نویسنده ی عنوان Dead Space به Gears Of War حمله کرد !

MαMαSαN

کاربر سایت
Mar 25, 2010
1,655
نام
مـحـمـد
20120313gow.jpg

جناب آقای Chuck Beaver، نویسنده ی عنوان بزرگ Dead Space امروز در طی صحبت هایی اعلام کرد که داستان Gears Of War از بدترین سبک نگارشی در بین بازی ها برخوردار است. در پی همین موضوع کمپانی EA از این شخص پرسید که آیا یک داستان بد می تواند یک عنوان خوب را زیر سوال ببرد ؟! که در ادامه Chuck Beaver پاسخ داد: " اگر مردم به داستان بازی اهمیت دهند، می تواند مهم باشد اما اگر مردم برای داستان ارزشی قائل نباشند، مهم نیست "

او در ادامه ی صحبتهای خود در مورد عنوان Gears Of War گفت: " محور اصلی داستان این بازی دارای موارد توهین آمیز است که متاسفانه مردم قادر به درک این نکته نیستند. داستان این بازی در بدترین حالت نگارشی به سر می برد اما به هیچ عنوان بر روی بازی تاثیر نگذاشته است "

این صحبت ها در حالی از سوی Chuck Beaver مطرح شده است که نویسنده ی عنوان Gears Of War کسی نیست جز Karen Traviss ! کسی که رمان های بزرگ و جذاب Halo و همچنین Star Wars را خلق کرده است.

البته Chuck Beave در صحبتهای خود به Portal نیز اشاره کرد و گفت: " داستان این بازی بسیار خوب است و همانند طراحی پلتفرمینگ آن، در وضعیت خوبی به سر می برد. همچنین گفت که گیمرهای دنیا سلیقه های مختلفی دارند و نظرشان راجع به اشخاص متفاوت است. به طور مثال تعدادی از مردم Michael Bay را دوست دارند و تعدادی از او متنفرند "

عنوان Dead Space 3 هنوز به طور رسمی از طرف شرکت سازنده ی آن معرفی نشده است اما با صحبت های موجود می توان نتیجه گرفت که این عنوان در حال ساخت است.

آخرین ویرایش:

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
کلن بزرگترین مشکل گیرز توی دیالوگ های بازی بود، اصلن دیالوگ هاش بار داستانی بازی رو منتقل نمیکردن و اصلن هم خوب نبودن.
به شخصه یه دیالوگ قشنگ از بازی تو ذهنم نمونده. توی بازی هایی مثل AC یا حتا Halo لحظه به لحظه دیالوگ هاش تو ذهن آدم میمونه چرت و پرت هاشون هم تاثیر گذاره.
ولی توی Gears Of War واقعن هیچی نبود.
از اولش فحش بود و Nice گفتن های مارکوس . . .
ولی کلن DS هم همچین خیلی آش دهنسوزی نیست. کلن اگر کوجیما این حرفو میزد من بیشتر قبول میکردم.
چون DS به صورت کلی میزارم در رده همون G.O.W به خصوص که گیرز اگر از لحاظ دیالوگ ها ضعیف بود یه دنیای خیلی خوب و با پتانسیل داره که خیلی از بازی ها مثل DS رو میخوره.

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
کلن بزرگترین مشکل گیرز توی دیالوگ های بازی بود، اصلن دیالوگ هاش بار داستانی بازی رو منتقل نمیکردن و اصلن هم خوب نبودن.
به شخصه یه دیالوگ قشنگ از بازی تو ذهنم نمونده. توی بازی هایی مثل AC یا حتا Halo لحظه به لحظه دیالوگ هاش تو ذهن آدم میمونه چرت و پرت هاشون هم تاثیر گذاره.
ولی کلن DS هم همچین خیلی آش دهنسوزی نیست. کلن اگر کوجیما این حرفو میزد من بیشتر قبول میکردم.
چون DS به صورت کلی میزارم در رده همون G.O.W به خصوص که گیرز اگر از لحاظ دیالوگ ها ضعیف بود یه دنیای خیلی خوب و با پتانسیل داره که خیلی از بازی ها مثل DS رو میخوره.
برادر میثم گفته هاتون متین ولی میخواستم بپرسم تنوین براتون تعریف نشده ؟ :D

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,021
نام
آریا
موافقم !
من با داستان GeoW مشکلی ندارم. هرچند داستان خیلی خاص و منحصربفردی نداره ولی چیز بدی هم نیست و مخصوصآ توی 3 بعضی جاهاش خوب بود. ولی این دیالوگ ها خیلی رو اعصاب بودن ! :D حالا فحش و اینا به کنار (مثلآ میگیم اینا حال میکنن فحش بدن :D) ولی این موضوع که توی هر صحنه که یه دشمنی وارد میدون میشه ، ده بار اسمش رو داد میزنن دیگه خیلی خسته کننده بود ! من فکر میکردم توی 3 دیگه این طوری نباشه ولی باز توی 3 هم تا یه دشمنی می اومد ، مارکوس یا بقیه نعره میزدن و اسمش رو میگفتن ، انگار کلاس آموزشی دشمن شناسی هست ! :D کلآ بازی ای که از نظر گیم پلی و گرافیک و موسیقی و ... انقدر عالی هست ، اگه روی این جور چیزا مثل دیالوگ هاش هم بیشتر کار کنن ضرر نداره.

GPSY

کاربر سایت
Dec 30, 2010
2,022
نام
اسماعیل
گربه دستش به گوشت نمی رسه می گه بو می ده.Gamespot به gow3 مدال Great Story رو داده.بگو موندم DeadSpace3 رو چه جوری داستانش رو ماست مالی کنم بره دارم شعر می گم.
ميرسه خوبم ميرسه!!!هرچي باشه داستان dead space 10برابر بهتر از گيرز نميدونم چرا هركي به انحصاري هاي ايكس باكس گير ميده اينطور ميخوريدش!

.Evanescence.

کاربر سایت
Oct 7, 2011
2,896
دیالوگ نداشت ولی اون صحنه که دام تو ماشین با ماریا حرف میزد هیچوقت از یادم نمیره :d :( :d

---------- نوشته در 01:13 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:07 AM ارسال شده بود ----------

دیالوگ نداشت ولی اون صحنه که دام تو ماشین با ماریا حرف میزد هیچوقت از یادم نمیره :d :( :d

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
من فقط گیرز 1 رو بازی کردم ولی فکر میکنم منظور کلی این یارو درسته ولی مشکل اینه که به اون چه!!!:|
خیلی دلت میسوزه اینا رو برو به خود سازندگان گیرز بگو نه اینجوری به همه!!
کلا اصلا کارش قشنگ نبوده!!

MαMαSαN

کاربر سایت
Mar 25, 2010
1,655
نام
مـحـمـد
اقا این یارو مثکه کلآ با اپیک گیمز ُ دار ُ دستش مشکل داره ! :d ولش کنید بزارید خوش باشه :d ولی بحث دیالوگ هارو منم تا حدودی قبول دارم. البته یه بازی تو سبک Gears باید ــم همچین دیالوگ هایی داشته باشه. نمیشه دیالوگ هاش سوسولی باشه که :d مثلآ دام بیاد به مارکوس بگه: "برادر لطفآ اینقدر خشن نباش" :d نمیشه که اینجوری باشه ! :d

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
موضوع فحش بیاد وسط هیچ بازی به اندازه Kill Zone II فحش و بد و بیراه با دیالوگهای چیپ نداشت. "اون اسلحه فلان شده رو بردار." یا مثلا " ابزارهای فلان شده تون رو چک کنید" یا " اون نیروهای فلان شده ما هستن اونجا". اما درکل داستانش خوب بود. واسه یه اکشن FPS کافیه بیشتر هم توقع نیست.
یه فرهنگ شده انگار! :D. فحش داستان رو بالا و پائین نمیبره.

پ.ن. Big Lebowski هم پُره فحش بود ولی داستانش خداست :D.

Mehrdad

کاربر سایت
Nov 23, 2009
2,242
نام
Big Boss
تخریب شخصیت دیده بودیم اما تخریب داستان گیم نه !!!!!!!!!!!!!!!!!!

نیاز به تخریب نداره همه می دونن گرز داستان درست حسابی نداره .

حرفش بنظرمنم درسته برای من تو گرز داستان بازی در درجه چهارم و پنجم قرار داشت .

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,135
نام
متوئیدی
معذرت میخوام اما من به شخصه داستان marker در سری dead space رو با هیچی عوض نمیکنم خود قضیه مارکر پشتش داستانی خوابیده در حد داستانایه آیزاک آسیموف فوق العاده جذاب و پر از نکات موهوم . البته اینجا دو استثناء هست که اونم متال گیر سالید و Halo هست .

.:N!MA:.

کاربر سایت
Sep 1, 2009
1,502
نام
نیما
نیاز به تخریب نداره همه می دونن گرز داستان درست حسابی نداره .
این همه شامل کیا میشن ؟ برخی اعضای بعضا تابلو بازیسنتر ؟!؟؟
با نگاه کردن به نمرات 30 سایت برتر دنیا به داستان بازی به این نتیجه میرسیم که طرف چرت گفته ... در ضمن اکثر ایرانی ها اصلا توی بازی نمیتونن بفهمن داستان بازی
خوب هست یا خیر ، چون اکثرا سطح زبانشون ضعیف هست و هیچی از دیالوگ نمیفهمن و بازم جالبه ، بیشترین انتقادها هم از طرف همین افراد مطرح میشه ...
برای این جور افراد ، یک شخصیت خوش چهره و یک رابطه ی احساسی و +18 و همچنین یک آهنگ رمانتیک و کات سینهای بزن و بکوب ، مساوی هست با داستان خوب !
-----------------------------------------------------------------------------------------
فکر کنم خیلی واضح هست که طرف منظورش بد بودن داستان Gears OF War نیست و بلکه توع ادبیات و دیالوگ های توهین آمیز رو مد نظر داره ...

For instance, Gears of War. It contains atrocious offensive violations of story basics
It's literally the worst writing in games, but seems to have no ill effects

توی هیچ کدوم از این جملات از آبکی بودن داستان یا نبود داستان مهیج و یا داستان ضعیف حرفی زده نشده و فقط نوع نویسندگی و نگارش اون ، نقد شده
که بازم بیشتر به کلمات توهین آمیز اشاره داره و میگه که این بازی در اصول داستان خود دارای موارد توهین آمیز و وحشیانه هستش ( که منظور همون
دیالوگهای مارکوس و ... هستش )و بعدش وقتی میگه صحبت میکنه درباره نگارش بد بازی ، در آخر میگه که به نظر میاد که این ( نگارش ) ، هیچ اثر بدی
بروی بازی نگذاشته است ... این واضح هست که منظور طرف ما اصلا اینی نیست که برخی فکر میکنند ...

Gears Of War 3 از سایتهای برتر دنیا توی بخش داستان نمرات عالی گرفت و Gamespot توی همین بخش هم بهش مدال داد ...
تمام دوستانی که این بازی رو تموم کردن و دیالوگهای بازی رو هم متوجه شده باشن ، حتما به زیبایی و حماسی بودن داستان بازی پی بردن ...

------------------------------------------------------------
f141cf8e7136.jpg

با نگاه کردن به کارنامه ی Karen Traviss و Chuck Beaver خیلی راحت میشه فهمید این دو هر کدام در چه سطحی از دنیای نویسندگی هستند ...

آخرین ویرایش:

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
فکر کنم خیلی واضح هست که طرف منظورش بد بودن داستان Gears OF War نیست و بلکه توع ادبیات و دیالوگ های توهین آمیز رو مد نظر داره ...

For instance, Gears of War. It contains atrocious offensive violations of story basics
It's literally the worst writing in games, but seems to have no ill effects

توی هیچ کدوم از این جملات از آبکی بودن داستان یا نبود داستان مهیج و یا داستان ضعیف حرفی زده نشده و فقط نوع نویسندگی و نگارش اون ، نقد شده
که بازم بیشتر به کلمات توهین آمیز اشاره داره و میگه که این بازی در اصول داستان خود دارای موارد توهین آمیز و وحشیانه هستش ( که منظور همون
دیالوگهای مارکوس و ... هستش )و بعدش وقتی میگه صحبت میکنه درباره نگارش بد بازی ، در آخر میگه که به نظر میاد که این ( نگارش ) ، هیچ اثر بدی
بروی بازی نگذاشته است ... این واضح هست که منظور طرف ما اصلا اینی نیست که برخی فکر میکنند ...

برعکس دقیقا منظورش همون بد بودن داستان بازیه ... این برداشتی هم که از ترچمه ی متن کردی کاملا اشتباهه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر