای PS2

ضمن تشکر و عرض خسته نباشید به دوستان و به خصوص احسان عزیز

در مورد اجرای بازیها از روی فلش برای PS2 موارد و محدودیتهایی وجود داره:

1. اگر برای اجرای بازیها از فلش و درگاه USB کنسول استفاده می کنید برنامه اجرا کننده مورد استفاده اکثر دوستان OPL هستش که هنوز قادر به اجرای بعضی (با توجه به تعداد بالای بازیهای ارایه شده برای PS2 این بعضی حتی ممکنه تعداد بالایی باشه) نیست! غالبا این ایرادات مواردی مثل صفحه سیاه یا لود نشدن بعد از ورود و یا هنگ کردن موقع سیو یا لود کردن هستش.

2. ممکنه یک بازی که با روش بالا اجرا نمیشه با روش دیگه ای مثل استفاده از HD Loader (برنامه دیگری به جای OPL) قابل اجرا باشه. اما محدودیت این روش اینه که برای کار با این نرم افزار نیاز به هارد درایو و "Network Adaptor" هستش!!! که متاسفانه به این راحتی در دسترس نیست!!!

3. اگر برای اجرای یک بازی با روش ذکر شده اولی به مشکل برخوردید ممکنه هنوز شانسی با ااستفاده از نسخه های دیگر OPL یا حتی نرم افزارهایی از این دست داشته باشید!

4. با توجه به محدودیتهای بالا برای برخی از بازیها (چنانچه موارد بالا پاسخگو نبوده یا به هر 2 روش اصلی اجرا از روی USB یا هارد دسترسی نداشته باشیم) تنها گزینه جهت اجرا روی کنسول "فقط" اجرا از روی دیسک واقعی هستش!!! و البته در صورت استفاده از شبیه سازها در کامپیوتر هم می تونید شانس خودتون رو افزایش بدین!

احسان جان:
در مورد بازی Disney's Donald Duck - Quack Attack نسخه PS2 هم این بازی روی OPL قادر به اجرا نیست اما با HD Loader (بر اساس لیست موجود در همون لینکی که فرستادی Absolute Anime • HD Loader Game Compatibility List) ممکنه قابل اجرا باشه.

مرسی عزیز

وقتی برنامه usb util اجرا کنی وقتی برنامه اومد بالا دکمه f2 بزنی لیست بازی هایی که اجرا میشن یا نمیشن داره و این لیست هنوز داره تکمیل میشه

درسته تو اجرا بعضی بازی ها برنامه opl مشکل داره

اما راه هایی هم هست که بشه این محدودیت برداشت و روی بعضی بازی ها جواب میده

مثلا چند جا نوشته بودن مدال افتخار وانگراد اجرا نمیشه منم اجرا کردم نشد بعد فقط با برنامه 21 کیلوبایتی ریجن بازی عوض کردم اجرا شد یا غیر فعال کردن گزینه usb game fragmantation تو تنظیمات opl به احتمال زیاد بازیا مشکل دارو اجرا میکنه

البته بعضی بازیا بخاطر مشکلات سیستمی و دفرگ بودن فلش مموری اجرا ممکنه نشن که با فرمت و دفرگ کردن بازی اجرا میشه

در کنار این موارد غیر از opl چنتا لودر بازی تو اینترنت دیدم باید امتحانشون کنم نتیجه رو اینجا میگم

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
مرسی عزیز

وقتی برنامه usb util اجرا کنی وقتی برنامه اومد بالا دکمه f2 بزنی لیست بازی هایی که اجرا میشن یا نمیشن داره و این لیست هنوز داره تکمیل میشه

درسته تو اجرا بعضی بازی ها برنامه opl مشکل داره

اما راه هایی هم هست که بشه این محدودیت برداشت و روی بعضی بازی ها جواب میده

مثلا چند جا نوشته بودن مدال افتخار وانگراد اجرا نمیشه منم اجرا کردم نشد بعد فقط با برنامه 21 کیلوبایتی ریجن بازی عوض کردم اجرا شد یا غیر فعال کردن گزینه usb game fragmantation تو تنظیمات opl به احتمال زیاد بازیا مشکل دارو اجرا میکنه

البته بعضی بازیا بخاطر مشکلات سیستمی و دفرگ بودن فلش مموری اجرا ممکنه نشن که با فرمت و دفرگ کردن بازی اجرا میشه

در کنار این موارد غیر از opl چنتا لودر بازی تو اینترنت دیدم باید امتحانشون کنم نتیجه رو اینجا میگم

احسان جان مشکل defrag قضیه دیگه ای هستش. اجرا یا عدم اجرایی که مربوط به فلش یا defragment باشه منظور نیست. بعضی از بازیها به هیچ عنوان با برنامه های فعلی اجرا نمیشن. لیست بازیهای قابل اجرای توسط برنامه ها منظورم نیست (چون این لیست ها نیاز به بروز رسانی دارند). مشکلات سیستمی با defragment حل شدنی هستند اما بازیهای غیر قابل اجرا کاری به این مشکلات سیستمی ندارند. برنامه usbutil هم که برای انتقال بازیها به فلش هستش هم نمی تونه مرجعه خوبی برای لیست بازیهای قابل اجرا یا غیر قابل اجرا باشه. غیر فعال کردن گزینه usb game fragmantation تو تنظیمات opl هم مشکل سیستمی defragmentation رو فقط حل میکنه (و در بعضی موارد ممکنه حین بازی مشکل خودش رو نشون بده چون فایل رو به طور کامل فراخوانی نمی تونه بکنه) نه قابلیت اجرای بازی ها رو یعنی اینکه اون بازی خاص رو کاربر به هر دلیلی نتونسته بدون مشکل سیستمی انتقال بده. سازگاری یا عدم سازگاری بازیها برای اجرا مساله دیگه ای هستش. تغییر ریجن بازی ها برای بعضی از بازیها ممکنه سازگار پذیری رو بیشتر کنه ولی مطلقا ربطی به defragment نداره.
فعلا در حال حاضر بهترین برنامه برای اجرای نرم افزاری بازیها از روی فلش (و حتی با سازگاری بهتر و کامل تر از برنامه HD Loader) همین برنامه OPL هستش. البته در برخی موارد بعضی از نرم افزارهای دیگه مثل PS2ESDL قادر به اجرای بازیهایی از روی فلش هستش که OPL باهاشون مشکل داره. مثلا بازی Jack and Daxter: The Precursor Legacy فکر می کنم بود که با OPL توی بازی حین سیو یا لود بازی (همون اول که بعد از انتخاب مرحله دیگه می خوای وارد بازی بشی) هنگ می کنه (حتی با تنظیمات پیشنهادی ارایه شده از گروه OPL) ولی با PS2ESDL راحت راحت اجرا شد و بازیش کردم!
لودرهای موجود دیگه اکثرا برای HDD هستند و قدیمی اند. اما این دو تا یعنی OPL و PS2ESDL هنوز هم بروز رسانی میشن.
البته برای کار با PS2ESDL باید برنامه های خاص خودش رو داشته باشید چون فرمت خاص خودش رو داره.

دانلود PS2ESDL:

نسخه
PS2ESDL v0.825
https://www.mediafire.com/?e89s3wvbbs484fb

نسخه
PS2ESDL v0.821 که با اینکه قدیمی تره ولی بسیار بهتره!!!
PS2ESDL_0821_OB

دانلود
PS2DCDMP برای انتقال بازیها به فلش:
PS2DCDMP_099+Upgrader

بعد از دریافت فایلها
محتویات فایل فشرده PS2ESDL_0821_OB رو به فولدری به نام PS2ESDL که خودتون درون فلش باید بسازید بریزید. بعد برنامه PS2DCDMP رو اجرا کنید و بازی مورد نظر رو به فلش انتقال بدین. خود برنامه به طور خودکار بازی رو درون فولدر PS2ESDL خواهد ریخت.
بعد از اتمام کار فایل PS2ESDL_0821_OB.elf رو از طریق FreeMCboot و سپس با
uLaunchELF اجرا کنید.
در آخر هم در برنامه PS2ESDL بازی موجود در لیست رو انتخاب و اجرا کنید.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر