نمایش رسمی PSP2

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Dinosaur

Loyal Member
سلام !
بالاخره تصویری رسمی و با کیفیت از PSP2 در همایش PlayStation Meeting 2011 به نمایش در اومد !
این شما و این هم کنسول دستی جدید سونی :

sony-tokyo-event-1356.jpg

این کنسول با رزولوشن 960x544 و لمسی (مثل اینکه هم جلوش هم عقبش !) عرضه میشه. صفحه نمایشش هم 5 اینچ OLED هست.
از قابلیت های حرکتی Sixaxis هم پشتیبانی میکنه (یعنی حرکت در 6 جهت) Wifi و 3G رو هم به قابلیتها اضافه کنین.
بازیهایی که براش معرفی شده :
- Killzone
- Little Big Planet
- Reality Fighters
- Uncharted
- WipeOut
- Resistance
این کنسول کریسمس 2011 عرضه میشه و فعلآ اسمش NGP هست !

آخرین ویرایش:
واقعا عالیه مخصوصا اینکه بازیهای PSP رو هم اجرا میکنه.من یه اشتباهی کردم psp نخریدم ولی دیگه چنین اشتباهی رو تکرار نمیکنم.

چرا عزیز دانلودی هم هست.هم دانلودی هم مموری کارد.
چیزی که برای من سواله هنوز اینه که نفهمیدم این داستان آندروید چیه!
یعنی سیستم عامل PSP2 آندرویده؟اگر اینجوری باشه که هر بازیی که برای موبایل های آندروید میاد رو این هم باید به راحتی بیاد که اینجوری میشه 2 تا بازار!هم بازیهای موبایل هم بازیهای شرکت هایی که فقط برای این کنسول بازی میسازن.درسته؟
خواهشا یکی که میدونه جواب بده.
تا اونجایی که من متوجه شدم گوشی های آندرویدی میتونن به اون شبکه وصل بشن و بازی های PS1 رو دانلود و اجرا و بازی کنند که این یک جور حمایت سونی از گوگل هست و برای PSP2 چیز خاصی نداره این خبر ...

خوب یه تحقیق کوچیک نشون می ده که توان گرافیکی کنسول اگه سونی از فرکانس 400 مگا هرتز استفده کنه 266 میلیون پولی گون در ثانیه و 8 گیگا پیکسل بر ثانیه خواهد بود.
ps2 توان 66 میلیون پولی گون ، وی حدود 75 میلیون، ps3 حدود 333 میلیون و x360 حدود 500 میلیون پولی گون رو می تونند پردازش کنند. iphone 4 هم حدود 30 و psp 33، 3ds 30 ، tegra 2 حدود 70 هست.
در مورد پیکسل psp 660m , 3ds 1b , iphone 500m , psp2 8g , x360 8g , ps3 12g توان بر ثانیه رو دارند.
اگه سونی از 28 نانومتر استفاده کنه به راحتی می تونه از مرزهای سونی و ایکس باکس هم فراتر بره، منتها همین حالا هم با وجود رزلوشن پایین تر و عدم نیاز به آنتی آلیاز ( با توجه به رزلوشن بالا ) می تونه توان بالای خودش رو نشون بده. البته پردازنه اش قابلیت پشتیبانی از مولتی تسک و gpgpu رو هم داره ، برنامه نویسی برای اون هم با توجه به تجربه ی بازی ساز ها در مولتی تریدینگ و تعداد هسته های محدود سخت نخواهد بود!
کلا اگه اندروید رو هم پشتیبانی کنه با قیمت 400 تومن هم می ارزه!

• Like
Reactions: TOP Game
نکته ی مهم اینه که سونی خوب معرفیش کرد!
اون trackpad هایی (قسمتهایی از پشت کنسول لمسی هست) که از قبل شایعه شده بود هم با کل پد پشت کنسول عوض شد که خیلی قابلیت خوبیه اتفاقا. حداقل کاری که میتونه بکنه اینه که میشه باهاش یه جورایی ماوس رو شبیه سازی کرد که اتفاقا به درد بازیهای خلاقانه و مثلا استراتژی و اینا هم میخوره. مثلا اعلام شده که تو Uncharted میشه با بالا و پایین بردن انگشت ها رو پد لمسی پشت صفحه پرید و مثلا یه لبه رو گرفت. این کار رو با صفحه ی جلویی هم میشه کرد البته.
کراس پلتفرم بودن با اندروید رو هم نمیدونم کی انداخت تو اینجا؟؟ چیزی که اعلام شده اینه بازیهای PS برای اندروید عرضه میشن که با توجه به اینکه PS Phone قراره از اندروید استفاده کنه طبیعیه.
نظر خودم هم راجع به NGP اینه که با توجه به سخت افزار هیولایی که داره (که میشه باهاش بازیهایی با کیفیت گرافیکی PS3 اجرا کرد)، در شرایطی که قیمت خوبی داشته باشه خریدش به صرفه است! وگرنه برای من که PS3 بازی میکنم چندان جذابیتی نداره که به همون اندازه ی PS3 یا حتی شاید بیشتر خرج کنم و دوباره همون بازیهای PS3 رو بازی کنم!

تا اونجایی که من متوجه شدم گوشی های آندرویدی میتونن به اون شبکه وصل بشن و بازی های PS1 رو دانلود و اجرا و بازی کنند که این یک جور حمایت سونی از گوگل هست و برای PSP2 چیز خاصی نداره این خبر ...
آره خودمم به همچین نتیجه ای رسیدم.اون آندروید تو کنفرانس تقریبا ربطی به PSP2 نداره...

اون صفحه ی نمایش پشت کنسول میتونه باعث شکوفا شدن خلاقیت بشه! مثلاً یک بازی Kordi Band یا Music Sonnati Band ! که با استفاده از صفحه ی نمایش لمسی پشت گوشی با انگشتات تِپ تِپ ضربه بزنی ( حالت تُمبک ) و با دکمه های سخت افزاری جلو هم کنترل اضافه روی آهنگ داشته باشی! :d

اون صفحه ی نمایش پشت کنسول میتونه باعث شکوفا شدن خلاقیت بشه! مثلاً یک بازی Kordi Band یا Music Sonnati Band ! که با استفاده از صفحه ی نمایش لمسی پشت گوشی با انگشتات تِپ تِپ ضربه بزنی ( حالت تُمبک ) و با دکمه های سخت افزاری جلو هم کنترل اضافه روی آهنگ داشته باشی! :d
صفحه ی نمایش نیست، یه پد هست.

الان که عکسا رو میدیدم، به نظرم UI کنسول خیلی جالب بود. یه چیزی شبیه به گوشی ها!

قیمتش چقدره؟ مثلا 500$ خوبه؟ :دی.
وزنش رو نگفتن. 1 کیلو رو داره :دی.
در مورد قیمتش فقط از واژه Affordable استفاده شده ولی معلوم نیست برای چه قشری از جامعه ! :دی
وزنش رو هم نویسنده Kotaku گفته خیلی سبک هست ! it is surprisingly light راست و دروغش با خودش :دی یکی از بروبچ سونی هم گفته علت سبک بودنش حذف درایو UMD هست که PSP رو سنگین میکرده. همین نویسنده Kotaku در مورد آنالوگ ها هم گفته سریع و راحت هستن.
در آخر هم :
The NGP, for as large as it seems, left me pleasantly surprised. It's light, and it is beautiful

یکی از بهترین استفاده هاش همونی هست که کورش جان گفتن. یعنی به جای L2 , R2 ! مثل اینکه توی Uncharted هم میشه ازش استفاده کرد. یه ویدئو هم بود برای یه بازی عجیب غریب که از Touch Pad پشت کنسول استفاده میکرد ولی انقدر کیفیت ویدئو بد بود چیزی نفهمیدم ! کلآ اون Touch Pad میتونه توی هر سبکی یه استفاده جالب داشته باشه :دی

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Tommy Fisher
جنگی عظیم بین کنسولهای خارق العاده ی سونی و نینتندو. 3DS VS. PSP2 :دی

جنگی عظیم بین کنسولهای خارق العاده ی سونی و نینتندو. 3DS VS. PSP2 :دی

یعنی واقعا دارن روز به روز دارن جنگ رو سخت ترو سخت ترش میکنن فکر کنم فردا بیان بگن بیاین با این نسل جدید تکنولوژی جدید ما برین قدیم و یه چرخی در دوران وسترن بزنین و از نزدیک با حال و هوای اون روز ها آشنا شید فقط یادتون باشه چرخه زمانی رو بهم نریزین .:d

cl86pnaosjqzs6kfiw2r.png

خیلی چیز خفنه، فقط قیمت مناسب روش بزارن روز اول با کله میخرم حتماً :دی
صبح تو دانشگاه کلاس ها رو پیچوندم نشستم live blog هاش رو خوندم. کلاً با این امکاناتی که داره سوای بازی کردن همه نیاز ها به tablet رو هم جبران میکنه. قابلیت های بازیش هم نوآوری های خوبی توش داره مثل touch pad و موشن سنسور.
این ویدیو از Uncharted رو ببینید، از موشن سنسور دستگاه برای نشونه گیری استفاده میکنه که خیلی هم دقیق و کار آمده
http://uk.gamespot.com/ngp/action/uncharted/video/6287018/uncharted-working-title-reveal-trailer-1

اگه تونستم یه update کلی از تمام قابلیت ها و چیزهای که در مورد NGP معرفی شده می نویسم.

تقریبا همه چیزش خوبه جز یه چیزی! رزولوشن 544*960 در صفحه نمایشی با سایز 5 اینچ کمی تو ذوغ میزنه! مخصوصا با پیشرفت ـی که اسمارت فون ها دارن همچین رزولوشنی واسه کنسول دستی به این شاخی با این قدرت سخت افزاری کمی آزار دهندست!
PSP 2 : 960*544 per 5 inch
iPhone 4: 960*640 per 3.5 inch
البته ظاهر ـش هم یکمی تپل میزنه! از الان باید منتظر Slimـش باشیم... :دی

من فکر میکنم اگه سونی در زمینه تاریخ عرضه وقیمت کنسول خوب عمل کنه (فکر کنم 3ds خیلی زودتر عرضه میشه)یقنا برنده این جنگ خواهد بود چون 3ds بجز ایجاد تصاویر سه بعدی نواوری دیگه نسبت به psp2 نداره قبلا که psp قابلیت تاچ رو نداشت شاید ds با ارايه این قابلیت نواورانتر به نظر میرسید اما حالا کاملا مشخصه که سونی چقدر هوشمندانه عمل کرده و از تجربیاتش و تمام تکنولوژی های موجود به خوبی استفاده کرده psp2دیگه مثل psp فقط به گرافیکش متکی نخواهد بود و سونی با این همه امکانات موجود تو این کنسول به احتمال زیاد شکست سختی به نینتندو تحمیل میکنه...
.
.
...

ٌWOW
عجب چيزيه ... 8->
حالا همه ميگن ميرن ميخرن ، بعد يهو ايران قيمت ميزنن 500 تومن !!! :d
+
توي عكس هايي كه قبلا اومده بود ازش يه حال كشويي مثل PSP go داشت .. اين ديگه اونطوري نيست ؟ چون تو شات ها چيزي نديدم ....

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or