همه چیز درباره Windows 10

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,596
یعنی وقتی بازی میکنیم فایلهای اضافی و بیش از حدو سیستم لود میکنه و پاکم نمیکنه از حافظه درایو...دقت کنی میبینی وقتی task باز میکنی بیشترین استفاده از هاردو سیستم ویندوز داره...
فکر کنم دلیل این کار استفاده از virtual memory یا همون paging هستش.احتمالا در هنگام بازی زمانی که رم کم میارید سیستم داره عملیات paging انجام میده.
دوستان این فولدر Windows.old تو درایو C باید باشه یا نه میشه پاک کرد؟
یه قابلیتی که ویندوز 10 داره اینه که وقتی ویندوز قبلیتون رو به 10 اپدیت می کنید تا یک ماه میتونید به راحتی به ویندوز قبلی برگردید.اگه نمی خواید برگردید به ویندوز قبلی و می خواید این فولدر هم پاک کنید.اول محتویات فولدر رو حتما یه دور چک کنید که فایلی که نیاز بهش دارید توش نباشه.بعد رو درایو ویندوز راست کلیک کنید.Properties رو بزنید.از تب General روی Disk Cleanup کلیک کنید.بعد روی Clean up system files کلیک کنید.از اونجا تیک previous windows installations رو بزنید و ok کنید.
دوستان من یه مشکلی برام پیش اومده که تقریبن اذیت هم میکنه.
در لپ تاپ رو که میبندم معمولن sleep میشه ولی هر 3 یا 4 دفعه یکبار این چراغه باتری چشمک میزنه و دستگاه کلا خاموشه میشه بجای sleep.
راه حلی داره؟
دلیل اینکار اینه که سیستم شما بعد یه مدت به حالت hibernate میره.
برای اینکه به حالت hibernate نره به بخش power option برید.روی change plan settings کلیک کنید.بعد روی change advanced power settings کلیک کنید.از بخش sleep قسمت allow hybrid sleep رو خاموش کنید.

Whitebeard

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,382
نام
علی
دلیل اینکار اینه که سیستم شما بعد یه مدت به حالت hibernate میره.
برای اینکه به حالت hibernate نره به بخش power option برید.روی change plan settings کلیک کنید.بعد روی change advanced power settings کلیک کنید.از بخش sleep قسمت allow hybrid sleep رو خاموش کنید.

الان که چک کردم میبینم در هر دو حالت خاموشه

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
دوستان ویندوز 10 برای شما هم یه خرده کثیف ران میشه؟ مثلاً تغییرهای ناگهانی صفحه(چیزی که حتی توی ویندوز های قبلی شاهدش نبودیم) لگ شدید هنگام سرچ کردن یا لگ زدن هنگام باز کردن فایل اکسپلورر یا هر چی.
من ویندوز 10ـم کلین اینستاله، کرک شده هم هست.

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
دوستان ویندوز 10 برای شما هم یه خرده کثیف ران میشه؟ مثلاً تغییرهای ناگهانی صفحه(چیزی که حتی توی ویندوز های قبلی شاهدش نبودیم) لگ شدید هنگام سرچ کردن یا لگ زدن هنگام باز کردن فایل اکسپلورر یا هر چی.
نه ! سیستمت چیه فرهود ؟
رو شبانه آپدیت ها رو بگیر ، همش حدود 4 گیگی هست . فقط بدیش اینه هر آپدیت شاید 10 بار سیستم رو ری استارت کنه ....

sgina.la

کاربر سایت
Oct 19, 2014
328
نام
amin
فکر کنم دلیل این کار استفاده از virtual memory یا همون paging هستش.احتمالا در هنگام بازی زمانی که رم کم میارید سیستم داره عملیات paging انجام میده.
.

اخه رم فقط 5گیگ نهایتش استفاده میشه...دوستان هم با رم 12 گیگ روی سیستم این مشکلو داشتن...روی 8.1 هم روون بود بازی...

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,596
الان که چک کردم میبینم در هر دو حالت خاموشه

اول از اون منوی بالای پنچره مطمئن شید گزینه ای رو انتخاب کنید که الان plan انتخاب شده ی شماست. بعد برا اطمینان زمان hibernate after رو بیشتر کنید. یا اگه کلا هیچ وقت از hibernate استفاده نمی کنید، hibernate رو کلا غیر فعال کنید. البته پیشنهاد نمی کنم چون اونوقت fast startup هم غیر فعال میشه و سرعت بوت ویندوزتون پایین میاد.

اخه رم فقط 5گیگ نهایتش استفاده میشه...دوستان هم با رم 12 گیگ روی سیستم این مشکلو داشتن...روی 8.1 هم روون بود بازی...
virtual memory همیشه اینطور نیست که وقتی رم پر شده ازش استفاده شه. اما در کل این مشکل %100 شدن استفاده از هارد از ویندوز 8 به بعد وجود داره که با متوقف کردن بعضی از سرویس ها اوضاعش خیلی بهتر میشه مثلا سرویس superfetch یکی از اون سرویس هاست. تو گوگل یه جست و جو کنید لیستی از سرویس هایی که میتونید بدون ایجاد اختلال تو عملکرد سیستم متوقفشون کنید هست.

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
من این مشکلات روز اول عرضه داشتم، با آپدیت درست میشه، اگه میتونی آپدیت کن، الان من کوچکترین مشکلی ندارم خیلی نرم و روون ران میشه ویندوز.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
فعلا اپدیت ها مشکل ساز شدن همیشه همین شکله برای اینکه win شما بعد از 1 مدت کند کلا پیشنهاد می کنم اپدیت نکنید فقط هر ماه یا هر فصل چک کنید اگر اپدیت خوبی عرضه شده به انتخاب خود نصبش کنید اگرم هیچ مشکلی ندارید هیچ وقت اپدیت نکنید بدتر م شه که بهتر نمی شه سنگین ترم می شه فقط اپدیت های مهم اپدیت ای security اصلا نصب نکنید av کسپر یا 1 چیز حسابی بریزید هیچ نیازی به این اپدیت ها نیست
متاسفانه win 10 قابلیت اپدیتش اجباری شده برای تغییرش در run تایپ کنید:
gpedit.msc
به مسیر زیر برید:
Administrative Templates -> Windows Components -> Windows Update
باید روی قسمت اخری دوبار کلیک کنید تنظیمات دلخواه رو انجام بدید. بهتره بگید تصمیم با ad بذارید باشه.

NO ps3

کاربر سایت
May 5, 2009
2,164
نام
محسن
خب این مشکل NET Framework 3.5 کسی نداشته؟ (البته میگن بعده نصب ویندوز 10قبل از انجام هر کاریNET Framework نصب کنید) یا کلا اون 4.5 که به صورت پیش فرض تو خود 10 هست کارو راه میندازه؟

کلا کدوم NET Frameworkهارو باید واسه 10 نصب کرد(گیمینگ) ؟وسوال آخرم این که بعد نصب ویندوز چه نرم افزارهایی باید نصب بشه (به غیر درایور گرافیک ):d روال نصب مثل 7 هستش یا نه به صورت پیش فرض

تو 10 هست

آخرین ویرایش:

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,600
نام
Omid
بچه ها بازی هایی که تحت Game For Windows Live اجرا میشن (Xlive) و با اون سیو میشن مثل Batman Arkham Asylum یا Street Fighter x Tekken و ... اینا رو باید چیکار کرد من تو ویندوز 10 هر چی میخام GFWL نصب کنم هی اررور میده که سازگار نیست با این ویندوز
راه حلی داره ؟

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,010
نام
خلیل
windows photo viewer نداره؟
من یه نگاهی کردم نبود ظاهرا.
این photos هم به دلم ننشست :\

attachment.php

- - -ویرایش - - -

خب این مشکل NET Framework 3.5 کسی نداشته؟ (البته میگن بعده نصب ویندوز 10قبل از انجام هر کاریNET Framework نصب کنید) یا کلا اون 4.5 که به صورت پیش فرض تو خود 10 هست کارو راه میندازه؟

کلا کدوم NET Frameworkهارو باید واسه 10 نصب کرد(گیمینگ) ؟وسوال آخرم این که بعد نصب ویندوز چه نرم افزارهایی باید نصب بشه (به غیر درایور گرافیک ):d روال نصب مثل 7 هستش یا نه به صورت پیش فرض

تو 10 هست

Image ویندوز رو لود کن....برای این کار روی فایل iso دبل کلیک کن تا درایو مجازی ـش تو my Computer درست بشه.
cmd رو حالت admin اجرا کن...و وارد درایور مجازی شو.....و این دستور رو بزن

Code:
dism /online /add-package /packagepath:\sources\sxs\microsoft-windows-netfx3-ondemand-package.cab

30_07-sshot-4.png

Attachments

• Untitled.png
    Untitled.png
    33.6 KB · مشاهده: 190

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر