میزگرد سینمایی [ خطر اسپویل شدن ] ( Birdman )

فیلم بعدی ؟!

• Birdman

رای‌ها: 52 61.9%
  • Big Hero 6

رای‌ها: 11 13.1%
  • Gone Girl

رای‌ها: 21 25.0%

• مجموع رای دهنده‌ها
    84

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
آقا من از ساعت یک خورده ای شروع کردم تا همین پنج دقیقه پیش این فیلم دیدن.دیگه چشام نميبينن.عجب فیلمی بود آقا عجب فیلمی بود با این که پیچیده بود همش بالای دیپلم بود ولی انصافا حال کردم.دم داداشا گرم با این نویسندگی

amir2100

Tech Team
کاربر سایت
Sep 28, 2011
457
نام
امیررضا
من یه چیزیو نفهمیدم کوپر چطوری تونست از اینده گذشته خودشه تغییر بده یعنی این بخاطر بعد پنجم بود ؟
اگه اون تو اینده همچین کاری نمیکرد اصلا نمیتونست ناسا رو پیدا کنه ! اگه فرض کنیم اون ناهنجاری گرانشی که کار خودش بود اتفاق نمیفتاد که در اصل هم نباید اتفاق بیفته هیچ وقت ناسا رو پیدا نمیکرد که بره و از اینده گذشتشو تغییر بده ! در حالت عادی زمان همچین چیزی امکانپذیر نیست !!!

sn@ke

کاربر سایت
Jun 9, 2008
0
نام
علیرضا
من یه چیزیو نفهمیدم کوپر چطوری تونست از اینده گذشته خودشه تغییر بده یعنی این بخاطر بعد پنجم بود ؟
اگه اون تو اینده همچین کاری نمیکرد اصلا نمیتونست ناسا رو پیدا کنه ! اگه فرض کنیم اون ناهنجاری گرانشی که کار خودش بود اتفاق نمیفتاد که در اصل هم نباید اتفاق بیفته هیچ وقت ناسا رو پیدا نمیکرد که بره و از اینده گذشتشو تغییر بده ! در حالت عادی زمان همچین چیزی امکانپذیر نیست !!!

دقیقا به خاطر بعد پنجم این اتفاق میفته....خود کوپر و انسان های بعد سوم برنامه ریزی نکردن....انسان های ابعاد بالاتر این سلسله مراتب و ایجاد کردن مثل کرم چاله...ساختن فضایی در بعد پنجم برای ارتباط کوپر با دخترش و ...
از نظر تئوری هم این کار امکان پذیر...
و از نظر تئوری هم ثابت شده که جاذیه توانایی انتقال بین ابعاد رو داره....
صفحه 2 هم چند تا مطلب گذاشتم علاقه داشتی بخون:)

یكی دیگر از گزینه های مطرح در مورد ماشین زمان، كرم چاله ها هستند. این تونل های میكروسكوپی در ساختار فضا زمان، می توانند یك نقطه از زمان را به نقطه ای دیگر از آن متصل كنند. اما برای عبور از میان این تونل ها هم یك مشكل اساسی وجود دارد: تونل كرم چاله ها در یك چشم برهم زدن پس از تشكیل، به طور خود به خود بسته می شود.
برای باز نگاه داشتن این تونل ها فقط یك راه وجود دارد و آن استفاده از نوعی ماده ناشناخته است. این نوع ماده برخلاف ماده معمولی كه در حضور میدان گرانشی جذب می شود، بر اثر نیروی گرانش دفع خواهد شد و همین نیروی دافعه است كه می تواند از بسته شدن دهانه كرم چاله جلوگیری كند.
اما همان طور كه «پاس» هم می گوید، ما هنوز نمی دانیم كه چنین ماده عجیب و غریبی در جهان وجود دارد یا خیر و اگر وجود داشته باشد، آیا پایدار خواهد بود یا نه.
اگرچه «پاس» اذعان می دارد طرحی كه توسط او و همكارانش برای سفر در زمان ارائه شده نیز، نیازمند وجود ماده عجیبی است كه بتواند به بعد پنجم انحنا بدهد، اما به نظر او، به هر حال این طرحی، قابل قبول تر از بقیه طرح هاست.

علت این امر آن است كه ماده عجیب ناشناخته در این طرح ( برخلاف طرح كرم چاله ها) می تواند در میان ابعاد بالاتر خارج از جهان ما، پنهان شده باشد. بدین ترتیب طرح «پاس» می تواند توضیح دهد كه چرا تاكنون ما با چنین ماده عجیب و غریبی در جهان مواجه نشده ایم.

متن کامل اگر علاقه داشتین
سفر در زمان از بعد پنجم | صفحه ۲

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
این یادداشت رو هم از «The New Yorker» (فکر کنم تقریباً همه این مجله رو می‌شناسند، لازم نیست توضیح بدم) بخونید، به نکته‌های جالبی اشاره کرده و مقایسه‌های خوبی هم کرده. هر چند خودم فیلم رو پنج ماه پیش دیدم به خاطر به غیر از پلات‌اش چیز دیگه‌ای یادم نمیاد.

پ.ن: پیشنهادم اینه که فیلم بعدی رو بذارید «Still Alice»، درباره‌اش بحث کنیم تا اشکالاتش رو یادم نرفته. :d بد تموم شد، بد.

Emad47

کاربر سایت
Oct 22, 2011
1,234
بی شوخی میگم بشین یه دور دیگه فیلم رو ببین سوالات اساسی میپرسی :D!

منتظر بودم اخر سوالات بگی فیلم رو ببینم یا نه :|

فیلمو یه بار بیشتر ندیدم الانم خیلی جاهاش یادم رفته باید دوباره ببینم! :d
اقا این کرمچاله رو کی گذاشته اونجا؟ کی اون فضای 4 یا 5 بعدی رو داخل سیاه چاله ایجاد کرده؟ و حالا هرکی بوده قصدش از کمک به انسانا چی بوده??
این دقیقا همون سواله فقط اونو یکم بد مطرح کردم! :d

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
به نظر من فیلم بعدی force majeure باشه، بهترین فیلم یک دو سال اخیره واسم، یه کار مینیمال ولی قرص و محکم و سرپا، یه سکانس داره که به نظرم یکی از بهترین سکانسهای تاریخ سینماست.

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
پیشنهادم اینه که فیلم بعدی رو بذارید «Still Alice»، درباره‌اش بحث کنیم تا اشکالاتش رو یادم نرفته. :d بد تموم شد، بد.

پوریا خیلیا هنوز فیلم رو ندیدن :D یکیش خودم مثلا :D

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
پوریا خیلیا هنوز فیلم رو ندیدن :D یکیش خودم مثلا :D

فکر می‌کنی «Interstellar» رو همه قبلاً دیدن؟ :d اکثراً تو همین یه هفته رفتن فیلم رو دیدن. از وقتی اون بحث تو تاپیک «Movie Center» شروع شد رفتن فیلم رو دیدن. از تاپیک امتیازها کاملاً معلومه. فکر کنم برای این فیلم هم باید یه بحث جنجالی راه بندازیم تا همه برن ببینن. :d ولی خب موافقم با حرفت. «Amour» هم فکر کنم خوب باشه‌ها، فکر کنم سر این فیلم سه سری کشته بده این تاپیک. :d

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
چرا کسی دقت نمیکنه؟ they از آینده به گذشته نیومدن! تو بعد پنجم زمان و مکان یکی میشن و یعنی زمان عقب جلو نداره کلا به شکل یه نخه! نمیدونم منظورم رو رسوندم یا نه! یعنی طرف هم تو آیندس هم حال هم گذشته! زمان دیگه براش معنا نداره!
اونکه سیاه چاله هه چرا نور داشت (چون سیاه چاله اینقدر جاذبش زیاده نباید نوری ازش در بره که به چشم ما برسه) میگفت چون خیلی جاذبش کم شده! ولی اینکه چجوری سیاره ای که جای خورشید دور سیاهچله میچرخه تو حلقه حیات هست رو درک نمیکنم!

Red Ѵ

Red Devil
کاربر سایت
Jul 9, 2014
7,267
نام
وحید
فکر می‌کنی «Interstellar» رو همه قبلاً دیدن؟ :d اکثراً تو همین یه هفته رفتن فیلم رو دیدن. از وقتی اون بحث تو تاپیک «Movie Center» شروع شد رفتن فیلم رو دیدن. از تاپیک امتیازها کاملاً معلومه. فکر کنم برای این فیلم هم باید یه بحث جنجالی راه بندازیم تا همه برن ببینن. :d ولی خب موافقم با حرفت. «Amour» هم فکر کنم خوب باشه‌ها، فکر کنم سر این فیلم سه سری کشته بده این تاپیک. :d

حالا Amour باز بهتر ولی نمیدونم سر چی باید بحث کنیم :D حالا باز خودم Amour رو دیدم ولی خیلی ها مطمئنم ندیدن یا یادشون رفته.

احتمالا گزینه های نظر سنجی برای فیلم بعدی اینا هستند:

Birdman

Big Hero 6

Gone Girl

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا
حالا Amour باز بهتر ولی نمیدونم سر چی باید بحث کنیم :D حالا باز خودم Amour رو دیدم ولی خیلی ها مطمئنم ندیدن یا یادشون رفته.

احتمالا گزینه های نظر سنجی برای فیلم بعدی اینا هستند:

Birdman

Big Hero 6

Gone Girl

سر این که فیلم ضعیفی بود. :d

«Birdman» خوبه. :d البته فکر کنم فقط یه نفر بهش گفت آشغال، همونی که به همه چیز می‌گفت آشغال. :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر