هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

shakib zero

کاربر سایت
Oct 17, 2012
535
نام
hακιβ$
بالاخره دیروز کنسول خریدم.یه سوال اساسی دارم مغازه دار ها که هرکدم یه چیزی گفتن.بازی های ظرفیت 1 اگه زمانی انلاین بشی آیا فقظ خود بازی بن میکنه یا ممکنه کنسول هم بن کنه؟ یه نکته اینکه اصلا من انلاین بازی نمیکنم .ممنون میشم راه نمایی کنید

مبارکه :x

ظرفیت 1 شما اگه آنلاین بشی احتمال زیاد بازیتون قفل میشه ( ممکنه اگه صاحب اکانت اصلی ریپورت کنه کنسولتون بن مدت دار بشه )

اگه آنلاین بازی نمیکنین کلا ارتباط کنسول با اینترنت رو قطع کنید :x

keyvanstark

کاربر سایت
Dec 1, 2014
35
مبارکه :x

ظرفیت 1 شما اگه آنلاین بشی احتمال زیاد بازیتون قفل میشه ( ممکنه اگه صاحب اکانت اصلی ریپورت کنه کنسولتون بن مدت دار بشه )

اگه آنلاین بازی نمیکنین کلا ارتباط کنسول با اینترنت رو قطع کنید :x
پس تا وقتی که انلاین نشم مشکلی برای کنسولیش نمیاد؟؟

shakib zero

کاربر سایت
Oct 17, 2012
535
نام
hακιβ$
پس تا وقتی که انلاین نشم مشکلی برای کنسولیش نمیاد؟؟

خودم تابستون 95 کنسول رو خریدم و چندتا اکانت هکی روش ریختم بعد از حدود یکسال و خرده ای چند ماه پیش یکی از اکانتا قفل شد که من آنلاین میزدم ( آنلاین میزدم همش )

دیگه از اون تاریخ کنسول رو به اینترنت وصل نکردم.

یه مقدار شانسیه ممکنه شما به نت وصل شی فرداش بازیها قفل شن ممکنه هم قفل نشن. دیر و زود داره ولی قفل میشن در نهایت :x

jaber2013

کاربر سایت
Jul 8, 2014
42
نام
جابر يوسف زاده
سلام
یکی از اقوام ۳ تا بازی ظرفیت ۱ داره که حدود ۱ ماه پیش گرفته اما حالا میخواد ps4 رو بده ۲۲تا بازی دیگه بگیره میخواستم بدونم حتما بازی های ظرفیت ۱ قبلی قفل میشه ؟ یا راهی هست که قفل نشه ؟

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
آقایون چنانچه بعد از خریدن اکانت هکی بازی به هر دلیلی نصب نشه باید چیکار کرد راهی جز دانلود دوبارش هست؟ این دوست ما 80 گیگ دانلود کرده بیچاره. :D

erfanPS4

کاربر سایت
Aug 17, 2014
750
نام
Erfan
آقایون چنانچه بعد از خریدن اکانت هکی بازی به هر دلیلی نصب نشه باید چیکار کرد راهی جز دانلود دوبارش هست؟ این دوست ما 80 گیگ دانلود کرده بیچاره. :D
اگر تو لیست دانلود باقی مونده باشه میشه دانلود رو ادامه داد. اگر از لیست دانلود حذف شده باشه، باید دوباره وارد اکانت خریداری شده بشه و دوباره بذاره تو لیست دانلود به شرطی که اکانت طرف ریست پسورد نشده باشه. معمولا خطایی که می ده برای اینکه بازی نصب نمیشه، عدم وجود فضای کافی روی هارده. باید کد error رو بده تا دقیقتر بررسی کنیم.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
اگر تو لیست دانلود باقی مونده باشه میشه دانلود رو ادامه داد. اگر از لیست دانلود حذف شده باشه، باید دوباره وارد اکانت خریداری شده بشه و دوباره بذاره تو لیست دانلود به شرطی که اکانت طرف ریست پسورد نشده باشه. معمولا خطایی که می ده برای اینکه بازی نصب نمیشه، عدم وجود فضای کافی روی هارده. باید کد error رو بده تا دقیقتر بررسی کنیم.

مرسی بابت پاسخ
کدش اینه : CE-37732-2

porfesor

کاربر سایت
Jan 30, 2013
2,488
نام
Farhad
بچها وقتی آبدیت بازی دانلود میکنم تو حالت رست مد میزارمش همزمان بقیه ابدیتا بصورت اتوماتیک دانلود میکنه.کسی میدونه تنظیمی چیزی داره که خاموشش کنم تکی دانلود کنه؟

barpapapa

کاربر سایت
Feb 5, 2015
21
سلام دوستان
پیشاپیش عیدتون مبارک
من بعد پلی استیشن 1 که 24 ساعته بازیش میکردم به ندرت پلی استیشن بازی کردم و واقعیتش اطلاعاتم صفره صفره .
الان میخوام از ps1 بپرم رو ps 4
چند تا سوال داشتم که اگه وقت داشتین ممنون میشم راهنماییم کنین :

1-من میخوام پلی استیشن اسلیم 1 ترابایتی بگیرم فرقی داره ریجن 1 ، ۲ یا 3 بگیرم؟ نکته ای هست که باید هنگام خرید بهش توجه کنم؟

2-بازیهای پلی استیشن هم ریجن بندی داره چه فرقی مثلا بین ریجن 1 فیفا 2018 با ریجن 2 و 3 اون هست؟

3-اگه بازی بخرم( دی وی دی) باید علاوه بر اینکه دی وی دی داخل دستگاه هست دیتایی هم داخل دستگاه بریزم ؟

4-بحث در مورد بازی آنلاین :
بر فرض من دی وی دی فیفا رو خریدم الان نمیتونم با همین دی وی دی وارد قسمت انلاین بشم و آنلاین با دوستهای دیگم بازی کنم ؟
حتما باید به اکانت تو psn بسازم؟
مثلا یک ساله و n تومن و بعد اون یه سال بازم باید اشتراک بخرم؟

5-با سرعت نت داخل ایران که خیلی ضعیفه میشه روان بازی کرد ؟
مثلا من 30 گیگ اینترنت دارم و پینگم حدود 100 و سرعت دانلودم 300 کیلوبایت هستش

6-هدفون مخصوص پلی استیشن 4 فرق زیادی با هدفون های دیگه داره؟ میشه هدفون ساده رو بجاش استفاده کرد؟

7-رفتم مغازه و ازش قیمت پرسیدم گفت برات یه اکانت هم میریزم که یه بازی رو خودت و 9 تای دیگه رو خودمون انتخاب میکنیم و برات میریزیم
بعد رفتم سرچ کردم و دیدم به این اکانتا میگن هکی

خب سوالم در مورد این اکانت ها :
طرف به ما یوزر نیم و پسوورد میده خب دیتای بازی رو باید دانلود کنیم؟اینجوری که مثلا میشه 500 گیگ که خیلی حجم وحشتناکیه
جایی هست که دیتاش موجود باشه؟

سوال بعدیم در مورد همین اکانت :
ظرفیت 1و2و3
یعنی اگه شما ظرفیت 2 رو داشته باشی و اون بنده خدا که هک شده هم همون لحظه آنلاین بشه مشکلی پیش نمیاد؟

و سوال آخر در این رابطه
تو چنین اکانتهایی psn بر برض یک ساله بهتون میدن که قیمتشم خیلی پایینه
خب وقتی طرف همیشه باید آفلاین باشه تا اکانتش نسوزه این اکانت یک ساله هکی به چه دردش میخوره؟

حالا اگه بخوایم بجای خریدن اکانت هک شده ، خودمون بازیها رو از سرور پلی استیشن بخریم از دی وی دیش ارزونتر در میاد؟

واقعا شرمنده بخاطر سوالهای زیاد و مبتدیانم

erfanPS4

کاربر سایت
Aug 17, 2014
750
نام
Erfan
مرسی بابت پاسخ
کدش اینه : CE-37732-2
جالبه که تو فروم های سونی هم همین مشکل رو دارن، بعضیا هنوز نتیجه نگرفتن، بعضیا با full initialize کردن هم هنوز نتیجه نگرفتن، بعضیا با یه restart ساده نتیجه گرفتن و درست شده. خود سونی راه حلش رو پاک کردن دیتا و دوباره نصب کردن از library پیشنهاد کرده ، البته full initialize هم پیشنهاد داده که خیلی قابل قبول نیست مخصوصا برای ما ایرانیها ، چون دستگاه کاملا پاک میشه، مثل روز اولی که دستگاه رو خرید کردید ‌.

سلام دوستان
پیشاپیش عیدتون مبارک
من بعد پلی استیشن 1 که 24 ساعته بازیش میکردم به ندرت پلی استیشن بازی کردم و واقعیتش اطلاعاتم صفره صفره .
الان میخوام از ps1 بپرم رو ps 4
چند تا سوال داشتم که اگه وقت داشتین ممنون میشم راهنماییم کنین :

1-من میخوام پلی استیشن اسلیم 1 ترابایتی بگیرم فرقی داره ریجن 1 ، ۲ یا 3 بگیرم؟ نکته ای هست که باید هنگام خرید بهش توجه کنم؟

2-بازیهای پلی استیشن هم ریجن بندی داره چه فرقی مثلا بین ریجن 1 فیفا 2018 با ریجن 2 و 3 اون هست؟

3-اگه بازی بخرم( دی وی دی) باید علاوه بر اینکه دی وی دی داخل دستگاه هست دیتایی هم داخل دستگاه بریزم ؟

4-بحث در مورد بازی آنلاین :
بر فرض من دی وی دی فیفا رو خریدم الان نمیتونم با همین دی وی دی وارد قسمت انلاین بشم و آنلاین با دوستهای دیگم بازی کنم ؟
حتما باید به اکانت تو psn بسازم؟
مثلا یک ساله و n تومن و بعد اون یه سال بازم باید اشتراک بخرم؟

5-با سرعت نت داخل ایران که خیلی ضعیفه میشه روان بازی کرد ؟
مثلا من 30 گیگ اینترنت دارم و پینگم حدود 100 و سرعت دانلودم 300 کیلوبایت هستش

6-هدفون مخصوص پلی استیشن 4 فرق زیادی با هدفون های دیگه داره؟ میشه هدفون ساده رو بجاش استفاده کرد؟

7-رفتم مغازه و ازش قیمت پرسیدم گفت برات یه اکانت هم میریزم که یه بازی رو خودت و 9 تای دیگه رو خودمون انتخاب میکنیم و برات میریزیم
بعد رفتم سرچ کردم و دیدم به این اکانتا میگن هکی

خب سوالم در مورد این اکانت ها :
طرف به ما یوزر نیم و پسوورد میده خب دیتای بازی رو باید دانلود کنیم؟اینجوری که مثلا میشه 500 گیگ که خیلی حجم وحشتناکیه
جایی هست که دیتاش موجود باشه؟

سوال بعدیم در مورد همین اکانت :
ظرفیت 1و2و3
یعنی اگه شما ظرفیت 2 رو داشته باشی و اون بنده خدا که هک شده هم همون لحظه آنلاین بشه مشکلی پیش نمیاد؟

و سوال آخر در این رابطه
تو چنین اکانتهایی psn بر برض یک ساله بهتون میدن که قیمتشم خیلی پایینه
خب وقتی طرف همیشه باید آفلاین باشه تا اکانتش نسوزه این اکانت یک ساله هکی به چه دردش میخوره؟

حالا اگه بخوایم بجای خریدن اکانت هک شده ، خودمون بازیها رو از سرور پلی استیشن بخریم از دی وی دیش ارزونتر در میاد؟

واقعا شرمنده بخاطر سوالهای زیاد و مبتدیانم

اولا که مبارکت باشه و ورودت به دنیای ps4 رو تبریک می گیم.
به ترتیب سوالاتت رو تا اونجایی که می دونم پاسخ می دم :
1- تفاوتی بین ریجن های دستگاه ها نیست. فقط تو ریجن سه ، داخل منوهای دستگاه ، عملکرد دکمه ضربدر و دایره با هم عوض میشه یعنی دایره میشه تایید، ضربدر میشه کنسل. پیشنهاد می کنم ریجن دو بخری. تو بازار هم متداول و رایجه. البته در کیفیت و عملکرد هر سه ریجن هیچ تفاوتی نیست.
2- بازم فرقی نداره البته همون موردی که تو ریجن سه اشاره کردم اینجا هم صدق می کنه به اضافه اینکه برای دانلود DLC ها حتما باید ریجن بازی رو در نظر بگیری. نکته اینکه هر ریجن بازی روی هر ریجن دستگاهی باز میشه و به اصطلاح ریجن فری هست.
3- خیر نیازی نیست ، دیتای بازی تو خود دیسک بازی هست ، منتها اگر بخواهید آنلاین بازی کنید به احتمال بسیار قوی ، نیاز به دانلود آپدیت همون بازی خواهید بود‌.
4- دقیقا همینطوره. برای بازی کردن آنلاین ، نیاز به اکانت پلی استیشن پلاس دارید. به میزان مدت زمان های مختلف موجود هست. یک ماهه، سه ماهه و یکساله. نکته اینکه موقع خرید اکانت پلاس، به ریجن اکانت خودتون دقت کنید ، اگر ریجن اکانت خودتون یک هست باید پلاس آمریکا و اگر دو هست باید پلاس انگلیس رو بخرید. پیشنهاد می کنم اکانت خودتون رو یک یعنی آمریکا بسازید تا پلاسش هم ارزون تر و راحتتر گیرتون بیاد.
5- برای آنلاین بازی کردن پینگ از همه مهمتره. بله برای شما نسبتا قابل قبول هست . البته ترفندهایی هم وجود داره که میشه پینگ رو پایینتر هم آورد.
6- فرق زیادی نداره. خود دسته ps4 جک 3.5 میلیمتری داره یعنی هر هدفونی بهش وصل میشه. میشه تنظیم کرد که همه صداها از همون هدفون شنیده بشه. البته هدفون دیگه ای هم هست به اسم Gold Wireless که بی سیمه و مخصوص ps4 ولی قیمتش یه کم بالاست. نکته اینکه هر هدفون بلوتوثی به صورت بی سیم به ps4 وصل نمیشه.
7- بله اگر بخواهید دیتاشو دانلود نکنید می تونید هارد ببرید بعضی جاها هستند که براتون دیتا می ریزن. بعد بیارید خونه با نرم افزار psx Download helper با روش مخصوص به خودش به PS4 منتقل کنید. با یه سرچ ساده روشش رو پیدا خواهید کرد.
راجع به اکانت ها خیلی نمی دونم ولی می دونم ریجن دو از همه بهتر ولی گرونتره. کلا این اکانت ها شانسیه. پیشنهاد می کنم اگر هکی استفاده می کنی، آنلاین بازی نکنی چون ممکنه بازی قفل بشه. هیچ اعتباری نیست. ممکنه فرداش قفل بشه ممکنه سال بعد و ممکنه هم قفل نشه. به ریسکش نمی ارزه.
اونی که پلاس یکساله ارزون می ده تقریبا همین اکانت هکیه منتها بدون بازی. چون پلاس داره و شما رو دستگاهت اکتیو می کنی، پلاسش هم برای شما فعال میشه. ولی بازم به نظرم استفاده نکنی بهتره.
گاهی ممکنه تخفیف بخوره و بازی ها از دیسکش ارزونتر دربیاد. البته گاهی.
یه مزیتی که بازی های دیجیتالی دارن اینه که درایو دستگاهت عمر طولانی تری خواهد داشت چون ازش استفاده نمیشه. اما عیبش اینه که اگه بازی رو به هر دلیلی مثل کمبود حجم، پاکش کردی و بعدا خواستی دوباره نصبش کنی، به حجم بالایی از دیتا نیاز خواهی داشت.
امیدوارم مطالب مفید بوده باشه. اگر جایی اطلاعات نداشتم عذرخواهی می کنم.
موفق باشی دوست عزیز

Last edited by a moderator:

barpapapa

کاربر سایت
Feb 5, 2015
21
اولا که مبارکت باشه و ورودت به دنیای ps4 رو تبریک می گیم.
به ترتیب سوالاتت رو تا اونجایی که می دونم پاسخ می دم :
1- تفاوتی بین ریجن های دستگاه ها نیست. فقط تو ریجن سه ، داخل منوهای دستگاه ، عملکرد دکمه ضربدر و دایره با هم عوض میشه یعنی دایره میشه تایید، ضربدر میشه کنسل. پیشنهاد می کنم ریجن دو بخری. تو بازار هم متداول و رایجه. البته در کیفیت و عملکرد هر سه ریجن هیچ تفاوتی نیست.
2- بازم فرقی نداره البته همون موردی که تو ریجن سه اشاره کردم اینجا هم صدق می کنه به اضافه اینکه برای دانلود DLC ها حتما باید ریجن بازی رو در نظر بگیری. نکته اینکه هر ریجن بازی روی هر ریجن دستگاهی باز میشه و به اصطلاح ریجن فری هست.
3- خیر نیازی نیست ، دیتای بازی تو خود دیسک بازی هست ، منتها اگر بخواهید آنلاین بازی کنید به احتمال بسیار قوی ، نیاز به دانلود آپدیت همون بازی خواهید بود‌.
4- دقیقا همینطوره. برای بازی کردن آنلاین ، نیاز به اکانت پلی استیشن پلاس دارید. به میزان مدت زمان های مختلف موجود هست. یک ماهه، سه ماهه و یکساله. نکته اینکه موقع خرید اکانت پلاس، به ریجن اکانت خودتون دقت کنید ، اگر ریجن اکانت خودتون یک هست باید پلاس آمریکا و اگر دو هست باید پلاس انگلیس رو بخرید. پیشنهاد می کنم اکانت خودتون رو یک یعنی آمریکا بسازید تا پلاسش هم ارزون تر و راحتتر گیرتون بیاد.
5- برای آنلاین بازی کردن پینگ از همه مهمتره. بله برای شما نسبتا قابل قبول هست . البته ترفندهایی هم وجود داره که میشه پینگ رو پایینتر هم آورد.
6- فرق زیادی نداره. خود دسته ps4 جک 3.5 میلیمتری داره یعنی هر هدفونی بهش وصل میشه. میشه تنظیم کرد که همه صداها از همون هدفون شنیده بشه. البته هدفون دیگه ای هم هست به اسم Gold Wireless که بی سیمه و مخصوص ps4 ولی قیمتش یه کم بالاست. نکته اینکه هر هدفون بلوتوثی به صورت بی سیم به ps4 وصل نمیشه.
7- بله اگر بخواهید دیتاشو دانلود نکنید می تونید هارد ببرید بعضی جاها هستند که براتون دیتا می ریزن. بعد بیارید خونه با نرم افزار psx Download helper با روش مخصوص به خودش به PS4 منتقل کنید. با یه سرچ ساده روشش رو پیدا خواهید کرد.
راجع به اکانت ها خیلی نمی دونم ولی می دونم ریجن دو از همه بهتر ولی گرونتره. کلا این اکانت ها شانسیه. پیشنهاد می کنم اگر هکی استفاده می کنی، آنلاین بازی نکنی چون ممکنه بازی قفل بشه. هیچ اعتباری نیست. ممکنه فرداش قفل بشه ممکنه سال بعد و ممکنه هم قفل نشه. به ریسکش نمی ارزه.
اونی که پلاس یکساله ارزون می ده تقریبا همین اکانت هکیه منتها بدون بازی. چون پلاس داره و شما رو دستگاهت اکتیو می کنی، پلاسش هم برای شما فعال میشه. ولی بازم به نظرم استفاده نکنی بهتره.
گاهی ممکنه تخفیف بخوره و بازی ها از دیسکش ارزونتر دربیاد. البته گاهی.
یه مزیتی که بازی های دیجیتالی دارن اینه که درایو دستگاهت عمر طولانی تری خواهد داشت چون ازش استفاده نمیشه. اما عیبش اینه که اگه بازی رو به هر دلیلی مثل کمبود حجم، پاکش کردی و بعدا خواستی دوباره نصبش کنی، به حجم بالایی از دیتا نیاز خواهی داشت.
امیدوارم مطالب مفید بوده باشه. اگر جایی اطلاعات نداشتم عذرخواهی می کنم.
موفق باشی دوست عزیز

رفیق واقعا دمت گرم
واقعا خیلی لطف کردی و شرمندم کردی
بازم ممنون بخاطر توضیحات کاملت رفیق
شاد باشی و سلامت

• Like
Reactions: erfanPS4

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر