هر سوال مطلبی در مورد PS4 [پست اول تاپیک حتما خوانده شود]

Alireza2ap22

عضو جدید
Mar 10, 2022
23
سلام.دوستان یه شخصی اومده به نام gameturn که تو مشهد هست.میتونن ps4 دانگرید کنن.البته طبق صحبت های خودش یکسری دستگاه های ۱۲۱۶ و۷۲۱۶ نمیشه دانگرید کرد و دانگرید فقط به صورتی میشه که فقط به یه اپدیت به عقب میتونی برگردی.مثلا اگه آپدیتت ۸ بوده بعد اپدیت کردی به ۱۰ میتونن دوباره به ۸ برت گردونن.یا اگه اپدیتت ۹.۳ بوده کردی ۱۰ میتونن به همون ۹.۳ برت گردونن که ۹.۳ کپیخور نمیشه تا ورژن ۹ فقط کپیخور میشه.به گفته خودشم هم سخت افزاریه این روش هم نرم افزاری.کسی اطلاعاتی از این دانگرید داره.کلا ps4 دانگرید میشه؟

• Like
Reactions: Sega_genesis

AMIN-PASHA

کاربر سایت
Jul 10, 2017
1,945
نام
امین پاشاپور
سلام من یه ps4 fat 500GB خریدم برای نصب بازی به کمک نیاز دارم یعنی بازی overwatch نصب کردم با حجم ۴۰ گیگ ولی برای ورود به بازی میکه اکانت باتلنت می خواد
سلام و درود،
اورواچ کلا انلاینه و باید به شبکه ی بلیزارد وصل بشی (بتل نت)، اونم راحت میتونی انلاین بشی و یه اکانت بسازی

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

• Like

MR.MARIO

کاربر سایت
Dec 13, 2019
257
سلام.دوستان یه شخصی اومده به نام gameturn که تو مشهد هست.میتونن ps4 دانگرید کنن.البته طبق صحبت های خودش یکسری دستگاه های ۱۲۱۶ و۷۲۱۶ نمیشه دانگرید کرد و دانگرید فقط به صورتی میشه که فقط به یه اپدیت به عقب میتونی برگردی.مثلا اگه آپدیتت ۸ بوده بعد اپدیت کردی به ۱۰ میتونن دوباره به ۸ برت گردونن.یا اگه اپدیتت ۹.۳ بوده کردی ۱۰ میتونن به همون ۹.۳ برت گردونن که ۹.۳ کپیخور نمیشه تا ورژن ۹ فقط کپیخور میشه.به گفته خودشم هم سخت افزاریه این روش هم نرم افزاری.کسی اطلاعاتی از این دانگرید داره.کلا ps4 دانگرید میشه؟
دانگرید و پیشنهاد میکنم بیخیال شو چون هنوز روش مطمئنی برای این کار به طور رسمی ریلیز نشده به ریسکش نمی ارزه

• Like

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
بله شدنی هست اما در واقع دانگرید نیست این کار و بهش Revert میگن و درسته هر فریموری باشین میتونید برگردین به یک ورژن فریمور قبلی. روی یک مدل های خاصی از چیپ syscon جواب میده و بعضی مدل ها به علت متفاوت بودن چیپشون شدنی نیست. روش هم کاملا سخت افزاری هست و به صورت نرم افزاری نیست. شاید منظورش بد متوجه شدین . سخت افزار به کنسول وصل میکنند و از چیپ syscon و nor بکاپ میگیرند و تغییرات مد نظر رو با نرم افزار روی فایل بکاپ ها اعمال میکنند.
روش استیبلی هم هست و کسانی که انجام دادند راضی بودند. هر چند فقط به درد کسایی میخوره که کنسولشون برگرده به ورژن عقب و بشه کپی خورش کرد.

• Like

Alireza2ap22

عضو جدید
Mar 10, 2022
23
بله شدنی هست اما در واقع دانگرید نیست این کار و بهش Revert میگن و درسته هر فریموری باشین میتونید برگردین به یک ورژن فریمور قبلی. روی یک مدل های خاصی از چیپ syscon جواب میده و بعضی مدل ها به علت متفاوت بودن چیپشون شدنی نیست. روش هم کاملا سخت افزاری هست و به صورت نرم افزاری نیست. شاید منظورش بد متوجه شدین . سخت افزار به کنسول وصل میکنند و از چیپ syscon و nor بکاپ میگیرند و تغییرات مد نظر رو با نرم افزار روی فایل بکاپ ها اعمال میکنند.
روش استیبلی هم هست و کسانی که انجام دادند راضی بودند. هر چند فقط به درد کسایی میخوره که کنسولشون برگرده به ورژن عقب و بشه کپی خورش کرد.
یعنی کنسول وا میشه؟بعد یعنی کار ما نیست باید دستگاه بدیم طرف انجامش بده؟

• Like

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
یعنی کنسول وا میشه؟بعد یعنی کار ما نیست باید دستگاه بدیم طرف انجامش بده؟
بله باید کامل باز بشه.
اگر فنی نیستید و سابقه این جور کارها ندارین خیر، کار شما نیست و اگر هم باشین برای ی بار این کار رو کردن نمیصرفه خوشبینانه 2-3 تومن هزینه لوازم کنید!

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
من خودم ps4 pro رو انتخاب میکنم منتها حتما کپی خورش رو. هر چند یکم بیشتر باید هزینه کنی.
دلیلشم اینه شما رو سری اس کلا 380 گیگ فکر کنم ظرفیت داری و باید بدی اکانتی برات بازی بزنند و تعداد محدودی انتخاب داری و هر بار باید کنسول رو کول کنی ببری برات بازی بریزن و هزینه کنی. مدلا جدیدش یم ترا هم اومده ولی گرون ترن
اما کپی خور خودت هر چی دوست داری دانلود میکنی و استفاده میکنی و قابلیت هایی مثل زیرنویس فارسی بازیها و استفاده از ماد و چیت و پچ افزلیش فریمم داری تو بعضی بازیا.

سری اس مزیتش اینه خب جدیدتره و قطعا تا نسل نه هست پشتیبانی میشه اما نسل هشت نفسا اخرش هست دیگه و اگر براش gta vi نیاد خب خیلی تو مخیه بزرگیه. اما خب رو سری اس بازیایی مثل استارفیلد و گیرزو و فورزا هم میتونی تجربه کنی.

پلی 4 فعلا داره ساپورت میشه ولی نهایت دو سال دیگه ساپورت بشه بنظرم.

کپی خورم شده اما خب نرم افزاریه و پایدار نیست یعنی مثل قدیم نیست روشن کنی و بری حالشو ببری. یه کار در حد 30 یا 60 ثانیه باید انجام بدی و یه مرورگر اولش اجرا کنی تا هک انجام بشه.

فقط کنسولهای تا ورژن فریمور 9 کپی خور شدند و ورژن بالاترها کپی نشدند.

ورژن 9 هم ک اومده واقعا میشه گفت پایدارترین هکی هست ک تا الان اومده براش عین ورژن 5 منتها خب این جدیدتره و فقط ی فلش یا ماژول احتیاج داره برای انجامش.

بله از طریق فلش یا هاردم میتونی بازی اجرا کنی و موزدی نیست. هاردشم قابل ارتقاست و میتونی ی هارد لپتاپی 2 ترام بندازی روش و بیشتر بهره ببری.

کپی خور اسلیم فک کنم طرفا 14 میفروشن و پرو 16.

اگر از دست بتونی بخری و ی ادم با سلیقه باشه احتمالا بتونی دو دسته بخری.

رراجع به جعبه ها هم اطلاعی ندارم

اما اگر پرو خریدی سری 72 بخر ک اخرین سری تولیدیه و اگر اسلیم، سری 22 بخر

jdepp

کاربر سایت
May 29, 2021
822
دوستان انتخاب بین ps4 و xss
به نظرتون کدوم بهتره؟
هدفم بازی‌های انحصاری نیست کلاً
بیشتر دنبال بازی‌های مولتی و فان و ... ام

آیا ps4 هنوز ساپورت میشه؟
تا کی ساپورت میشه؟
کپی خور شده ؟
همه مدل‌هاش کپی خور شده یا مدل خاصی ؟
کپی خور نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری؟
میشه با فلش یا هارد اکسترنال بازی اجرا کرد روش؟

Ps4 fat و ps4 slim دست دوم الان چنده حدودا ؟
کدوم مدلش بهتره ؟

این کنسول ها با جعبه زرد
که روی جعبه هاشون قسمت بالا سمت چپ نوشته usato
و یه قسمت دیگه نوشته
!usato extera? sold extera
اینا چه پکیه؟
رسمیه یا نیست ؟
اینارو نمی دونم اما ps4pro دو دسته غیرکپی (واسه خودمه) خواستی پیام بده :D

• Like

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
ممنون از وقتی که گذاشتی و راهنمایی کردی 🌹

من اول درباره xbox one fat تو فروم تو بخش مربوط این کنسول پرسیدم
دوستان راهنمایی کردن که هک نشده
اگه اکانتی بریزی بعضی از بازی‌ها اجرا نمی‌شه باید آپدیت بشه چون اگه وصل بشی هم اکانت می‌پره
گفتند که بکوارد ضعیفی هم داره و ...
کلا دردسر زیاد داره
گفتن xss بگیر بجاش

جایگزین اون کنسول ps4 ه
چون اطلاعاتی از این کنسول زیاد ندارم سوال پرسیدم

تلویزیون 4k ندارم
کپی خور بودن واقعاً مزیت بزرگیه و یکی از مزیت هاشه
مزیت ps4 یه آرشیوی بزرگ از بازی‌ها به علاوه کپی خور
Xss نسل جدید
بازی جدید
حالا حالاها ساپورت میشه
گیم پس
اما دیسک نمیخوره ، کپی خور نمیشه و بقول خودت هارد ظرفیت کم
و تنوع کم بازی ها اکانتی که می‌ریزن

پس همه مدل ها کپی خور نشده
چون من قراره بگم بیارن ، اصلا نمی‌دونم فریمورش چی هست
یا سری ساختش چیه
پک زردن
اگر فریمورش کپی نشه چند می ارزه؟ اسلیم و فت ؟

چشم اگر خواستم حتما پیام میدم بهت 😌
اگر تی وی 4k نداری و بخوای کم هزینه کنی اسلیمم کارت راه میندازه
هرچند pro تو تلویزیون فول اچ دی هم تو ی سری بازیا میتونی باهاش فریم بالاتر بگیری مثلا گاد او وار 60 فریم بزنی.

اگر بخوای بیشتر هزینه کنی و صبرت زیاده یه پلی 5 ورژن پایین بگیر بزار تا هکش بیاد. فعلا تا ورژن 4.50 هک شده و فقط بازیا پلی 4 رو میتونه اجرا کنه اما ب نرور زمان قابلیت اجرا بازیا 5 هم مباد توش. و به مرور زمان احتمال زیاد عین پلی 4 هک ورژن بالاترم بیاد. خوبیش اینه هم 4 رو داری هم 5. منتها تومخی صبر کنی ز غوره حلوا سازی رو داره.

متوجه نشدم از اینکه قراره بیارن. اگر ازون ور داری میاری، یه راهی پیدا کن ورژنشو بفهمی چون بیاری و ورژنش بالاتر 9 باشه فایده ای نداره.

اها این نکته رو هم یادم رفت راجع به سری اس بگم اگر ssd یک درصد خراب بشه کلا کنسول قابل تعمیر نیست و فقط خود کمپانی قابلیت زنده کردنش رو داره. چون یه پارتیشن خاصی توش داره ک موقع بالا اومدن باید بررسی بشه و اطلاعات حیاتی ظاهرن توش هست.

البته نرم افزار هست ک ssd رو در اورد و بشه ازش بکاپ گرفت یعنی بعد هر اپدیت اینجور ک خوندم ازش بکاپ بگیری میشه بعدا یه ssd دیگه بندازی روش. اما خب کنسول باید باز بشه برای اینکار.

سری ساختشم همون 72 پرو یا اسلیم 22 بگیر. اونو پشت کنسول رو لیبلش زده.

قیمتاغیر کپی فکر کنم 2 3 تومن کمتره. تو دیوار ی چرخی بزنی یکم قیمتا دستت میاد من دقیق قیمت ندارم

• Like

satellitedvb

کاربر سایت
Apr 9, 2019
958
اگر تی وی 4k نداری و بخوای کم هزینه کنی اسلیمم کارت راه میندازه
هرچند pro تو تلویزیون فول اچ دی هم تو ی سری بازیا میتونی باهاش فریم بالاتر بگیری مثلا گاد او وار 60 فریم بزنی.

اگر بخوای بیشتر هزینه کنی و صبرت زیاده یه پلی 5 ورژن پایین بگیر بزار تا هکش بیاد. فعلا تا ورژن 4.50 هک شده و فقط بازیا پلی 4 رو میتونه اجرا کنه اما ب نرور زمان قابلیت اجرا بازیا 5 هم مباد توش. و به مرور زمان احتمال زیاد عین پلی 4 هک ورژن بالاترم بیاد. خوبیش اینه هم 4 رو داری هم 5. منتها تومخی صبر کنی ز غوره حلوا سازی رو داره.

متوجه نشدم از اینکه قراره بیارن. اگر ازون ور داری میاری، یه راهی پیدا کن ورژنشو بفهمی چون بیاری و ورژنش بالاتر 9 باشه فایده ای نداره.

اها این نکته رو هم یادم رفت راجع به سری اس بگم اگر ssd یک درصد خراب بشه کلا کنسول قابل تعمیر نیست و فقط خود کمپانی قابلیت زنده کردنش رو داره. چون یه پارتیشن خاصی توش داره ک موقع بالا اومدن باید بررسی بشه و اطلاعات حیاتی ظاهرن توش هست.

البته نرم افزار هست ک ssd رو در اورد و بشه ازش بکاپ گرفت یعنی بعد هر اپدیت اینجور ک خوندم ازش بکاپ بگیری میشه بعدا یه ssd دیگه بندازی روش. اما خب کنسول باید باز بشه برای اینکار.

سری ساختشم همون 72 پرو یا اسلیم 22 بگیر. اونو پشت کنسول رو لیبلش زده.

قیمتاغیر کپی فکر کنم 2 3 تومن کمتره. تو دیوار ی چرخی بزنی یکم قیمتا دستت میاد من دقیق قیمت ندارم
الان سونی 5 ورزن 4.5 هک شده ولی فقط بازیای پلی 4 رو اجرا میکنه ؟ 100 درصده ! کسی تو ایران اجراش کرده ؟

• Like

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
الان سونی 5 ورزن 4.5 هک شده ولی فقط بازیای پلی 4 رو اجرا میکنه ؟ 100 درصده ! کسی تو ایران اجراش کرده ؟
بله. البته چون اولشه ناپایداره و خاموشی هم میگن زیاد داره. اره اجرا کردن تو ایرانم تو تلگرام دیدم یکی دو تا گروه

x23are

کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
من دنبال بازی ها انحصاری اینا نیستم
دنبال پلتفرمر ، مولتی ، فان و .... ام بیشتر
اونا اصلا فریم مهم نیست 😁

مورد خوبی اشاره کردی
فقط خیلی قیمت پلی ۵ زیاده

اصلا ریپک هستن انگار ، جعبه و .... متفاوته
پس هیچی از کنسول مشخص نیست

چه بد چقدر دردسر داره xss
اگر هزینه اولیه برات مهمه سری اس اما متعاقبا هزینه ریختن بازی هم خواهی داشت
اگر فان اولویته و هزینه کمتر مطرحه 4

• Like

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,364
دوستان یه سوال داشتم در مورد PS4 بود ولی چون اینجا پربازدیده اینجا میپرسم
میخوام برای یکی از فامیلا ps4 دست دوم بخرم که هکی باشه وقفل نباشه (نمیدونم اصطلاحشو درست گفتم)
این قفل نبودنش رو از کجا میشه تشخیص داد؟ راهی هست که بشه تشخیص داد خود دستگاهم باز و تعمیر نشده؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر